Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Контур avatar
Контур
Контур avatar
Контур
«Задовго до винайдення письма, ба навіть задовго до появи перших наскельних розписів, виникло те, що, либонь, фундаментально різнить людину від тварини — зумисне відтворення ритму».

Читайте есей Ролана Барта — про необхідність свободи слухання, «мову несвідомого іншого» і про голос на тлі тиші.

За переклад дякуємо Олегу Богуну:

https://kontur.media/barthes/
«Не всі з нас можуть хоч трохи впевнено сказати, що ми завжди були людьми чи що ми є тільки ними. Не всі з нас вповні вважаються людьми навіть нині, надто ж на попередніх етапах західної соціальної, політичної та наукової історії, якщо вважати "людиною" істоту, знайому нам з часів Просвітництва та його спадщини. ... А втім, це загальноприйнятий, впізнаваний термін, який ми вважаємо зрозумілим на рівні здорового глузду. Ми утверджуємо нашу належність до виду як факт, даність — аж настільки, що конструюємо фундаментальну ідею Прав навколо Людини. Але чи справді це так?»

Про науковий поступ, те, якою може бути людина (?) майбутнього, про кризу гуманітаристики та кризу людського загалом — читайте у передмові до книжки «Постлюдське» філософині Розі Брайдотті.

За переклад дякуємо Кірі Леоновій та Олександрі Канцер:

https://kontur.media/rosi_braidotti/
«11 березня 2020 року ВОЗ визнав Ковід-19 пандемією. Захворіло 687,69 млн, понад 6,8 млн померли. Перші роки Ковід вважали головною проблемою більшість країн світу, потім на перше місце вийшла інфляція. …

Головне до чого привчили нас роки пандемії — фіксована пікова емоція: інстинкт збереження, увімкнений на повну, та за відчуттями кінець світу неминучий і безальтернативний».

Читайте роздум Ганни Улюри про пандемію і те, які екзистенційні питання вона порушила:

https://kontur.media/uliurapandemic/
«“Прийнявши мескалін, я почав постійно бачити навколо себе крабів”, — згадував Сартр у 1971 році. — “Вони переслідували мене на вулицях, в університетських аудиторіях”».

«Заплющуючи очі, Беньямін бачив не кольорові зображення, а орнаментальні фігури, схожі на ті, що їх різьбили на полінезійських веслах. Він спостеріг, що орнаментальна тенденція також стосувалася слів, і у декоративних формах записав декілька фраз, що повторювалися».

Про експерименти знаних філософів з різноманітними речовинами і те, що із цього вийшло, читайте у тексті Майка Джея за покликанням:

https://kontur.media/philotrips/

За переклад дякуємо Варварі Борисенко.
Вітаємо, дорогі читачі й читачки! Ми всі потроху занурюємося у новий рік, з яким приходять і нові ідеї. Тож саме час втілити принаймні одну ідею в життя й оголосити ефектний опен-кол!

Запрошуємо вас надсилати нам свої тексти для публікації на kontur.media: повноцінні й неповноцінні статті; розлогі й короткі есеї; роздуми; нариси про популярну культуру в стилі Жижека; короткі записи, що їх хочеться комусь показати; блоги; притчі; діалоги імені вас; трактати й афоризми, і навіть жанрові експерименти!

Головний критерій: дотичність до філософії, теорії мистецтва/теорії літератури. На жаль, строго художню літературу ми не розглядатимемо.

Для тих, хто лише починає писати, і для впевнених користувачів слова. Для тих, хто прагне поділитися чимось із однодумцями й для тих, хто хоче залишити свою працю на розгляд зацікавленої аудиторії.

За текст передбачається гонорар.

Пошта: hello@kontur.space
Тг: @kontur_space
दिखाया गया 1 - 5 का 5
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।