Whale Chanel
Whale Chanel
Proxy MTProto
Proxy MTProto
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Whale Chanel
Whale Chanel
Proxy MTProto
Proxy MTProto
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
AutotestЯк avatar

AutotestЯк

Новини, тексти, ідеї, навчальні матеріали на тему “Як писати автотести”, – на Python, Java, C#, JavaScript/TypeScript;)
Cайт: https://autotest.how/uk
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
Location
LanguageOther
Channel creation dateMar 28, 2020
Added to TGlist
Apr 17, 2025
Linked chat

Records

19.04.202523:59
664Subscribers
10.11.202323:59
0Citation index
19.04.202523:59
249Average views per post
30.04.202523:59
249Average views per ad post
19.04.202523:59
2.81%ER
12.04.202514:11
37.96%ERR

Popular posts AutotestЯк

17.04.202511:07
Тільки помітив cyborg тести @xotabu4-a 😇. Ще не закопувався, але вже пахне тим напрямком про який я фантазував весь свій час у тестуванні. Попросив свою команду швиденько глянути, і чекнути що там і як, враховуючи те що ми наразі на прикладі тестомата студентам своїм синхронізацію автотестів з ТМС показуємо. Нижче репорт по кіборг-тестам з легким порівнянням на тестомат від Олени Долженко. А свої коментарі/короткі-враження залишу в коментарі до посту.

===============
"ТMS не потрібні" — ніби поки занадто гучно сказано, як можна зробити висновок з цієї презентації...

Є в Тестоматі, наприклад, зручні можливості, які не покриваються цією новою "кіборг"-тест-лібою:

- UI для зручного менеджменту тестів, клікаючи по кнопках — фільтрувати, сортувати, присвоювати теги, прив’язувати Jira-тікети, і потім ці теги прилетять і в код автотестів при синхронізації.

- створювати тест-плани за тегами, фільтрами і запускати їх з UI на віддаленому CI-сервері.

- Тестомат підтримує багато мов і тестових фреймворків, а ця нова ліба поки тільки JS+Playwright.

Це в рамках порівняння лише того функціоналу Тестомату, який був нам потрібен у рамках курсу, і відповідно досліджувався. Можливо, у Тестомату ще є багато фіч, якими ми ще не користувалися...

Щодо мануальних тестів — "кіборг"-варіант особисто мені на підставі власного досвіду з менеджменту мануальних тестів сподобався тим, що:

- всі тести — і мануальні, і автоматизовані — зможуть жити в одному проєкті під гітом. Писати, редагувати, рефакторити мануальні можна в улюбленій IDE з усіма її зручностями і фішками. Можна виносити мануальні степи в змінні, методи, робити з ними PO, щоб зручно перевикористовувати тощо.

- можна міксувати степи в одному тесті — автоматизовані, наприклад, прекондішени, посткондішени або самі деякі степи, плюс мануальні степи, де виконання скрипта призупиняється і керування браузером передається тестувальнику, який вручну робить те, що неможливо автоматизувати (наприклад, перевірка якості відеодзвінків, де логін, початок дзвінка можна автоматизувати, а степ, де треба перевірити, як чутно та видно відео, — вже мануальний, або щоб вручну пройти капчу).

Що варто було б прояснити на практиці згодом, коли буде вже реліз:

- для комплексного репортингу (і мануальні, і автоматизовані — в одному репорті) використовується окремий сервер — його треба піднімати та обслуговувати самостійно. І, мабуть, знадобляться значні ресурси, адже записується відео кожного рану, стан браузера на кожному степі, логи консолі...

- ніби ліба буде опенсорсною, тільки AI (за бажанням) платно, поки без подробиць. На сайті лише форма запису у вейт-лист.

Окремо зауважено в подкасті - не "злетить" з мобільними тестами, не буде повного крос-браузер, крос-ОС, обмежена версіями браузерів самого Playwright.

UPDATE від @xotabu4: «Доречі, після підкасту вже поінвестигейтив - з мобільними тестами взлетить, просто не буде такого класного репортингу»
🫶🏻
Log in to unlock more functionality.