Повернуто з пекла 909 душ наших воїнів Сьогодні повернуто 909 душ наших воїнів з різних напрямків . Для нас особисто це важка робота яка виконується що дня в різних умовах. Але результат цього ви бачите. Втома! Обстріли , важкість смерть та ризик . Вчемце не що позрівнягню з тим що пройшли ці души . Дякуємо усім причетним ГШ. КШ, Поліція ,СМЕ. Уповноважений, Волонтери й звичайно пошукові групи. Батькам уклін і вічна ШАНА та Повага Полеглим!!! Тримаємо небо разом!!!
‼️За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 909 полеглих Захисників.
➡️ З числа повернених "на щиті" Оборонців полеглі з: - Курахівського напрямку; - Покровського напрямку; - Бахмутського напрямку; - Вугледарського напрямку; - Луганського напрямку; - Запорізького напрямку; - моргів на території рф.
Полеглих Оборонців вдалося повернути за результатами спільної роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
🤝Висловлюємо вдячність за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.
☝Окрема подяка особовому складу Збройних Сил України, який здійснює перевезення репатрійованих полеглих Героїв до визначених державних спеціалізованих установ, організовує передачу загиблих представникам правоохоронних органів в системі МВС та судово-медичної експертизи в системі МОЗ. Слідчими правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС у найкоротші терміни будуть встановлені особи загиблих.
Сьогодні ще один день, коли Україна повертає своїх. 175 наших захисників звільнено з російського полону. Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини. Усім невідкладно буде надана необхідна медична та психологічна допомога.
Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери. Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на «Азовсталі», на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині.
Дякую нашій команді, яка займається пошуком українських полонених та обмінами, за цю важливу роботу, за результати, які дають надію. І ми вдячні всім нашим партнерам, особливо Об'єднаним Арабським Еміратам, за те, що сьогоднішній обмін став можливим.
Україна пам’ятає кожного й кожну з наших героїв, і ми обов’язково повернемо всіх наших людей додому.
‼️У результаті тривалої роботи Координаційного штабу додому повертається 197 наших захисників.
За дорученням Президента України вдалося визволити з неволі 175 наших хлопців у ході обміну і 22 – під час спеціальних заходів поза обмінами.
➡️ Троє зі звільнених перебували під так званим "слідством", що можна вважати додатковими тортурами як для українських військовослужбовців, так і для їхніх рідних та близьких.
Додому та до своїх побратимів повертаються воїни ЗСУ (таких 149 та 4 з ТрО), ВМС (11), Нацгвардійці (8, у тому числі троє з "Азова"), троє прикордонників.
Військовослужбовці обороняли місто Маріуполь – 31 (у т.ч. оборонці “Азовсталі” – 18), Донеччину – 74, Луганщину – 39, Харківську область – 8, Херсонщину – 5, по двоє – Миколаївщину, Запорізьку, Сумську області, брали участь у бойових діях на Курщині.
Серед врятованих з російської неволі цього разу 166 рядових та сержантів та дев'ятеро офіцерів.
🤝Висловлюємо вдячність Об'єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну.
☝Завдяки копіткій роботі Коордштабу поза обмінами також повернуто 22 важкопоранених воїна: 21 представника ЗСУ та одного прикордонника.
Повернуті з полону мають проблеми зі здоров'ям, важкі поранення та травми.
На українській землі усі звільнені отримають належну медичну допомогу, пройдуть програми фізичної та психологічної реабілітації та зможуть реінтегруватися в суспільство. Також усі звільнені отримають одноразову матеріальну допомогу та належні їм виплати грошового забезпечення за весь час перебування у ворожій неволі.
🗓 15 квітня 2025 рокуу м. Луцьк відбудеться зустріч представника Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Волинській області Юлії Чайки з родинами осіб, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців 1 Президентської бригади оперативного призначення ім. Петра Дорошенка НГУ «Буревій», в/ч 3027.
На заході будуть присутні представники відповідних державних органів та установ для обговорення актуальних проблемних питань, що стосуються дотримання прав і законних інтересів родин оборонців України та цивільних громадян.
Чому на рівні командування мало комунікації з рідними військових?
Це є поширеною проблемою. У зв’язку з цим варто направляти скарги у разі не реагування та не комунікації військових частин. Комунікація з військовою частиною здійснюється через ТЦК та СП.
Російській стороні надаються на пропозицію обміну всі військовослужбовці: і офіційно підтверджені у полоні, і ті, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Серед усіх повернутих із полону, 40% осіб — вважалися зниклими безвісти за особливих обставин
Основний орган — це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
▪️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
▪️Національне інформаційне бюро.
▪️Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України.
Чи мається доступ до будь-якої інформації щодо військовополоненого?
Уся інформація щодо військовополоненого відображається в 👉 особистому кабінеті користувача Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
▪️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
▪️Національне інформаційне бюро.
▪️Офіс Омбудсмана України.
▪️Міжнародний комітет Червоного Хреста.
▪️Робоча група ООН з насильницьких або недобровільних зникнень.
Що робиться для розшуку осіб, які зникли безвісти?
Питання розшуку належить до компетенції низки державних органів, які кожен зі своєї компетенції виконує низку функцій. Зокрема, йдеться про комунікацію з російською стороною, ведення слідчих дій, проведення ДНК-експертизи. Омбудсман України налаго- див канал обміну інформацією з уповноваженою з прав людини РФ, в межах якого відбувається обмін листами військовополонених, інформацією щодо українців, проводиться робота з відновлення передачі посилок, досягнуто домовленості про відвідування місць утримування представниками офісу уповноваженої з прав людини РФ (за попереднім погодженням обох сторін)
▪️Національна поліція України.
▪️Служба безпеки України.
▪️Генеральний штаб ЗСУ.
▪️Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
▪️Національне інформаційне бюро.
▪️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
У будь-якому разі найперше подається заява до Національної поліції України.
▪️Національна поліція України.
▪️Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
▪️Національне інформаційне бюро.
▪️Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України
▪️Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
▪️Посередник між сторонами конфлікту ▪️Відвідування військовополонених, незаконно утримуваних цивільних осіб ▪️Отримання інформації від російської сторони щодо військовополонених, осіб зниклих безвісти за особливих обставин, незаконно утримуваних цивільних осіб, їхнє підтвердження в полоні (ув'язненні)
🟥 Робоча група ООН з насильницьких або недобровільних зникнень
📩 hrc-wg-eid@un.org
▪️Допомага сім’ям дізнатися про долю або місце перебування членів їхніх сімей ▪️Отримання, розгляд та передача державам повідомлення про насильницькі зникнення, подані родичами або правозахисними організаціями, з вимогою провести розслідування та пошуки й повідомити про результати