Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МІНЕНЕРГО avatar
МІНЕНЕРГО
News and Media
МІНЕНЕРГО avatar
МІНЕНЕРГО
News and Media
⚡️ Герман Галущенко на зустрічі з директором ACER: Інтеграція до енергетичних ринків ЄС – один з наших пріоритетів

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з директором Агентства ЄС з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) Крістіаном Зінглерсеном.

❗️ Очільник Міненерго наголосив, що попри постійні російські атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури Україні вдається утримувати стійкість енергосистеми і відновлювати пошкоджене ворогом. 

Сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці у контексті процесу євроінтеграції України, зокрема інтеграції до енергетичних ринків ЄС, що є важливою складовою забезпечення енергетичної безпеки та стабільності держави.

💬 «Наразі ми посилено працюємо над інтеграцією ринків. Процес підготовки відповідного законодавства – досить складний і потребує часу. Але ми плануємо ухвалити необхідний пакет уже цього року. Наступний рік має стати перехідним періодом, а повноцінне впровадження розпочнеться вже з 2027 року», - зазначив Герман Галущенко.

Важливою складовою процесу євроінтеграції є активізація співпраці між національним регулятором України (НКРЕКП) та Агентством ЄС з питань співпраці енергетичних регуляторів (ACER), насамперед у процесі впровадження стандартів і правил Європейського Союзу щодо прозорості та запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках.

📌 Під час зустрічі також обговорили можливості поглиблення взаємодії шляхом обміну досвідом, надання експертної та технічної підтримки, зокрема з питань підготовки нормативної бази та гармонізації українського законодавства з правилами та регламентами, що регулюють функціонування європейських ринків.
🕯️ Втрата серед енергетиків: загинув працівник АТ «Сумиобленерго»

росіяни вбили енергетика із Сумщини Анатолія Середу. Він працював в АТ «Сумиобленерго» майже 10 років водієм оперативно-диспетчерської групи Великописарівської дільниці філії «Охтирський район електричних мереж».
Під час війни возив бригади на відновлення електромереж, пошкоджених ворожими обстрілами.

За сміливість і самовідданість Анатолій Середа нагороджений медаллю «За працю і звитягу». Нагороду вручав особисто Президент України Володимир Зеленський.

Колектив Міністерства енергетики України висловлює глибокі співчуття рідним та близьким Анатолія.
02.05.202507:12
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣2️⃣ травня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.07 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
⚡️ У Міненерго обговорили напрямки поглиблення співпраці з Данією у межах Українсько-данського енергетичного партнерства

У Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з делегацією Данії у межах програми Українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП), а також засідання Координаційного комітету УДЕПП.

У заході взяли участь заступники міністра енергетики України Роман Андарак і Олександр Павліченко, Надзвичайний і повноважний посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен, представники Данського енергетичного агентства, Міністерства клімату, енергетики і комунальних послуг Данії, а також представники Міністерства розвитку громад та територій України, НКРЕКП, Держенергоефективності, НЕК «Укренерго», Оператора ГТС України.

💬 «Ми вдячні за тісну співпрацю з данськими партнерами у підвищенні кваліфікації  наших експертів, підтримці розвитку децентралізованої генерації, енергоефективності та переходу до відновлюваних джерел енергії. Ми високо цінуємо допомогу в розробленні та оновленні каталогу енергетичних технологій, підготовці зонування територій для розвитку ВДЕ, яке буде презентоване найближчим часом», - зазначив Роман Андарак під час засідання Координаційного комітету УДЕПП.

🔸 Обговорили хід реалізації робочої програми УДЕПП на 2025 рік.
🔸 У центрі уваги — зміцнення стійкості української енергосистеми в умовах російської агресії.
🔸 Міненерго подякувало Данії за підтримку, зокрема у рамках ініціатив УДЕПП.
🔸 Посол Данії відзначив стійкість української енергетики та запевнив у подальшій підтримці України.
🔸 Окремо розглянули напрями співпраці у розвитку ринку біометану та вітроенергетики.
🔸 Особливий акцент — євроінтеграція.

📲 Більше за посиланням
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
29.04.202514:54
Українські фахівці мають унікальний досвід у захисті та відновленні енергопостачання. Війна навчила нас багатьох речей – не лише того, як відновлюватися після російських ракет і бомб, а й того, як протистояти кібератакам та іншим загрозам. Україна має унікальні знання та досвід, і ми готові ними ділитися. Нам потрібна більша безпекова співпраця. Україна пропонує здійснювати її у форматі Тримор’я.

По-перше, енергетика. Нам потрібно захистити нашу енергетичну інфраструктуру, особливо поблизу російських кордонів, і розробити спільні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій. Ми маємо перевірити, наскільки ми готові захищати та відновлювати енергосистеми, якщо щось станеться.

По-друге, резервне живлення. Нам потрібно більше способів підтримувати одне одного. Енергомережі, трубопроводи, системи звʼязку – вся критична інфраструктура – повинні будуватися з урахуванням резервних маршрутів. Щоб кожна країна могла допомогти іншим у кризовій ситуації.

По-третє, транспорт. Нашому регіону потрібні кращі логістичні зв’язки. Так само як Балтійське море може допомогти, коли виникають проблеми в Чорному морі, Чорне море також має допомагати вашим країнам у разі кризи. І всі ми повинні мати швидкий доступ і до Адріатичного моря – на випадок, якщо щось станеться в регіоні. Нам потрібно вчитись на поведінці Росії та бути краще підготовленими.

А щоб усе це справді стало реальністю, нам потрібен мир.
Тривалий мир. І досягти його ми можемо лише зараз, разом, об’єднавшись.
28.04.202513:42
🔗 Міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook:

Україна готова домогти у відновленні стабільної роботи енергомереж наших партнерів та союзників у Європі.

Ми готові поділилися знаннями та досвідом, отриманими, зокрема, за час систематичних російських атак на енергетичну інфраструктуру.

Ми вдячні країнам ЄС за підтримку і завжди готові надати допомогу!
❗️ ЗАЕС знову під загрозою блекауту через російський удар

Внаслідок ворожого обстрілу Запорізька атомна станція втратила живлення однієї з двох зовнішніх ліній електропередачі, що з'єднують тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Одна з ліній живлення ЗАЕС знеструмлена внаслідок атаки.

Наразі станція отримує електропостачання лише однією лінією електропередачі. Забезпечення зовнішнього живлення станції, необхідного для безпечного функціонування, знову під загрозою. У разі повного відключення від енергосистеми на ЗАЕС може статися черговий блекаут, що становитиме серйозну загрозу для радіаційної безпеки.

💬 «Через російський удар знову відключилась одна з ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. Щойно дозволить безпекова ситуація, енергетики зроблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення живлення ЗАЕС. Деокупація станції - це запорука безпечного її функціонування», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення ЗАЕС уже 8 разів пережила повний блекаут і неодноразово опинялася на межі блекауту.
Україна і Естонія обговорили зміцнення енергетичної стійкості та розвиток кліматично нейтральних технологій 

Україна та Естонія домовилися про розширення співпраці задля зміцнення енергетичної стійкості обох країн і Європи загалом та обмін досвідом щодо підвищення стійкості енергосистеми. 
Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики України Миколи Колісника з Міністром енергетики та навколишнього середовища Естонської Республіки Андресом Саттом.

Сторони обговорили перспективи співпраці у сфері відновлюваної енергетики, зокрема розвитку вітрової та сонячної генерації. Окрему увагу приділено потенціалу використання біомаси.

💬 «Україна як майбутній повноправний член Європейського Союзу та нинішній учасник європейських енергетичних ринків вже сьогодні є конкурентоспроможною платформою для інвестицій. Кожен мегават, вкладений в Україну зараз, — це вигідна інвестиція, що вже завтра працюватиме на загальноєвропейську енергосистему», — зазначив Микола Колісник.

🔹Микола Колісник подякував Естонії за підтримку українського енергосектору.

🔹Очільник Міністерства енергетики та навколишнього середовища Естонії висловив захоплення результатами роботи українських енергетиків та зацікавленість Естонії у вивченні українського досвіду протидії загрозам, зокрема в енергетичній сфері.

🔹У межах візиту представники профільних міністерств обох країн також взяли участь в «Естонсько-українському форумі: Чисті зелені технології та енергетика», який об’єднав компанії обох країн для обговорення перспективи реалізації спільних проєктів та інвестицій для відновлення і розвитку українського енергосектору.
Міжнародна допомога: Укрзалізниця отримала 23 електростанції резервного живлення від донорів з Нідерландів та Швейцарії

За координації Міністерства енергетики України у межах реалізації проєкту із забезпечення безперебійного електропостачання для критичної залізничної інфраструктури АТ «Укрзалізниця» отримала від міжнародних партнерів 23 електростанції резервного живлення.

Устаткування було надане Україні Міністерством економіки та клімату Нідерландів, а також донором зі Швейцарії.

🔹Від початку повномасштабної агресії рф Україна отримала з Нідерландів 211 гуманітарних вантажів загально вагою 2 905 тонн, а від Швейцарії – 59 вантажів загальною вагою 651 тонна.

Дякуємо міжнародним партнерам за підтримку та допомогу в забезпеченні надійної роботи енергетичної системи України в умовах війни! 🇺🇦🤝🌍

📲 Більше за посиланням
У Міненерго обговорили співпрацю з Литвою для допомоги українському енергосектору

Заступники міністра енергетики України Роман Андарак і Олександр Павліченко провели зустріч із заступником міністра закордонних справ Литовської Республіки Юліусом Пранявічусом.

Сторони обговорили:

🔸 Напрямки співпраці в енергетичній сфері, зокрема зміцнення енергетичної безпеки обох країн.

🔸 Представники Міненерго поінформували литовську сторону про наслідки російських атак, заходи з відновлення та потреби енергосектору — зокрема в обладнанні для ремонтів і розвитку розподіленої генерації.

🔸 Посол Литви Юліус Пранявічус відзначив як Україні вдається утримувати стійкість енергосистеми в умовах постійних російських атак, та наголосив на  зацікавленості литовської сторони у вивченні досвіду українських енергетиків у протидії загрозам.

🔸 Окрему увагу приділили питанням співпраці у контексті інтеграції України та країн Балтії до європейської енергосистеми ENTSO-E, кібербезпеки та розвитку відновлюваної енергетики.

🔸 Україна подякувала Литві за підтримку енергосектору з початку повномасштабного вторгнення.

📲 Більше за посиланням
💡 Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною

Кабінет Міністрів України продовжив дію Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії до 31 жовтня 2025 року.

❕Отже, зберігається єдина фіксована ціна на електроенергію для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год.

«Нічний тариф» для споживачів зі встановленим двозонним лічильником 2,16 грн за кВт*год також залишається чинним.

💬 «Уряд ухвалив рішення зберегти незмінним тариф на електроенергію для населення з метою забезпечити доступність електричної енергії для споживачів. Ми пережили складну зиму й інтенсивні ворожі обстріли, які зруйнували і пошкодили близько 10 ГВт генеруючих потужностей. Енергетики продовжують масштабні відновлювальні та ремонтні роботи по всій країні», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
28.04.202507:21
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣8️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
07.05.202507:14
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣7️⃣ травня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.07 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
05.05.202507:10
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣5️⃣ травня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.07 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
🔗 Міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook:

💡Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС збільшена до 650 МВт.
Із березня 2024 року і дотепер максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови була визначена на рівні 550 МВт.
Наразі Україна здійснює торгівлю електроенергією з усіма сусідніми європейськими країнами – Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Польщею та Молдовою. Щовесни обсяги експорту зростають, а імпорт – зменшується.
❕Посилення інтеграції до європейської енергосистеми — один з пріоритетів роботи Міністерства енергетики.
Збільшення максимальної потужності експорту позитивне для України — і як додаткова можливість балансування енергосистеми без обмежень генерації, і як інструмент отримання додаткового прибутку від зовнішньої торгівлі та наповнення державного бюджету.
30.04.202507:14
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 3️⃣0️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
29.04.202507:10
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣9️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
📍 Головне за тиждень
21-27 квітня
 
⚡️ Підсумки участі Германа Галущенка у Саміті МЕА у Лондоні
Виступ міністра на саміті, присвяченому енергетичній безпеці

Очільник Міненерго взяв участь у заході «Створення стійкої та децентралізованої енергетичної системи для наступної зими та майбутнього» 

Україна і МЕА визначили напрямки співпраці на 2025–2026 роки

📌 Проведено низку двосторонніх зустрічей: 

🔸 з єврокомісаром Деном Йоргенсеном щодо питання енергетичної безпеки

🔹 з міністром Великої Британії у справах Європи щодо питання енергетичної безпеки

🔸 з держсекретарем Великої Британії з енергобезпеки щодо допомоги українському енергосектору

🔹 з Лаурою Лохман щодо напрямків співпраці з США в енергетиці

🔸 з міністром закордонних справ Японії щодо підтримки українського енергосектору

🔹 з міністром промисловості та енергетики Франції щодо співпраці в атомній галузі та відновлення енергосектору

 🔸 з міністром енергетики Бельгії щодо підтримки енергетичної стійкості України

💡 Фонд підтримки енергетики України
За три роки внески донорів до Фонду сягнули €1,2 млрд
Створений навесні 2022 року за ініціативою Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон Фонд підтримки енергетики України об’єднав 33 донорів з 22 країн. Завдяки ним допомогу отримали близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни.
 
🤝 Співпраця з партнерами
Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі
Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів для роботи українських атомних електростанцій.

Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору
У Києві пройшов бізнес-форум «Україна-Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення». 
06.05.202507:04
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣6️⃣ травня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.07 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
📍 Головне за тиждень
28 квітня – 4 травня
 
⚡️ Енергетична безпека
Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною
Кабінет Міністрів України продовжив дію нинішніх тарифів на електроенергію для побутових споживачів до 31 жовтня 2025 року.

Антикризовий енергетичний штаб розглянув стан виконання заходів з підготовки до наступної зими
В Україні тривають безпрецедентні за масштабами ремонтні та відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури.

Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС збільшена до 650 МВт
Відповідне рішення ухвалила експертна група ENTSO-E з розрахунків комерційних обмінів електроенергією.
 
🌍 Міжнародна співпраця
У Міненерго обговорили співпрацю з Литвою для допомоги українському енергосектору
Заступники міністра енергетики України Роман Андарак і Олександр Павліченко провели зустріч із заступником міністра закордонних справ Литовської Республіки Юліусом Пранявічусом.

Досягнення глобальних цілей енергетичної безпеки можливе лише завдяки спільним зусиллям – Роман Андарак
Україна закликає держави-члени ОБСЄ до консолідації зусиль для досягнення цілей колективної енергетичної безпеки.

У Міненерго обговорили напрямки поглиблення співпраці з Данією у межах Українсько-данського енергетичного партнерства
У Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з делегацією Данії у межах програми Українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП), а також засідання Координаційного комітету УДЕПП.
 
🤝 Міжнародна допомога
Укрзалізниця отримала 23 електростанції резервного живлення від донорів з Нідерландів та Швейцарії
За координації Міністерства енергетики України у межах реалізації проєкту щодо забезпечення безперебійного електропостачання для критичної залізничної інфраструктури АТ «Укрзалізниця» отримала від міжнародних партнерів 23 електростанції резервного живлення.
01.05.202507:00
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣1️⃣ травня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
❕Аварійні роботи з ліквідації наслідків російської атаки на газову інфраструктуру Черкащини тривають

Робітники газової сфери продовжують відновлення стабільності постачання газу жителям Черкаської області.

💬 «Роботи з ліквідації наслідків російської атаки на газову інфраструктуру Черкащини тривають безперервно. Усі аварійні бригади забезпечені необхідною технікою та матеріалами і працюють за чітким графіком відновлення. Просимо громадян поставитися з розумінням і терпінням — наші газовики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути тепло й газ у домівки людей», - про це сказав заступник міністра енергетики України Микола Колісник, відвідавши Черкаську область і взявши участь в оперативній нараді щодо відновлення газопостачання мешканцям регіону після російської атаки.

Нагадаємо, 28 квітня внаслідок ворожої атаки було пошкоджено об'єкт газової інфраструктури Черкащини, через що частина мешканців Черкас і навколишніх сіл залишилися без газопостачання.

📌 Роботи над ліквідацією наслідків аварії були розпочаті в оперативному режимі і наразі тривають. На допомогу черкаським колегам прибули газовики з різних регіонів України, які допомагають із проведенням відновлювальних робіт.
⚡️ Досягнення глобальних цілей енергетичної безпеки можливе лише завдяки спільним зусиллям – Роман Андарак

На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Роман Андарак під час онлайн-виступу на заході, присвяченому головуванню Фінляндії в Економіко-довкільному вимірі ОБСЄ: «Стійкі разом в умовах зміни клімату».

Роман Андарак акцентував, що Україна досягла значного прогресу у здійсненні «зеленого» переходу, зокрема з розвитку чистої енергетики. Водночас російська військова агресія і атаки на енергосектор не тільки знищують об’єкти ВДЕ, але й завдають значної шкоди довкіллю.

💬 «Ці атаки призводять до масового забруднення, витоків нафти, погіршення якості повітря та руйнування низьковуглецевої інфраструктури. Їх наслідки не обмежуються територією України, вони ставлять під загрозу регіональну екологічну безпеку та сповільнюють наші спільні зусилля та прогрес у розвитку чистої енергії», - наголосив заступник міністра.

Роман Андарак закликав міжнародну спільноту визнати енергетичний тероризм росії прямою загрозою клімату та регіональній стабільності, а також:

🔸 посилити захист енергетичної інфраструктури відповідно до норм міжнародного права;

🔸 запровадити цілеспрямовані санкції проти організацій, компаній і осіб, відповідальних за атаки на енергосистему.

📲 Більше за посиланням
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогоднішній день багато чим нагадує нам, наскільки важливо не залишатись наодинці та не залишати без підтримки того, хто поруч. І це стосується не тільки нашого захисту в цій війні.

Щороку 26 квітня ми вшановуємо хоробрість та самовідданість тисяч людей, які захистили Україну й усі інші країни від наслідків Чорнобильської катастрофи. Її називають словом «аварія», але сенс значно більший. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської станції забруднив радіоактивними елементами країни за тисячі кілометрів від епіцентру. Наслідки могли б бути значно масштабнішими, якби не наші люди.

Це так само, як про війну Росії проти України: іноді кажуть слово «конфлікт», хоча загроза глобальна. І тільки завдяки українському народові, самопожертві та стійкості багатьох наших людей вдалося стримати повномасштабний удар російської армії, завдати їй значних втрат і захистити українську незалежність, а отже, й право на незалежність і самостійне життя інших націй.

Тридцять дев’ять років тому наші люди обʼєднались. Понад три роки тому обʼєднались не тільки наші люди, а й мільйони по всьому світу. Європа, обидві Америки, Африка, країни Азії, Тихоокеанського регіону – всюди є ті, хто підтримує наш захист життя. Всюди є ті, чия допомога стає основою відновлення безпеки.

Дякую всім, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської катастрофи. Дякую всім, хто допомагає українському народові врятуватись від катастрофи російської війни. Безпека й мир мають бути відновлені.

Фото: Igor Kostin for Law Net, Igor Kostin for Getty, Volodymyr Repik for AP.
Shown 1 - 24 of 1 892
Log in to unlock more functionality.