Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
МОНограм avatar

МОНограм

शिक्षा
Офіційний канал Міністерства освіти і науки України
https://linktr.ee/mon.ua.official
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
सत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थानУкраїна
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिЛют 20, 2018
TGlist में जोड़ा गया
Черв 10, 2023

МОНограм के लोकप्रिय पोस्ट

📢 П’ятий у світі Музей математики відкрито в Україні!

Музей математики «Кубоїд» — це унікальний інтерактивний простір, що допоможе подолати освітні втрати, зробить математику захопливою та доступною для всіх. Він об’єднує 6 тематичних зон із цікавими експериментами, 4 навчальні простори для школярів і педагогів та 120 інтерактивних експонатів з усього світу!

📊 Чому це важливо для української освіти?

Війна та системні проблеми у вивченні математики значно вплинули на рівень знань учнів:

🔢 42% українських підлітків не досягли базового рівня з математики (PISA–2022).
📉 132,5 — середній бал НМТ–2024 з математики, що є найнижчим серед обов’язкових предметів.
🧑‍🏫 Лише 36% учителів математики змогли підтвердити свої знання під час сертифікації.

🎓 Що пропонує музей? Окрім експозицій, тут працюватимуть спеціальні освітні програми для дітей та педагогів, які будуть доступними як очно, так і онлайн.

🔗 Детальніше про музей та дату його відкриття — за посиланням

Над створенням цього простору розпочали роботу ще у 2021 році на виконання указу Президента, яким 2020/2021 навчальний рік було оголошено Роком математичної освіти. Завдяки підтримці міжнародних партнерів, роботу вдалося продовжити навіть під час повномасштабного вторгнення.

Проєкт реалізовано Національним центром «Мала академія наук України» та Міністерством освіти і науки України за підтримки UNICEF Ukraine та Theirworld.
Разом з Міністерством освіти і науки України Google відкриває онлайн-курс для українських педагогів про використання інструментів штучного інтелекту в освіті.

Програма передбачає:
⚡️ Три рівні навчання з фокусом на потреби вихователів, вчителів та викладачів.
⚡️ Практичні заняття з інтеграції ШІ в педагогічну діяльність.
⚡️ Інформацію про безпечне використання ШІ в освіті.
⚡️ Офіційний сертифікат про проходження курсу.
⚡️ Можливість спілкування з експертами та обміну досвідом.

📅 Старт онлайн-курсу 7 квітня о 18:00.
❗️ Реєстрація — на  сторінці програми.
📢 Викладачам ЗВО: реєструйтеся на безоплатне навчання для впровадження всеукраїнського курсу «Менеджмент у продуктовому ІТ».

МОН, Мінцифра та Genesis відкрили відбір на безоплатний онлайн-інтенсив для викладачів. Це можливість поглибити знання у сфері менеджменту в продуктовому ІТ та інтегрувати сучасні методики в навчальні програми свого університету.

🗓 Коли? 7–18 квітня 2025
📍 Формат: 2 вебінари + самостійне навчання на LMS-платформі

Викладачі, які успішно завершать навчання, отримають: 

 ✔ Сертифікат на 2 кредити ЄКТС.
✔ Матеріали для викладання: конспекти, інфографіки, презентації для лекційних занять тощо.
✔ Доступ до закритої професійної спільноти.

Реєстрацію відкрито до 2 квітня

Курси розробляють за ініціативою Genesis разом із PFE та EdEra за підтримки Мінцифри та МОН. Партнери: KSE та Horizon Capital.

 🇺🇦 Навчайте студентів створювати ІТ-продукти світового рівня!
Навчання, від якого загоряються очі. У кожної дитини. Учителя. Батьків. І навіть у бізнесу 😉

Освітня Мрія — незабаром здійсниться!

8 квітня запрошуємо на Мрія Постосвіта — головну EdTech-подію року від МОН та Мінцифри. Подію відкрито для всіх: освітян, батьків, дітей, соціально-відповідального бізнесу, EdTech-компаній і медіа.

Що покажемо:
🔹ШІ-інструменти для вчителів
🔹Гейміфікацію, від якої діти самі хочуть вчитися
🔹Дашборд освітніх результатів для батьків
🔹Як це працює вже зараз — і як працюватиме у 2025 у кожній школі
🔹Як стати частиною екосистеми: як бізнес, платформа чи медіа

Приєднуйтеся онлайн до події.

Мрія — ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифри та МОН за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії🇨🇭
Grammarly for Education у ЗВО: безоплатний доступ продовжено!

Міністерство освіти і науки України та IT-компанія Grammarly продовжили спільний проєкт для підтримки використання англійської мови у закладах вищої освіти. Це означає, що студенти та викладачі українських університетів можуть безоплатно користуватися Grammarly for Education до лютого 2026 року! Понад 130 ЗВО вже оцінили переваги цього інструменту під час пілотного проєкту.

Що дає Grammarly for Education? ⚡️Рекомендації щодо поліпшення чіткості, лаконічності, тону та інших аспектів текстів англійською мовою.
⚡️Розвиток навичок письма завдяки поясненням стратегічних порад.
⚡️Опціональні функції на основі генеративного ШІ.
⚡️Автоматичне генерування цитат і детектор плагіату.
⚡️Authorship — інструмент для забезпечення прозорості у використанні ШІ.

Як долучитися? 
Щоб перевірити, чи ваш заклад вищої освіти вже приєднався до проєкту та має безоплатний доступ до Grammarly for Education, або подати заявку на участь, скористайтеся цим вебресурсом. 

Якщо у вас є додаткові запитання, звертайтеся на eduonlinemon@gmail.com
Новий Закон України «Про дошкільну освіту» набрав чинності 1 січня 2025 року, а 3 березня 2025 року набув чинності наказ №100.

Що це означає для ЗДО? Які зміни потрібно запровадити вже зараз? Розповідаємо про це у дописі 👉
📚 Реформа старшої школи: як працюватиме нова «Профільна»?

У цій каруселі пояснюємо, як працюватиме система обов'язкових і профільних предметів і курсів та чому учні й учениці отримають кращу підготовку для життя та подальшого навчання.

Гортайте, щоб дізнатися про переваги нової моделі старшої школи  👉
Попри те, що 80% підлітків можуть розпізнати вибухонебезпечний предмет, багато з них досі наражають себе на небезпеку.

Особливо — хлопці 14–17 років, які під час прогулянок досліджують ліси, береги річок і покинуті військові позиції. Про це свідчать результати торішнього опитування серед батьків та дітей 10–17 років.

🇺🇦Україна — одна з найбільш замінованих країн світу. Приблизно 23% її території потребують обстеження та розмінування. Це загроза, яка залишатиметься на роки.

У День мінної просвіти МОН, ДСНС та ЮНІСЕФ закликають батьків, освітян та всіх, хто працює з дітьми, провести коротку бесіду чи урок. Нагадайте їм прості та життєво важливі правила: натрапив на міну чи інший вибухонебезпечний предмет — не підходь, не чіпай, 101 набирай!

Щоб донести дітям ці правила через гру, скористайтеся безоплатними інтерактивними матеріалами, створеними у партнерстві з МВС, МОН, ДСНС та ЮНІСЕФ та ГО «Культурна платформа Закарпаття»

📸 Долучайтесь до всеукраїнської ініціативи з мінної просвіти: публікуйте фото чи відео з уроків і бесід у соцмережах з хештегом #міннапросвіта

🤝 Разом формуємо культуру безпеки!

#безпечнашкола #школаофлайн
👨‍🌾 Студенти аграрних профтехів відтепер навчатимуться на новій техніці, яку вже почали отримувати навчальні центри завдяки підтримці «Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA)»

Переваги для майбутніх фахівців:

🚜 Сучасні навички — студенти працюватимуть із технікою нового покоління, зокрема тракторами з GPS-навігацією та автоматичним керуванням.

💡 Ефективні технології — завдяки точному землеробству, яке застосовується на нових сівалках, плугах та культиваторах, студенти навчаться зменшувати витрати пального на 20% і підвищувати врожайність на 10%. Це не тільки економічно вигідно, але й допомагає зберегти ресурси.

🔧 Практична підготовка — під час навчання студенти працюватимуть із технікою, що підвищує ефективність роботи завдяки автоматизації та передовим технологіям. Це допоможе їм відчути реальні умови роботи в агросфері.

Обладнання вже надійшло до 6 закладів:

🔹Федорівський центр професійної освіти (м. Запоріжжя)
🔹Надбузький професійний аграрний ліцей (с. Надбузьке, Миколаївська область)
🔹Ніжинський професійний аграрний ліцей (м. Ніжин, Чернігівська область)
🔹Ісаєвський професійний аграрний ліцей (с. Ісаєве, Одеська область)
🔹Комунальний заклад освіти «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» Дніпропетровської обласної ради
🔹Лозівський центр професійної освіти (Харківська область)

Дякуємо міжнародним партнерам за підтримку української освіти 💙💛
Забудьте про застарілі ПТУ та бюрократію — запускаємо сучасну професійну освіту!

Кабмін ухвалив законопроєкт, який оновить систему профосвіти і зробить її орієнтованою на людей, бізнес та сучасні вимоги ринку.

Ось 5 головних змін:

✔️ Автономія закладів. Заклади освіти зможуть функціонувати як комунальні некомерційні товариства. Це дасть можливість самостійно управляти коштами, затверджувати штатні розписи та відходити від тарифної сітки.

✔️ Наглядові ради. Директора обиратимуть через конкурс. Бізнес починає впливати, а освіта стає наближенішою до ринку праці і потреб роботодавців.

✔️Більше інвестицій. Бізнес зможе інвестувати в профосвіту простіше: інвестиційні проєкти, договори оренди, передання закладів в управління.

✔️Гранти на дуальну освіту. Запускаємо новий механізм фінансування дуальної освіти, щоб люди могли отримувати гранти від держави чи місцевої влади на навчання на базі підприємств — як це працює в ЄС.

✔️ Менше бюрократії. Міністерство більше не буде затверджувати стандарти освіти для кожної професії. Заклади розроблятимуть освітні програми разом із бізнесом, а змінювати та затверджувати їх буде наглядова рада. Спрощуємо ліцензійні процедури та скасовуємо атестації закладів.

Тепер залишається справа за ВРУ – сподіваємось на підтримку депутатів!
🎓 Як інтегрувати сучасні бізнес-підходи до викладання у закладах вищої освіти? Чи може штучний інтелект стати помічником для викладачів? 

Дізнайтеся 3 травня на Innovating Education — конференції про неформальну освіту та інновації у ЗВО від Genesis, МОН та Мінцифри.

Серед ключових тем:

✅ ШІ, емоційний інтелект та бізнес-підходи в освітньому процесі.
✅ Партнерство з бізнесом задля інновацій у ЗВО.
✅ Стратегія розвитку інновацій України до 2030 року.

Серед спікерів — представники МОН, Мінцифри, КШЕ, УКУ, НаУКМА, Genesis та її партнерських компаній.

📍 Деталі та реєстрація
Нова ера професійної освіти 😎

Майстерні в профтехах змінюються. Уже не потрібно уявляти старі верстати й запах металу.

Тепер студенти Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник» працюють на сучасних верстатах із ЧПК — точно, швидко, по-справжньому.

Це все стало можливим завдяки проєкту «100 майстерень». У його межах відкрито новий навчально-практичний центр, де відтворено реальні виробничі умови. Тут студенти:

⚙️ працюють на верстатах, що не відрізняються від тих, на яких працюють професіонали;
🖥 використовують сучасне програмне забезпечення CAD/CAM для проєктування деталей;
🔍 контролюють якість із точністю до мікрона.

Тепер студентам не треба чекати на «реальні умови» — вони працюють у них щодня. І це не просто нове обладнання, це можливість для кожного вчитися та створювати те, що стане частиною справжнього виробництва.

Профосвіта сьогодні — це про майбутнє. І це майбутнє вже настало.

#100Майстерень #Профтех
Діти з розладом аутистичного спектра (РАС) по-своєму сприймають світ. Вони, як і всі, навчаються, дружать, мріють. Але іноді їм потрібна додаткова підтримка, щоб розкрити свій потенціал і добре почуватися в освітньому середовищі 🙌

Що відчуває дитина з розладом аутистичного спектра (РАС) у школі? Чому для неї важлива підтримка? Як батьки та вчителі можуть створити комфортне середовище для навчання?

Запрошуємо вас на вебінар, де ви дізнаєтеся, як зробити шкільний світ доброзичливішим для дітей з РАС.

🗣️ Спікерка:
Альона Заболотня, клінічна психологиня, дитяча
нейропсихологиня, авторка інформаційного блогу ya_psychologinya.
📅 Коли: 3 квітня о 13:00.
📍 Де: на YouTube-каналі МОН за посиланням

Приєднуйтесь, щоб отримати практичні поради й разом долати бар’єри в освіті!
📢 Українські університети в міжнародному рейтингу SCImago IR 2025! 🔥

У цьогорічному рейтингу представлено рекордну кількість українських ЗВО — 61 🎉

До першої трійки увійшли:
🥇 Сумський державний університет
🥈 КНУ імені Тараса Шевченка
🥉 Київський столичний університет імені Б. Грінченка

Що таке SCImago IR? Це глобальний рейтинг, що оцінює дослідницьку ефективність, інноваційні розробки та суспільний вплив університетів 🌍📚

📌 Деталі та повний список тут 👉 посилання
Чудова можливість здобути корисні знання та готові рішення для роботи з малюками на новому вебінарі для вихователів.

Під час зустрічі поговоримо про:
🔹 фізичну активність як інструмент розвитку мовлення та мислення;
🔹 прості й ефективні способи поліпшення комунікативних навичок у дітей;
🔹 ключові когнітивні процеси, що впливають на навчання, та методи їхньої активізації;
🔹 матеріали від Cambridge University Press & Assessment, які стануть у пригоді в щоденній роботі.

Коли? 20 березня о 15:00.

Як долучитися? За посиланням

Онлайн-трансляція також буде доступною на ютуб-каналі МОН

Запрошуємо всіх, хто працює з дошкільнятами та прагне вдосконалити свої підходи до навчання англійської мови наймолодших!

Партнери проєкту: MM Publications - ELT, Cambridge University Press & Assessment, Linguist Ukraine. Лінгвіст, навчальна література та Reform Support Team at the Ministry of Education and Science of Ukraine
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।