Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Шо в Китаї? avatar
Шо в Китаї?
Шо в Китаї? avatar
Шо в Китаї?
25.04.202514:04
🤦‍♂️ Можна вічно дивитись на три речі: як горить вогонь, як тече вода і як китайці ржуть з заяв Трампа

Про нову заяву Трампа про "скасування 145% мит" 🤺

Трамп: розлучаємося.
Трамп: ти справді не любиш мене?
Трамп: пробачаю тобі.
Трамп: ти ж кохаєш мене, правда?
Трамп: я сам з собою помирився. Цілую 😘


Трамп: Вчора не рахується.


З того моменту, як ми заявили про неядерну водневу бомбу, Америка раптом стала чемною 😼


Єдиний, хто може перемогти Трампа — це Трамп кілька годин потому.


Тільки Трамп може таке сказати — це все одно, що публічно дати собі ляпаса перед всім світом.


Трамп щоранку прокидається іншою версією себе.


🇨🇳 Шо в Китаї?
🇨🇳🇰🇪 Китай і Кенія підписали 20 нових угод під час візиту президента Кенії до Пекіну

🗣 Під час державного візиту президента Кенії Вільяма Руто до Пекіна лідери двох країн оголосили про підвищення рівня двосторонніх відносин до формату «спільноти з єдиною долею для нової епохи».

Іронічно, раніше Руто був одним з більш про-американських президентів Субсахарської Африки, але, здається, геніальна 😁 стратегія Трампа підштовхнула Найробі в руки китайцію.


💬 Підписано 20 двосторонніх угод у сферах: наука, освіта, водні ресурси, електронна комерція, цифрова інфраструктура, транспортні системи, залізничне будівництво. Сторони також домовилися про посилення співпраці між урядами, партіями та парламентами, а також обміни досвідом у сфері управління.

Звичайно, Руто підтвердив підтримку політики одного Китаю. Пекін, зі свого боку, заявив, що буде і далі інвестувати в Африку та підтримувати регіон «у захисті суверенітету і розвитку».

Китай і Кенія виступили проти "нових гегемоністських практик" — таких як мита та санкції. Обидві сторони заявили про підтримку принципів СОТ.

Ми маємо спільно протидіяти одностороннім діям і захищати справедливий міжнародний порядок.

- Сі Цзіньпін додав під час зустрічі

Цікаво, що Китай наразі є найбільшим кредитором інфраструктури в Кенії. Також, Китай є найбільшим торговим партнером Кенії (вже 15 років 🇨🇳), а Кенія є найбільшим торговим партнером Китаю в Східній Африці.

🗣 Іронія в тому, що Руто, який ще два роки тому просив більше фінансової прозорості від китайських кредитів, тепер підписує нові меморандуми з Пекіном під гаслом «спільної долі».

​Під час передвиборчої кампанії 2022 року Вільям Руто обіцяв оприлюднити контракти з Китаєм та зменшити залежність від китайських кредитів, критикуючи їхню непрозорість і вплив на державний борг Кенії. Однак після обрання на посаду президента він змінив риторику, назвавши відносини з Китаєм "міцною дружбою" та ініціював переговори про нові кредити.​

🇨🇳 Шо в Китаї?
🗣 Згідно з новим опитуванням Pew Research, антикитайський градус у США трохи знизився

– 77% американців мають негативну думку про КНР. Це менше, ніж 81% торік
– «Дуже негативна» думка про КНР — тепер лише у 33% (було 43%)
– Китай сприймається «ворогом США» лише 33% респондентів — у 2024-му таких було 42%

🇨🇳 Про Сі Цзіньпіна:

– 75% американців не довіряють Сі Цзіньпіну
– Але 12% все ще не знають, хто це 🤦‍♂️🦅🦅🦅

🗣 Торгівля — без сюрпризів:

– 50% вважають, що саме Китай виграє від торгівлі США–КНР
– Лише 10% думають, що виграють самі США
– Водночас 49% вважають, що нові мита на китайські товари нашкодять економіці США
– 43% вважають, що ці мита нашкодять особисто їм — їхньому гаманцю, покупкам, цінам

🗣 Цікаво, що:

– Демократи почали більше боятися росії, а не Китаю
– Республіканці лишаються "вірні" китайській загрозі

💬 Водночас 73% кажуть, що вплив Китаю у світі зростає, а 76% все ще впевнені — США мають найсильнішу армію.

І є ще й 8%, які вважають росію, країною з найсильнішою армією 🤦‍♂️

Тобто, ворог номер один — Китай, але без мит, будь ласка 😁

🇨🇳 Шо в Китаї?
18.04.202518:01
🗣 Китай втратить американський ринок, який, як я сказала, має 15%

🇨🇳НАМ ВСЕ РІВНО 😎🤟 КИТАЙ 🐉 БУВ ТУТ 5000 РОКІВ 🐲 ПРОТЯГОМ БІЛЬШОСТІ ЦЬОГО ЧАСУ США 🇺🇸👎 НЕ ІСНУВАЛО І МИ ВИЖИЛИ 🐲💪. І ЯКЩО США ХОЧУТЬ ЧІПЛЯТИСЯ ДО КИТАЮ🇨🇳🧧, МИ РОЗБЕРЕМОСЯ З СИТУАЦІЄЮ БЕЗ США 👊👊 МИ ОЧІКУЄМО ЩО БУДЕМО ІСНУВАТИ ЩЕ 5000 РОКІВ🐲🐲🐲 КИТАЙ ГОТОВИЙ БОРОТИСЯ ДО КІНЦЯ 🥊🥊🥊🥊

🇨🇳 Шо в Китаї?
18.04.202511:01
👇 pdf версія
14.04.202518:21
хахахаха насправді, в Китаї Макдональдс справді гірший ніж в Україні🤦‍♂️🤦‍♂️

для контексту: полонені китайці розповідають, що їх годували макдональдсом в українському полоні

https://t.me/hrinovyny/45463
Китайці в захваті від заяв про зниження тарифів 🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?
🗣️ Позиція Китаю щодо ініційованої США тарифної війни чітка: ми не хочемо торгової війни, але ми її не боїмося: якщо справа дійде до боротьби, ми будемо боротися до кінця; якщо до переговорів, наші двері широко відкриті.


- МЗС КНР

🇨🇳 Шо в Китаї?
🇦🇿🇨🇳 З 22 по 24 квітня президент Азербайджану Ільхам Алієв здійснить державний візит до Китаю на запрошення Сі Цзіньпіна

Очікується, що сторони підпишуть безвізовий режим між обома країнами та деякі інші двосторонні документи.

🗣 Перед візитом, 17 квітня Алієв прийняв вірчі грамоти від новопризначеної посолки Китаю Лу Мей. Під час зустрічі Алієв підкреслив стратегічний рівень відносин, похвалив "Один пояс, один шлях" і заявив, що Азербайджан — один із перших фанатів цієї ініціативи.

Китайська сторона, своєю чергою, пообіцяла "рішучу підтримку суверенітету" Азербайджану та похвалила динаміку розвитку країни.

💬 Азербайджан залишається головним торговим партнером Китаю на Південному Кавказі з двостороннім товарообігом обсягом 3,7 мільярда доларів у 2023 році.

🇨🇳 Шо в Китаї?
18.04.202511:15
से पुनः पोस्ट किया:
ЦАПЛІЄНКО_UKRAINE FIGHTS avatar
ЦАПЛІЄНКО_UKRAINE FIGHTS
❗️Китай заперечив заяви Зеленського про постачання росії зброї, — Sky News

Речник МЗС Китаю Лінь Цзянь назвав «безпідставними» заяви президента України Володимира Зеленського про те, що Пекін постачає Москві артилерію та порох для боєприпасів:

Китай ніколи не надавав летальну зброю жодній зі сторін під час цієї війни та суворо контролює товари подвійного призначення.

Українська сторона публічно заявляла, що більшість запчастин до зброї, які імпортує Росія, надходять із США та інших західних країн.

При цьому китайський дипломат не став коментувати слова Зеленського про те, що китайські компанії займаються виробництвом зброї в рф
से पुनः पोस्ट किया:
Служба безпеки України avatar
Служба безпеки України
14.04.202516:49
На пресконференції, організованій СБУ, військовополонені з КНР попросили Пекін організувати їхній обмін для повернення додому

Військовополонені з Китайської Народної Республіки, які воювали у складі зс рф і були взяті в полон Силами оборони на Донеччині, закликали офіційний Пекін сприяти організації їхнього обміну на українських військовополонених, яких утримує рф.

Про це вони повідомили під час пресконференції, організованій Службою безпеки України.

Зокрема, обоє полонених заявили, що хочуть повернутися додому і готові до обміну на українських захисників. «Ми всі хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину. Ми сподіваємося, що китайський уряд може допомогти: тобто здійснити обмін між Україною та росією і ми повернемося до Китаю», – сказав військовополонений Джан Ренбо.

Відповідаючи на запитання журналістів, обоє розповіли, що вербування громадян КНР для підписання контракту з міноборони рф для участі у війні проти України відбувається через різні платформи, зокрема, з допомогою блогерів і реклами у ТікТок та інших соцмережах.

«Нашим співгромадянам із Китаю, які захочуть взяти участь у цій війні, ми хочемо сказати, що не варто цього робити. Тому що все, що ми почули від росіян, – це була неправда. І виявилося, що росія не така сильна, а Україна не така слабка. І тому краще – взагалі не брати участі у війнах», - вважає військовополонений Ван Гуанцзюнь.

За словами обох іноземців, вони підписали контракти з міноборони рф, спокусившись на велику одноразову грошову винагороду та подальші щомісячні виплати у розмірі 200-250 тис. рублів.

Один із них підписував контракт у Ростові, інший – у Казані. Як стверджують полонені, потім їх перевезли у польові наметові табори для короткотривалого навчання, а згодом – до тимчасово окупованого Донецька.

Після того, як вони опинилися в полоні, їх передали представникам СБУ та перевезли у безпечне місце далі від лінії фронту, а потім – до Києва, де утримують у гарних умовах і добре ставляться.

«Війна зовсім відрізняється від того, що ми бачили в кіно і по телевізору. Хочу сказати своїм рідним, що мені зрештою дуже пощастило: ставлення в Україні до мене – дуже хороше», – відзначає Джан Ренбо. Він усвідомлює, що має нести покарання за участь у війні.

Нагадаємо, СБУ проводить необхідні слідчі заходи для встановлення всіх обставин участі громадян КНР у війні рф проти України та перевіряє покази цих полонених.

Слідство ведеться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора за ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини).
🤦‍♂️ Трамп заявив про переговори з Китаєм, Пекін все заперечує

24 квітня президент США Дональд Трамп під час зустрічі з прем’єр-міністром Норвегії заявив, що Сполучені Штати нібито провели зустріч з Китаєм щодо торговельних питань. За його словами, "зустріч відбулася сьогодні зранку", однак він відмовився назвати учасників переговорів, додавши: "неважливо, хто ці ‘вони’" 🤦‍♂️

Трамп також зазначив, що США "постійно ведуть переговори з Китаєм", але не надав жодних конкретних деталей.

💬 Цього ж дня Міністерство комерції КНР та Міністерство закордонних справ КНР публічно спростували будь-яку інформацію про поточні переговори з США. Представник Мінкомерції заявив, що між Китаєм та США наразі не ведуться жодні торговельно-економічні переговори.

任何关于中美经贸谈判进展的说法都是捕风捉影,没有事实依据。
Будь-які розмови про прогрес у торгових переговорах між США і Китаєм «висмоктані з пальця», без жодного фактичного підґрунтя.

- заявив представник Мінкомерції

Схожу позицію озвучив речник МЗС Китаю Го Цзякунь, який назвав інформацію про переговори "неправдивою". За його словами, Китай не отримував жодних офіційних запитів від США щодо нових раундів консультацій, і перемовини щодо мит не ведуться.

🗣 Водночас у Вашингтоні поширюється інформація, що адміністрація США нібито розглядає варіанти зниження деяких мит на китайські товари, які наразі досягають 145%.

💬 У відповідь Китай утримує дзеркальні тарифи на рівні до 125% і продовжує вживати низку нетарифних заходів, включаючи обмеження на експорт рідкоземельних елементів і призупинку закупівель продукції Boeing.

Тобто, як кажуть самі китайці

打,奉陪到底;谈,大门敞开。
Хочете битись — ми не проти. Хочете говорити — двері відчинені.


🇨🇳 Шо в Китаї?
से पुनः पोस्ट किया:
Українська асоціація китаєзнавців avatar
Українська асоціація китаєзнавців
24.04.202506:16
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав Китай активізувати дипломатичні зусилля для припинення бойових дій в Україні

Про це він заявив під час виступу у Сеймі Польщі з промовою щодо завдань зовнішньої політики країни на 2025 рік.

Сікорський заявив, що метою союзників Києва є досягнення справедливого і тривалого миру та закликав Китай активізувати дипломатичні зусилля для припинення бойових дій в Україні.

«Ми вважаємо, що Китай міг би внести нову цінність у світовий порядок, якщо – і у нього є засоби для цього – він покладе край колоніальній війні Владіміра Путіна в Україні», – сказав очільник польського зовнішньополітичного відомства.
🇺🇸🇯🇵🇦🇺🇵🇭 Balikatan 2025: Японія, Австралія, Філіппіни та США проводять спільні навчання для моделювання «повномасштабного бойового сценарію» проти Китаю

💬 Понад 17 тисяч військових із США, Філіппін, Японії, Австралії та спостерігачі з ще 16 країн (зокрема Франції, Індії, Канади, Великої Британії, В'єтнаму — половина Радбезу в зборі) розпочали масштабні навчання на території Філіппін. Уперше бере участь Японія — її флот приєднається до патрулювання в Південно-Китайському морі разом з філіппінськими та американськими кораблями. Маневри охоплюють і виключну економічну зону Філіппін.

Навчання проходитимуть з 21 квітня до 9 травня.

🗣 Це 40-і за рахунком навчання, і вперше в історії вони включають комплексне моделювання протиповітряної та протиракетної оборони, в якій візьме участь президент Фердинанд Маркос.

Планується вперше використання американських систем NMESIS на Філіппінах поруч із стратегічно важливим проходом між Філіппінами і Тайванем. Розгортання протикорабельних ракетних комплексів NMESIS у регіоні дозволяє в разі потреби встановити контроль над проходженням кораблів через Лусонську протоку.

До речі, минулого року США вже випробовували ракетний комплекс Typhon, який Філіппіни тепер розглядають для закупівлі.


💬 Генерал-лейтенант морської піхоти США Джеймс Глінн заявив, що союзники покажуть не лише волю, а й спроможність виконати положення договору про взаємну оборону 1951 року. За його словами, Balikatan — це не просто серія тренувань, а стратегічне інвестування в регіональну безпеку.

Окремі елементи навчань включають повітряні та морські удари, десантування, кібероперації, логістику, взаємодію командувань та розгортання спільних бойових груп.

🗣 Навчання відбуваються на тлі постійних зіткнень між Філіппінами та Китаєм у Південно-Китайському морі. В той же час, Вашингтон не приховує, що посилює оборонне партнерство з Манілою як елемент стримування КНР. Під час візиту до Філіппін у березні міністр оборони США заявив про намір "подвоїти ставки" для союзу.

🇨🇳 Шо в Китаї?
18.04.202511:15
До речі, не могло не порадувати, що на презентації був Перший заступник Міністра закордонних справ, Сергій Кислиця, що говорить про інтерес міністерства до публічного дискурсу навколо його діяльності

🇨🇳 Шо в Китаї?
Десь в резиденції 中南海, 2025

🇨🇳 Шо в Китаї?
🗣 Едрієн Броуді готується до поїздки в Китай

Про це він оголосив в 小红书, аналогу китайського Інстаграму.

🗣 Броуді вже має історію співпраці з Китаєм. Він знімався у китайському фільмі "Меч Дракона" разом з Джекі Чаном і Джоном Кʼюсаком. (Так, такий фільм існує)

🇨🇳 Шо в Китаї?
25.04.202509:01
🇨🇳🇨🇭Китай та Швейцарія закликають до захисту багатосторонньої торговельної системи

Під час дводенного державного візиту до Китаю міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс провів зустріч з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї. За підсумками зустрічі сторони наголосили на необхідності спільного захисту міжнародного економічного порядку.

Обидві сторони погодилися активізувати переговори щодо оновлення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі.

🗣 Ігнаціо Кассіс підтвердив готовність Швейцарії до співпраці в захисті міжнародного порядку, заснованого на верховенстві права.

Міністри встигли поговорити про російсько-українську війну та ситуацію на Близькому Сході. Але, схоже, ці теми залишились десь між рядками.

🇨🇳 Шо в Китаї?
से पुनः पोस्ट किया:
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
🇺🇦🇨🇳 22 квітня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ма Шенкунь був запрошений до Міністерства закордонних справ.

Під час зустрічі заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс наголосив, що факти участі китайських громадян у бойових діях проти України на боці держави-агресора, а також залучення китайських компаній до виробництва у Росії продукції військового призначення викликають серйозне занепокоєння та суперечать духу партнерських відносин між Україною та КНР.

Докази таких фактів були передані українськими спецслужбами китайській стороні.

У зв’язку з цим Євген Перебийніс закликав китайську сторону вжити заходів з метою припинення підтримки Росії у її агресії проти України, про відсутність якої неодноразово заявляв Пекін.

Євген Перебийніс запевнив, що наша держава цінує стратегічне партнерство з КНР та розраховує, що Китай утримуватиметься в подальшому від кроків, які могли б зашкодити двостороннім відносинам.
20.04.202511:01
Китайці на нашій землі не вперше

Після новин про китайців, взятих у полон українськими військовими, виникає питання: а чи були подібні випадки раніше? Історія відповідає — були. Причому саме на українських землях.

У роки визвольної боротьби українські повстанці вже стикались із китайськими загонами, що воювали в складі більшовицької армії. Це маловідома, але достовірна частина нашого минулого.

💬 Як все почалося?
Після більшовицького перевороту 1917 року радянська влада почала активно вербувати китайських робітників-мігрантів у петрограді та москві, а також в інших віддалених кутках імперії, в “особливі революційні загони”. Багато з них ще до революції працювали на фабриках, а потім — приєдналися до “пролетарської боротьби”.

💬 Вже у грудні 1918 року було створено «Союз китайських робітників у росії», який займався комуністичною пропагандою і вербуванням до Червоної армії.

Оцінки їх кількості сильно різняться: від десятків тисяч до понад 100 тисяч китайців у лавах Червоної армії. Вони воювали на всіх фронтах — в Україні, Закавказзі, Сибіру.

🏹 Під час опору Холодноярської республіки (1919–1922) українські повстанці зіштовхувались із китайськими підрозділами. Вони зустрічалися на Черкащині, у боях за Кам’янку, Мельники, Лебедин. Деяких китайських вояків брали в полон. Відомі випадки, коли полонених китайців навіть вербували до повстанських лав.

Юрій Горліс-Горський згадував:
“Найбільше китайців, а косоокий жовтий вояк і добрий, і невартісний. Під доброю командою — стійкий, смерти не дуже боїться: холера із чумою та повінь з голодом на батьківщині роблять китайця фаталістом. Але залишений на власну голову — китаєць не знає, що з нею робити, і скоро впадає в паніку.”


🗣 Багато китайців служили в частинах особливого призначення, внутрішньої служби чи охорони. Їх використовували для:
– охорони складів і баз
– охорони радянських лідерів (зокрема Леніна та Троцького)
– каральних операцій проти місцевого населення
– розстрілів, які, за словами свідків, часто виконували саме вони — через мовний бар’єр та відсутність емоційного зв’язку з населенням

📌 Чому більшовики так покладались на китайців?

Вони були ефективними, працьовитими, дисциплінованими.
Не розуміли російської чи української мови — тому не піддавались “антирадянській агітації”.
Жили в замкнутих колоніях і слухались лише своїх командирів.

🇨🇳 Шо в Китаї?
18.04.202511:02
🇺🇦 Вийшов новий звіт "Української призми" — десятий щорічний аналіз зовнішньої політики України

І так, я теж доклалася — писала розділ про Китай
, а саме як Україна вибудовувала відносини з Пекіном у 2024-му. Від мене зовнішня політика України до Китаю отримала тверду трійку.

Попри активні дії українського уряду у першій половині 2024 року, долучити Китай до мирного процесу, ініційованого Україною, не вдалося. Китайсько- бразильський мирний план став несприятливим для двосторонніх відносин, ігноруючи ключові безпекові інтереси України. Зрушеннями можна вважати політичний діалог на рівні міністрів закордонних справ. Протягом року Китай залишався важливим торговельним партнером України.


🗣 Такі звіти — це дуже важливий аналітичний продукт для нашої країни, як мінімум бо створюють діалог у суспільстві про міжнародні відносини на експертному рівні, як максимум — бо дозволяють комплексно переглянути досягнення дипломатії за рік на різних рівнях. Не бачила ще схожих продуктів в Україні.

А загалом у звіті — огляд зовнішньої політики майже за 50 напрямами. Про дипломатію воєнного часу, про те, як ми втримуємо міжнародну підтримку, і як рухаємось до ЄС.


💬 Читати повний звіт можна тут: https://prismua.org/scorecards2024/

🇨🇳 Шо в Китаї?
15.04.202510:14
🗣 МЗС КНР про китайських військовополонених в Україні:

Позиція китайського уряду дуже чітка. Ми зробили численні попередження та попросили громадян Китаю триматися подалі від зон збройних конфліктів, уникати участі у збройних конфліктах у будь-якій формі та уникати участі у військових операціях будь-якої сторони.

Поведінка громадян Китаю за кордоном буде перевірена відповідно до чинного законодавства та буде вжито необхідних консульських та інших заходів.


🇨🇳 Шо в Китаї?
🇨🇳🇻🇳🇺🇸 В зв‘язку з візитом Сі до Ханою, трішки про економічний трикутник Китай-В'єтнам-США

Коли США кажуть, що не хочуть торгувати з Китаєм, вони починають більше торгувати з В’єтнамом. А В’єтнам, у свою чергу, все більше торгує з Китаєм 😁 Отаке замкнене коло

З 2017 до 2024 року:
– Імпорт США з В’єтнаму зріс утричі — з $46 млрд до $136 млрд.
– За той самий час імпорт В’єтнаму з Китаю зріс теж — з $58 млрд до $144 млрд.

🗣 Тобто, замість «Made in China» — товари отримували наліпку «Made in Vietnam», хоча іноді ці товари ледь встигали пройти в’єтнамську митницю.

Вашингтон бачить у цьому обхід мит і порушення правил. І недарма: ще з часів торгової війни США–Китай 2018 року компанії активно шукають способи уникати підвищених мит.

🤓 В’єтнам став одним із головних бенефіціарів цього процесу — і транзитною точкою, і хабом для часткової обробки китайських товарів. У деяких випадках товари просто трохи змінюються або пакуються у В’єтнамі — достатньо, щоб юридично вважатися місцевим виробництвом.

🗣 У відповідь на американське занепокоєння В’єтнам проводить зустрічі високого рівня і обіцяє «більше контролю» та готує обмеження на експорт чутливих категорій товарів, зокрема чіпів і комплектуючих з США до КНР. Загалом, сподіваються знизити рівень мит з 46% до 22-28%.

💬 Але зберігати баланс між Пекіном і Вашингтоном дедалі важче. Особливо коли йдеться не про абстрактну геополітику, а про чіткі маршрути експорту-імпорту, а ще – можливі нові санкції, якщо США вирішать, що їх "обманюють"..
दिखाया गया 1 - 24 का 163
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।