Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Чому? avatar

Чому?

शैक्षिक मनोरंजन
Цікаві відповіді на питання «Чому?»
Для друзів: @whyukraine
З питань реклами: @Perrin_wolf
Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/6SYZQ6qePC
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थानУкраїна
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिAug 13, 2024
TGlist में जोड़ा गया
Jul 18, 2023

Чому? के लोकप्रिय पोस्ट

Чому на Великдень фарбують яйця

Виявляється, у традиції фарбувати яйця існує своя легенда, згідно з якою, за часів існування Римської імперії, люди могли відвідати імператора з проханням, тільки приносячи йому що-небудь в дар.

Багатії несли в подарунок правителю золото, а ті, у кого золота не було, приносили те, що було в домашньому господарстві. І ось коли Марія Магдалина вирішила принести імператору Тиберію звістку про воскресіння Христа, виявилося, що у неї немає нічого крім білого курячого яйця.

Простягнувши свій подарунок, вона сказала «Христос воскрес!», Але імператор розсміявся і відповів, що повірить у цю новину, тільки якщо це біле яйце змінить свій колір на червоний. У той же момент сталося диво, і яйце стало яскраво червоним.

Тоді здивований донезмоги імператор вимовив «Воістину воскрес!». Звідси і пішов звичай фарбувати яйця і вітатися на Великдень цими словосполученнями. І ще, тому в старовину фарбували яйця в червоний колір, як зазначено в легенді.

@whyukraine
Чому в'язні в бразильських в'язницях так багато читають

У бразильських федеральних в'язницях діє програма заохочення читання. Кожна прочитана арештованим книга скорочує його термін на 4 дні, але не більше ніж 48 днів за рік, а для підтвердження своїх зусиль вони пишуть твори по засвоєного матеріалу. 

Існують й інші подібні бразильські ініціативи: так, у в'язниці муніципалітету Санта-Рита-ду-Сапукаї встановили велотренажери, підключені до динамо-машин. Отримана електрика від роботи арештантів використовується для живлення вуличних ліхтарів, а за кожні 16 годин тренувань від терміну віднімається 1 день.

@whyukraine
Чому на заправках не можна використовувати пластикову тару

В дорозі буває всяке: наприклад, скінчилося паливо за сотню метрів до АЗС, а з тари нічого, крім п'ятилітровий пляшки від питної води, у вас з собою немає.

Прийшовши на заправку, ви можете побачити оголошення: «В пластикові каністри пальне не відпускається». Виникає закономірне питання - чому?

Насправді, головна причина такої відмови криється в тому, що пластик має властивість накопичувати статичну електрику.

Згадайте наелектризований гребінець, який «стріляє» іскрою. Така ж іскра може утворитися при терті горючої рідини об стінки пластикової тари, що стає причиною займання.

@whyukraine
Чому старі книги мають такий запах

Запах книги можна охарактеризувати трьома аспектами: запах нового паперу , запах типографської фарби і запах палітурного клею. Оскільки хімічний склад цих складових різниться, отже розрізняються і летючі речовини, які вивільняються при взаємодії компонентів один з одним і з навколишнім середовищем, тому книги пахнуть по-різному.

Що стосується запаху старих книг, то він є наслідком розкладання хімічних сполук, з яких складається книга. Основні компоненти паперу – целюлоза і в меншій кількості лігнін (в сучасному папері його менше, ніж в старому). Лігнін відповідає за «жовтіння» паперу, розкладаючись під впливом кисню на кислоти, в свою чергу руйнуючи целюлозу. 

У процесі розкладання лігніну і целюлози утворюються летючі речовини: бензальдегід (запах гіркого мигдалю і яблучного насіння), ванілін, етилбензол і толуол (характерний солодкуватий запах), а також 2-етілгексанол (квітковий відтінок) – і це тільки найбільш характерні зі складових запаху.

@whyukraine
Чому раки-відлюдники збираються в банди і грабують інших раків

Коли раки-відлюдники виростають, їм доводиться шукати собі нові раковини-будинки. У цих раків довгі спіралеподібні і неймовірно м'які животи, тому раковини потрібні їм для захисту від хижаків. Коли один рак виростає зі свого будиночка, він передає його раку меншого розміру - таким чином, кожен рак може знайти собі «ношену», але від цього не менш корисну оболонку.

Але раки-відлюдники - істоти ще й заздрісні. Якщо їм здається, що раковина іншого раку краще, то вони зіб'ються в невелику зграю і викинуть щасливого власника з його будиночка, а потім почнуть боротися за право цим будиночком володіти.

@whyukraine
Чому мигдаль - не горіх

Багато хто думає, що плоди мигдалю - горіхи, насправді, це не так. Мигдаль - це рослина роду сливових. А значить, мигдальний «горіх» - це ядро кісточкового плоду, майже такого ж, як слива або абрикос. Тільки у мигдалю весь смак «пішов» з м'якоті в ядерце кісточки.

@whyukraine
Чому в Китаї назву «Кока-Кола» переклали як «Кусай воскового пуголовка»

У 1928 році «Кока-Кола» вийшла на китайський ринок, та назву продукт перекладати не стали. Однак, деякі китайські торговці зробили це самостійно: спробувавши передати ієрогліфами звуки «ко-ка-ко-ла». При цьому про сенс написів вони не думали, в результаті й народилося «Кусай воскового пуголовка».

Маркетологи «Кока-Коли» перебрали 200 різних ієрогліфів, але не змогли скласти красиву фразу. В результаті їм довелося поміняти звуки на «ко-ку-ко-ле», що в перекладі означає «повний рот щастя».

@whyukraine
Чому виникає ефект дежавю

Дежавю - особливий стан, в якому людині здається, ніби він вже був у подібній ситуації і навіть начебто точно знає, що трапиться в наступну мить.

Неврологи дотримуються теорії, згідно з якою ефект дежавю може з'являтися через порушення роботи одного з відділів людського мозку - гіпокампу, який відповідає за «зберігання інформації». Якщо цей відділ по тій або іншій причині дає збої, ми сприймаємо нову ситуацію як добре знайому.

Причиною цього може послужити стрес, розумове перенапруження і навіть магнітна буря.

@whyukraine
Чому місто Баден-Баден має подвійну назву

Німецьке місто Баден-Баден до кінця 18 століття називалося просто Баден. Коли в цьому місці влаштували курорт, відпочиваючі для відмінності від австрійського і швейцарського Баденів стали називати його Baden in Baden, що означає Баден в регіоні Баден, а для простоти вимови “in” відкидали. Подвійна назва було офіційно затверджено в 1931 році.

@whyukraine
Чому дитячі садки так називаються

У 1837 році німецький педагог Фрідріх Фйобель відкрив освітньо-виховний заклад для маленьких дітей, де вони могли грати, співати, танцювати і отримувати важливі для життя навички, назвавши його Kindergarten, що означає «дитячий сад».

Через це поняття Фйобель хотів провести аналогію між такими установами і звичним садами: про дітей повинні піклуватися і доглядати за ними так само, як доглядають за рослинами. Тому і до цього часу дошкільні установи називаються дитячими садками у всьому світі.

@whyukraine
Чому поїзд дає задній хід перед тим, як рушити вперед

Якщо машиніст великовагового поїзда спробує різко рушити вперед, то поїзд може не зрушити з місця, оскільки сумарна сила статичного тертя, що діє з боку рейок на колеса вагонів, перевищить силу ковзання ведучих коліс локомотива. Оператор повинен послабити натяг зчіпного пристрою. І тільки потім рухайтеся вперед, приводячи машини в рух одну за одною.

@whyukraine
Чому сходи у вежах середньовічних замків були закручені за годинниковою стрілкою

Гвинтові сходи в вежах середньовічних замків будувалися таким чином, щоб підйом по них здійснювався за годинниковою стрілкою. Це робилося для того, щоб у разі облоги замку захисники вежі мали перевагу під час рукопашної сутички, оскільки найбільш сильний удар правою рукою можна завдати лише з права наліво, що було недоступно атакуючим.

Однак якщо більшість чоловіків у роді були лівшами, то вони будували замки зі зворотним закручуванням — наприклад, фортеця графів Валленштейнів у Німеччині або замок Ферніхерст у Шотландії.

@whyukraine
Чому напрямок бігу по стадіону завжди проти годинникової стрілки

Відповідь є в Історії Європи Нормана Девіса.

Традиція збереглася ще з часів Еллади, де спорт (штучний розвиток) протиставляли природі (природному розвитку). Тоді й вирішили бігати проти – правда, не стрілки годинника, яких ще не було, а проти руху тіні в сонячних годинниках. А ще через якісь століття атлети помітили, що так бігати трохи зручніше.

@whyukraine
Чому дихаючи гелієм змінюється голос

Тому що у гелію низька щільність.

Голосові зв'язки пружно вібрують в потоці повітря. У гелію щільність в сім разів нижче, ніж у повітря, він менше навантажує зв'язки, і вони коливаються з більшою частотою, тому голос стає писклявим. А ось після вдихання важкого газу фториду сірки, який уп'ятеро щільніше повітря, навіть жінки починають говорити басом.

@whyukraine
Чому не всі дерева мають кільця росту

Загальновідомо, що вік дерева можна визначити за ростовими кільцями на зрізі, поява яких зумовлена зміною пір року та супутнім прискоренням або уповільненням росту тканин дерева. Але це явище справедливо лише для рослин помірної зони. У тропічних регіонах, де клімат приблизно однаковий протягом року і немає чітко виражених періодів похолодання або посухи, більшість дерев не утворюють видимих річних кілець. Щоб дізнатися їх вік, необхідно проаналізувати концентрацію певних хімічних елементів у деревині.

@whyukraine
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।