tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
Юридична практика avatar

Юридична практика

Law
Головні правові новини України
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateMay 08, 2025
Added to TGlist
Jul 18, 2023

Latest posts in group "Юридична практика"

🆕 Рада Європи відкрила для підписання Конвенцію про захист професії адвоката

«Це перший в історії міжнародний договір, спрямований на захист професії адвоката в контексті зростання кількості повідомлень про напади на практику цієї професії, чи то у формі переслідувань, погроз чи нападів, чи то втручання у виконання професійних обов’язків» — наголошується в повідомленні.

Конвенцію підписали Андорра, Естонія, Франція, Греція, Ірландія, Італія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща та Швеція.

Також 14 травня 2025 року її підписали Бельгія, Ісландія, Республіка Молдова та Велика Британія.
⚖️ ККС ВС вказав коли переклад документів, переданих на експертизу, може провести експерт самостійно

✍🏻 Переклад на державну мову документів, наданих на лінгвістичну експертизу, може бути проведений експертом самостійно, без залучення перекладача.

⚖️ На це вказав Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у постанові від 28 квітня 2025 року у справі № 148/31/23.

За обставинами справи
✍🏻 «Запровадження в українське податкове законодавство правил контрольованих іноземних компаній (КІК) з 2022 року створило ряд нових податкових механізмів, серед яких особливе місце займає так звана концепція «наскрізних дивідендів».

Однак, самого поняття «наскрізних дивідендів» Податковий кодекс не містить. Даний термін склався скоріше в середовищі податкових консультантів з міжнародного оподаткування, щодо застосування якого в Україні не існує єдності не тільки між податковою та платниками, але й у самому consulting community.

Наразі на чітке роз’яснення щодо даної норми як від Міністерства фінансів України, так і від податкової ми вже чекаємо четвертий рік, але схоже марно, оскільки податкова при адмініструванні податків часто так намагається створити для платника «лабіринт з мінливими стінами», що потім сама в них губиться.

Отже, що ми розуміємо під «Наскрізними дивідендами»? Це дивіденди, які виплачуються українською компанією іноземній компанії (у контексті КІК-правил), яка в свою чергу контролюється українським резидентом-контролером (фізичною чи юридичною особою), та які, згідно з спеціальними правилами, можуть вважатися отриманими безпосередньо таким українським контролером», — наголошує адвокат Олексій Ющенко, партнер Адвокатське обʼєднання «Консалтингова фірма "Домінанта"» керівник корпоративної практики, в статті про оподаткування «наскрізних» дивідендів в Україні
⚖️ Об’єднана палата КЦС ВС: при оскарженні дій державного виконавця у касаційному порядку не застосовується критерій малозначності справи

✅ Касаційне оскарження судових рішень у справах за скаргами на дії державного виконавця допускається незалежно від ознаки малозначності справи.
✅ У таких справах не застосовуються обмеження щодо ціни позову, які передбачені для малозначних справ, а касаційне оскарження здійснюється на загальних підставах відповідно до ч. 2 ст. 389 ЦПК України.

✅ На це вказала Об’єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у постанові від 5 травня 2025 року у справі № 176/1715/23 (повний текст постанови поки відсутній в ЄДРС).

За обставинами справи
🆕 Парламент прийняв закон (проєкт № 11315) щодо поновлення перебігу позовної давності

✅ Законом, зокрема, вилучено норму про те, що в період дії воєнного стану в Україні перебіг позовної давності, визначений Цивільним кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.

✅ Цей закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
Рада Європи підтримала створення Спецтрибуналу щодо злочинів рф

Про це повідомила голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Марія Мезенцева.

Нагадаємо, 9 травня ц.р. Міністри закордонних справ ЄС схвалили створення в Люксембурзі спеціального трибуналу щодо злочинів рф.

Також Міністерство закордонних справ України оприлюднило Львівську заяву Коаліції держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, в якій підписанти закликали інші держави та міжнародні організації приєднатися до зусиль та активно сприяти діяльності цього трибуналу.
🆕 Верховна Рада ухвалила закон № 12331-2 щодо загального строку відрядження судді

Встановлюється тимчасове правила, що до завершення відповідних процедур конкурсу та добору обмеження загального строку відрядження судді, передбачені абз. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не застосовуються.
✈️🚢 Парламент ухвалив за основу законопроєкт № 13020 щодо застосування санкцій до суден, повітряних суден

✅ Зокрема, пропонується встановити, що підставою для застосування санкції є встановлення факту використання суден, повітряних суден у діяльності, яка створює реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, а відповідні завдання щодо виявлення і встановлення таких фактів пропонується надати розвідувальним органам та СБУ.
Напередодні Дня вишиванки Мін’юст ініціює флешмоб

Вишиванка — це більше, ніж одяг. Це наш код нації, любов у стібках, сила у кожному візерунку.

15 травня, у День сім’ї, станьте частиною великої традиції та об’єднуйтесь — одружуйтеся у вишиванках!

Зберігайте найкращі моменти та діліться ними — додавши хештег #МЮ_Затвердив до ваших світлин кохання. І ваші фото можуть бути опубліковані на сторінках Міністерства юстиції України.
⚖️ ККС ВС висловився щодо можливості оскарження ухвали слідчого судді про передачу майна для реалізації

✅ Ухвала слідчого судді про передачу майна (речових доказів) для реалізації, постановлена на підставі п. 2 ч. 6 ст. 100 КПК України у кримінальному провадженні, де жодній особі не повідомлено про підозру, підлягає апеляційному оскарженню.

⚖️ Це слідує з постанови Касаційного кримінального суд у складі Верховного Суду від 27 березня 2025 року у справі № 157/1664/22.

За обставинами справи
Надання згоди на розпоряджання часткою в бізнесі: практика суду щодо спільного сумісного майна подружжя

✍🏻 «На тлі повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, яке призвело до значного збільшення кількості розлучень, виникають нові правові виклики, пов’язані з поділом спільного сумісного майна подружжя.
▪️ Це дало поштовх задуматись та проаналізувати значення й необхідність надання згоди одного з подружжя на якісь дії щодо частки в бізнесі. Враховуючи ці обставини, Верховний Суд цього року ухвалив рішення з цієї теми, яке продовжує лінію усталеної практики, але водночас дає додаткові пояснення щодо дій добросовісного набувача, зокрема стосовно перевірки контрагента на наявність шлюбу та згоди другої половинки», — зазначає Руслана Круковська, адвокат AGARD, в статті про надання згоди на розпоряджання часткою в бізнесі: практика суду щодо спільного сумісного майна подружжя.

Також в матеріалі:
▪️ Дії добросовісного набувача
▪️ Скільки потрібно згод
▪️ Підсудність спорів
💻 Збір на IT-рішення для 5 штурмової бригади

На сучасному полі бою 🛰 швидкість передачі й обробки інформації — це шанс знищити ворога раніше, ніж він зреагує.

❗Саме тому Юридична практика спільно з Волонтерським штабом 5 штурмової бригади відкриває збір на новітні IT-рішення для підрозділів бригади.

🎯 Ціль: 1 000 000 грн
📌 Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/GFCb55xtr
💳 Номер картки: 5375 4112 1873 3355

Кожен донат — це інструмент у руках воїна.
Разом — до Перемоги! 🇺🇦
✈️ Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) дійшла висновку, що росія не виконала своїх зобов’язань за міжнародним повітряним правом у справі збиття у 2014 році літака рейсу MH17 Малайзійських авіаліній, — пресслужба ICAO

▪️ Це перший випадок в історії ICAO, коли її Рада прийняла рішення по суті спору між державами-членами в рамках механізму врегулювання спорів Організації.
▪️ Справа розглядалася за скаргою Нідерландів та Австралії, поданою в березні 2022 року проти російської федерації щодо збиття рейсу MH17 17 липня 2014 року.
▪️ Справа була зосереджена на твердженнях про те, що поведінка російської федерації, яка збила літак ракетою класу “земля-повітря” над сходом Україною, є порушенням статті 3-біс Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, яка вимагає від держав “утримуватися від застосування зброї проти цивільних повітряних суден, що перебувають у польоті”.
▪️ Наступним кроком має стати визначення форми відшкодування з боку росії. Спершу ІСАО має зобовʼязати рф розпочати переговори з Нідерландами та Австралією і сприяти цьому процесу.
⚖️ КЦС ВС роз’яснив судам, як діяти у випадку звернення особи, яка зазначає, що позову не подавала, і просить поновити строк на оскарження рішення суду

✅ Якщо особа заперечує факт подання нею позовної заяви та стверджує про відсутність її підпису на процесуальних документах, суд апеляційної інстанції, вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, має першочергово перевірити ці доводи, зокрема щодо належності повноважень представника та автентичності підписів на документах.

⚖️ Такий висновок зробив Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в постанові від 2 квітня 2025 року у справі № 333/2679/22.

За обставинами справи
🔥Вже менше ніж за годину, сьогодні о 10:00, розпочне свою роботу ІІI White-Collar Crime Forum!
✅ Приєднуйтеся особисто та онлайн!
✅ Програма та реєстрація за посиланням: https://pravo.ua/event/wcc2025/

Popular posts Юридична практика

14.05.202515:15
🆕 Парламент прийняв закон (проєкт № 11315) щодо поновлення перебігу позовної давності

✅ Законом, зокрема, вилучено норму про те, що в період дії воєнного стану в Україні перебіг позовної давності, визначений Цивільним кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.

✅ Цей закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
🕯️ Пішов з життя Ярослав Зейкан — один із найвидатніших адвокатів сучасності, партнер EQUITY, ректор Вищої школи адвокатури НААУ.

Все своє професійне життя Ярослав Павлович присвятив юриспруденції. Після закінчення юридичного факультету Львівського державного університету ім. І. Франка працював юрисконсультом, арбітром, секретарем міської ради, суддею, а з 1994 року — адвокатом, активно займався викладацькою діяльністю, щедро ділячись знаннями й досвідом.

Він залишив по собі школу мислення, культуру юридичної професії та цілу плеяду учнів.

Був лауреатом всеукраїнської премії «За кращу судову промову», нагороджений медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня, мав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України «Видатний адвокат України». В Ukrainian Law Firms 2018 названий Метром кримінальної адвокатури. Лауреат «Юридичної премії 2019 року» за видатні професійні досягнення.

«Юридична практика» висловлює глибокі співчуття рідним, близьким та усім, хто мав честь знати Ярослава Павловича Зейкана.
09.05.202511:59
⚖️ Суддю Оболонського районного суду міста Києва Тараса Андрейчука нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня, — пресслужба Київського апеляційного суду.

Державну нагороду присвоєно за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.

«З перших днів повномасштабного вторгнення Тарас Васильович приєднався до лав Збройних Сил України, мужньо ставши на захист держави в умовах воєнного стану. Орден «За мужність» ІІІ ступеня є свідченням визнання особистої відваги, стійкості та відданості обов’язку захисту України.

Суддівська спільнота з гордістю вітає Тараса Васильовича з почесною державною нагородою та висловлює щиру вдячність за виняткову мужність, незламну силу духу і вірність присязі – як у залі суду, так і на полі бою», – ідеться в повідомленні.
Як стягнути аліменти на утримання дитини з військовослужбовця: роз’яснення від Мін’юсту

Виконання батьківських обов’язків, зокрема сплати аліментів, залишається актуальним і для осіб, які проходять військову службу. Одне з частих питань, яке виникає в родин військовослужбовців, — як стягнути аліменти на утримання дитини та який порядок таких виплат.

Міністерство юстиції України підготувало роз’яснення щодо ключових аспектів стягнення аліментів з військовослужбовців.
30.04.202514:30
⚖️ ВП ВС зробила висновок у зразковій справі щодо перерахунку пенсії військовослужбовцям у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму

💰 Перерахунок пенсії у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом України про Державний бюджет на певний рік, що мало наслідком зміну розміру грошового забезпечення військовослужбовців (посадового окладу), є підставою для припинення виплати щомісячної доплати в сумі 2000 грн, передбаченої Постановою № 713, та індексації в розмірі, передбаченому постановами № 118 та №168.

⚖️ Такий висновок зробила Велика Палата Верховного Суду у зразковій справі у якій вирішувався спір щодо правильності обчислення та виплати пенсії пенсіонеру – колишньому військовослужбовцю, якому пенсійний орган на підставі рішення суду здійснив перерахунок та виплату пенсії з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня календарного року, і припинив виплату доплати до пенсії 2000,00 грн та індексації за 2022, 2023 роки.

Постанова ВП ВС від 13 березня 2025 року у справі № 400/6254/24.

Висновки ВП ВС
29.04.202514:18
⚖️ Суд ЄС зобов’язав Мальту припинити видачу «золотих паспортів»
«Країна-член не може надавати своє громадянство, а з ним де-факто громадянство ЄС, в обмін на визначені платежі чи інвестиції. Це фактично перетворює набуття громадянства на комерційну транзакцію… Така практика не дозволяє встановити необхідну солідарність і довірливі відносини між країною-членом та її громадянами та забезпечувати взаємну довіру між країнами-членами», – наголосив Суд ЄС.
25.04.202510:25
В Україні перейменовано 103 місцеві загальні суди

▪️25 квітня 2025 року, набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменування місцевих загальних судів» № 4273-IX. Про це інформує пресслужба Верховного Суду.

▪️Із переліком місцевих загальних судів, найменування яких змінено, можна ознайомитися за посиланням.
Як повернути доступ до заблокованих рахунків: пояснення від Мінʼюсту

В умовах повномасштабної війни доступ до власних коштів є критично важливим для кожного громадянина. Однак іноді виникають ситуації, коли банківські рахунки можуть бути заблоковані, що стає серйозним викликом у повсякденному житті. Подібні ситуації можуть викликати паніку: доступу до грошей немає, а розібратися, що робити далі — завдання не з легких.

У інфографіці Мін’юст детально пояснює, як діяти в разі арешту рахунків, які права має боржник, і за яких умов можна повернути доступ до коштів — особливо якщо йдеться про зарплату, соціальні виплати чи інші надходження.
📖 У видавництві «Юрінком Інтер» вийшла книга «Справа Колліні»
✍🏻 Фердинанд фон Ширах — німецький письменник і адвокат, відомий своєю здатністю тонко передавати драматизм судових залів та внутрішній світ тих, хто постає перед правосуддям.
📖 Анотація до книги:
Упродовж тридцяти чотирьох років Фабріціо Колліні працював інструментальником на заводі «Мерседес». Непримітний і сумлінний робітник із бездоганною репутацією. Аж раптом він вбиває літнього чоловіка в люксовому берлінському готелі. Здавалося б, цьому немає жодного пояснення.
Справа стає справжнім кошмаром для молодого адвоката Каспара Лайнена, якого призначили захищати підсудного: жертвою є впливовий німецький промисловець, дідусь його найкращого друга. Але найгірше те, що Фабріціо Колліні вперто мовчить про мотиви свого вчинку. Лайнен занурюється у справу і натрапляє на слід, що веде до страшної сторінки в історії німецького судочинства.
✍🏻 Замовити книгу можна на сайті видавництва або в онлайн-магазині “ЮрКнига”.
15.05.202515:06
🆕 Рада Європи відкрила для підписання Конвенцію про захист професії адвоката

«Це перший в історії міжнародний договір, спрямований на захист професії адвоката в контексті зростання кількості повідомлень про напади на практику цієї професії, чи то у формі переслідувань, погроз чи нападів, чи то втручання у виконання професійних обов’язків» — наголошується в повідомленні.

Конвенцію підписали Андорра, Естонія, Франція, Греція, Ірландія, Італія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща та Швеція.

Також 14 травня 2025 року її підписали Бельгія, Ісландія, Республіка Молдова та Велика Британія.
14.05.202515:29
⚖️ Об’єднана палата КЦС ВС: при оскарженні дій державного виконавця у касаційному порядку не застосовується критерій малозначності справи

✅ Касаційне оскарження судових рішень у справах за скаргами на дії державного виконавця допускається незалежно від ознаки малозначності справи.
✅ У таких справах не застосовуються обмеження щодо ціни позову, які передбачені для малозначних справ, а касаційне оскарження здійснюється на загальних підставах відповідно до ч. 2 ст. 389 ЦПК України.

✅ На це вказала Об’єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у постанові від 5 травня 2025 року у справі № 176/1715/23 (повний текст постанови поки відсутній в ЄДРС).

За обставинами справи
24.04.202511:42
✍🏻 «На жаль, у процесі оформлення протоколів про порушення митних правил митні органи не завжди дотримуються встановлених законодавчих вимог.
▪️Судами неодноразово зверталась увага, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону вказує на те, що він є неналежним та недопустимим доказом, що в свою чергу унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення», — зазначає Юлія Олійник, адвокат JN Legal, в статті про наслідки недотримання процесуальних норм митними органами при оформленні протоколів
08.05.202510:54
🆕 Держпродспоживслужба отримала нове повноваження: контроль за змістом оголошень про вакансії

✅ Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці чи рекрутингові агентства. Основна увага приділяється:
▪️ виявленню дискримінаційних формулювань — за віком («до 35 років», «молодий колектив»), статтю («тільки для жінок/чоловіків»), станом здоров’я, расою чи етнічним походженням;
▪️ фіксації ознак маніпуляцій — перебільшення заробітної плати без уточнення умов, замовчування важливої інформації (наприклад, нічні зміни чи випробувальний термін), використання нечітких або оманливих формулювань.
28.04.202514:30
⚖️ КАС ВС: прокурор повинен довести причини, що перешкоджають належному захисту інтересів держави та є підставами для його втручання в судовий процес

✅ Прокурор має право вступати у справу лише у випадках, коли орган державної влади неналежно здійснює захист інтересів держави або взагалі не здійснює його.
✅ Відсутність коштів для сплати судового збору чи фінансові труднощі органу державної влади не є підставою для звернення прокурора до суду.
✅ У разі звернення до суду прокурор повинен обґрунтувати необхідність свого втручання в процес і довести, що відповідний орган влади не виконує свої функції належним чином.

⚖️ На цьому вкотре зауважив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 20 березня 2025 року у справі № 500/8168/23.

За обставинами справи
02.05.202513:42
⚖️ ККС ВС зробив висновок щодо неможливості відмови особи від мобілізації за релігійними переконаннями

✅ Перебування держави у правовому режимі воєнного стану є вагомою причиною, щоб вести мову про необхідність виконання військового обов’язку всіма громадянами України, в тому числі й Свідками Єгови.

⚖️ Такий висновок зробив Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду в постанові від 15 квітня 2025 року у справі № 573/406/24.

За обставинами справи
Log in to unlock more functionality.