Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Чекліст Грушевського avatar

Чекліст Грушевського

Говоримо про історичні міфи, пропагандистські фальсифікації та невідоме українське минуле.
Питання та попозиції: @ukraine8841

Посилання для запрошення - https://t.me/+7qHUHAGmyKxmZThi
TGlist rating
0
0
TypePrivate
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateMay 15, 2025
Added to TGlist
May 23, 2024

Records

15.05.202523:59
21.3KSubscribers
30.04.202523:59
400Citation index
31.05.202523:59
5.8KAverage views per post
17.05.202503:58
0Average views per ad post
16.04.202519:48
4.51%ER
16.05.202519:48
27.41%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
FEB '25MAR '25APR '25MAY '25

Popular posts Чекліст Грушевського

10 травня 1980 року народився Герой України Мацієвський Олександр Ігорович — військовослужбовець 163-го батальйону 119-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України, якого російські загарбники розстріляли 30 грудня 2022 року на сході України.

Воїн, який до останнього любив свою країну та боронив її від російських окупантів. Він був щасливим. Незважаючи на втому, він воював із гордістю та любов’ю до Батьківщини.

Вічна пам’ять герою!

Чекліст Грушевського
🕯На 97 році життя помер закарпатський політв’язень Іван Мирон.

Чоловік відбув у таборах ГУЛАГу всі 25 років заслання.
Мінкульт не виконує своїх обов'язків, толерує пам'ятники комуністам. На фото відмова демонтувати цей крінж через заборону Міністерством культури.

Текст на плиті: "по звірячому вбитим куркулями (ті, на чию землю прийшли комуністи, і забрали все майно) комунарам подружжю берегам".

По країні сотні пам'ятників вбивцям українців захищені, їх демонтаж карається законом.

Чекліст Грушевського
Помер український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук.

У 2024 році стало відомо, що у Шевчука загострився цукровий діабет. Останні дні він перебував у тяжкому стані й зрештою у віці 86 років помер в реанімації лікарні «Феофанія».

Валерія Шевчука вважають одним із засновників Житомирської прозової школи. Він написав понад 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, актуалізував старокиївську літературну тематику та літературу середньої доби.

Твори письменника переклали 22 мовами світу. На їхній основі створили фільми та театральні вистави в Україні та за кордоном.

Чекліст Грушевського
День вишиванки

Щороку в третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки.

Ідею цієї акції запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Спочатку ідею підтримало декілька десятків студентів та викладачів ВНЗ, а через декілька років ця традиція розрослася до всеукраїнського рівня.

Зараз День вишиванки активно відзначають в Україні та серед української діаспори по всьому світу.

Чекліст Грушевського
Ватикан оприлюднив офіційний портрет і підпис Папи Льва XIV.

На фото 69-річний понтифік у традиційному вбранні: короткій червоній накидці — моццетті, вишитій єпитрахилі, білому рокеті та золотому наперсному хресті. Як пише Catholic News Agency, вигляд нового Папи контрастує зі скромнішим стилем, якого дотримувався його попередник.

Під портретом є підпис Льва XIV, що містить позначення «P. P.». Традиційна абревіатура означає Pastor Pastorum («Пастир пастирів»). Папа Франциск відмовився від цього формату і підписувався просто як Franciscus.

Чекліст Грушевського
Українське наукове товариство (УНТ) — засноване 11 травня 1907 у Києві з ініціативи професора Михайла Грушевського (і під його головуванням) за зразком Наукового Товариства імені Шевченка у Львові з метою організації наукової праці й її популяризації українською мовою

Товариство мало секції: історичну, філологічну, природничо-технічну; медичну і статистичну комісії. У Товаристві співпрацювали всі українські вчені з Наддніпрянщини і деякі з Галичини.

Чекліст Грушевського
Міхновський та деколонізація 19 століття

Пам'ятник Пушкіну у Харкові вирішили встановити у 1899 році до 100-річчя з дня народження письменника. Але відкритий він був 26 травня 1904 року. Він був розташований на початку Театрального скверу.

Через п'ять місяців після встановлення пам'ятника, у ніч на 31 жовтня 1904 року, на хвилі передреволюційних подій активісти підпільної групи «Оборона України», створеної на базі партії УНП з ініціативи Миколи Міхновського, спробували підірвати пам'ятник. Внаслідок вибуху бюст не постраждав, відкололася лише частина постаменту. При цьому в будинках біля площі Поезії вибуховою хвилею повибивало шибки. Один з організаторів підриву Микита Шаповал згодом пояснював:
«Я був переконаний, що доки на 
Україні нема пам'ятника Шевченку — не сміє стояти інший пам'ятник».

Чекліст Грушевського
Log in to unlock more functionality.