Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МІНЕНЕРГО avatar
МІНЕНЕРГО
News and Media
МІНЕНЕРГО avatar
МІНЕНЕРГО
News and Media
📍 Головне за тиждень
21-27 квітня
 
⚡️ Підсумки участі Германа Галущенка у Саміті МЕА у Лондоні
Виступ міністра на саміті, присвяченому енергетичній безпеці

Очільник Міненерго взяв участь у заході «Створення стійкої та децентралізованої енергетичної системи для наступної зими та майбутнього» 

Україна і МЕА визначили напрямки співпраці на 2025–2026 роки

📌 Проведено низку двосторонніх зустрічей: 

🔸 з єврокомісаром Деном Йоргенсеном щодо питання енергетичної безпеки

🔹 з міністром Великої Британії у справах Європи щодо питання енергетичної безпеки

🔸 з держсекретарем Великої Британії з енергобезпеки щодо допомоги українському енергосектору

🔹 з Лаурою Лохман щодо напрямків співпраці з США в енергетиці

🔸 з міністром закордонних справ Японії щодо підтримки українського енергосектору

🔹 з міністром промисловості та енергетики Франції щодо співпраці в атомній галузі та відновлення енергосектору

 🔸 з міністром енергетики Бельгії щодо підтримки енергетичної стійкості України

💡 Фонд підтримки енергетики України
За три роки внески донорів до Фонду сягнули €1,2 млрд
Створений навесні 2022 року за ініціативою Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон Фонд підтримки енергетики України об’єднав 33 донорів з 22 країн. Завдяки ним допомогу отримали близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни.
 
🤝 Співпраця з партнерами
Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі
Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів для роботи українських атомних електростанцій.

Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору
У Києві пройшов бізнес-форум «Україна-Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення». 
⚡️ Герман Галущенко обговорив з єврокомісаром Деном Йоргенсеном питання енергетичної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з Комісаром ЄС з питань енергетики та житлового господарства Деном Йоргенсеном. Сторони зустрілися у Лондоні в межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📌 Обговорювалася ситуація в українській енергетиці з огляду на російські прицільні атаки, потреби енергосектору та напрямки взаємодії з ЄС для посилення стійкості української енергосистеми. Особливу увагу у цьому контексті було приділено сфері електроенергетики та газовій галузі.

Герман Галущенко наголосив на важливості повної відмови Європи від російських енергетичних ресурсів, зауваживши, що питання енергетичної безпеки безпосередньо залежить від диверсифікації джерел постачання.
🇺🇦🇯🇵 Герман Галущенко обговорив з державним міністром закордонних справ Японії підтримку українського енергосектору

У межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства з енергетичної безпеки, що триває у Лондоні, міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з державним міністром закордонних справ Японії Хісаюкі Фуджі.

Очільник Міненерго подякував японській стороні за допомогу у подоланні наслідків російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури України, зокрема — за підтримку, що надається через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Серед обладнання, наданого Японією, — трансформатори, габіони, газові турбіни, високовольтне устаткування, автотранспорт та комп’ютерна техніка.

📌 Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю у сферах гідроенергетики та атомної енергетики. Окремо акцентовано на необхідності гарантування ядерної та радіаційної безпеки, враховуючи тривалу окупацію Запорізької АЕС та атаки рф на підстанції, критично важливі для роботи українських АЕС.

Також ішлося про розширення співпраці у сфері новітніх технологій. Зокрема, обговорено можливості залучення японського досвіду та рішень до процесу відновлення і модернізації українського енергосектору.
⚡️ Міністри енергетики України і Франції обговорили співпрацю для відновлення енергосектору і поглиблення співробітництва в атомній галузі

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром промисловості та енергетики Французької Республіки Марком Ферраччі. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго подякував Франції за допомогу, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема надане енергетичне обладнання, а також внески до Фонду підтримки енергетики України.

Сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі, зокрема реалізацію розпочатих проєктів з постачання обладнання для АЕС.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco – комерційним директором Лораном Оде, віце-президентом з маркетингу та продажів Майклом Брайантом, директором з урядових справ ЄС Хідде Баарсом, керівником відділу по роботі з урядом Емілі Айзекс.

Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів (збагаченого та природного гексафториду урану), необхідних для роботи українських атомних електростанцій.

Герман Галущенко подякував представникам Urenco та Уряду Великої Британії за поточну співпрацю та внесок у забезпечення енергетичної безпеки України і стабільну роботу енергосистеми.

📌 Міністр наголосив, що атомна генерація відіграла ключову роль у стабільному проходженні вже третьої воєнної зими в умовах російських атак на українську енергетику.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Urenco підписали контракт про постачання збагаченого уранового продукту для українських АЕС.

У липні 2024 року НАЕК «Енергоатом» та консорціум міжнародних банків уклали кредитну угоду на суму 181 млн фунтів стерлінгів під гарантію Уряду Великої Британії для забезпечення виконання договору між НАЕК «Енергоатом» та Urenco з питань закупівлі ядерного палива.

Домовленості передбачають постачання ядерних матеріалів до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року.
22.04.202507:23
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣2️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогоднішній день багато чим нагадує нам, наскільки важливо не залишатись наодинці та не залишати без підтримки того, хто поруч. І це стосується не тільки нашого захисту в цій війні.

Щороку 26 квітня ми вшановуємо хоробрість та самовідданість тисяч людей, які захистили Україну й усі інші країни від наслідків Чорнобильської катастрофи. Її називають словом «аварія», але сенс значно більший. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської станції забруднив радіоактивними елементами країни за тисячі кілометрів від епіцентру. Наслідки могли б бути значно масштабнішими, якби не наші люди.

Це так само, як про війну Росії проти України: іноді кажуть слово «конфлікт», хоча загроза глобальна. І тільки завдяки українському народові, самопожертві та стійкості багатьох наших людей вдалося стримати повномасштабний удар російської армії, завдати їй значних втрат і захистити українську незалежність, а отже, й право на незалежність і самостійне життя інших націй.

Тридцять дев’ять років тому наші люди обʼєднались. Понад три роки тому обʼєднались не тільки наші люди, а й мільйони по всьому світу. Європа, обидві Америки, Африка, країни Азії, Тихоокеанського регіону – всюди є ті, хто підтримує наш захист життя. Всюди є ті, чия допомога стає основою відновлення безпеки.

Дякую всім, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської катастрофи. Дякую всім, хто допомагає українському народові врятуватись від катастрофи російської війни. Безпека й мир мають бути відновлені.

Фото: Igor Kostin for Law Net, Igor Kostin for Getty, Volodymyr Repik for AP.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з Лаурою Лохман напрямки співпраці з США в енергетиці

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з виконувачкою обов’язків помічника Державного секретаря з енергетичних ресурсів США Лаурою Лохман. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго ознайомив представницю Сполучених Штатів з поточною ситуацією в українській енергетиці та загрозами, пов’язаними з російською військовою агресією.

📌 Міністр наголосив на необхідності посилення захисту енергооб’єктів, зокрема силами протиповітряної оборони, яка є найефективнішим засобом захисту.

Також обговорювалися напрямки співпраці у газовій галузі та атомній енергетиці, які дозволять посилити енергетичну безпеку України.
Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору

Україна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.

💬 «Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.

Головне із зустрічі:

🔹 Наголошено на важливості чистої атомної енергетики в енергетичному міксі України. Сторони вже мають значні досягнення у співпраці зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» зі спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 

🔹 Українська сторона висловила подяку шведській стороні за надане обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.

🔹 Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою взяли участь у бізнес-форумі «Україна – Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».

🔹 Обговорено напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України. 
Міністерство енергетики продовжує стратегічне партнерство  із Міжнародним енергетичним агентством

☑️ Під час робочого візиту Міністра Германа Галущенка до Лондону та зустрічі з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем укладено важливу Спільну робочу програму на 2025–2026 роки.

Програма передбачає надання підтримки Україні щодо посилення енергетичної безпеки, післявоєнного відновлення та реконструкції з одночасними інвестиціями в перехід до «зеленої» енергії.

Міністерство енергетики України високо цінує експертну підтримку та рекомендації фахівців МЕА, які допомагають відновлювати та реформувати український енергосектор.

💬 «Співпраця з Міжнародним енергетичним агентством має важливе значення для України. Ми високо цінуємо експертну підтримку та рекомендації фахівців МЕА, які допомагають відновлювати та реформувати український енергосектор відповідно до принципів енергетичної переходу та зеленої трансформації. Нова робоча програма співпраці дозволить нам поглибити це співробітництво», - зазначив Герман Галущенко.

📲 Більше за посиланням
Вітаємо в команді Міненерго Олександра Павліченка — нового заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду 18 квітня 2025 року.

📌 До призначення на посаду очолював Державну службу експортного контролю України.

Олександр Павліченко — фахівець з міжнародного права, має значний досвід у сфері міжнародної діяльності, державної служби та дипломатичної роботи.
21.04.202507:00
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣1️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
🔗 Міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook:

Сьогодні — 39-та річниця найбільшої техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Трагедія стала наслідком небезпечних маніпуляцій з реактором за вказівками москви, злочинної недбалості та спроб приховати правду, що призвело до смертельно небезпечного опромінення.

У річницю катастрофи вшановуємо пам’ять героїв-ліквідаторів та тих, хто у 2022 році під час російської окупації запобіг другій катастрофі.

Дякуємо працівникам ЧАЕС, Чорнобильської зони відчуження та інших об'єктів атомної енергетики за професійну роботу у надскладних умовах.

Світ має пам’ятати нелюдську суть комуністичного режиму СРСР — головного винуватця трагедії. Адже росія і сьогодні продовжує ядерний терор, захопивши та пограбувавши Чорнобильську АЕС, яку було звільнено, та окупувавши Запорізьку АЕС.

Глобальна ядерна безпека можлива лише за умови повного контролю України над усіма ядерними об'єктами на своїй території!

#Chornobyl #RussianLiesKill
🇺🇦🇧🇪 Герман Галущенко обговорив з міністром енергетики Бельгії допомогу для підтримки енергетичної стійкості України

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики Бельгії Матьє Біє. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📍 Головне із зустрічі:

Очільник Міненерго ознайомив колегу з поточним станом української енергосистеми потребами галузі з огляду на атаки росії, підготовку до майбутнього опалювального сезону.

Герман Галущенко подякував Бельгії за підтримку, що надається українському енергосектору з початку повномасштабного вторгнення рф, та модернізації енергетичної інфраструктури, зокрема впровадженню децентралізованих систем опалення та електропостачання, передачі мобільних котлів для лікарень і комунальних підприємств у межах проєкту BE-Relieve Ukraine, який триватиме до кінця 2028 року.

Сторони обговорили питання та радіаційної безпеки, пов’язані з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції - української ЗАЕС.
Герман Галущенко обговорив з міністром Великої Британії у справах Європи питання енергетичної безпеки

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з державним міністром у справах Європи, Північної Америки та заморських територій Міністерства закордонних справ Великої Британії Стівеном Дауті.

Ключовими темами зустрічі стали:
🔸Питання енергетичної безпеки України та європейського континенту.

🔸 Загрози ядерній та радіаційній безпеці, пов’язані з військовими діями росії на території України, зокрема атаки на підстанції, що є критичними для роботи атомних електростанцій, а також окупація рф ЗАЕС.

❗️Герман Галущенко подякував британській стороні за підтримку, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення.

Ознайомив колегу із заходами, що здійснюються для відновлення пошкоджених об’єктів.
💡 Україна продовжує курс на розбудову децентралізованої енергосистеми – Герман Галущенко

Україна залишається відданою меті побудови стійкої, децентралізованої та сталої енергетичної системи, що забезпечить енергетичну незалежність та посилить енергетичну безпеку України.

На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час заходу «Створення стійкої та децентралізованої енергетичної системи для наступної зими та майбутнього», що відбувся у Лондоні за сприяння Міжнародного енергетичного Агентства (МЕА) та Уряду Великої Британії.

📌 Очільник Міненерго нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення росії енергосистема України продемонструвала вражаючу стійкість і зараз пройшла вже третю воєнну зиму в умовах безпрецедентних ворожих атак. Це стало можливим завдяки сотням технічних рішень і унікальному досвіду українських енергетиків.

За його словами, розвиток розподіленої генерації – це теж одне з рішень, яке дійсно допомагає енергосистемі виживати.

Герман Галущенко зазначив, що в Україні наразі затверджено паспорти енергетичної стійкості регіонів — практичний інструмент для оцінки ризиків, картографування місцевої генерації та планування мереж, що можуть працювати як у складі об’єднаної енергосистеми, так і автономно. Завдяки їм кожна область знає, яку генерацію вона має встановити, де розташовані майданчики для підключення нових обʼєктів.

💬 «Децентралізована генерація - чи то відновлювані джерела енергії, чи газові установки - з військового погляду досить складна ціль. Росіянам складніше знищити стільки децентралізованих об’єктів по країні. Навіть з цими тисячами дронів або тисячами ракет, які вони використовують щодня. Тож це дуже важливо, адже це також питання безпеки постачання», - наголосив очільник Міненерго.

Герман Галущенко подякував МЕА за доповіді та рекомендації щодо напрямів, які дозволять посилити енергетичну стійкість України, серед яких, зокрема, поради щодо розвитку децентралізованої генерації, протидії російському енергетичному терору, розвитку відновлюваних джерел енергії.
23.04.202508:06
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣3️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
📍 Головне за тиждень
14-20 квітня

💡 Посилення енергетичної безпеки

Поглиблення співпраці в енергетиці відповідає спільним інтересам України та США – Герман Галущенко
Розширення партнерства України та США у сфері енергетики є важливим напрямком співробітництва між країнами, що також дозволить посилити енергетичну безпеку європейського континенту.

🌍 Міжнародна співпраця

Нідерланди допомагатимуть Україні в посиленні стійкості української енергосистеми
Україна та Нідерланди співпрацюватимуть для розбудови стійкої, безпечної та конкурентної української енергетичної системи - відповідні наміри зафіксовано в комюніке Першої українсько-нідерландської міжурядової конференції щодо підтримки євроінтеграції України.

У Міненерго обговорили перспективи співпраці з американським CSIS 
Заступники міністра енергетики України Роман Андарак та Микола Колісник провели зустріч з делегацією представників Апарату Конгресу США та Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Ісландія посилює підтримку України у відновленні енергетичної інфраструктури
Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів онлайн-зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісландії в Польщі, а також в Україні, Болгарії та Румунії Фрідріком Йонссоном.
 
⚡️ Допомога партнерів

Україна отримала додаткові вантажі енергообладнання з Литви, Польщі та Бельгії
За координації Міністерства енергетики України підприємства енергетичного сектору протягом 14-18 квітня 2025 року отримали ще 11 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 271,7 тонни. Серед донорів – партнери з Литви, Польщі та Бельгії.
 
📌 Забезпечення гендерної рівності

У Міненерго відбулося засідання Гендерного комітету щодо реалізації ініціатив з рівності, інклюзії та ментального здоров’я 
За результатами засідання було ухвалено низку рішень, що спрямовані на посилення гендерної рівності, інклюзії та створення безпечного і комфортного робочого середовища в Міненерго та на підприємствах енергетичної галузі України.
Герман Галущенко обговорив з Держсекретарем Великої Британії з енергобезпеки допомогу українському енергосектору

На полях Саміту з енергетичної безпеки в Лондоні Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Державним секретарем Великої Британії з питань енергетичної безпеки та досягнення нульових викидів Едом Мілібендом.

Обговорили поточну ситуацію в українському енергосекторі, заходи з подолання наслідків атак рф та підтримки стабільної роботи енергосистеми. Міністр подякував за підтримку з боку Великої Британії, зокрема:

🔸84 гуманітарні вантажі (1 250 тонн) - електростанції резервного живлення, габіони, комплектуючі до генераторів, газове обладнання та інше устаткування, необхідне для відновлення енергооб’єктів після російських атак;
🔸понад 100 млн євро внеску до Фонду підтримки енергетики України.

Окрему увагу приділили напрямкам співпраці для протидії росії та зменшення впливу агресора на світових енергетичних ринках.

📲Більше за посиланням
25.04.202507:00
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣5️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
24.04.202515:08
⚡️ Герман Галущенко в Лондоні виступив на саміті МЕА, присвяченому енергетичній безпеці

Диверсифікація джерел постачання і співпраця з партнерами є невід’ємними складовими енергетичної безпеки. Це засвідчив досвід України, здобутий за три роки безперервних російських атак на об’єкти енергетики.

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії в рамках Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про майбутнє енергетичної безпеки, що триває у Лондоні.

💬 «Існує три основі принципи енергетичної безпеки, а саме: передбачуваність, співпраця та можливість диверсифікувати постачання. У випадку України ми не знаємо, який енергетичний об’єкт буде атакований росією сьогодні чи завтра – чи то генерація, чи підстанція, чи це буде видобуток газу. Але дуже важливо те, що без двох інших принципів – співпраці та можливості диверсифікації постачання, – вижити майже неможливо», - зазначив він.

Герман Галущенко наголосив, що саме співпраця з партнерами допомогла українській енергосистемі втримати стійкість на початку повномасштабного російського вторгнення, коли об’єднана енергосистема України від’єдналася від енергосистем Росії та Білорусі.

📲 Більше за посиланням
24.04.202507:10
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣4️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
⚡️Фонду підтримки енергетики України три роки: внески донорів сягнули €1,2 млрд

Фонд підтримки енергетики України створено у квітні 2022 року за спільної ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. За час свого функціонування він став ефективним інструментом надання міжнародної допомоги в енергетичній сфері.

💬 «Усі роки цієї війни енергетика є однією з основних цілей ворога, пошкоджень зазнали десятки тисяч об'єктів енергетичної інфраструктури. І Фонд підтримки енергетики став важливим інструментом надання міжнародної допомоги. Він довів свою ефективність, адже орієнтований на швидке реагування і вирішення питань із закупівлею обладнання. А значить - проведення оперативних і швидких ремонтів саме тоді, коли енергосистема потребує кожного кіловата електроенергії. Майже всі енергетичні компанії України звертались за допомогою до Фонду підтримки, отримували необхідне устаткування, і продовжують активно співпрацювати», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму дописі в соціальній мережі Facebook.

📌 Першою країною, яка підтримала ініціативу створення Фонду, стала Данія — з внеском 500 тисяч євро. Наразі анонсовані внески партнерів до Фонду сягають 1,2 млрд євро, він об’єднав 33 донори з 22 країн, серед яких — держави, приватні компанії, корпорації, міжнародні організації.

Допомогу отримали близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни. Зокрема, близько 150 000 одиниць обладнання вже доставили кінцевим набувачам. Пріоритет надається обладнанню для відновлення електропостачання, трансформаторам, генераторам, кабельній продукції, автотехніці тощо.

💬 «Щиро дякуємо всім країнам, які стають донорами Фонду і продовжують підтримку української енергетики. Дякуємо нашим партнерам з Енергетичного Співтовариства за непохитну позицію у підтримці України і створенні такого Фонду, за чітку і ефективну організацію всіх процесів. Дякуємо Європейській Комісії за підтримку і особисто Кадрі Сімсон, яка постійно підтримувала і докладала багато зусиль для його розвитку», – наголосив міністр.

Він додав, що зараз важливо продовжувати ефективну співпрацю, не втрачати темпів і збільшувати внески до Фонду підтримки енергетики України. «Ми маємо і надалі об'єднати наші зусилля, аби вистояти вже наступної зими!», – резюмував очільник Міненерго.
Вітаємо всіх зі святом Воскресіння Христового!

Великдень для нас - особливий день, коли світло перемагає темряву, а життя долає смерть.

Ми продовжуємо боротьбу з темрявою, з ворогом, який постійно завдає ударів по критично важливій інфраструктурі. Завдяки нескореності та героїчній праці наших енергетиків пережили третю воєнну зиму без блекаутів. Наші фахівці і сьогодні перебувають на чергуваннях, аби й у святкові дні забезпечувати українців світлом.

Бажаю всім українцям не втрачати надії, віри в добро, сил та стійкості пройти всі випробування, справедливого миру після нашої Перемоги!

Зі світлим святом, Христос Воскрес!
Shown 1 - 24 of 1870
Log in to unlock more functionality.