Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Наші Гроші avatar
Наші Гроші
Наші Гроші avatar
Наші Гроші
18.04.202510:45
🤑Як болгари наламують українським корумпантам аферу з рашистськими атомними блоками.

Зеленський так хотів купити атомні реактори для продовження Великого будівництва на Хмельниччині, що нагнув Раду на дозвіл купити рашистське старе барахло, що валялось на складі в Болгарії більше десяти років. Воно там валялось з тих пір, як Болгарія на черговому витку свого геополітичного маятника вирішила відмовитись будувати АЕС з вже куплених у Роіссі реакторів. І коли до них прийшли наші аферисти, яким блоки треба як привід для включення грошової бетономішалки на ХАЕС, то болгари викотили умову – продамо мінімум за 600 мільйонів доларів, які вони винні Роіссі за ті блоки. Наші погодились, почались торги, і болгари навіть тут же підписали меморандум з США про те, що побудують у себе АЕС на американських реакторах. На цьому фоні енергетики Зеленського виглядали особливо дико. Бо все це було вже як Трамп прийшов до влади. І наші замість пропозиції купувати все американське - оголтєло лізли за рашистським барахлом.

Здавалося б уже все. Зеленський продавив через Раду закон, на який більше року у «Слуг народу» не вистачало голосів. І от тут нам і повезло з болгарськими внутрішніми тьорками. Там гавкнула правляча коаліція. І для докупки голосів влада вирішила посилити співпрацю з тими фракціями, що не в правлячій коаліції. І нада ж таке – вони контролюються місцевим корупціонером, на якого США наклали санкції. Плюс зросла роль проросійської партії соціалістів. І на цьому дикому замєсі Болгарія хнову хитнулась в рашистський дискурс. Вони знову вже не хочуть в єврозону і… не хочуть продавати тепер рашистські реактори))) Бо атомна енергетика - це ж геополітична історія. Чий атомний блок, того потім і сервіс з паливом на десятиріччя вперед.

Але українським корумпантам не раджу здаватись))) Як я вже розповідав раніше, в розпал торгів з Україною болгари провели нову оцінку старих реакторів на складі. І оцінили їх вже дорожче – у 1,1 мільярда доларів. Тобто валяючись на складі залізяки набрали державної ваги. А отже є можливість пропонувати болгарам більше. «Слуга народу» Жупанін (він з недавніх пір став гарячим прихильником купівлі рашистського барахла) відразу викотив чутку, що болгари просто хочуть вже 700 мільйонів, тому і шантажують нас зупинкою продажу.

Однак після тої чутки болгари щось не дуже передумали. Тому пропоную команді Зеленського зайти з козирів – запропонувати тамошнім корупціонерам зразу 1,1 мільярда з розподілом отих додаткових півмільярда десь не в Україні, а через якісь посередницькі юрфірми. Нєнуашо)) Понятно шо болгари мнуться між Роіссєй і Заходом, але ж вони ще й корупцією нормально можуть тойво))))

А всім нормальним скажу – оті гроші замість нахер непотрібних зараз реакторів ми мали б направити на придбання/будівництво власного заводу по випуску ракетних двигунів, щоб не залежати у цьому від примхливих союзників і мати змогу засипати рашистів як вони нас.
Умєров розігнав рештки незрозумілих особисто йому людей в закупівлях зброї, вигнав Ситника, як раніше і Тараса Чмута з наглядової, поставив на Агенцію менеджера зі своєї фірми, наглядати за ним в наглядову раду призначив своїх заступників, причому на дуже жирні зарплати 320-380 тисяч в місяць, які жалко втрачати, коли шось не то побачив і недайбоже возвисив голос про проблеми.

Абсолютно замкнута еко-система. Я навіть не уявляю хто і як може дізнатись почім і кому там тепер зливають сотні мільярдів на зброю. Оборонний комітет - імпотенти як і вся Рада. Рахункова палата під керівництвом подружки Зеленської вже давно відмовилась від перевірки Міноборони. НАБУ - ну-ну.

Чесно, не питайте як з цим боротись. Я не знаю. Умєров, Єрмак і Зеленський відкотили назад всі реформи в збройній сфері що починались. Тепер залишається тільки вірити, що вони доброчесно купують якнайбільше якнайкращої зброї за максимально економною для нас ціною. А не шпілять снаряди по три штуки баксів.
Мерія Одеси замовила продуктових наборів для вразливих верств населення міста, в тому числі внутрішньо переміщених осіб на 16 млн грн.

Ціна і склад одеських наборів відповідає березневому тендеру Криворізької міськради, де постачальником теж є фірма «Фабрика смаку». Як і там, Одеська міськрада вимагала, щоб консервована шинка зі свинини була у фігурній жерстяній банці. Це було вперше.

Тоді мерія Кривого Рогу доводила, що тільки такі банки дозволяють дістати шинку цілим шматком непошкодженою, щоб з'їсти її порізавши на акуратні слайси. Один із виробників шинки в круглих банках скаржився в АМКУ, але марно. Антимонопольники погодились з аргументами мерії Кривого Рогу. Досі ці вимоги не траплялися в інших містах. І ось мерія Труханова повністю відтворила схему Вілкула.
14.04.202510:09
В грудні 2021 Укравтодор Кубракова я називав УКРАВтодором на основі от таких історій. Тоді улюблені турки Зеленського так вїбали колег по картелю на тендері по ремонту одеської траси, що скандал долетів аж до головного офісу ЄБРР і НАБУ. Але якось так всі зуміли зробити, що нікого з жуліків Кубракова, які дали «онурівцям» підглянути пропозицю «автопівдів», не покарали. Більше того, укравтодорівці ще й в суді тоді лягли під турків по першому звуку з Банкової. І тупо без суперечки заплатили з держбюджету третину мільярда.

І ось пройшло три роки. Кубраковців вже давно не ті, але й нетих навіть близько немає на Фізкультурній. І історія закрутилась геть інакше. «Онурівці» хотіли вїбать держбюджет ще на 1,1 млрд грн. Мовляв, хоч європейці і вшились тоді з того проепкту зі своїми грошами через скандал – нііпьот, бабкі гони! Але Держвідновлення просто зробило свою роботу і просудилось до апеляції, де і отримало рішення на свою користь. А якби ще й НАБУ зробило свою роботу до кінця – ціни б цій історії не було)))
Найбільші підряди тижня забрала компанія «Автострада». Держвідновлення віддало їй підряди на будівництво водогону від річки Південний Буг до Миколаєва. Три ділянки водогону коштуватимуть 6,23 млрд грн. Торік іншим підрядникам замовляли цей водогін в сумі на 7,44 млрд грн. Однак з двома фірмами "Ростдорстрой" і "Укртрансміст" вирішили більше не мати справу і все віддали фірмі Максима Шкіля.



Закупівлю провели без відкритих торгів. Замовник не хотів витрачати час на кількатижневі процедури через потребу завершити будівництво вже влітку 2025 року.

Нагадаємо, рашисти зруйнували водогін в Миколаїв ще у 2022 році, і з того часу місто отримує лише технічну воду. Питну воду доставляють туди в бутлях та добувають з артезіанських скважин.
У ніч на 6 квітня Старосалтівський ліцей на Харківщині, всього за 18 км від кордону з РФ, знову зруйновано внаслідок атаки дронами. На його відновлення вже витратили майже 150 млн грн. Але повноцінного укриття так і не побудували, лише підвал. Це була єдина школа для громади, де навчаються майже 700 дітей. Але вони вчились онлайн, тобто не ходили до школи фізично. Відтак відбудовану школу обладміністрація думала використосвувати просто як місце, звідки вчителі могли б проводити свої зуми.

Тож маємо знову поставити собі питання: чи варто вкладати сотні мільйонів у школи біля фронту? Може краще інвестувати в укриття та фортифікації, які на такій відстані від Роіссі виглядають більш необхідними?
Знову «Артемзбуд» і знову завищені ціни: Нацгвардія підписала новий контракт на 56 мільйонів з фігурантом старого кримінального провадження та героєм неодноразових журналістських матеріалів. Цього разу ТОВ «Артемзбуд» отримає майже 56 млн грн на зведення спецоб’єкта в межах військового містечка.

У кошторисі — знайома картина: ціна бетону, арматури, шпаклівки вища за ринкову. І хоча в порівнянні з минулими тендерами завищення виглядають не захмарно, все ж, тільки на п’яти позиціях можуть переплатити понад 2,5 млн грн.

І це вже не вперше. У 2024 році після матеріалу «Наших Грошей» про завищення цін договір між НГУ та «Артемзбуд» розірвали. Але минув рік — і знов за рибу гроші.
17.04.202506:51
І що характерно, коли інші замовники не влаштовують фестивалю «заточок», то на конкурентних торгах з очікуваної ціни витискають значно більше маржі, ніж 3%, як у Кіма.

Наприклад, по розбудові Національного інституту раку зараз проходить тендер розміром у півмільярда гривень, де є нормальна знижка на 18%. На ремонт Центру ендокринології на Кловському узвозі в Києві оголосили тендери на 2,3 млрд грн . Тут узагалі п’ятеро учасників влаштували настільки активні торги, що найбільша знижка сягнула 30%.

Було б бажання не тринькати гроші, необхідні воюючій країні...

За посиланням - кримінально-антитрастове досьє на переможця, а також всякі скріни-докази, які свідчать про розквіт унікальної схеми в руках людей Кіма.
15.04.202506:25
Скажу чесно, таємниця антишахедного захисту підстанцій у виконанні шляхових фаворитів Укравтодору - мені здавалась найбільшим секретом влади перших років вторгнення. Іноді навіть кошториси "Енергоатому" попадались. А тут - з кубраковців змогли тільки витягнути на світ божий ціну будматеріалів за одиницю. І коли витягнули - стало ще загадковіше. Як при одній ціні бетону і арматури отримати принципово різні ціни за плюс-мінус однакові захисні споруди з "Укренерго"? Так щоб різниця прямо в три-чотири рази? За роки, поки шукав ці ціни об'єктів, я наслухався різних пояснень про "воєнні таємниці сєкрєтних конструкцій" і "шо ти там взагалі панімаєш, журналістішка".

Ну ок))) Я в статті вказав структуру при Генштабі, яка має проекти всіх цих будівництв. Нардепи з Тимчасової слідчої комісії повинні мати відповідні допуска, щоб мати можливість перевірити фізичні розміри об'єктів, кількість бетону і залізяччя для них. Ну і звісно хтось має колись залізти в проекти Держвідновлення з програмою АВК-5, аби розкрити всі подробиці розцінок. Не тільки про ціну бетону, а й про його кількість, і про кількість робітників, і про розмір командировочних, і про вартість і обсяги роботи машин і механізмів. В общім все те, куди пока не ступала нога чєловєка)) Бо ціна питання вражає: півсотні захисних споруд Держвідновлення коштують близько 19 млрд грн. А понад 80 споруд «Укренерго» – 7 млрд грн. І серед цих споруд є дуже подібні, де ціна має битись встик.
«Київводоканал» цими днями уклав угоди на постачання коагулянта для очистки води на 586 млн грн. Замовили гідроксихлорид алюмінію Optipac-15MB виробництва чернівецького ТОВ «Сучасні екологічні технології» по 31 500 грн, або $758-762 за тонну.

Ціна - на рівні, який Київводоканал втримує вже майже рік після того як "Наші гроші" розібрали неймовірне завищення ціни на коагулянт у 2022-2023 роках. Ми тоді показали, як комунальники Кличка заломили закупівельну ціну з 500 до 1100 доларів через застосування тендерних "заточок".

А поліція ще й додала кримінальне провадження за фактом привласнення грошових коштів посадовими особами «Київводоканалу», вчиненого в умовах воєнного стану. В справі було вказано, що водоканал
«створює дискримінаційні умови на відкритих торгах на закупівлю реагентів з метою усунення конкуренції та укладання договорів з підконтрольними підрядними організаціями за завищеними цінами»

.

Після того - розтрати зменшились. І це видно на графіку закупівель розміром в сотні мільйонів гривень.
Уряд виділив 113 млн грн на міжнародних консультантів для допомоги з переговорах з США по Угоді щодо створення Інвестиційного фонду відбудови. А після цього стало відомо, що радником найняли америко-британську юридичну компанію «Hogan Lovells». Скільки саме грошей від уряду отримають зовнішні юристи - невідомо. Але компанія добре відома і в світі, і в Україні.

Станом на 2024 рік у фірмі працювало близько 2800 юристів, що робить її шостою за величиною юридичною фірмою у світі. У 2022 році Hogan Lovells була дванадцятою найбільшою юридичною фірмою у світі за доходами, генеруючи близько 2,6 мільярда доларів.

В Україні фірму наймали ще при "донецьких". У 2012 році залучили для організації запозичення під державні гарантії по лінії ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» Бориса Колеснікова.

Після Майдану «Hogan Lovells» брала участь у розслідуванні злочинів групи Коломойського в «Приватбанку», та представляє інтереси України в суді за позовом «приватівських» акціонерів «Укрнафти».
У Харківській області будують укриття для 400 школярів за154 мільйони з дуже цікавими цінами:

😐 Поки в Україні асфальт типу А марки 1 продають по 5 253–5 940 грн/т, у Близнюках його вписали по 8 820 грн/т.

🫤 Бетон В15 записали по 5 700 грн/куб. м. Виробники в Харкові пропонують його по 3 670–4 068 грн.

🤯 Щебінь — взагалі дорожче найвищої ціни по країні. Фракції 20–40 і 40–70 врахували по 4 951 і 4 790 грн/куб. м. За даними НІРІ в країні в лютому ціни коливались від 311 до 1 605 грн. У Харкові його продають по 900–1 029 грн. Тобто — утричі дешевше.

🥴 І наостанок — кронштейни. Один тип — 1 074 грн, інший — 117 387 грн за штуку. При тому що ринкова ціна — 198–280 грн/шт.

💸 За мінімальним підрахунком, лише п’ять позицій можуть дати 2,8 млн грн потенційної переплати.
18.04.202506:36
У 1997 році «Укрнафта» Кучми уклала договір про Спільну інвестиційну діяльність з «Моментум Енерджі Інтернешнл Інк» (Кіпр). За рік місце партнера зайняла згадана «Momentum Enterprises (Eastern Europe) Ltd», яка зобов’язалася інвестувати $28 млн до 31 березня 1999 року. «Кіпріоти» своєчасно не виконали план з прямих інвестицій, а частину вкладень зробили з прибутку, отриманого від СД. При цьому частка «Укрнафти» поступово зменшувалася, а на баланс СД було передано та продано за заниженою вартістю 44 високодебетних газових свердловин.
Тоді якраз Коломойський зайшов на «Укрнафту», домовившися з зятем Кучми Пінчуком про хабарі у розмірі $5 млн щомісяця за можливість доїти держкомпанію.

За даними «Укрнафти», лише у 2013-2015 роках вона недоотримала чистий дохід у розмірі $117 млн. У 2015-2016 роках виникла додаткова дебіторська заборгованість перед Укрнафтою у розмірі 2,3 млрд грн внаслідок безоплатної передачі товарної продукції та авансових платежів за придбання продукції.

Діяльність цієї СД зупинили у березні 2016 року, коли «Нафтогаз» очолив Андрій Коболєв. Проте за участі тодішнього голови правління «Укрнафти» Марка Роллінса всі 48 свердловин СД змінили форму власності – вони були передані до спільного володіння та користування з «Моментум».

І ось тільки зараз, коли держава почали вичищати Коломойського з усіх пото-жирових пор – до «Моментума» дійшли руки.
На прикладі тендеру на реконструкцію Миколаївської обласної дитячої лікарні можна побачити, як чиновники намагаються позбутися конкурентів, які заважають заробляти на «розпилах». Її суть полягає у фактичній забороні опускати ціну більше ніж на 3% від стартової ціни торгів. Тих хто пропонує державі зекономити і викинути менше грошей - викидають з тендеру.

Про відвертість бажання розпиляти купу грошей свідчить задокументований нами факт. Місцева фірма ще перед оголошенням тендеру «звідкись» знала про розмір майбутнього тендерного забезпечення. Тож ще за добу до появи оголошення в «Прозорро» зробила відповідну довідку і завантажила її в систему через 6 хвилин(!) після початку торгів. Швидкість була необхідна для того, щоб система визначила фірму переможцем у випадку однакової до копійки пропозиції з конкурентом. І саме так – зробити абсолютно однакові пропозиції змушував замовник, Миколаївська обладміністрація.
«НЕК «Укренерго» у березні уклало нові угоди на будівництво антишахедного захисту трансформаторів на підстанціях коштом західних донорів. З урахуванням попередніх проектів, тепер у держкомпанії є понад 80 підрядів на загальну суму 7,22 млрд грн. Здебільшого проекти оцінені у 69-89 млн грн за захист одного трансформатору П-подібною залізобетонною спорудою висотою приблизно як семиповерховий будинок.

Разом з тим, «Нашим грошам» вдалось дізнатись вартість аналогічних захисних споруд на підстанціях, які в 2023 році замовляло своїм підрядникам Держвідновлення. Виявилось, що у них у є тільки один об’єкт на 154 млн грн. А всі решта - в районі 200-500 млн грн. Відтак півсотні захисних споруд Держвідновлення коштують близько 19 млрд грн. А понад 80 споруд «Укренерго» - 7 млрд грн. ⬇️⬇️⬇️⬇️
13.04.202514:08
Торік роботи замовляли по одній ділянці "Автостраді", а також фірмам "Ростдорстрой" і "Укртрансміст". Ці дві фірми вже давно як рідні керівнику Миколаївської служби відновлення Антощуку (там місця нема де поставити пробу між корупційними скандалами). А "Автострада" - відносно новачок для Миколаївщини.

Так ось. Коли торік Антощук поділив підряди на трьох - Шкіль публічно обурився. Він доводив що його фірма найспроможніша з обранців. Вимагав переукладення договорів, бо "укравтодорівці" нахімічили з його заявкою (типу загубили десь в є-мейлах).

Зрештою керівник Держвідновлення Сергій Сухомлин зайняв конструктивну позицію, почали думати що і як. Але виявилось, що столичний офіс тупо не може примусити миколаївського Антощука провести нові закупівлі з "Автострадою". І я вперше таке побачив. Держвідновлення офіційно передало право провести закупівлі по будівництву миколаївського водогону... своєму дніпропетровському офісу. У Коломійцева не тягнули, миттєво найняли нових інженерів-консультантів, ті підмахнули нові кошториси і все побігло-полетіло))) За один день Шкілю заплатили 2,5 мільярди гривень авансу.
Пісочинська селищна рада на Харківщині замовила реконструкцію дитсадка за 79 млн грн. У кошторис заклали матеріали на 20-40% вище ринку.

▪️ Бетон С20/25 заклали по 5 820 грн/куб. м, хоча ринкові ціни — 4 050–4 572 грн (–20–30%)
▪️ Асфальт типу А — по 6 984 грн/т, типу Б — по 7 632 грн/т. У постачальників — на 17–40% дешевше
▪️ Поліуретанове зв’язуюче — 531 грн/кг, при ринку 280–330 грн

На цих п’яти позиціях можливе завищення — понад 1,5 млн грн.

Підряд отримало ТОВ «Ювм-Буд» — без конкуренції. Компанія вже виконувала проєкт для ліцею «Джерело», де раніше фіксували завищення цін. Власник — Максим Шульгін. З 2019 року фірма отримала підрядів на 229 млн грн, більшість — від Пісочинської селищної ради. Очолює громаду Олег Чернобай.
Чергова «підземна школа» в Запоріжжі за 115 млн грн. Ціни на окремі матеріали - бетон, арматуру, герметичні двері - виявились завищеними на 14-36%, а ймовірна переплата може сягати понад 6 млн грн.

Компанія «Еско Запоріжжя» отримала підряд без конкуренції. У торгах вимагали нещодавній відгук та аналогічний договір щонайменше на 23 млн грн. Учасник подав договір субпідряду з компанією, яка, згідно з тендерною пропозицією, офіційно не планувала залучати субпідрядників.

Це вже третій великий підряд на шкільні укриття для «Еско Запоріжжя» від ДП «Місцеві дороги Запорізької області» цього року - загалом на 332 млн грн.
«Укрнафта» за $1,10 млн найняла американських юристів «Gibson, Dunn & Crutcher LLP» просудитись проти кіпрської компанії «Momentum Enterprises». За цим скучним фактом стоїть цілий пласт української олігархічної історії. Якшошо, судитись будуть не з Коболєвим та Роллінсом. Це про тих, хто ще 20 років тому сів на потоки "спільної діяльності" ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Дуже цікаві події в "Енергоатомі". Йдеться про нержавіючі трубочки з аустенітної сталі для великих конденсаторів, в яких на атомних станціях охолоджують воду. На фото видно як ці трубки пакують у великі блоки. Час від часу їх міняють, оскільки вони виходять зі строю. Тому це регулярна закупівля, за якою "Наші гроші" слідкують вже багато років.

Так ось. Тільки що через посередника вирішили купили трубки італійського виробництва, які купували і перед вторгненням. Але є одне але. Раніше ціна трубок була в районі 10 євро за кілограм труби. А зараз 20.

Звісно, інфляція за п'ять років щось зробила. Але валютна вартість основної сировинної складової трубки - нікелю - на світових ринках майже не змінилась, буквально кілька відсотків плюс. Тому двократне подорожчання самої трубки має пояснюватись іншими причинами. Тим більш що з тендеру "Енергоатому" викинули три фірми, які пропонували суттєво дешевший товар.
14.04.202510:10
Апеляційний суд задовольнив скаргу Держвідновлення і дозволив шляховикам не платити 1,09 млрд грн турецькій компанії «Onur» .

Судовий спір стосувався ремонту кількох ділянок траси М-05 Київ – Одеса. Укравтодор у січні 2020 року замовив його компанії «Onur» за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Onur» тоді виграв торги з ціною 65 млн євро, однак через півроку ЄБРР повідомив Мінфіну про призупинення фінансування контракту до завершення розслідування. Йшлось про фальсифікацію торгів. Відтак у жовтні 2020 року ЄБРР і в лютому 2021 року Європейський інвестиційний банк скасували фінансування контракту. На той момент «Onur» виконав частину робіт на 11 млн євро і подав до суду щодо стягнення цих коштів з Укравтодору.

У вересні 2021 року Госпсуд міста Києва задовольнив позов «Onur», і Укравтодор Кубракова не оскаржив те рішення в апеляції, а мовчки заплатив туркам 347 млн грн. Однак у подальшому Держвідновлення вирішило не потакати "Онуру" і відбив в суді продовження епопеї.
Докладніше
13.04.202514:00
А ось кілька цікавих нюансів.

Офіційно ціни будматеріалів цього разу не опублікували. Голова Держвідновлення Сухомлин на словах сказав, що плануються склопластикові труби турецького виробництва ціною 11000-11200 гривень за один погонний метр 900-мілеметрової. Чому обрані саме ці труби і з такою ціною - невідомо.

Тим не менш загальна економія розміром понад 1 млрд - очевидна. Цілком можливо тому, що вирішили робити водогін зі склопластику, а не зі стальних труб, які самі по собі в кілька разів дешевші. Однак скільки саме вдалось зекономити на трубах - невідомо. Бо як вже говорилось - ціни приховали хоча б і мали це зробити згідно закону про прозорі кошториси.
«Вінницяобленерго» замовило собі автомобіль Jeep Grand Cherokee за 2,88 млн грн. Автівку купують у розкішній комплектації Overland L на сім місць в кольорі «Diamond Black Crystal».

Автомобіль оснащений різними системами безпеки, зокрема для моніторингу «сліпих зон» і попередження про пішоходів та велосипедистів.

Там будуть панорамний двосекційний дах, система допомоги при паркуванні, камера заднього огляду, чотиризонний клімат-контроль, адаптивний круїз-контроль, перемикання передач під кермом, кермо та елементи салону з оздобленням шкірою, система активного шумоподавлення, а також дев’ять динаміків з підсилювачем і сабвуфером.

Передні сидіння будуть з пам’яттю та масажем, а підігрів і вентиляція передбачені для обох рядів сидінь.
Просто до відома. На 7-8% зросли доларові ціни стрілочних переводів у контракті, який «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» уклав з Дніпропетровським стрілочним заводов на 156,50 млн грн.
Наприклад, зараз перевід стрілочний симетричний типу Р65 марки 1/6 коштує 1,32 млн грн, або $31 720 за комплект. Це на 8% дорожче в доларах від ціни у листопаді 2024 року.

Ціна сталі на біржі «LME» тоді була на 4% нижчою: $361 проти нинішніх $375 за тонну.

Раніше, у квітні–жовтні 2023 року такий перевід коштував 1,09 млн грн, або $29 816, а до повномасштабного вторгнення, восени 2021 року – 635 тис грн, або $24 134 за комплект.
दिखाया गया 1 - 24 का 309
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।