Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Благовіст – духовне просвітництво avatar

Благовіст – духовне просвітництво

☦️Портал «Благовіст» – духовно-просвітницький проєкт Української Православної Церкви.
👉 https://blagovist.info/
♥️Підтримати: https://send.monobank.ua/jar/4GBKryLRNu
💳Номер картки банки: 5375411208973243
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थान
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिЧерв 29, 2023
TGlist में जोड़ा गया
Квіт 09, 2024
संलग्न समूह

Благовіст – духовне просвітництво के लोकप्रिय पोस्ट

🙏Зі святом Благовіщення, дорогі браття і сестри! Добрих звісток вам від Господа і смирення, щоб виконувати Його волю, молитвами Богородиці😇

…Радуйся, Благодатна! Радуйся, непорочна, що народжує Нареченого світу, який перебував у вдівстві. Радуйся, Благодатна, що потопила в утробі материнській смерть; радуйся, одухотворений Божий храм; радуйся, житло, рівне за своєю ціною небу і землі; радуйся, розлоге вмістилище невмістимого єства. За такого становища Лікар приступає до немічних, тим, хто сидить у темряві, являється Сонце правди, тим, хто перебуває у скруті, – Якір і безпечна від морських хвиль Гавань, рабам, яких ненавидять непримиренно, народився Посол і союз миру, полонених відвідав Визволитель, схильним до нападу ворогів – міцний Покров невимовної радості й любові”. «Бо Він є мир наш» (Еф.2:14), – як каже божественний апостол, – мир, яким – о, якби ж нам безперестанку насолоджуватися, по благодаті самого Христа і Бога нашого, Якому слава на віки віків! Амінь.


🌿Слово на Благовіщення свт. Іоанна Златоуста
🌿У житті Церкви є особливі дні, коли перед нами відкривається глибина Божественного задуму про людину та її спасіння. Один із таких днів — Вхід Господа до Єрусалиму. Ця подія сповнена урочистості, але й глибокої скорботи. Зовні — це тріумф, народне визнання, радість і слава. Але що криється за цією подією? Чому Господь, Який завжди уникав людської слави, цього разу приймає її? Чому Господь плакав, коли дивився на Єрусалим?

Щоб збагнути велич і трагічну глибину цього дня, спробуймо вдивитися в саму суть Євангельської розповіді, розкрити той зміст, який стосується не лише історії, але й кожного з нас особисто — адже і сьогодні Христос входить у наші «Єрусалими»… Чи впізнаємо ми Його?

Про це - Слово у Вербну неділю святителя Луки Кримського.

🙏Підтримати проект.
"…Коли вже наближалася година страждань, коли Хрест мав бути встановлений, Господь воскрешає мертвого Лазаря — щоб ділом навчити учнів, що Хрест і смерть — не знак слабкості. […]

Це чудо — не просто прояв сили, а знак, можливо, передвістя Його власного триденного Воскресіння. Воно стало втіхою для слабкодухих, перед хресними стражданнями зміцнило учнів, показавши, що те, що Він зробив для іншого, легко зможе здійснити і для Себе. Він ділами навчає тих, які сумніваються, узгоджує слова з діями, і діями проголошує щось подібне до цього:

«Я ніколи не залишав без Божої сили людську природу, яку прийняв; Я — то як людина, то як Бог — або виявляв природу, або засвідчував домоуправління спасіння, навчаючи приймати нижче як людське, а вище — як Божественне, і через сукупність таких різних діл виявляючи єднання різних природ. Владою над стражданнями Я показую, що приймаю їх добровільно".

Святитель Іоанн Златоуст. Слово на воскресіння Лазаря
📖➡️читати повністю.
🙏У середу ввечері п’ятого тижня Великого посту у православних храмах звершується особливе богослужіння — Маріїне стояння.

Головною його частиною є читання усього Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, який у перші чотири дні посту читали частинами.

Це богослужіння супроводжується також читанням Житія преподобної Марії Єгипетської, що є прикладом глибокого покаяння та духовного оновлення.

Великий покаянний канон є проникливим покаянним твором, який допомагає віруючим усвідомити свої гріхи, закликає до смирення, молитви та виправлення життя.

Великий канон на нашому сайті:
Церковний шрифт.
Транслітерація.

😇Житіє преподобної Марії Єгипетської.
🙏Субота п'ятого тижня Великого посту – Похвала Пресвятої Богородиці або Субота Акафіста.

Сьогодні у православних храмах на вечірньому богослужінні читається або співається Великий Акафіст Пресвятій Богородиці – перший акафіст, форму якого використовували автори пізніших акафістів.

Свято пов’язане з подякою Богородиці за Її заступництво та допомогу християнам. Особливо воно утвердилося після чудесного спасіння Константинополя від ворогів у 626 році, коли містяни молилися перед іконою Пресвятої Богородиці, і ворожа навала була відвернена.

Богослужіння Суботи Акафіста є духовним підбадьоренням для віруючих у період посту, нагадуючи про силу молитви та заступництво Божої Матері.

👉📖Про історію дивовижної допомоги Богородиці.

👉🙏Акафіст до Пресвятої Богородиці.

🙏Підтримати проект.
27.03.202509:48
⚡️Нова книга на сайті!⚡️

📚Вперше українською опублікована книга схіархімандрита Гавриїла (Бунге)
«Туга, смуток, депресія: Духовне вчення Євагрія Понтійського про акедію».
(книга также доступна на русском)

Твір стане у нагоді тим, хто бореться з гріховними пристрастями. Адже у цій боротьбі навіть у досвідчених настає час побороти зневіру.

З книги:
Безжальне розкриття природи зневіри може навести на думку, що цей недуг невиліковний. Однак це оманливе уявлення — ще одна ілюзія, породжена тією ж самою зневірою. Євагрій, як і перші монахи, а також древня Церква, залишається непохитним оптимістом у питанні перемоги над злом. Адже, по суті, зло — це небуття, і Воскреслий Христос показав світу його ілюзорний характер, «забравши сили у начальств і властей, владно віддав їх на ганьбу» (Кол. 2:15). Біс не має жодної влади над людиною, принаймні доти, доки людина у своїй безумній сліпоті сама не віддасть йому цієї влади. Тому зневіра, яка є своєрідним підсумком дії всіх уявних пристрастей, за переконанням Євагрія, цілком виліковна, і запропоновані ним засоби лікування на диво прості.


💡У розділі Духовна література ви знайдете чимало інших корисних книг.

🙏Підтримати проект.
21.03.202516:00
Православний календар:
📆 22 березня 2025 р. (9 березня за ст. ст.), субота.
Седмиця 3-тя Великого посту. Субота 3-го тижня Великого посту.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ 40 мчч. Севастійських: Киріона, Кандида, Домна, Ісихія, Іраклія, Смарагда, Євноїка, Уалента (Валента), Вівіана, Клавдія, Приска, Феодула, Євтихія, Іоанна, Ксанфія, Іліана, Сисинія, Ангія, Аєтія, Флавія, Акакія, Єкдикія (Єкдита), Лисимаха, Олександра, Ілія, Горгонія, Феофіла, Дометіана, Гаїя, Леонтія, Афанасія, Кирила, Сакердона, Миколая, Уалерія (Валерія), Філоктимона, Северіана, Худіона, Мелітона та Аглаїя (близько 320).
Мч. Урпасіана (близько 295). Св. Кесарія, брата свт. Григорія Богослова (близько 369). Прав. Феодосія Балтського (1845). Прп. Димитри Київської (1878). Прав. Тарасія Лікаонійського. Сщмчч. Михаїла Маслова, Oлексія Смирнова, Димитрія Гливенка, Сергія Лебедєва, Сергія Цвєткова пресвітерів і Миколая Горюнова диякона, прмч. Іоасафа (Шахова) і прмцц. Наталії Ульянової та Олександри (Самойлової) (1938). Албазинської ікони Божої Матері, йменованої «Слово плоть бисть» (1666).

☦️ Читання дня:
На утрені: Лк. 21:12-19 (зач. 106).
На Літургії:
Апостол: Євр. 10:32-38 (зач. 325). Мчч.: Євр. 12:1-10 (зач. 331).
Євангеліє: Мк. 2:14-17 (зач. 8). Мчч.: Мф. 20:1-16 (зач. 80).

🙏 Тропар дня: 40 мученикам Севастійським

Тропар, глас 1

Боле́зньми святы́х, и́миже о Тебе́ пострада́ша,/ умоле́н бу́ди, Го́споди,/ и вся на́ша боле́зни исцели́,// Человеколю́бче, мо́лимся.

Кондак, глас 6

Все во́инство ми́ра оста́вльше,/ на Небесе́х Влады́це прилепи́стеся,/ страстоте́рпцы Госпо́дни четы́редесять,/ сквозе́ огнь бо и во́ду проше́дше, блаже́ннии,/ досто́йно восприя́сте сла́ву с Небе́с// и венце́в мно́жество.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
«Я прийшов закликати не праведників, а грішників до покаяння» (Мк. 2:17).

Вустами Премудрості кликав до себе Господь безумних. Сам же, подорожуючи на землі, кликав грішників. Ні гордим розумникам, ні самочинним праведникам немає у Нього місця. Хай радіє розумова і моральна неміч! Сила розумова і ділова, піди геть! Всебічна неміч, що себе усвідомлює і з вірою вдалася до Господа, Який лікує неміч, а убогість заповнює, міцнішає і розумом, і вдачею, продовжуючи, однак, усвідомлювати і недоумкуватість, і погану вдачу свою. Сила ж Божа під цим непоказним прикриттям, відбуваючись у немочі, творить незримо іншу особистість, світлу розумом і вдачею, яка свого часу стає явною іноді ще тут, але завжди там. Ось що приховано від премудрих і розумних, і відкривається тільки немовлятам!

У притчі про наймитів (Мф. 20:1-16) і той, кому одну тільки годину працювати довелося, був однаково винагороджений домовласником. Години дня в цій притчі — образ перебігу життя нашого. Одинадцята година — останній час цього життя. Господь показує, що й ті, які до цього терміну дожили, не працюючи Йому, можуть почати працювати і догодити Йому не менше за інших. Нема чого, отже, виправдовуватися старістю і впадати у відчай, вважаючи, що вже ні до чого починати.

Починай не соромлячись; милостивий Господь; все тобі дасть, що й іншим, і за чином благодаті тут, і за законом правди там. Тільки старанністю побільше розгорися і скрушеніше посумуй про недбальство, в якому проведено майже все життя. Скажеш: там покликав господар, нехай і мене покличе Господь. А хіба не кличе? Не чуєш хіба в церкві гласу Господнього: «прийдіть до Мене всі» (Мф. 11:28) та апостольського покликання: «мовби Сам Бог умовляє через нас; від імені Христового просимо: примиріться з Богом» (2 Кор. 5:20).


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
19.03.202516:41
Православний календар:
📆 20 березня 2025 р. (7 березня за ст. ст.), четвер.
Седмиця 3-тя Великого посту.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Сщмчч., які в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія, Єферія, Єлпідія та Агафодора (IV). Прп. Павла Препростого (IV). Свт. Павла спов., єп. Прусіадського (IХ). Прп. Єміліана Італійського. Сщмч. Миколая Розова пресвітера (1930); прмч. Нила (Тютюкіна), прмцц. Матрони Грошевої, Марії Грошевої, Євдокії Синициної, Єкатерини Константинової, Антоніни Новикової, Надії Круглової, Ксенії Петрухиної та Анни Горохової (1938). Ікони Божої Матері, йменованої «Споручниця грішних», у Корці (1622), в Одрині (Брянської області) (1843) і в Москві (1848).

☦️ Читання дня:
На 6-му часі: Іс. 11:10-12:2.
На вечірні: Бут. 7:11-8:3Притч. 10:1-22.

🙏 Тропар дня: Кондак священномученикам, які в Херсонесі єпископствували, глас 2:

Светоно́сный де́нь наста́/ па́стырей, епи́скопствовавших све́тло в Херсо́не,/ и́хже воспева́ем пра́здник,/ пострада́вших за Христо́вы о́вцы./ Священному́ченицы, моли́те Пастыренача́льника Христа́/ и на́с причести́ десна́го ове́ц стоя́ния,/ да вопие́м ва́м:/ ра́дуйтеся, свяще́ннии отцы́,// за Христа́ кро́вь свою́ излия́вшии.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"При багатослів'ї не уникнути гріха" (Притч. 10:19).

Уважні до себе християни всі почуття називають вікнами душі, які якщо відкрити, вийде все внутрішнє тепло. Але найширший отвір, просторі двері, які рясно пропускають це тепло, є язик, якому дається воля говорити, скільки і що хоче. Якої шкоди увазі й внутрішньому ладу завдають усі почуття в сукупності, такої ж завдає багатослів'я, бо воно торкається предметів усіх почуттів і змушує душу не бачачи бачити, не чуючи чути, не торкаючись торкатися. Що всередині мріяння, те зовні багатослів'я; але останнє згубніше, бо воно фактичне і тому більш вразливе. До того ж, з ним у близькому зв'язку зарозумілість, зухвалість і самочиння ці до бурі подібні руйнівники внутрішнього ладу, що залишають за собою знечуття і засліплення. Як після цього уникнути гріха при багатослів'ї?!


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
16.03.202515:51
Православний календар:
📆 17 березня 2025 р. (4 березня за ст. ст.), понеділок.
Седмиця 3-тя Великого посту.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Прп. Герасима Йорданського (475). Мчч. Павла та Іуліанії (близько 273). Прп. Якова посника (VI). Перенесення мощей блгв. кн. В’ячеслава Чеського (938). Свт. Григорія, єп. Констанції Кіпрської. Прп. Герасима Вологодського (1178). Блгв. кн. Василія (Василька) Ростовського (1238). Прмч. Іоасафа Снєтогорського, Псковського (1299). Блгв. кн. Даниїла Московського (1303). Сщмч. Олександра Ліхарева пресвітера (1938).

☦️ Читання дня:
На 6-му часі: Іс. 8:13-9:7.
На вечірні: Бут. 6:9-22Притч. 8:1-21.

🙏 Тропар дня: Преподобному Герасиму Йорданському

Кондак, глас 4:

Возгоре́вся раче́нием Го́рним,/ же́стость пусты́ни Иорда́новы па́че всех ми́ра сла́дких предпоче́л еси́;/ отону́дуже повину́ся тебе́ зверь да́же до сме́рти, о́тче,/ послу́шне и жа́лостне на гро́бе твое́м сконча́ся,/ просла́вльшу тя та́ко Бо́гу,/ к Нему́же моля́ся, и о нас,// о́тче Гера́симе, помина́й.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Страх Господній ненавидить неправди" (Притч. 8:13); а якщо ненавидить, то прожене їх; якщо прожене, то душа стане чистою від них і з'явиться тому правою перед Господом. А це і є все, чого тепер з такою турботою шукаємо. Отже, віднови в собі страх Божий і підтримуй його, і будеш мати наймогутніший засіб до самозцілення. Страх Господній не допустить тебе згрішити, і він же змусить тебе робити всяке добро за будь-якої на те нагоди. І буде в тебе виконуватися заповідь: "ухиляйся від зла і чини добро" (Пс. 33:15), яку дає пророк тим, хто шукає істинного життя. Як дійти до страху Божого? Шукай і знайдеш. Тут не можна сказати: те й те зроби; страх Божий є духовним почуттям, що сокровенно зачинається в серці від його звернення до Бога. Роздуми допомагають, допомагає і напруження себе на це почуття; але ділом воно дається від Господа. Попроси його як дару, і дано тобі буде. І коли дано буде, тоді тільки слухайся його беззаперечно: він виправить усі твої неправди.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
04.04.202514:32
Православний календар:
📆 5 квітня 2025 р. (23 березня за ст. ст.), субота.
Седмиця 5-та Великого посту. Похвала Пресвятої Богородиці (Субота Акафіста).
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Данівської («Аз есмь с вами и никтоже на вы») та «Пристанище» ікон Божої Матері (перехідні святкування в суботу 5-ї седмиці Великого посту). Прмч. Никона єп. та 199-ти учнів його (251). Мчч. Філита, Лідії, жінки його, Македона, Феопрепія, Кроніда та Амфілохія (117–138). Прп. Никона, ігумена Києво-Печерського, в Ближніх печерах (1088). Мч. Василія Мангазейського (1600). Прп. Єлени Києво-Флорівської (1834). Сщмч. Макарія Квіткіна пресвітера (1931); прмч. Ілії (В’ятліна), сщмчч. Василія Кокліна, Стефана Преображенського пресвітерів, прмцц. Анастасії Бобкової та Варвари Конкіної, мч. Олексія Скоробогатова (1938); прп. Сергія (Сребрянського) спов. (1948).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Євр. 9:24-28 (зач. 322). Богородиці: Євр. 9:1-7 (зач. 320).
Євангеліє: Мк. 8:27-31 (зач. 35). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

🙏 Тропар дня: Преподобному Никону Печерському

Тропар, глас 5:

Христо́ва виногра́да лоза́ яви́лся еси́, Богоблаже́нне Ни́коне,/ гро́здие принося́ Ему́ — доброде́тели твоя́,/ и про́чиих, к те́мже наставля́я,/ приводи́л еси́ Христу́ Бо́гу,// Ему́же, мо́лим тя, моли́ся за ду́ши на́ша.

Кондак, глас 8:

Тре́тье свети́ло пеще́рное,/ прогоня́ющее тьму бесо́вскую,/ восхваля́ем тя, му́дре,/ и по до́лгу чтим труды́ и по́двиги твоя́,/ я́же подъя́т о ста́де свое́м/ и о украше́нии церко́внем,/ воззыва́юще ти усе́рдне си́це:// ра́дуйся, о́тче Ни́коне, красото́ церко́вная.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Запитав Господь апостолів, як вони Його розуміють? В особі св. апостола Петра, вони відповідали: "Ти — Христос" (Мк. 8:29). Не раптом дозріло це сповідання, але, дозрівши, осіло в глиб серця і стало початковим його керманичем. Воно було затьмарене смертю Господа, але не похитнулося і, будучи воскрешене ще в більшій силі Воскресінням, рухало апостолів протягом усього їхнього життя на проповідь усьому світові.

Є момент і в кожного віруючого, коли він усіма силами своїми промовляє: "Ти — Христос, Господь мій і Спаситель. Ти спасіння моє, світло моє, сила моя, втіха моя, надія моя і життя вічне". Тоді відбувається те, від чого він з апостолом гукає: "хто мене розлучить від любові Христової!" (Рим. 8:35) — і, подібно до нього, починає гнатися за всім, що до вподоби Христу Господу, доки досягне в міру віку Його.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
17.03.202515:32
Православний календар:
📆 18 березня 2025 р. (5 березня за ст. ст.), вівторок.
Седмиця 3-тя Великого посту.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Мч. Конона Ісаврійського (I). Мч. Онисія (I). Мч. Конона градаря (городника) (III). Мц. Іраїди. Мч. Євлогія, що в Палестині. Мч. Євлампія. Прп. Марка (V). Прп. Ісихія (близько 790). Знайдення мощей блгвв. кнн. Феодора Смоленського і чад його Давида та Константина, Ярославських чудотворців (1463). Прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1550). Сщмч. Миколая Покровського пресвітера (1919); сщмч. Іоанна Миротворцева пресвітера і прмчч. Мардарія (Ісаєва) та Феофана (Графова) (1938). Знайдення мощей свт. і спов. Луки (Войно-Ясенецького), архієп. Кримського (1996). Ікони Божої Матері, йменованої «Виховання».

☦️ Читання дня:
На 6-му часі: Іс. 9:9-10:4.
На вечірні: Бут. 7:1-5Притч. 8:32-9:11.

🙏 Тропар дня: Мученику Конону Ісаврійському

Тропар, глас 4:

Я́ко де́вственника преди́вна/ и му́ченика непоколеби́ма,/ блаже́ннаго страда́льца,/ на бе́сы власть прие́мшаго,/ Ко́нона пе́сньми восхва́лим и к нему́ возопии́м:/ моли́ Христа́ Бо́га,// да спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак, глас 3:

Чистото́ю я́ко а́нгел на земли́ пожи́в,/ отону́дуже собесе́дник а́нгелом бы́ти сподо́бился еси́,/ и роди́тели ко Христо́ву позна́нию приве́л еси́,/ и, еди́наго Бо́га в Тро́ице испове́дав, пострада́л еси́ до кро́ве, му́чениче Ко́ноне,// моли́ Его́ непреста́нно о все́х на́с.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Премудрість, Бог-Слово, побудувала собі дім, св. Церкву, і в ньому "приготувала... трапезу", — слово Боже і св. Таїнства, особливо ж Таїнство Тіла і Крові. І "послала слуг своїх", св. апостолів та їхніх наступників, кликати всіх до себе на вечерю (Притч. 9:1-3).

Багато вже скликано, але й ще триває кликання, щоб наповнився весь дім. І вечеря йде безупинно. Слава Господу, настільки до нас милосердному! Ходімо ж усі! Увійдемо всередину, ніхто хай залишається за дверима. У ці дні посту особливо посилене кликання і щедра вечеря. Але тим більш непростимо втратити вечерю. Викарбуй кожен на пам'яті своїй такі слова Премудрості: "хто грішить проти Мене, той завдає шкоди душі своїй" (Притч. 8:36), і пожалій себе.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
14.04.202514:41
Православний календар:
📆 15 квітня 2025 р. (2 квітня за ст. ст.), вівторок.
Страсна седмиця. Великий Вівторок.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Прп. Тита чудотворця (IХ). Мчч. Амфіана та Єдесія (306). Мч. Полікарпа (IV).

☦️ Читання дня:
На утрені: Мф. 22:15-23:39 (зач. 90).
На Літургії: Євангеліє: Мф. 24:36-26:2 (зач. 102).

🙏 Тропар дня: Кондак преподобному Титу чудотворцю, глас 4:

Жития́ молву́ оста́вил еси́/ и ти́хо, все житие́ твое́ пожи́в, му́дре, к Бо́гу преше́л еси́,// чудоно́сне о́тче наш, Ти́те преподо́бне.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Нині народ, священники і влада іудейська востаннє чують слово Господнє в храмі. І воно було всезагальне; воно обіймало все минуле, сьогодення і майбутнє. Запитанням про Іоанна Господь дає зрозуміти, що Він істинний Месія; притчею про двох синів напоумлює, що іудеї будуть відкинуті, а на їхнє місце покликані язичники; притчею про виноградарів каже їм, що на відкинутих очікує смерть; притчею про шлюб сина царського вчить, що і серед тих, хто прийде до Нього, не всі будуть достойними, і знайдуться такі, яких праведно буде вигнати геть у пітьму зовнішню; відповідями на запитання про данину кесарю і про першу заповідь, так само як викривальною промовою визначає характерні риси спасительного життя; нарешті, особливо учням пророкує горе Єрусалиму і відкриває таємницю Другого Свого Пришестя.

Досить було тільки вислухати все це з увагою, щоб упевнитися, що Він є істинний Спаситель світу — Христос, і скоритися Його заповідям і вченню. І досі прочитування розділів Євангелія про все, що відбулося цього дня, є найдієвішим засобом для того, щоб оживляти віру в Господа, і, відновлюючи в християнині свідомість, чим він повинен бути й чого чекати, запалювати ревнощі та являти себе таким, що сповідує Господа, не язиком лише, а й ділом.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
13.04.202514:31
Православний календар:
📆 14 квітня 2025 р. (1 квітня за ст. ст.), понеділок.
Страсна седмиця. Великий Понеділок.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Прп. Марії Єгипетської (522). Мчч. Геронтія і Василіда (III). Прав. Ахаза. Прп. Макарія, ігумена Пелікітської обителі (близько 830). Мч. Авраамія Болгарського, Володимирського чудо­творця (1229). Прп. Геронтія, канонарха Печерського, в Дальніх печерах (ХIV). Прп. Євфимія, архім. Суздальського, чудотворця (1404). Свт. Пахомія Романського (1724). Прп. Варсонофія Оптинського (1913). Сщмч. Сергія Заваріна пресвітера (1938).

☦️ Читання дня:
На утрені: Мф. 21:18-43 (зач. 84).
На Літургії: Євангеліє: Мф. 24:3-35 (зач. 98).

🙏 Тропар дня: Преподобній Марії Єгипетській

Тропар, глас 8:

В тебе́, ма́ти, изве́стно спасе́ся, е́же по о́бразу,/ прии́мши бо крест, после́довала еси́ Христу́/ и, де́ющи учи́ла еси́ презира́ти у́бо плоть, прехо́дит бо,/ прилежа́ти же о души́ ве́щи безсме́ртней.// Те́мже и со А́нгелы сра́дуется, преподо́бная Мари́е, дух твой.

Кондак, глас 3:

Блуда́ми пе́рвее преиспо́лнена вся́ческими,/ Христо́ва неве́ста днесь покая́нием яви́ся,/ а́нгельское жи́тельство подража́ющи,/ де́мона креста́ ору́жием погубля́ет.// Сего́ ра́ди Ца́рствия неве́ста яви́лася еси́, Мари́е пресла́вная.

Преподобному Геронтію, канонарху Печерському

Тропа́р, глас 3:

Всечестны́й канона́рше Геро́нтие,/ правилонача́льный бы́вый в це́ркви/ и в пра́виле и́ночестем возсия́вший све́тло,/ моли́ Христа́ Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние пода́ст душа́м на́шим.

Конда́к, глас 1:

Канона́ршествуя, честны́й канона́рше Геро́нтие,/ и пе́ние церко́вное пою́щим предводи́тельствуя в це́ркви,/ уподо́бился вои́стинну А́нгелом,/ пою́щим Бо́га на Небеси́,/ и́хже и житию́ подража́я, и, с нйми лику́я,/ помина́й ны, любо́вию хва́лящих тя.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Господь іде на добровільне Страждання. Треба і нам прямувати з Ним. Це обов'язок кожного, хто сповідує, що силою Страстей (страждань) Христових став він тим, що тепер є, і хто сподівається ще здобути щось настільки велике і славне, що й на думку нікому прийти не може. Як же прямувати з Ним? Розмірковуванням, співчуттям. Іди думкою слідом за стражденним Господом, і міркуванням своїм витягай з усього такі уявлення, які могли б вражати серце і вводити його у відчуття страждань, перенесених Господом. Щоб останнє відбулося успішніше, треба себе самого зробити таким, що страждає, через чутливе применшення їжі і сну, і збільшення праці стоянь і колінопреклонінь. Виконай усе, що робить Свята Церква, і будеш добрим супутником Господу на страждання.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
15.04.202515:56
Православний календар:
📆 16 квітня 2025 р. (3 квітня за ст. ст.), середа.
Страсна седмиця. Велика Середа.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ Прп. Никити спов., ігумена обителі Мідікійської (824). Мц. Феодосії діви (307–308). Прп. Ілірика. Мчч. Єлпідифора, Дія, Віфонія та Галика. Ікони Божої Матері «Нев’янучий Цвіт».

☦️ Читання дня:
На утрені: Ін. 12:17-50 (зач. 41 від полу).
На Літургії: Євангеліє: Мф. 26:6-16 (зач. 108).

🙏 Тропар дня: Преподобному Никиті сповіднику

Кондак, глас 2:

Небе́сный ум и житие́ стяжа́в,/ сия́еши я́сно, я́коже со́лнце, све́тлостию дел,/ просвеща́еши су́щия во тьме жите́йстей, о́тче Ники́то,/ и, приводя́ всех к Бо́гу,// моли́ непреста́нно о всех нас.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
Замовк Господь у середу і четвер до вечора, щоб у вечір цей вилитися промовою з учнями і до учнів, — промовою, подібної до якої нічого немає в усіх писаннях не тільки людських, а й Божих. Нині, за вказівкою Церкви, чуємо тільки з вуст Господа, щоб не заважали мазати Його миром, бо це служило Йому приготуванням до смерті. У Нього перед очима вже тільки смерть, — заключне таїнство Його пришестя на землю на спасіння наше.

Заглибимося і ми в споглядання цієї таємничої смерті, щоб витягти звідти добру надію спасіння для душ наших, обтяжених багатьма гріхами, які не знають, як знайти собі спокій від мук совісті, що прокинулася, і усвідомлення праведності суду Божого над нами, грізного та непідкупного.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
06.04.202514:31
Православний календар:
📆 7 квітня 2025 р. (25 березня за ст. ст.), понеділок.
Седмиця 6-та Великого посту.
🍽 Великий піст.

Місяцеслов:
☑️ БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.
Кончина свт. Тихона, патр. Московського і всієї Русі (1925). Прп. Савви Нового (1948). Ікони Благовіщення Божої Матері (ХVI).

☦️ Читання дня:
На утрені: Лк. 1:39-49,56 (зач. 4).
На 6-му часі: Іс. 48:17-49:4.
На вечірні: Бут. 27:1-41; Притч. 19:16-25.
Благовіщенню: Вих. 3:1-8. Притч. 8:22-30.
На Літургії:
Апостол: Євр. 2:11-18 (зач. 306).
Євангеліє: Лк. 1:24-38 (зач. 3).

🙏 Тропар дня: Благовіщення Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 4:

Днесь спасе́ния на́шего глави́зна,/ и е́же от ве́ка та́инства явле́ние:/ Сын Бо́жий, Сын Де́вы быва́ет,/ и Гаврии́л благода́ть благовеству́ет./ Те́мже и мы с ним Богоро́дице возопии́м:/ ра́дуйся, Благода́тная,// Госпо́дь с Тобо́ю.

Кондак, глас 8:

Взбра́нной Воево́де победи́тельная,/ я́ко изба́вльшеся от злых,/ благода́рственная воспису́ем Ти раби́ Твои́, Богоро́дице,/ но, я́ко иму́щая держа́ву непобеди́мую,/ от вся́ких нас бед свободи́, да зове́м Ти́:// ра́дуйся, Неве́сто Неневе́стная.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
...Бачите тепер, що ще потрібно для повноти нашої радості? — Потрібне живе спілкування кожного з нас із тілом Церкви Христової, щоб усі блага, що містяться в ній, перенести в себе. І Архангел не обмежився одним сповіщенням про народжуваного Царя і Царство, але не припинив благовісної бесіди, поки не прорік: "Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе", і не почув: "Я — Раба Господня" (Лк. 1:35, 38). Тут зображено, як Слово стало плоттю, і водночас схована для нас настанова — чим заповнити те, чого бракує до досконалості нашої радості. Тобто як Син Божий входить у спілкування з нашим єством, яке Він опісля назвав храмом, так і нам треба вступити в Церкву, що є Тілом Його. Коли Преблагословенна Діва Марія запитала Архангела: як буде це? — тобто як Богом влаштується в Ній плоть — Архангел відповів: "Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе". Тільки Дух Святий нас і може ввести в живе спілкування з Царством Христовим, яке і полягає не в слові, але в силі, тобто в силі Духа.

Прийми Духа, щоб як "живе каміння" (1 Пет. 2:5) покластися десь у духовній будівлі храму Церкви Христової; стань оселею Духа, щоб бути включеним до оселі Божої (Церкви) Духом. А для того приступи до сосудів благодаті — Святих Таїнств — і пий з них живу воду, доки вгамується спрага; тільки відкрий при цьому уста досконалою відданістю Богу. І в Преблагословенній Діві Дух Святий почав діяти до спілкування Бога Слова з плоттю не раніше, ніж вона цілком віддала себе Його вседії, у словах: "Я — Раба Господня" (Лк. 1:38). Поклади і себе в руку Божу, тоді за глибокого мовчання природних рухів твого духу й тіла закарбується в тобі слово Духа, яке вводить у таємниче спілкування зі Святою Церквою, а через неї із Самим Господом і Спасителем. Тоді-то зрадіє серце твоє радістю невимовною, бо "Царство Боже... є праведність і мир і радість у Святому Дусі" (Рим. 14:17). І ось другий предмет істинної радості — якщо ми вже відчули благодатну милість Божу до себе, прийняті в надра Святої Церкви, долучені до народу Божого, значимося серед синів Царства і ходимо серед благ і обітниць Його.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।