Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Тайстра Чикаленка avatar

Тайстра Чикаленка

Історія суспільства та розвитку цивілізацій в цікавому та доступному форматі!
На каналі вас очікують дописи на різні тематики: економічна історія, розвиток технологій, тощо.
Зворотній зв'язок - @istor_kybik
Підписуйтеся - буде цікаво!
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थान
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिAug 24, 2022
TGlist में जोड़ा गया
Sep 29, 2023
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

12.04.202523:59
377सदस्य
20.01.202523:59
0उद्धरण सूचकांक
12.04.202523:59
445प्रति पोस्ट औसत दृश्य
11.03.202517:43
445प्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
14.04.202512:48
31.25%ER
11.04.202523:59
118.35%ERR

विकास

सदस्य
उद्धरण सूचकांक
एक पोस्ट का औसत दृश्य
एक विज्ञापन पोस्ट का औसत दृश्य
ER
ERR
FEB '25MAR '25APR '25

Тайстра Чикаленка के लोकप्रिय पोस्ट

से पुनः पोस्ट किया:
Світлотінь | Історія avatar
Світлотінь | Історія
Приєднуюсь до місії «Мотанки Азову»

🎯 Моя ціль: 50 000 гривень
Буду вдячний за кожну гривню та поширення 🧡

https://send.monobank.ua/jar/26KJ9M2oY4

Про збір:

Мотанки — це ударні БПЛА на оптоволокні. Їх неможливо заглушити, вони не сходять із курсу й точно влучають у ціль — навіть там, де зв’язок недоступний.
Кожен із них — прицільний удар. А таких буде 750.

750 ударів — це знищені бліндажі, гармати, техніка, відбиті штурми і ліквідована жива ворожа сила. Це точна робота в тилу ворога. Там, де звичайні дрони падають — Мотанки влучають.
Вони завдадуть збитків на мільйони — тихо, холоднокровно і за значно менші гроші.


Об’єднуємось, щоб бити точно і безжально!

Світлотінь | Історія
07.04.202513:45
💪🇧🇾 За уявленнями частини українців, Білорусь являє собою "острівець стабільності". Мовляв дороги якісні, підприємства працюють, ціни не ростуть і життя трохи краще.

😎На цьому переваги білоруської економіки закінчувались, адже мало хто знає, завдяки чому зберігалась «стабільність». Сьогодні ми розглянемо реальне становище білоруської економіки.

😀 З відновленням незалежності 1991 року через політичну турбулентність між колишньою номенклатурою, прихильників інтеграції з Росією та національних демократів гальмувались приватизаційні процеси. Попри це була сформована законодавча база. Наприклад, якщо в 1991-1992 роках лише 251 підприємство стали приватними, то в 1994-му їх число нараховувало 6411. Однак з 1994 року приватизація скорочувалась і держава повернула контроль над важливими підприємствами.

🔧Сьогодні 500 великих підприємств, зокрема МАЗ, Гомельсельмаш та інші існують лише завдяки державним дотаціям, хоча в 2012 році рівень їх збитковості сягав 40%. Лукашенко не поспішає приватизувати підприємства, оскільки боїться соціального напруження через ймовірне скорочення робочих місць.

🤗На 2022 рік у сільському господарстві працювало менше 300 тисяч чоловік, або 3,8% від загальної кількості населення. Ця галузь була визнана однією з пріоритетних, однак тут існують певні нюанси. Сільське господарство, як і важка промисловість, існує завдяки пільговим кредитам, що не призводить до сильного росту виробництва. Заборгованість по цим кредитам становила 3,9 мільярдів біл. рублів.

🤦‍♀️Випуск сільськогосподарської техніки невпинно скорочувався, а місцевий Земельний кодекс 1999 року проголосив державну власність на землю. У селах дотепер існують реформовані колгоспи і радгоспи, які є державними.
Показники врожайності не втішні, наприклад у вирощуванні зерна Білорусь має 29,6 ца, тоді як в Україні - 39,2 ца.

😀На відміну від країн-сусідів, влада Білорусі намагається досягти повної зайнятості населення, як в "старі-добрі" радянські часи. У четвертому кварталі 2024 року показник зайнятості сягав 82,9%, а рівень безробіття - 3%. Для боротьби з незайнятими людьми влада застосовує тиск, в тому числі податковий. Ще в 2015 році був підписаний декрет №3, який отримав назву "Декрет про дармоїдство". Цей документ у 2017-му призвів до протестів, а згодом і до його відміни.

😀До того ж у Білорусі зберігається система розподілу студентів після завершення ними навчання. Часто їх відправляли у містечка, до сільської місцевості з поганими умовами життя. Відсутність свободи вибору, погані умови, надлишкова кількість спеціалістів, які не можуть знайти роботу за фахом, призводить до того, що білоруси виїжджають закордон на заробітки...
📣 Рада молодих вчених Історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка оголошує набір заявок на ХV міжнародну наукову конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених «Дні науки — 2025», яка відбудеться 16 травня 2025 року у змішаному форматі.

Дедлайн подачі заявок та тез: 10 травня 2025.

🔰 Секції конференції:
✔️Археологія та музеєзнавство;
✔️Архівознавство, спеціальні історичні дисципліни, джерелознавство та методологія історії
✔️ Етнологія та краєзнавство
✔️
Давня та нова історія України (до 1914 р.)
✔️
Новітня історія України
✔️
Історія Стародавнього світу, середніх віків та раннього нового часу
✔️ Нова та новітня історія країн Європи та Америки
✔️ Історія Центральної та Південно-Східної Європи
✔️ Нова та новітня історія країн Азії та Африки
✔️ Історія культури та мистецтв
✔️ Військова історія

👉 Подати заявку для участі

До 10 травня учасники конференції мають надіслати повні тексти (6000–8000 знаків) своїх доповідей на пошту rmvhist@gmail.com
❗️Вимоги до оформлення тез
03.04.202510:05
💉Упродовж XVI-XVIII ст. всередині алхімії поступово виокремилася дисципліна, що проголосила головним завданням хімії не пошук філософського каменю, а відкриття нових ліків. Вона дістала назву ятрохімії. У її основу лягли напрацювання Парацельса, який розробив правила дозування ліків та ввів у медицину спирт, кухонну сіль, сірку, а також солі миш'яку, міді, свинцю, срібла. Саме Парацельс висловив гіпотезу про те, що цілюща дія рослин зумовлена вміщеними в них хімічними сполуками. Таким чином відбувалося закладення основ медичної хімії.

🦠Медицина середньовічної Європи спиралася головним чином на трактати Галена й Авіценни. Їхні доктрини розвивали теорію гуморів Гіппократа, за якою фізіологія людини пояснюється фізичними властивостями чотирьох елементів (повітря, землі, води, вогню), котрі викликають статику чотирьох «гуморів» людського тіла. Різні пропорції цих гуморів в тілі людини вказують на один із чотирьох темпераментів, а хвороба є наслідком дисбалансу між усіма ними.

Для боротьби з цим дисбалансом лікар може втрутитися різними способами: або порадити пацієнту зігріватися або регулярно пити (щоб боротися з надлишком «холодної» гуми), або більш-менш жорстоким шляхом видалити надлишкову вологу за допомогою кровопускання, стимуляції блювоти, проносних засобів тощо.

👎Парацельс на основі власного лікарського досвіду поставив під сумнів ідеї Галена, заявивши, що його «шнурки черевиків» знають більше за римського авторитетного медика. Натомість він побудував доктрину, в центрі якої знаходиться принцип відповідності між мікрокосмом (тобто людським тілом) і макрокосмом (всесвітом поза людським тілом). Обидва косми складаються з одних і тих самих матеріальних елементів. Хвороба ж, на думку Парацельса, з’являється тоді, коли мінеральний елемент збуджує елемент, який йому відповідає в тілі. Потім виникає запалення, яке є симптомом захворювання. Іншими словами, ятрохіміки вважали, що хвороба походить із зовнішнього джерела.

Враховуючи це, лікування складається з вилучення лікарського засобу зі шкідливого мінералу та введення його пацієнту. Приготування ліків (зазвичай на основі металу) ґрунтувалося на алхімічних досягненнях. Це викликало критику з боку лікарів-традиціоналістів. Послідовники Галена стверджували, що хімічно виготовлені ліки були отруйними, а ятрохіміки — недостатньо навченими. З першим важко було сперечатися: кількість використовуваних в хімічних ліках токсичних інгредієнтів значно зросла після того, як Парацельс заявив про корисні медичні ефекти вищезазначених отрут.

😤Одна з найважливіших суперечок між прихильниками Галена та ятрохіміками стосувалася способу використання трав. Лікарі-традиціоналісти вважали, що сила ліків залежить від кількості застосовуваних рослинних матеріалів. Ятрохіміки, однак, підтримували хімічну підготовку матеріалів ліків, щоб підвищити їхню ефективність або знайти сильніші ліки.

Найслабшим місцем у працях Парацельса було те, що там не говорилося про зв’язок між хворобою та її мінеральними причинами. Хоча ліки видатного реформатора медицини були ефективними, подекуди навіть і нині продовжують використовуватися, це жодним чином не стосується його теорій. Доктрина Парацельса не знайшла настільки широкого визнання, як хоча б тодішня алхімія.

🏛Попри це в німецьких університетах першої половини XVII століття з’являються перші університетські кафедри ятрохімії (Марбург, Єн). Галенські традиціоналісти продовжували переважати і в цьому столітті, однак вони вже адаптували практичні рекомендації ятрохіміків на свій розсуд. Поступово до середини XVIII століття окультно-містична складова ятрохімії втрачала популярність, але експериментальна частина створила фундамент для прогресу експериментальної медицини та сучасної хімічної фармакопеї.
#Історія_науки_та_технологій
से पुनः पोस्ट किया:
1834 avatar
1834
📣 Щиро запрошуємо на презентацію монографії «Нематеріальна культурна спадщина як найголовніший інструмент збереження української нації» Влади Литовченко і Валентини Дем'ян.

📅 Коли? Четвер, 3 квітня 2025
🕑 О котрій? 14:00
❤️Де? Головний (Червоний) корпус, ауд. 329.

📲 Реєстрація учасників за посиланням.

🏛 Захід обʼєднає провідних експертів у галузі нематеріальної культурної спадщини, представників ЮНЕСКО, органів державної влади, культурних інституцій та громадських організацій.

Під час презентації буде висвітлено основні аспекти видання, зокрема:

🔹значення нематеріальної культурної спадщини для національної ідентичності та розвитку громад;
🔹 стратегічні підходи до охорони та популяризації живої спадщини;
🔹 механізми міжнародної співпраці та євроінтеграційний контекст охорони нематеріальної культурної спадщини;
🔹 виклики збереження культурної спадщини в умовах війни та шляхи їх подолання.

1834
Канал про військову історію, армію, та ідеї

Однією з тих сфер, які протягом людської історії тільки розвивались, масштабувались і завжди були в пріоритеті — була сфера військова. За останні 6 тисяч років люди перейшли від зазубрених каменів і нагострених палок, до ядерних боєголовок, здатних знищити нашу планету.

Deus Militaria — “бог війни” — канал присвячений історії війни та воєнної справи. Щоденні пости від групи авторів охоплюють тисячі воєнних років: від Саргона Древнього до Улісса Гранта, від луків із ліванського кедру до 380-ти міліметрових гармат Кайзерівського флоту. Все це виділяється #хештегами, за якими легко відслідкувати тему, що зацікавила.

І нехай війна залишиться тільки на сторінках історії, та прекрасних картинах Жана-Батиста Детайля.
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।