Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Міністерство юстиції України avatar
Міністерство юстиції України
राजनीति
Міністерство юстиції України avatar
Міністерство юстиції України
राजनीति
Ольга Стефанішина та Міністр юстиції Нідерландів відвідали КНДІСЕ та обговорили подальше розширення співпраці

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина провела робочу зустріч з Міністром юстиції та безпеки Королівства Нідерландів Девідом ван Вілом.

Сторони обговорили пріоритетні напрями двосторонньої взаємодії у контексті поглиблення стратегічного партнерства між Україною та Нідерландами, зокрема у сфері подальших транформацій системи правосуддя, верховенства права та демократичного врядування.

Під час візиту делегація з Нідерландів також відвідала Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ), де ознайомилася з роботою експертів, оглянули матеріально-технічну базу інституту, дізналися більше про методики, які застосовуються для фіксації слідів воєнних злочинів рф.

Докладніше: https://is.gd/ov0Q1k

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Канада офіційно розпочала процедуру конфіскації транспортного літака Ан-124 «Руслан», який належить російській авіакомпанії «Волга-Днепр» та вже перебував під арештом на її території

Ан-124 «Руслан» — гігантський літак довжиною майже 69 метрів, висотою 21 метр та з розмахом крил понад 73 метри. Його конфіскація відбувається відповідно до канадського законодавства.

Подання позову про конфіскацію стало результатом тісної співпраці Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ України та міжнародних партнерів. У серпні 2023 року Вищий антикорупційний суд України задовольнив позов Мін’юсту та застосував санкцію у вигляді стягнення в дохід держави активів групи компаній «Волга-Днепр». Це рішення було передано канадській стороні, після чого генеральний прокурор Канади ініціював судову процедуру.

Докладніше: https://is.gd/MqM9TJ

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Хто і за яких умов може набувати право власності на медіа в Україні: розʼяснює Мінʼюст

В Україні захист інформаційного простору є важливою складовою національної безпеки та стійкості держави до зовнішніх і внутрішніх загроз. Медіа відіграють ключову роль у формуванні громадської думки, тому їх незалежність та прозорість має стратегічне значення.

Саме з цією метою законодавством України передбачені чіткі обмеження щодо набуття права власності на засоби масової інформації. Вони спрямовані на запобігання надмірного впливу осіб, які можуть загрожувати демократичним процесам, інформаційній безпеці чи суверенітету країни.

Докладніше: https://is.gd/UIg7a6

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Забезпечення належних умов для екстрадованих осіб: системні кроки України для виконання міжнародних зобов’язань

Попри виклики повномасштабного вторгнення держава продовжує здійснювати комплексні заходи, спрямовані на забезпечення належного функціонування пенітенціарних установ, а також безпеки засуджених та осіб, взятих під варту. Ці зусилля особливо важливі в контексті міжнародно-правової співпраці, зокрема щодо виконання європейськими партнерами запитів України на екстрадицію.

У нашій інфографіці ми детальніше розповідаємо про зусилля України для створення безпечних умов тримання екстрадованих осіб.

Докладніше: https://is.gd/3vFbOV

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Головні новини тижня 28 квітня - 4 травня 2025 року

Реформи, верховенство права та довіра до державних органів: зустріч Ольги Стефанішиної з Міністеркою юстиції Молдови стала важливим кроком до посилення співпраці. Докладніше

Як змінюється законодавство для боротьби з катуваннями та підтримки жертв злочинів: представники Мін’юсту презентувала ключові ініціативи на сесії Комітету ООН. Докладніше

Реєстр відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей: Мін’юст впроваджує державний інструмент, покликаний забезпечити системний підхід до збору, узагальнення та обробки інформації. Докладніше

Мін'юст відстояв інтереси держави: Верховний Суд повернув земельні ділянки водного фонду в Одеській області, скасувавши незаконні рішення. Докладніше

Зберегти доступність, захист та безперервність нотаріальних послуг в умовах війни: Мін’юст та фахова спільнота обговорили стратегічний розвиток галузі. Докладніше

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
«Ми не просто фіксуємо факти — ми формуємо системну відповідь держави на злочини проти українських дітей» - Людмила Сугак

Заступник Міністра юстиції України Людмила Сугак взяла участь у спільному засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності і різноманіття та ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Захід пройшов у Міністерстві закордонних справ України, його присвятили ключовим питанням повернення, реабілітації та реінтеграції українських дітей, незаконно депортованих росією.

Окрему увагу приділили функціонуванню Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Реєстр є ключовим елементом у системі захисту прав дітей, які постраждали від примусового переміщення або депортації.

Нещодавно внесено зміни до Порядку ведення Реєстру в частині верифікації відповідних відомостей та складу Міжвідомчої комісії з питань верифікації відомостей щодо депортованих дітей.

Докладніше: https://is.gd/VB43Sj

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Олена Ференс: компенсація за знищене майно — один із перших пріоритетів для держави

7 травня за ініціативи Нотаріальної палати України відбувся круглий стіл на тему «Проблемні аспекти реалізації прав власників знищеного майна на компенсації: діалог та пошуки рішення». Основна мета заходу – обговорення напрацьованої практики за рік оформлення договорів купівлі-продажу з житловими сертифікатами й проблемних питань в нотаріальній та реєстраційній практиці.

Учасники заходу обговорили законодавчі ініціативи, а також проблемні питання щодо компенсації коштів за знищене або пошкоджене житло внаслідок бойових дій спричинених збройною агресією рф проти України. Зокрема, пропонується звільнити постраждалих людей від сплати 1% обов’язкового пенсійного збору в момент купівлі-продажу.

Докладніше: https://is.gd/rsnp1E

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
📣Як діяти у разі відмови в реєстрації речових прав на нерухоме майно?

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – це єдина державна система, яка зберігає інформацію про зареєстровані права на нерухомість. Внесення відомостей про нерухоме майно до ДРРП є офіційним визнанням і підтвердженням державою речових прав на нерухоме майно.

Існують випадки, коли за наявності певних підстав, державний реєстратор може відмовити в проведенні державної реєстрації прав.

Якщо особа вважає, що порушили її право, вона може оскаржити таку відмову, звернувшись до:
- Територіальних органів Мін’юсту. Зі скаргою можна звернутися протягом двох місяців з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатись про порушення своїх прав. Час розгляду - не більше 45 днів від дня надходження.
- Суду. Може скасувати відмову та зобов’язати реєстратора здійснити реєстрацію. Відкрите за заявою скаржника судове провадження з того ж предмета і з тих же підстав, унеможливлює розгляд скарги у сфері державної реєстрації Мін’юстом.

Докладніше про оскарження відмови у матеріалі: https://is.gd/vPIN63

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
На засіданні робочої (переговорної) групи щодо підготовки позицій України у процесі укладення Угоди про вступ до ЄС презентовано Дорожню карту з функціонування демократичних інституцій

5 травня 2025 року в змішаному форматі у Києві відбулось чергове засідання робочої (переговорної) групи з підготовки переговорних позицій з питань функціонування демократичних інституцій у межах процесу укладення Угоди про вступ України до Європейського Союзу.

У ході засідання було представлено проєкт Дорожньої карти з функціонування демократичних інституцій — стратегічний документ, що визначає комплекс заходів, спрямованих на зміцнення, відновлення і подальший розвиток демократичних процесів та інституцій в Україні.

Докладніше: https://is.gd/Bh2PRg

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Євроінтеграція: Мін’юст долучився до презентації Дорожньої карти реформ у сфері верховенства права

Україна продовжує системно реалізовувати свої зобов’язання на шляху до членства в Європейському Союзі. Одним із важливих кроків стала презентація проєкту Дорожньої карти у сфері «Верховенство права» під час засідань переговорних груп з питань судової влади, основоположних прав, юстиції, свободи та безпеки, що відбулися в Києві.

Від Міністерства юстиції України з доповідями виступили заступник Міністра з питань європейської інтеграції Людмила Сугак і заступник Міністра Олександр Банчук. У своїх виступах вони окреслили бачення Мін’юсту щодо реалізації положень документа та представили напрацювання міністерства у відповідних напрямах.

Докладніше: https://is.gd/PA0bx7

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Аліменти через суд: який спосіб найшвидший?

Існує два способи стягнути аліменти через суд:

Наказове провадження
Найшвидший спосіб стягнення аліментів. Справа розглядається без виклику сторін. Видача судового наказу відбувається протягом 5 днів з дня встановлення місця проживання боржника. Набирає законної сили у день видачі і має силу виконавчого документа. Не підлягає оскарженню. За судовим наказом аліменти можна стягнути лише у чітко визначених розмірах:
– 1/4 доходу на одну дитину,
– 1/3 - на двох,
– 1/2 - на трьох і більше, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку;
– або у твердій грошовій сумі в розмірі 50% прожиткового мінімуму.

Позовне провадження
Цей спосіб обирається, якщо бажаєте стягнути більші аліменти, ніж дозволяє стягнення у наказовому провадженні (немає максимально граничного розміру аліментів), або справа пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства).

Рішення суду набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо не було подано апеляційної скарги. Видається виконавчий лист, з яким потрібно звернутись до виконавчої служби.

Докладніше: https://is.gd/NisGR1

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Як подати заявку на компенсацію за пошкоджене майно: розʼяснення від Мін’юсту

Внаслідок агресії росії тисячі українців опинилися у складній життєвій ситуації — їхнє житло було зруйноване або суттєво пошкоджене. Водночас держава запровадила механізми, які дозволяють отримати компенсацію за пошкоджене або знищене нерухоме майно за державною програмою «єВідновлення». Міністерство юстиції України роз’яснює, як подати заявку та що потрібно знати для отримання допомоги.

Подання заявки та отримання компенсації має бути доступним для кожного — незалежно від віку, статі, стану здоров’я. Подати заявку можна як онлайн, так і офлайн. Мета держави — забезпечити рівні можливості для всіх постраждалих внаслідок російської агресії.

Детальніше: https://is.gd/ELfsyb

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
07.05.202513:20
За останній тиждень зареєстровано народження 2363 маленьких громадян: 1193 хлопчиків та 1179 дівчаток.

Кожна ця подія — початок тисяч нових життів, сповнених перших усмішок, несміливих кроків та безмежних можливостей.

Вітаємо щасливих батьків!

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Ольга Стефанішина провела зустріч з Генсеком ОЕСР: у центрі уваги — антикорупційна політика та євроінтеграція

Під час офіційного візиту делегації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Україну відбулася зустріч Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом.

Серед центральних тем зустрічі — поглиблення співпраці у сфері доброчесності, антикорупційної політики, а також узгодження окремих положень українського законодавства до стандартів ОЕСР і ЄС.

Послідовний рух України до членства в ОЕСР залишається одним із ключових зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Докладніше: https://is.gd/E2oDrk

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
Принцип ефективності в адміністративній процедурі: оптимізація ресурсів і часу

Ефективність адміністративної процедури можна визначити як необхідність адміністративних органів вирішувати справи з мінімальними витратами коштів та інших ресурсів. При цьому процедурні дії мають бути достатніми для належного вирішення справи. На цьому наголошено у ст. 14 Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі - ЗАП).

У ЗАП передбачено різні форми провадження (ст. 60–63), які забезпечують оптимізацію: невідкладний розгляд, письмове провадження, автоматичний режим і заслуховування учасників — залежно від складності справи.

Структура адміністративних процедур побудована так, щоб у першу чергу використовувалися прості способи розгляду та вирішення адміністративної справи. Ускладнені процедури виправдані лише в спірних справах, де є можливість конфлікту.

Докладніше: https://is.gd/Hlu3In

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Чому важливо внести відомості про майно до реєстру речових прав

Якщо ваше житло було збудоване до 2013 року, вам варто внести відомості про нього до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Навіщо це потрібно:
- юридичний захист – ваше право офіційно підтверджене;
- можливість здійснення угод – продати, подарувати, передавати у спадок;
- доступ до кредитування – багато банків вимагають документальне підтвердження права власності для надання кредитів під заставу;
- участь у державних програмах (наприклад, щодо відновлення майна та отримання компенсації за зруйноване майно).

Для внесення відомостей можна звернутися до:
- державного реєстратора;
- центру надання адміністративних послуг;
- державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса.
- можна подати заяву через Портал Дія.

Загальний строк проведення процедури не перевищує 5 робочих днів з моменту реєстрації заяви в реєстрі.

Які документи необхідно подати, хто звільняється від адміністративного збору та інше за посиланням: https://is.gd/6S7imq

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
02.05.202512:51
«Мінʼюст. Тиждень» Випуск №8

Діалог триває: зустріч в Будапешті відкрила нову сторінку у відносинах України та Угорщини.

Справедливість не має строку давності: Мінʼюст захистив інтереси держави та повернув землі Аджалицького лиману.

Пораховано у квітні. Обстріли, руйнування і шанс на компенсацію: скільки втратили українці.

Коли виправлення реальне: чому 98% учасників пробації не повертаються до злочинів.

Передумали звільнятись? 14 днів, щоб змінити своє рішення — і не втратити роботу.

Вагітна за ґратами: як підтримка лікарів дає шанс на нове життя.

Благодійний бал на підтримку ЗСУ. Захід у Пенітенціарній академії став символом вдячності для наших військових.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Які документи потрібні для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу житлового будинку?

Підготовка документів до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу житлового будинку – відповідальний процес, який вимагає уваги до деталей. Завчасна перевірка та збирання всіх необхідних документів допоможе уникнути затримок та забезпечить законність угоди.

Основний перелік документів:
- паспорти сторін договору;
- реєстраційні номери облікових карток платника податків;
- правовстановлюючі документи на будинок (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину);
- технічний паспорт;
- довіреність, якщо діє представник.

Додаткові документи (за потреби):
- дозвіл органів опіки та піклування;
- свідоцтво про шлюб / розірвання шлюбу, згода другого з подружжя;
- оцінка майна;
- довідка про зареєстрованих у будинку осіб або заява про наявність/відсутність дітей;
- документи на землю;
- заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна;
- довідка про відсутність боргів за комунальні послуги.

Докладніше: https://is.gd/X7KDdS

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
«Близько 20-30% від загальної кількості засуджених в Україні можуть стати на захист держави» – Євген Пікалов

Йдеться про осіб, які мають мотивацію, належну поведінку, позитивні характеристики та відповідають встановленим законом критеріям для участі в обороні країни.

Рішення про залучення засуджених до служби в Збройних Силах України стало частиною ширшої державної політики, спрямованої на розширення мобілізаційного ресурсу в умовах повномасштабної війни. Такий підхід дозволяє поєднати потреби оборони держави з можливістю для засуджених довести свою корисність суспільству. В Україні вже понад 8300 осіб з-поміж засуджених приєдналися до лав ЗСУ – про це розповів заступник Міністерки Юстиції Україні в інтерв'ю для «Укрінформ».

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
ОЕСР підтвердила прогрес України у боротьбі з корупцією — Генсек Організації представив результати Звіту

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) підтвердила прогрес України у боротьбі з корупцією та високо оцінила роль Міністерства юстиції у впровадженні реформ у сфері доброчесності. Про це йдеться в огляді ОЕСР щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні (OECD Integrity and Anti-Corruption Review of Ukraine), який було презентовано в Києві 6 травня під час офіційного візиту делегації ОЕСР на чолі з Генеральним секретарем Матіасом Корманом.

Ольга Стефанішина зазначила, що висновки ОЕСР є важливим інструментом для подальшого вдосконалення державної політики у сфері доброчесності.

Докладніше: https://is.gd/rdLQlm

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
Господарський договір: порядок укладання, зміни та розірвання

Господарський договір є основою ділових взаємин між підприємствами, установами та організаціями. Саме через договір визначаються права, обов’язки, умови співпраці, порядок постачання, оплати, відповідальність та строки виконання зобов’язань. Чітке розуміння вимог до укладення, зміни та розірвання господарського договору є необхідним для ефективної та безпечної діяльності в бізнес-середовищі.

Наразі питання укладення, зміни та розірвання господарського договору регулюється Господарським кодексом України та Цивільним кодексом України.

Однак 28.08.2025 вводиться в дію Закон України № 4196-IX «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб», яким передбачено, що з цього дня втратить чинність Господарський кодекс України.

У зв’язку зі змінами ЦКУ буде доповнено деякими положеннями, які передбачені нині діючим ГКУ.

Про загальні умови, форму, момент укладення господарського договору та підстави для його зміни чи розірвання у нашому матеріалі: https://is.gd/KKvBnu

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3545 нових історій кохання!

За останній тиждень в Україні зареєстровано 3545 шлюбів – саме стільки пар офіційно стали родиною.

Найбільше весіль цього тижня святкували у:
- м. Київ – 730 пар
- Дніпропетровській області – 354
- Львівській області – 248
- Одеській області – 245
- Харківській області – 212

Докладніше в нашій інфографіці.

Кожен запис про шлюб – це важливе юридичне підтвердження створення нової родини. Саме тому Мінʼюст та органи державної реєстрації працюють, аби цей крок був простим, доступним і урочистим.

Кохайте, одружуйтесь, створюйте нові родини – а ми подбаємо про законну частину.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
02.05.202511:11
Як Україна переймає провідні практики країни-члена ЄС у сфері правотворчості

На початку квітня у Гельсінкі (Фінляндія) відбувся триденний тренінг з розробки законодавчих актів — Rule of Law Clinic on Law Drafting. Учасники ознайомилися з фінськими підходами до формування якісної правової бази, оцінки впливу нормативних актів, а також ефективного залучення громадянського суспільства й медіа до процесів нормотворення.

Участь у тренінгу також взяла заступниця Міністерки юстиції Світлана Терещенко, яка підкреслила важливість обміну досвідом з фінськими колегами в контексті імплементації стандартів ЄС у сфері юстиції.

Детальніше про тренінг та враження учасників — дивіться у відео.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
Формула миру: Мін’юст впроваджує Реєстр, що акумулює дані про депортованих дітей

Міністерство юстиції України продовжує працювати над удосконаленням державного інструменту, покликаного забезпечити системний підхід до збору, узагальнення та обробки інформації про дітей, незаконно депортованих до рф. Одним із ключових інструментів цього процесу став Реєстр відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей.

Про цей інструмент та зусилля України розповіла заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак під час дев’ятого засідання Робочої групи Пункту 4 Формули миру, що вперше відбулося в регіоні — у Центрі захисту прав людини в Житомирі. У заході взяли участь понад 40 представників іноземних держав, міжнародних організацій і національних інституцій.

Докладніше: https://is.gd/YUgw3Z

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
दिखाया गया 1 - 24 का 3 405
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।