Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МКСК — Міністерство культури та стратегічних комунікацій avatar
МКСК — Міністерство культури та стратегічних комунікацій
News and Media
МКСК — Міністерство культури та стратегічних комунікацій avatar
МКСК — Міністерство культури та стратегічних комунікацій
News and Media
🇺🇦Завершується польовий етап дослідження у межах українсько-польської експедиції на території колишнього села Пужники на Тернопільщині. Про це розповів у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

За його словами, орієнтовно за два тижні всі роботи на місці будуть завершені. Наступним кроком є відбір генетичного матеріалу науковцями для подальшого порівняльного аналізу ДНК.

🗣️«Станом на сьогодні, віднайдено останки понад 30 осіб. Ексгумовано більше 20 осіб. Крім того, було виявлено і вилучено досить значну кількість артефактів: ґудзиків, черевиків, монет, хрестиків. Остаточне число можна буде встановити лише після вилучення усіх останків та проведення антропологічних досліджень. Наразі спільна експедиція працює дуже чітко та злагоджено», — зазначив Андрій Наджос.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦2 травня в Києві до Всесвітнього дня свободи преси ЮНЕСКО організувало національний захід, присвячений ролі медіа у процесі повоєнного відновлення України.

Подія об’єднала представників уряду, міжнародних організацій, дипломатичного корпусу, журналістської спільноти та громадянського суспільства. Учасники обговорили як значні втрати, яких зазнав український медіасектор — від руйнування інфраструктури до вимушеного переміщення журналістів, — так і ключову функцію медіа у забезпеченні прозорості та підзвітності процесу відбудови країни.

Заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар акцентувала, що зустріч відбулася в надзвичайно важливий момент — сповнений відповідальності.

🗣️«Вільні та незалежні медіа — це не розкіш. Це необхідність — і сьогодні, і в тій Україні, яку ми відбудовуємо, це наріжний камінь нашої демократії та стійкості», — підкреслила вона.

Детальніше читайте на сайті МКСК🔗
🇺🇦У місті Полтава триває послідовна робота з деколонізації публічного простору та усунення символів, що репрезентують російську імперську ідеологію. Одним із таких об’єктів став пам’ятник на так званому місці відпочинку Петра І, що є прикладом нав’язаної історичної інтерпретації, покликаної легітимізувати імперську присутність в Україні.

За інформацією Полтавської міської ради, демонтаж пам’ятника здійснюється поетапно, з дотриманням усіх вимог чинного законодавства та науково-методичних рекомендацій. Попередньо усі елементи монумента пройшли технічне обстеження та фахову оцінку. Підготовлено супровідну наукову документацію. Крім того, розбирання відбувається відповідно до принципів реставраційного демонтажу, визначених у результаті професійних консультацій. До роботи залучено спеціалістів у галузях архітектури, реставрації, історії, краєзнавства та музейної справи.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦Роман «Вік червоних мурах» української письменниці та видавчині Тетяни Пʼянкової здобув перемогу в номінації «Художня література» премії «Перекладена книга року», яку щороку присуджує Литовська асоціація перекладачів. Про це авторка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

🗣️«Щиро дякую неймовірній перекладачці, видавництву, а також організаторам премії за цю честь! Сьогодні я безмежно щаслива і вдячна, вмотивована продовжувати цей шлях, на якому періодично гальмуються всі процеси. Обіймаю серцем усіх, хто дає мені свою підтримку і вірить в нашу літературу! Така висока оцінка неабияк надихає!» — написала Тетяна Пʼянкова.

Книжку литовською мовою переклала Доната Рінкевичене. У Литві роман вийшов 2024 року у видавництві Alma littera, одному з найбільших у країні. Українською роман побачив світ у 2022 році у видавництві Наш Формат.

Детальніше читайте на сайті МКСК🔗
01.05.202515:30
🇺🇦1 травня у столиці відбулася особлива подія під патронатом Офісу Президента України — національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє». Вперше з початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулася відкрита розмова представників влади, музичної спільноти та експертів про майбутнє музичної індустрії як культурної, економічної та стратегічної сили.

Заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська наголосила на важливості музики як інструменту опору російській агресії та утвердження української ідентичності, а також розповіла про державну політику в сфері музики.

У своєму виступі Перший заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко окреслила широке бачення музичної індустрії, наголосивши, що вона включає як популярну, так і класичну музику.

У межах форуму відбулися чотири ключові панельні дискусії, що охопили стратегічні теми розвитку музичної індустрії в Україні.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦30 квітня в Брюсселі відбулася двостороння зустріч делегацій України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 26 «Освіта та культура». Українська сторона представила детальну інформацію про впровадження державної політики у сферах освіти, культури, молоді та спорту. 

Заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос поінформував про адаптацію законодавчої та інституційної бази до стандартів ЄС, зокрема в секторах охорони культурних об’єктів, реставрації пам’яток та мобільності митців. 

🗣️«Попри повномасштабну війну, координація культурної політики здійснюється відповідно до європейських підходів, що забезпечує поступову, але стійку інтеграцію України в культурний простір Європейського Союзу», — наголосив заступник Міністра. 

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦2 травня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбувся міжнародний форум «WOMEN’S LEADERSHIP IN TIMES OF WAR». Він став спільною ініціативою «Зе!Жінки» та «ALDE Party» – «Liberals and Democrats for Europe».

Серед запрошених гостей — Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міністр юстиції Ольга Стефанішина, перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко, народна депутатка України Олена Шуляк.

🗣️У своєму вітальному слові народна депутатка України Олена Шуляк відзначила, що форум — це не лише дискусія, а й відповідь на виклики, які війна поставила перед українським суспільством: «Війна зруйнувала стереотипи й вивела жінок на передову — не лише на фронті, а й у кабінетах, у політиці, в міжнародних переговорах. Сьогодні українська жінка — це захисниця, волонтерка, дипломатка, медикиня, мати, сестра. Це та, хто визначає хід історії».

Детальніше читайте на сайті МКСК🔗
Щороку 3 травня світ відзначає День свободи преси, що слугує нагадуванням про важливість свободи слова для забезпечення демократії та захисту прав людини. Для нас ця дата стала символом боротьби — щоденної, ризикованої, жертовної.

Саме завдяки журналістам світ бачить, що таке російська агресія, депортація, викрадення дітей, зруйновані міста, окупація.

З 2014 року щонайменше 112 журналістів — українських і міжнародних — побували в російському полоні. З початку повномасштабного вторгнення росія утримує 30 цивільних журналістів. Є підтверджені факти катувань, ізоляції, психологічного тиску. Це не поодинокі випадки — це методика російського режиму.

На превеликий жаль, унаслідок бойових дій загинули 103 журналісти, серед яких 7 іноземних репортерів, які висвітлювали події в Україні. Ми ніколи не забудемо ціну цієї відваги.

Сьогодні ми вшановуємо кожного журналіста, хто не зламався. Пам’ятаємо тих, кого втратили. І дякуємо тим, хто продовжує говорити правду — заради життя, справедливості та майбутнього.
🇺🇦🇵🇱У Польщі демонтовано незаконно прикріплені таблички з пам’ятника та братської могили воїнів Української повстанської армії на горі Монастир поблизу польсько-українського кордону.

28 квітня 2025 року Реставратор пам’яток культури Підкарпатського воєводства видав наказ про усунення таблички, встановленої сторонніми особами на території гори Монастир. Дії було виконано відповідно до чинного законодавства та з урахуванням вимог охорони культурної спадщини.

Раніше, 21 квітня 2025 року, поліцією Польщі було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ст. 261 Кримінального кодексу Республіки Польща (наруга над пам’ятником чи іншим громадським місцем, встановленим для вшанування історичної події чи вшанування особи), а також ст. 288 КК РП (знищення чужої речі).

Справа перебувала під наглядом Районної прокуратури в м. Любачів і додатково — на контролі Окружної прокуратури в м. Перемишль, з огляду на високий суспільний резонанс.
🇺🇦Держкомтелерадіо здійснює систематичний моніторинг видавничої продукції, що надходить з держави-агресора, Республіки Білорусь та з тимчасово окупованих територій України, з метою виявлення випадків випуску й розповсюдження антиукраїнських видань і вжиття відповідних заходів реагування.

За результатами цього моніторингу формується Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на підрив незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі, виправдання терористичних дій та посягання на права і свободи людини. Основна мета Переліку — інформування суб’єктів книгорозповсюдження, правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб про наявність видань, розповсюдження яких може містити ознаки кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України.

Упродовж квітня до Переліку було внесено ще 11 видань антиукраїнського змісту. Загалом станом на сьогодні до нього включено 577 пропагандистських видань.
🇺🇦1 травня в Центрі оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби відбувся урочистий захід з нагоди третьої річниці проєкту Eng4PublicService.

МКСК стало активним учасником національного освітнього проєкту Eng4PublicService, спрямованого на підвищення рівня володіння англійською мовою серед державних службовців. Завдяки високому рівню залученості працівників, Міністерство увійшло до числа лідерів серед органів державної влади за кількістю активних користувачів платформи EF (Education First).

У рамках події керівникам державних органів, які продемонстрували значні результати та сталу підтримку ініціативи, вручили відзнаки. За активну участь у проєкті відзнаку отримав Державний секретар Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Олег Куроченко.

Під час заходу учасники також обговорили досягнуті результати, виклики та подальші кроки щодо впровадження англійської мови як інструмента ефективної міжнародної комунікації у сфері державного управління.
🇺🇦У Києві відкрилася виставка, присвячена одному з наймасштабніших політичних процесів радянської доби — суду над Спілкою визволення України (СВУ). Ця сфальсифікована справа стала прологом Великого терору, який знищив мільйони українців. 

На виставці представлені унікальні архівні документи, фотографії, відеоматеріали та особисті речі підсудних. Відвідувачі можуть ознайомитися з перебігом судового процесу, долями репресованих, а також побачити оригінал перепустки, яку видавали громадянам для відвідування суду. 

Особливу увагу приділено родині Старицьких, нащадки якої також стали жертвами репресій. У меморіальному будинку Михайла Старицького відновлено експозицію, що розповідає про їхню долю у 1930-х роках. 

Адреса музею: вул. Саксаганського, 97, Київ

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦2 травня відбулася онлайн-зустріч, присвячена обговоренню результатів реалізації плану заходів на 2023–2024 роки в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Обговорення також стосувалось шляхів підвищення ефективності впровадження принципів безбар’єрності на національному, регіональному та місцевому рівнях.

У межах зустрічі були презентовані ключові досягнення реалізації плану заходів за 2023–2024 роки, зокрема в частині міжвідомчої взаємодії, підвищення обізнаності суспільства щодо принципів безбар’єрності та розвитку інклюзивної інфраструктури.

Перший заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко підкреслила, що безбар’єрність — це не лише про фізичний доступ до інфраструктури, а насамперед про філософію рівності можливостей, поваги та прийняття.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
1 травня минає 120 років від дня народження Юрія Лавріненка — визначного українського літературознавця, публіциста, есеїста, історика, громадського та культурного діяча, репресованого, дослідника «Розстріляного відродження».

Юрій Лавріненко народився 1905 року у селі Хижинцях. Саме в Умані у 1920-х роках Лавріненко став членом літературної організації «Плуг». 

Згодом він став студентом літературного факультету Харківського університету. Одночасно з навчанням Юрій писав літературознавчі праці «Василь Елан-Блакитний» (1929), «Василь Чумак» (1930), «Творчість Павла Тичини» (1930). Його життя було позначене важкими випробуваннями: ув’язнення в радянських таборах, еміграція, життя між Європою і США. Але ніщо не зламало його віри в українське слово.

Найбільшим досягненням Лавріненка стала антологія «Розстріляне Відродження: антологія 1917–1933», видана 1959 року у Нью-Йорку.

Детальніше читайте на Facebook сторінці🔗
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України у межах визначеної компетенції бере участь у процесі скринінгу законодавства України на відповідність законодавству ЄС, що розпочався 25 червня 2024 року. Процедура скринінгу передує початку переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу.

З вересня 2024 по квітень 2025 року МКСК відповідно до визначеної компетенції взяло участь у двосторонніх зустрічах України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорними розділами, що належать до кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС», кластеру 2 «Внутрішній ринок», кластеру 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток» та кластеру 6 «Зовнішні відносини».

Детальніше читайте на сайті МКСК🔗
Сьогодні виповнюється 100 років від дня народження Леоніда Орленка — талановитого майстра монументального мистецтва, члена Спілки художників України. 

Народжений у 1925 році, він усе життя віддано працював над втіленням ідей на стінах заводів, театральних залів та громадських будівель, надаючи їм художнього звучання й потужного символізму.

Леонід Орленко створив понад п’ятдесят унікальних фресок, панно та мозаїк, поєднуючи в своїх роботах народні орнаментальні мотиви з авангардною пластикою XX століття. Він не боявся експериментувати з матеріалами — скло, керамічну плитку та кольоровий мармур використовував для досягнення ефекту глибини й насиченості кольору.

Леонід Орленко також створював тематичні картини, пейзажі, натюрморти. 

Сьогодні його роботи можна побачити в експозиціях Національного художнього музею України та регіональних галерей, а молоді митці продовжують черпати натхнення з його непересічного досвіду. 
У межах проєкту «Війна і міф» спільно з УІНП ми презентуємо другий ролик, у якому розповідаємо про міфологему «Золотий вересень».

17 вересня 1939 року Червона армія розпочала так званий «визвольний похід». Радянська пропаганда називала це возз’єднанням українських та білоруських земель. Насправді це була збройна агресія СРСР — союзника нацистської Німеччини — проти Польщі в межах пакту Молотова-Ріббентропа. До складу якої тоді входили західноукраїнські та західнобілоруські землі.

Радянська пропаганда створювала ілюзію масового ентузіазму населення та великих сподівань на «нове життя». Щоб легітимізувати окупацію, комуністи провели псевдовибори до Народних зборів Західної України.

Уже невдовзі радянська влада запровадила звичні методи «побудови соціалізму»: почалися арешти, репресії, масові чистки. Вони торкнулися інтелігенції, духівництва, чиновників.

Переглянути відео можна за посиланням🔗
1 травня виповнюється 80 років Василю Зінкевичу — видатному українському естрадному співаку, лауреату Шевченківської премії, Герою України. Його голос, образ і пісні стали невіддільною частиною музичної спадщини України XX століття.

За визначні особисті заслуги у розвитку національного пісенного мистецтва, високу виконавську майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність Президент України Володимир Зеленський нагородив Василя Зінкевича орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня.

Упродовж десятиліть творчість Зінкевича формувала музичний смак мільйонів українців.

Нехай життя дарує Вам міцне здоров’я, тепло рідних, натхнення та ще багато світлих днів! Хай у серці завжди звучить пісня, а в душі панує спокій і радість!

Детальніше читайте на Facebook сторінці🔗
У межах проєкту «Війна і міф» спільно з УІНП ми презентуємо четвертий ролик, у якому розвінчуємо міф про те, що «Західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною».

Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги. Союз отримував її вже з осені 1941 року. Але після перемоги в Другій світовій війні радянська влада воліла забути про допомогу Заходу. Внесок союзників усіляко применшували. А СРСР до самого розпаду не розплатився за поставлену техніку.

Переглянути відео можна за посиланням🔗
У межах проєкту «Війна і міф» спільно з УІНП ми презентуємо третій ролик, у якому розвінчуємо міф про те, що «День Перемоги» в Радянському Союзі був завжди "святом всенародного торжества".

Насправді відзначення «Дня перемоги» виникло лише у «брежнєвські часи», коли комуністична партія активно використовувала тему війни для підсилення патріотичної риторики. У період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак «День перемоги» до них не відносився. Сьогодні «День перемоги» росія використовує як ще один інструмент пропаганди.

Переглянути відео можна за посиланням🔗
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної спадщини й об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії.

Станом на 25 квітня 2025 року загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні складає 1453 об’єкти. З них національного значення — 142, місцевого — 1210, щойно виявлених — 101.

Пошкоджень зазнали пам’ятки культури у 18 областях та Києві, зокрема: у Харківській області — 332, Херсонській — 281, Донецькій — 172, Одеській — 159, Київській області та м. Києві — 100.

Водночас, збитків зазнали 2286 об’єктів культурної інфраструктури. З них 425 — знищені (18,6 %).

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській областях.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
Щороку у травні в Україні та світі проводиться Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — ініціатива, започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America. Її мета — підвищити обізнаність про важливість ментального здоров’я, зменшити стигматизацію та заохотити до профілактики.

В Україні Місяць обізнаності про ментальне здоров'я пройде під закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com». 

Усі теплі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива Першої леді Олени Зеленської, разом із психологинею Світланою Ройз. 

Відтепер на головній сторінці платформи «Ти як?» з’являтимуться повідомлення, які допомагатимуть зберігати зв’язок із собою.

Місяць обізнаності — це не лише про інформування, це про увагу. Це нагода зупинитися, почути себе та поставити просте, але важливе запитання: «Ти як?». 
🇺🇦З 15 по 18 травня в Палаці культури і науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, в якому Україна візьме участь із національним стендом і літературною програмою.

На українському стенді буде представлена продукція 28 видавництв. Серед них — «Віват», «Видавництво Старого Лева», «АССА», «Саміт-Книга», «Чорні вівці», «Книги — ХХІ, Фоліо», «Вільний Вітер», «Час майстрів», «Час Змін Інформ», «Creative Publishing», «Кліо», «Вавилонська бібліотека» та багато інших.

Українська програма представлена сімома подіями, в яких участь візьмуть як українські, так і польські автори, перекладачі, інтелектуали, серед яких: Ія Ківа, Олена Гусейнова, Марічка Паплаускайте, Томаш Шершень, Марцін Гачковський та інші.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
🇺🇦2 травня у межах Kharkiv Music Fest відбудеться надзвичайна музична подія — концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата» під керівництвом диригента Олега Маринченка. Цього вечора харків’яни почують унікальну програму за участю зіркових солістів.

Особливим гостем концерту стане всесвітньо відомий канадський кларнетист Юліан Мілкіс — єдиний учень легендарного «короля свінгу» Бенні Гудмена, визнаний майстер як академічного, так і джазового репертуару.

Солістами харківського концерту також будуть народна артистка України, скрипалька Богдана Півненко; заслужена артистка України, альтистка Катерина Супрун та піаніст Максим Шадько – яскравий представник харківської фортепіанної школи.

Це вже не перший виступ «Київської камерати» у прифронтовому Харкові під час повномасштабної війни. Своїми концертами музиканти демонструють солідарність і підтримку харків’янам, підтверджуючи важливу місію культури під час війни.

Детальніше читайте на сайті МКСК 🔗
Shown 1 - 24 of 8 598
Log in to unlock more functionality.