Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
DOU #tech avatar

DOU #tech

प्रौद्योगिकी
Статті від українських айтівців про технології. З будь-яких питань — пишіть Редакції на editors@dou.ua
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थानУкраїна
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिAug 13, 2024
TGlist में जोड़ा गया
Jul 15, 2023
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

27.03.202519:42
10.9Kसदस्य
03.06.202323:59
1700उद्धरण सूचकांक
21.03.202517:02
4.8Kप्रति पोस्ट औसत दृश्य
18.02.202513:56
8.9Kप्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
24.03.202523:59
4.68%ER
22.03.202501:38
44.25%ERR

DOU #tech के लोकप्रिय पोस्ट

Нам пояснювали, що це еталонна модель, яка допомагає зрозуміти, як комп’ютери спілкуються між собою — навіть якщо один зроблений у Південній Кореї, другий у Каліфорнії, а третій, здається, зібраний із деталей праски і надії.

Ганна Ліхтман, Lead Software Engineer у GlobalLogic, запрошує у дотепну подорож мережею: пояснює модель OSI просто, зрозуміло й з прикладами. Зберігайте та читайте за посиланням.
🚀 Курс для інженерів, які хочуть глибоко зрозуміти, як працює код під капотом.

Розберемо CPU-оптимізації, кеш-френдлі алгоритми, OS, EventLoop, ThreadPool, malloc та інше. Закріпимо все на практиці.

Старт 29 квітня, онлайн 2 рази на тиждень + щотижневі QA.
🔗 https://www.csosvita.com/courses/performance-engineering

#реклама
Алла, Backend developer у Weblium, простою мовою пояснює, як працює Promise у JavaScript, — на прикладі зрозумілої аналогії з піцерією.

👉 https://dou.ua/goto/5Ral
Стаття Євгенія Бабіча розвінчує п’ять поширених міфів про мову програмування Go — від «занадто простої мови» до «непотрібних дженериків».

Автор з гумором ділиться досвідом, прикладами з реальних проєктів і пояснює, чому Go — це про простоту, надійність і практичність.
Віталій Брецко, Senior Developer у GlobalLogic, розбирається з рівнями ізоляції баз даних, аномаліями транзакцій і механізмами їх усунення.

Як працюють Read Committed, Repeatable Read і Serializable? Чим відрізняються реалізації в PostgreSQL та MySQL? Відповіді – у цій статті.
Потрібно швидко створити інфраструктуру для нового продукту, але бракує часу і ресурсів?

Дмитро Іванов, DevOps-інженер у DevSecOps Inc, разом із командою протестував можливості Cursor AI на реальному проєкті.

За два дні їм вдалося розгорнути повноцінну працюючу інфраструктуру. Як саме це вдалося та чи варто використовувати такий підхід у роботі — читайте в його дописі.
«Claude дає певний ліміт токенів 1 раз на 5 годин. Щоб працювати в такому середовищі ефективно, мені потрібно було заводити будильник і прокидатися вночі, щоб не втрачати цінні "контекстні вікна"»

Олексій Аяков створив AI-планувальник задач з мінімальними знаннями TypeScript і React. За допомогою ШІ та XML він розробив складний вебпроєкт, в якому автоматично генерується структура задач та підзадач, що спрощує процес планування.

👉 https://dou.ua/goto/6VHm
Багато людей мені писало – та з твоїм досвідом, з твоїми досягненнями – тебе з руками відірвуть. Тож я змінив статус в LinkedIn, виклав резюме на Djinni, й став чекати відривання рук. День, три, тиждень. Гей – мої руки все ще при мені, і в цих руках бракує офера 🥲

AQA Engineer Олексій Остапов розповів про власний шлях до нового оферу після скорочення, а також провів опитування серед QA та Dev, щоб показати реальну ситуацію пошуків роботи на сьогоднішньому ринку.

Детальніше про це читайте у його блозі.
Олександр Грицай, Python-розробник, ділиться власними дослідженнями щодо вибору оптимальних структур даних у Python.

У статті він аналізує використання list, dict, set і deque, порівнює їхню продуктивність, вплив на пам’ять та швидкість виконання, а також проводить експерименти з Redis і Pydantic.
Денис Васильєв ділиться досвідом створення кастомного Kubernetes-контролера для реліз-системи, розповідає про архітектуру, роботу контролерів і client-go, а також мотивує заглибитися в Kubernetes API як шлях до розвитку в SRE, Platform Engineering і DevOps.
Усього за 4 місяці команда Microsoft Copilot повністю перебудувала архітектуру свого застосунку — від моноліту до мікросервісів з використанням .NET Aspire.

На рішення вплинуло зростання навантаження та потреба в масштабуванні. Уже зараз команда ділиться помітними покращеннями. Детальніше читайте в дописі.
Юрій, дата-аналітик, ділиться власними підходами до роботи з SQL: як писати зрозумілий код, ефективно аналізувати датасети та застосовувати корисні щоденні практики.

Стаття стане в пригоді тим, хто хоче зробити свою роботу з даними якіснішою.
Чи справді мікросервіси реально потрібні, чи це просто ще одна модна концепція, яка створює більше проблем, ніж вирішує?

Як ваш досвід підказує: без них уже ніяк, чи моноліт усе ще тримається? Давайте обговоримо 👇
Вже бачили, який красивий слайдер зробив Сергій Бабіч?

У своїй статті він ділиться досвідом створення слайдера без використання сторонніх бібліотек — лише чистий JavaScript, Custom Elements та Shadow DOM.

Також Сергій розповідає про свій підхід до розробки компоненту: мінімум коду, максимум нативних можливостей, без зайвих залежностей.

👉 https://dou.ua/goto/WOKw
Реактивність без бібліотек, анімація скролу без transform, компонент без фреймворку?

Вам не здалося. Сергій Бабіч зробив слайдер, який працює без жодної зовнішньої залежності.

(Так, мова саме про той слайдер з головної DOU)
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।