🗓18 квітня Міжнародний день пам’ятників та історичних місць
Цей день встановлений 1983 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і достопам’ятних місць при ЮНЕСКО. В Україні його встановлено згідно з Указом Президента України від 23.08.1999 р. Він має назву «День пам’яток історії та культури».
🏛Пам’ятники України– це наш скарб, наша гордість і надбання. Кожна епоха залишає нам у спадщину різні пам’ятники як згадку про події або видатних осіб. Першим пам’ятником в Конотопі став пам’ятник Т.Г. Шевченку, відкритий у 1939 році, котрий збережений і до наших днів. Зараз в Конотопі на обліку перебуває 11 пам’яток архітектури, 25 пам’яток історії.
✨️Влітку 2024 року відзначається 365 річниця Конотопської битви.
В 2007 році поле Конотопської битви увійшло до переліку найцікавіших пам’яток краю. У 2009 р. постановою Кабміну України місцевість внесена як «Поле битви між козацьким військами на чолі з І. Виговським і царською армією» до Держреєстру нерухомих пам’яток України (до переліку об’єктів культурної спадщини національного значення).
‼️ Битва відзначена такими пам’ятниками: Залишки Конотопської фортеці 17 ст. на пагорбі біля будівлі дитячої удожньої школи на розі вул. Варшавської (вул.Красногірська) та проспекту Червоної Калини. Фортеця була побудована у 1640-х роках, витримала 70 денну облогу московських військ під час Конотопської битви, але була зруйнована військами Яна Казимира ІІ у 1663 році.
🎖Пам’ятний хрест на козацькому кургані між селами Шаповалівка та Соснівка встановлено у 2005 році, козаками на чолі з Олегом Корнієнком – головою Сумського осередку Національної Спілки Краєзнавців України.
🏰Пам’ятник полковнику Григорію Гуляницькому (2009) у вигляді погруддя встановлено біля конотопського ліцею №7.
🪨Пам’ятний знак Конотопській битві біля БК «Зоряний» встановлено 11 липня 2015 р. з нагоди 356 –ї річниці Конотопської битви. Це 4 х тонний камінь, на якому малий герб України, тризуб, зображено печатку Запорізького війська та текст, створений київським істориком Олексієм Сокирко: «Цей пам’ятний знак установлено на честь перемоги козацького війська спільно з представниками військ країн сучасної східної Європи над російською окупаційною армією у Конотопській битві влітку 1659 р.». На іншому боці каменю: «У цій місцині у 1659 р. в Конотопській фортеці козаки на чолі з полковником Григорієм Гуляницьким героїчно витримали 70 денну облогу московських військ».
🛣 Пам’ятний знак провіз по майже по 18 областях України, від Маріуполя до Львова, Харкова до Одеси, благодійник, волонтер, президент КМАМК, кандидат психологічних наук Сергій Малик.