Легальний виїзд за кордон: що загрожує тим, хто не повернувся
Чоловік, який виїхав за кордон на законних підставах, однак на момент повернення втратив такі права (наприклад, багатодітний батько, діти якого досягли повноліття), підлягатиме мобілізації. Юристка Лілія Калашникова каже: штрафів чи іншої адмінвідповідальності за перебування за кордоном понад термін дії відстрочки не передбачено, якщо людина повідомила ТЦК про своє місцеперебування і їй не надходили повістки. Якщо ж повістки надходили, а військовозобов'язаний не повідомляв про свою відсутність в Україні, то його можуть оштрафувати, або ж навіть заблокувати рахунки.
Юристка дала декілька рекомендацій, щоб уникнути проблем із законом:
🧡 Виїхавши за кордон, одразу оновіть свою адресу місця проживання — це дозволить представникам ТЦК розуміти, що явка за повісткою неможлива.
🧡 Вчасно оновлюйте персональні дані (сімейний стан, зайнятість, місцеперебування тощо), знаходячись за кордоном. Наприклад, через «Резерв+» або на електронну пошту ТЦК та СП.
🧡 Оперативно реагуйте на повідомлення в застосунку «Резерв+» на кшталт «виявлені порушення правил військового обліку». Важливо одразу з'ясовувати причину, оскільки надалі це може стати приводом для звернення ТЦК до поліції для складання протоколу та притягнення до адмінвідповідальності.