«Сьогодні він заробив 2,5 мільярда доларів, а він заробив 900 мільйонів» — Трамп хвалиться тим, як заробили американські бізнесмени, заздалегідь знаючи про те, що влада спочатку введе тарифи, а пізніше оголосить мораторій.
Така інсайдерська торгівля акціями в США, та й у багатьох інших країнах заборонена законом.
Сенатор Адам Шифф вже закликав перевірити, чи не є те, чим займався Трамп інсайдерською торгівлею або маніпулюванням ринком. Приводом стало різке зростання S&P 500 після його заяви про призупинення тарифів. Незабаром після відкриття торгів Трамп опублікував пост: «Зараз чудовий час для покупок», додавши абревіатуру DJT — збігається з тикером його медіакомпанії.
(Bloomberg)
Даян Свонк, головний економіст великої консалтингової та аудиторської компанії KPMG та одна з багатьох бізнес-економістів, які витратили багато годин на розрахунки впливу мит на бізнес та економіку, прокоментувала доволі песимістично: «Це божевілля. Збитки завдано. Невизначеність – це сама по собі форма податку на економіку».
В підсумку, головним наслідком взаємовиключних економічних рішень США цього тижня є удар по довірі до державної політики, від якої чекають визначеності. Якщо мита вводяться, потім того ж дня відкладаються з перспективою чи то відновлення, чи повного скасування, чи як приймати стратегічні рішення про розвиток своїх підприємств чи навіть перенесення виробництва до США, якого вимагає Трамп?
Закордонні інвестори почали «розпродувати Америку» - позбуваються за зниженими цінами американських державних облігацій, переходять на золото, швейцарський франк і японську єну.
***
Згідно з дослідженням, опублікованим NCRI (Національним центром з вивчення радикалізації), значна частина американців висловлює неоднозначне ставлення до потенційних актів насильства проти політичних та суспільних фігур, включаючи Дональда Трампа та Ілона Маска.
- 55% прихильників Демократичної партії заявили, що замах на Трампа і Маска може бути "деякою мірою виправданим" ;
— 48% опитаних із лівими поглядами визнали радикальні настрої щодо Ілона Маска;
— підтримку насильства проти Трампа висловили 38% , проти Маска — 31% респондентів;
— Близько 34% опитаних вважають припустимим знищення автосалонів Tesla як форму протесту.
Опитування порушує серйозні питання про зростаючу політичну поляризацію та насильницькі настрої в американському суспільстві.