Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Lessons Learned — Такмед avatar

Lessons Learned — Такмед

Канал присвячений роботі напряму вивчення та впровадження досвіду в тактичній медицині Відділу такмед Благодійного фонду Сергія Притули
Форма заведення спостереження https://form.jotform.com/232273613745355
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थान
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिСіч 16, 2025
TGlist में जोड़ा गया
Бер 03, 2025
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

10.04.202523:59
1.2Kसदस्य
24.03.202521:04
400उद्धरण सूचकांक
17.03.202523:59
5.7Kप्रति पोस्ट औसत दृश्य
26.03.202518:11
776प्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
29.03.202523:59
10.82%ER
17.02.202517:21
3519.21%ERR

विकास

सदस्य
उद्धरण सूचकांक
एक पोस्ट का औसत दृश्य
एक विज्ञापन पोस्ट का औसत दृश्य
ER
ERR
БЕР '25БЕР '25БЕР '25БЕР '25КВІТ '25

Lessons Learned — Такмед के लोकप्रिय पोस्ट

26.03.202515:03
«Міфи тактичної медицини». Публікація №3.
Турнікети, між-інструкторське.


13. Чи буде накладання турнікета ефективним для зупинки кровотечі у дитини?
Так
, так, і так у вигляді відео. Ефективність та надійність фіксації залежатиме від окружності кінцівки. Накладання турнікета на кінцівку надмалого діаметру є складнішим, але реальним.
14. Одяг із вбудованими турнікетами – погана ідея.
Виробники спорядження для спецпризначенців BlackHawk намагалися втілити цей задум ще у 2007 році, а інша програма планувала забезпечити таким одягом пілотів армійської авіації. Але обидві зазнали невдачі – виробники виявили ряд ризиків: турнікети можуть бути пошкоджені, їх складніше зрізати при оголенні тіла, вони створюють дискомфорт, зменшують мобільність, потребують додаткової дисциплінарної уваги до особового складу (налаштування розміру, висоти), а також не мають належної доказової ефективності та безпекових гарантій. В Україні розробляли (спойлер: неуспішно) електронний турнікет з автозатягуванням, він також мав низку цих недоліків, ба більше – ризик хибно-спрацювання. Програми по вбудовуванню турнікетів в одяг існують досі, в тому числі в США, але ключові проблеми не вирішені.


15. Виробником CAT GEN 7 є не NAR, а CAT Resources LLC.
NAR – 1 з 23 їх дистриб’юторів, найбільший, найвідоміший.


16. SOFT-Т турнікети переоцінені.
Їх найсучасніша версія 5 генерації не проходила тестування (була випущена пізніше «подачі на розгляд» до комітету у 2021 році), і не є рекомендованою СоТССС. Пластикова пряжка SOFT-Т gen 5 має ризик послаблення при ударі або піддіванні. На відміну від інших вороткових турнікетів при затягуванні воротка в SOFT-Т не зменшується відстань між пряжкою та платформою стабілізації, оскільки стягування стропи відбувається тільки з одного боку. Якщо магістральна судина знаходиться під пряжкою турнікета (а саме так найчастіше стається при самодопомозі), то вона знаходиться в точці найменшого тиску. Враховуйте ці проблеми при підготовці підрозділів.


17. Храпові турнікети (RMT-T, TX2, TX3) — темна сторінка в історії ТССС, уникайте їх використання.
Низка недоліків: труднощі продівання стропи в пряжку, складності накладання кільцем, сумнівна пропозиція по самонакладанню на руку (утримуючи турнікет зубами), ускладнена робота в піску чи після обмерзання. Для безпечної конверсії храпові турнікети потребують вороткового турнікета, а їх нерозповсюдженість в Україні унеможливлює розгляд їх як основного турнікета.


18. Будь-який турнікет при намоканні втратить Х міліметрів ртутного стовпа тиску.
Підрозділи, що беруть участь у водних чи підводних операціях, повинні додатково навчатися накладанню та перевірці ефективності турнікетів у воді. Такі відпрацювання також дозволять виявити практичні недоліки та переваги різних моделей. Наприклад, ТМТ незручний для накладання у воді більше, ніж ви думаєте: широка стропа має властивість прилипати до власної поверхні. А SOFT-Т, навпаки, зручніший: зробити ефективний перший натяг простіше, ніж в сухому вигляді.


19. Немає методологічного сенсу при першому ознайомленні з турнікетом давати абсурдні вправи типу «наклади турнікет однією рукою на ногу».
Задачі з ускладненням можна давати групам, які якісно засвоїли базовий варіант – для підвищення рівня володіння навичкою, урізноманітнення вправ або підтримки зацікавленості курсантів. Але взагалі, уникайте «конкурсів». Те саме стосується включення в навчання стресових умов. Не перетворюйте відпрацювання на шоу.


20. Є військовослужбовці, що дуже хочуть складати турнікети «своїм» методом.
Поясніть курсантам переваги уніфікації складання
, що збереже час в критичних умовах:
1. Виробники витрачають купу часу та зусиль, щоб зробити свій турнікет найкращим, найзручнішим, найефективнішим. У САТа це вже 7 генерація, і якби його можна було скласти краще – вони б це зробили.
2. Твій турнікет можуть використовувати інші і ти можеш користуватися чужими турнікетами, саме тому уніфікація складання – важлива.

Це та інше на каналі Lessons Learned.
16.03.202517:10
Міфи тактичної медицини. Публікація №2.
Care Under Fire. Розповсюджені міфи CUF.


7. «Поранений, що не відповідає вам в CUF — мертвий» – міф.
Якщо поранений не відповідає вам в CUF – це не обов’язково означає загибель: є багато причин відсутності голосової комунікації крім смерті (відсутність свідомості, погіршення слуху внаслідок травми, гостра реакція на стрес, тактичні обмеження тощо). Відсутність відповіді може лише знижувати пріоритет допомоги в агресивних умовах CUF або за наявності декількох поранених одночасно. Тоді як висновок «не відповідає – загинув» взагалі усуває необхідність підійти до пораненого, оцінити його стан та надати допомогу.


8. «Завжди знезброюйте пораненого в CUF перед наданням допомоги» – міф.
Роззброєння пораненого може зайняти більше часу, ніж очікується. В CUF час напряму впливає на ризик загинути або отримати поранення. Навчальні матеріали рівня CLS згадують про вилучення зброї тільки на етапі TFC, за наявності відповідних вагомих підстав (знеболення наркотичними засобами, сплутана або відсутня свідомість). У разі необхідності, швидшою дією буде поставити зброю на запобіжник та від'єднати магазин. Не створюйте у ваших курсантів стереотип щодо агресивного постраждалого, його спротиву допомозі та надмірних ризиків для того, хто надає допомогу.


9. «Якщо ви витягаєте пораненого з CUF, спочатку перевірте ефективність накладеного турнікету» – міф.
Навчальні матеріали ТССС
не містять жодного слова щодо перевірки ефективності турнікета в CUF. Часто така пропозиція від інструкторів звучить в контексті «швидко подивитись чи не тече», і про розрізання одягу чи перевірку пульсу, як складові оцінки ефективності турнікета, не йдеться. В CUF ми оцінюємо наявність масивної кровотечі. Якщо її ознаки присутні – нас не цікавить жодна попередня (само)допомога, бо ми оцінюємо чи продовжується кровотеча. Це не перевірка ефективності турнікета – це оцінка наявності масивних кровотеч. В той час як вживання одного формулювання «перевірка ефективності турнікета» на етапі CUF і пізніше в TFC дезорієнтує курсантів, які чують про абсолютно різні маніпуляції в рамках нібито однієї й тої самої оцінки.

10. Часті проблеми з ознаками масивних кровотеч.
• Венозна кровотеча може бути масивною.
• Ушкодження середини стопи чи долоні може бути масивною кровотечею як в відео 1 чи відео 2, а може і не бути. Фокусуйте увагу курсантів на ознаках масивних кровотеч, а не на їх локалізації.
• Однією з ознак масивної кровотечі є пульсуючий або невпинний, постійний витік крові (pulsing or steady bleeding). Інструктори іноді перекладають це як «пульсуюча-фонтануюча», що відволікає увагу від менш очевидної, але не менш важливої ознаки – невпинної кровотечі. Не створюйте акцент на інтенсивних фонтануючих кровотечах. Їх масивність очевидна для курсантів. Менш очевидною є масивність невпинної кровотечі або фонтанування заввишки <1 см, тобто невелике підняття току крові над проекцією шкіри.


11. «Ми продемонструємо вам правильні методи переносу пораненого, використовуйте тільки їх» – міф.
В «класичному» курсі на Deployed Medicine представлені декілька методів перенесення пораненого. Ймовірно, їх обрали через низьку травматичність, інтуїтивну зрозумілість та високу розповсюдженість. Але якщо ваші курсанти гарно обізнані в своїх методах, тоді не зайвим буде практикувати їх, або принаймні не нав'язувати використання тільки методів з DM. Наприклад, в екіпажів бронетанкових підрозділів можуть бути розповсюджені методи з використанням строп. Якщо ваш тренінг дозволяє адаптувати методи витягу/переносу до потреб підрозділу — зробіть це. Краще відпрацювати 3 дієївих методи, аніж показати 10 красивих.


12. «Не використовуйте петлю на задній плиті бронежилета для евакуації пораненої особи» – міф.
Так, зазвичай така петля в дешевих та неякісних бронежилетах не розрахована на евакуацію. Але, якщо всі учасники курсу вміють розрізняти (не вміють). Але, якщо весь підрозділ оснащений якісними ЗІБЗ, то існує сенс пояснити різницю. Часто якісні стропи мають патентну/виробничу позначку «Drag Strap» або «Drag Handle».


Долучитись до каналу LL.
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।