⌘216. Дистрибуція контенту
Аналізуючи бізнеси я завжди дуже засмучуюсь, коли знаходжу нікому не потрібний контент. Ти, певно, теж таке зустрічав (а, можливо, і створював). Профіль в Instagram чи сторінка на Facebook з якісними зображеннями, класно написаними текстами та одним лайком – від самого SMM-менеджера.
Звісно, причина такої проблеми у відсутності контент-стратегії та розповсюдження. На жаль, вже давно недостатньо просто створювати якісний контент, його необхідно просувати, змінювати формати, шукати свою аудиторію, розпорошену між різними платформами та медіа.
У мене є фреймворк, розроблений спеціально для таких випадків, який дозволяє з мінімальними зусиллями та витратами отримати максимум від свого контенту. Назви йому я не придумав, тож нехай буде просто фреймворком посіву.
1. Створюємо контент
Найскладніше в розробці будь-якої контент-стратегії – власне сам контент. Найчастіше єдиний, хто може написати дійсно корисний і цікавий текст, наповнений інсайтами та висновками з особистого досвіду – сам засновник компанії.
Зрозуміло, що він ще й найзайнятіша людина в компанії, але в моєму фреймворку, як мінімум на початковому етапі, без нього ніяк. Тож тут три варіанти:
1.1. Складний: самостійно сісти та написати текст на 2-3 тисячі символів.
1.2. Середній: у момент натхнення записати собі голосове повідомлення, яке потім у спокійний момент перетворити на текст на 2-3 тисячі символів.
1.3. Простий: взяти асистента, якому надиктовувати голосове. Це аудіо асистент перетворює на текст на 2-3 тисячі символів, додає щось від себе та відправляє назад – на вичитку та затвердження.
2. Обираємо основну платформу
Насправді не так важливо, яка саме вона буде, але обрати потрібно, щоб розуміти, для чого і для кого ми пишемо. Такою платформою може бути власний блог компанії, телеграм-канал або зовнішній сайт – медіа з цільовою аудиторією.
3. Запускаємо процес дистрибуції
Дивно, скільки всього можна зробити з одним хорошим текстом, не напружуючись і не вкладаючи тисячі гривень. Ось дивись:
3.1. Готовий текст ми перетворюємо на скрипт (самостійно або з допомогою GPT) – трохи доопрацьовуємо його, перетворюючи на текст для начитування.
3.2. З допомогою Midjourney або DALLE робимо картинки потрібних розмірів під усі цільові соцмережі.
3.3. Самостійно, силами асистента або будь-якого іншого співробітника, записуємо відео, на якому зачитуємо наш скрипт. Тут можна йти від MVP до цілої студії, як то кажуть, up to you. Загалом, відео, записане на камеру і мікрофон сучасного айфона, цілком має право на життя.
3.4. Запаковуємо і переробляємо отримані матеріали:
3.4.1. У відео додаємо тиху фонову музику та просту заставку.
3.4.2. Нарізаємо з відео 5-10 фрагментів по 30 секунд, перетворюємо їх у горизонтальний формат і додаємо субтитри.
3.4.3. Окремо відрізаємо аудіодоріжку.
3.4.4. Самостійно або з допомогою GPT пишемо коротке саммарі тексту на 150-500 символів.
4. Посіваємо
4.1. Публікуємо короткі саммарі нашого тексту з картинкою та посиланням на основну платформу в усі соціальні мережі, які вважаємо цільовими.
4.2. Публікуємо аудіо через Spotify for Podcasters на всі можливі подкаст-платформи: Spotify, Apple, Amazon і так далі (їх там більше десятка). В описі нашого епізоду і самого подкасту залишаємо посилання як на основну платформу, так і на наш сайт.
4.3. Публікуємо відео на YouTube, в описі також залишаємо посилання як на основну платформу, так і на наш сайт.
4.4. Протягом тижня після публікації щодня публікуємо по 2-3 коротких відео в TikTok, YouTube Shorts, Instagram Stories тощо.
5. Ставимо на потік
Загалом, процес в ідеалі має бути максимально простим і дешевим:
5.1. Керівник: записує голосове, перевіряє фінальний текст, записує відео. До 2 годин часу.
5.2. Асистент: готує текст, скрипт, короткі тексти та картинки. Розміщує. Завантажує відео та аудіо на платформи. До 8 годин.
Бачиш, скільки всього можна зробити всього з одним текстом? Не факт, що це дасть тобі величезний трафік, але, як мінімум, дасть можливість отримати купу посилань та згадувань на потужних ресурсах.
#лайфхаки
@chumandriy