tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
Мінсоцполітики avatar
Мінсоцполітики
News and Media
Мінсоцполітики avatar
Мінсоцполітики
News and Media
Date range
Number of views

Citations

Posts
Hide reposts
Багато внутрішньо переміщених осіб потребують підтримки від держави у вирішенні питання житла. Для того, щоб зробити оренду житла більш доступною, можна скористатися субсидією на оренду для ВПО.

🤔 Ми отримали питання щодо цього інструменту: а чи можна оформити таку субсидію, якщо винаймаєш не квартиру, а лише кімнату або дві в квартирі чи будинку?

✅ Відповідаємо: так, можна.

У такому випадку, подаючи документи, необхідно буде зазначити фактичний метраж цієї кімнати, і Пенсійний фонд зможе розрахувати субсидію саме на кімнату чи частину приміщення, яке винаймаєте.

Про документи які будуть необхідні, можна дізнатись тут http://bit.ly/4jTL9nb

А якщо бажаєте оформити допомогу онлайн, не виходячи з дому, то за посиланням – детальна інструкція, як це зробити http://bit.ly/42yZn7d
Стосунки змінюються під час війни. Це неминуче.

Вона впливає на сім’ї, на кожну по-різному. Це не завжди про розрив стосунків, іноді про складнощі та завжди про зміни.

І тоді добре пам’ятати, що сім’ї складаються з людей. А люди вміють бути поруч 🫂

Ми теж хочемо бути поруч із сім’ями тих, хто у війську. Свою підтримку додали в карусель, просто глянь 👉
🤝 Соціальні інновації є гарним прикладом спільних зусиль держави, бізнесу, територіальних громад для подолання найболючіших проблем, з якими зіткнулись українці.

Саме темі соціальних інновацій, які сприяють покращенню якості життя та вирішенню соціально-економічних проблем, був присвячений Глобальний урядовий саміт високого рівня, який відбувся в Люксембурзі. Участь у саміті взяли представники 51 країни. Від Уряду України – перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак. Дискусії та двосторонні зустрічі були присвячені дослідженню найкращих світових практик у соціальній сфері.

Учасники заходу підтримали проголошення спільної декларації, де наголосили, що соціальні інновації є рушійною силою для сталого та інклюзивного розвитку і економічного зростання країн.

Детальніше: https://bit.ly/3Gpw6TD
🤔 Чому важливо внести свою організацію до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг?

У межах Проєкту малих грантів роз’яснюємо, як функціонує такий реєстр, навіщо він потрібен і які можливості відкриває. Матеріал доступний у двох форматах — обирайте, як вам зручніше.

Переглянути відео 👉 bit.ly/42J6fgT
Читати текстову версію 👉 bit.ly/3GAKyYZ

ℹ️ Проєкт реалізується завдяки підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Соціальний захист для інклюзії, стійкості, інновацій та трансформації (SPIRIT)», що реалізується у співпраці з Мінсоцполітики, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та UNICEF Ukraine, за адміністрування ІСАР Єднання.
Оскільки наше життя змінюється – особливо під час війни – інструменти соціальної підтримки також вдосконалюються, реагуючи на виклики і нові обставини.

Субсидія на оренду житла для ВПО як інструмент підтримки від держави теж змінюється. Вона вже стала доступнішою, а можливості скористатися нею значно розширено.

✅ Зокрема, відтепер кожні 6 місяців після призначення субсидії на оренду (якщо родина надалі має право на її отримання) допомога продовжуватиметься автоматично (ще на півроку). Повторно за її продовженням звертатись не потрібно.

Пенсійний фонд України самостійно перевірить всю інформацію через державні інформаційні ресурси.

❗️ Таким чином, скасовано обмеження щодо можливості отримувати субсидію лише рік. Якщо родина має низькі статки і потребує підтримки від держави, вона зможе отримувати допомогу стільки, скільки потрібно.

Більше можна дізнатись за посиланням http://bit.ly/3Yb52h4

#субсидія_на_оренду_впо
21.04.202510:30
💬 “Я знаю, як це — коли здається, що ти сам. Тому сьогодні я поруч з іншими.”

Це слова Ольги Бобрусь — соціальної менеджерки Центру життєстійкості у Гніванській громаді.

Ольга — не просто фахівчиня. Вона сама пройшла крізь виклики війни: коли громада залишилась без світла й тепла, відкрила Пункт незламності у власній оселі та перетворила свій дім на місце сили для інших.

✅ Сьогодні вона щодня через місцевий Центр життєстійкості підтримує людей, яким важко. Слухає. Допомагає. Знає, коли краще просто мовчки посидіти поруч. І коли час сказати: «Ти не один».

А щоб досягати тих, кому важко прийти до простору, вони з командою зробили Центр життєстійкості мобільним і відвідують жителів громади у віддалених населених пунктах.

Наразі з ініціативи Мінсоцполітики в межах Всеукраїнської програми «Ти як?» Олени Зеленської відкрито 225 Центрів життєстійкості, куди може звернутися кожна людина і отримати безкоштовну психологічну та соціальну підтримку.

Повний перелік просторів — http://bit.ly/3RrozpS.
🦾 Понад 90 тисяч засобів реабілітації для 27 тисяч українців — підсумовуємо перший квартал 2025 року!

За даними Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, найбільше засобів видали у Житомирській, Дніпропетровській, Львівській, Харківській та Вінницькій областях. Загалом держава спрямувала більш як 1 мільярд гривень.

Нагадуємо, що в межах державної програми протезування можна не лише безоплатно отримати протез або інший засіб реабілітації, а й послуги з його ремонту, заміни та обслуговування. Детальніше про це на спеціальній платформі 👉 protez.msp.gov.ua
Продовжуємо відповідати на питання українців, які розглядають можливість прийняти дитину в родину.

✅ Сьогодні разом з Державною службою України у справах дітей ділимось другою частиною відповідей на питання про усиновлення — тобто прийняття дитини без батьківського піклування на правах доньки або сина.

Першу частину можна знайти за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/19YaoisfJu/?mibextid=wwXIfr

Більше інформації про усиновлення і сімейні форми виховання шукайте на єдиній державній платформі dity.gov.ua.
🏥 Ефективна реабілітація неможлива без участі соціальних працівників — їхня робота сприяє комплексному підходу до підтримки пацієнтів

Саме цій темі присвячений онлайн-курс «Кейс-менеджмент в процесі реабілітації: курс для соціальних працівників». Він допоможе розібратися з особливостями роботи таких фахівців, а також опанувати техніки кейс-менеджменту та консультування.

Курс насамперед орієнтований на соцпрацівників, залучених до роботи в реабілітаційних відділеннях, а також буде корисним усім зацікавленим, хто допомагає постраждалим від війни. Щоб отримати доступ до відеолекцій та матеріалів, пройдіть реєстрацію на платформі Академії НСЗУ 👉bit.ly/447rHyL

ℹ️ Навчальний курс розроблений за підтримки ПРООН в Україні у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансової підтримки Посольства Республіки Корея в Україні та Посольства Німеччини в Києві, у співпраці з Мінсоцполітики, НСЗУ Національна служба здоров'я України, Міністерство охорони здоров'я України.
Через російське вторгнення багато українців змушені були залишити свої домівки в пошуках безпеки та захисту. Хтось виїхав за кордон, хтось перемістився в межах країни, тобто став внутрішньо переміщеною особою.

Опинившись в складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на підтримку держави.

Розповідаємо, яку допомогу ВПО можуть отримати від держави ☝️
22.04.202513:22
Життєстійкість — це рух.

✅ Саме тому ми спільно з партнерами послідовно працюємо над тим, щоб Центри життєстійкості ставали ще ефективнішими — через навчання, обмін досвідом і доступ до сучасних методик.

Завдяки UNICEF Ukraine 156 просторів по всій Україні отримали корисні матеріали зі Спільнотеки для щоденної роботи з людьми.

Це практичні інструменти для занять із дорослими та дітьми, які допоможуть фахівцям ще якісніше надавати психологічну та соціальну підтримку в громадах.

🤝 Дякуємо фахівцям Центрів за постійну готовність зростати й бути поруч з людьми саме тоді, коли це потрібно.
Рух — це життя, 30 хвилин активності протягом дня — і шанс на довше, здорове життя зростає. Україна щороку втрачає тисячі людей від хвороб, яким можна запобігти.

👉 Здоров’я кожного з нас — це не лише особистий вибір, а й важлива складова майбутнього всієї країни.

Саме тому одним з ключових напрямків Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, розробленої Мінсоцполітики, є створення умов для довгого, активного і здорового життя українців.

Комунікаційна кампанія ініційована Міністерством соціальної політики України за підтримки Фондом Народонаселення ООН в Україні та Урядом Великої Британії, а також Міністерством охорони здоров'я України.

Більше про демографічну політику 👉http://bit.ly/3Ev96C3
Зусиллями тисяч людей 39 років тому світ було врятовано від ядерної катастрофи — зупинено поширення страшних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні ми маємо надати належну підтримку тим, хто ціною власного здоров'я забезпечив майбутнє наступним поколінням. На жаль, деякі інструменти підтримки, що були створені ще за радянських часів, не відповідають реальним проблемам людей, інші вже втратили ефективність.

💬 «Важливо концептуально визначитись і сформувати державну політику, яка б чітко визначала, які саме завдання має виконувати підтримка постраждалих і якими інструментами послуговуватись для досягнення максимального результату», — підкреслила перша заступниця Міністра соцполітики Дарія Марчак під час виїзного засідання ТСК ВРУ на ЧАЕС.

ТСК визначило необхідність розробки концепції того, як має виглядати ефективна державна політика щодо всіх, кого торкнулася катастрофа на ЧАЕС, на підставі якої будуть розроблятись подальші законодавчі пропозиції і зміни до «чорнобильського» законодавства.
Цей день — про памʼять і відповідальність.
Про трагедію, яка сколихнула світ, і людей, які ціною власного життя зупинили ще більшу катастрофу.

У 1986 році Україна, Європа та весь світ пережили одну з найбільших техногенних катастроф в історії. Радіоактивна хмара накрила тисячі населених пунктів, наслідки аварії ми відчуваємо й досі.

У 2022 році російський ворог приніс нову загрозу — Чорнобильська зона опинилася в окупації. І знову — завдяки фахівцям, які не залишили своїх позицій навіть під тиском зброї, вдалося уникнути нової біди.

Ми вшановуємо ліквідаторів, які у 1986 році стали щитом для світу; працівників зони відчуження, які в 2022-му гідно витримали окупацію; захисників, які поклали життя заради безпеки України та всієї планети.

Дякуємо.
Шануємо.
Памʼятаємо.
Мінсоцполітики активно працює над низкою законодавчих ініціатив, аби зробити пенсійну систему більш зрозумілою та справедливою.

💬 "Щоб посилити справедливість у пенсійному забезпеченні, ми працюємо над кількома важливими речами. По-перше, це законопроєкти про накопичувальну систему та нову формулу розрахунку пенсії – вони дозволять прив’язати розмір пенсії до реального стажу та зарплати. По-друге, ми готуємо певні законодавчі рішення про вдосконалення пенсійного забезпечення для тих військовослужбовців, які стали на захист Батьківщини, водночас не є кадровими військовими", — зазначила Міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

В інтервʼю Oboz.ua Оксана Жолнович розповіла про те, які кроки на шляху до справедливої пенсійної системи вже зроблено, які виклики ще необхідно подолати, як держава піклується про пенсіонерів під час війни, а також чому демографічна політика - у фокусі роботи Мінсоцполітики.

Повну версію інтервʼю читайте за посиланням: http://bit.ly/3Ye0GG5
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
24.04.202507:47
Сорок чотири дні, як Україна погодилась на повне припинення вогню та ударів. Це була пропозиція Сполучених Штатів. Сорок чотири дні, як Росія продовжує вбивати людей та уникати жорсткого тиску й відповідальності за це.

Дуже важливо, щоб всі у світі бачили та розуміли, що відбувається насправді. Приблизно 70 ракет, зокрема балістичні. Ще майже 150 ударних безпілотників.

На жаль, багато руйнувань. Тривають рятувальні операції, розбирають завали будинків. Станом на цей час понад 80 людей поранено по всій Україні. Усім надається допомога. На жаль, у Києві 9 людей загинуло. Мої співчуття рідним та близьким.

Була доповідь військового командування. Доручив міністру оборони України негайно звʼязатися з партнерами щодо наших запитів про зміцнення ППО.

Сьогодні поінформую Президента ПАР Рамафосу, який головує в «Групі двадцяти», про ситуацію та нашу потребу в активізації глобальних дипломатичних зусиль. Припинення ударів потрібне негайно й безумовно. Розраховуємо також на допомогу в гуманітарних питаннях – у поверненні наших полонених та викрадених Росією українських дітей. Частину програми цього візиту скасовую та після зустрічі з Президентом ПАР негайно повертаюсь в Україну.

Міністр закордонних справ України проведе всі необхідні зустрічі в ПАР, щоб повністю поінформувати політичних і громадських лідерів країни про ситуацію.

Вдячний всім у світі, хто підтримує Україну і наших людей.
🌐 Усе про соціальну підтримку в зручному форматі — Мінсоцполітики презентує оновлений вебсайт!

Відтепер можна легко знайти важливу інформацію про державні програми соціальної підтримки та дізнаватися останні новини, адже інтерфейс сайту інтуїтивно зрозумілий, а навігація логічна.

Серед оновлень — розширений пошук, зручна форма для звернень громадян та адаптивний дизайн, завдяки якому мобільна та десктопна версії однаково зручні у використанні 🤝 Все це стало можливим завдяки підтримці UNICEF Ukraine.

Переходьте за посиланням і переконайтеся самі ➡️ msp.gov.ua
Щиро вітаємо з Великоднем — святом оновлення, віри та надії.

Цей день нагадує нам про силу світла, яке перемагає темряву.

Про життя, що відроджується навіть після найважчих часів. Про добро, яке починається з простих вчинків — уваги, підтримки, щирої допомоги.

Згадаймо сьогодні тих, хто віддав своє життя за те, аби кожен з нас мав можливість відчути тепло Великодня. Та подякуймо тим, хто невпинно захищає Україну від ворожої темряви.

🕊️ Нехай цей Великдень принесе у наші домівки тепло, мир і спокій. Нехай поруч будуть рідні та близькі, а в серці — віра у краще майбутнє.

Нехай кожен, хто потребує підтримки та турботи, обов’язково її отримає.

Христос Воскрес!
З Великоднем!
Те, що ми їмо сьогодні, формує наше “завтра”. Збалансований раціон — не тренд, а основа того, щоб у старшому віці мати здоровʼя та сили на улюблені речі.

👉 Здоров’я кожного з нас — це не лише особистий вибір, а й важлива складова майбутнього всієї країни. Саме тому одним з ключових напрямків Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, розробленої Мінсоцполітики, є створення умов для довгого, активного і здорового життя українців.

Комунікаційна кампанія ініційована Міністерством соціальної політики України за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та Уряду Великої Британії, а також Міністерства охорони здоров'я України.

Більше про демографічну політику http://bit.ly/3Ev96C3
❗️ Додаткові виплати від ВПП ООН для пенсіонерів, осіб без права на пенсію та людей з інвалідністю продовжено до кінця травня. Забезпечення таких виплат — це спільний проєкт Мінсоцполітики, Пенсійного фонду і Всесвітньої продовольчої програма ООН.

Завдяки цій програмі 507 тисяч українців щомісяця отримують допомогу на загальну суму 272 мільйони гривень.

ℹ️ Розмір такої допомоги – це різниця між пенсією (або соціальною виплатою), яку вже має людина, та 3250 грн. Тобто, якщо соціальна виплата становить, приміром, 2 700 гривень, – людина отримує від ВПП ООН ще 550 гривень додаткової допомоги.

Отримувачам допомоги додатково нікуди звертатися не потрібно. Вона буде виплачена у такий же спосіб, яким людина вже отримує пенсію або соціальні виплати.

Проєкт Мінсоцполітики, Пенсійного фонду та Всесвітньої продовольчої програми ООН із фінансової підтримки людей з вразливих категорій було започатковано в серпні 2023 року.

Детальніше про те, хто має право на такі виплати – на картках ☝️
✅ Родині ВПО буде надаватись субсидія на оренду, якщо видатки на наймане житло (в межах встановлених соціальних нормативів) перевищують 20% доходів сім'ї.

Що це означає на практиці, покажемо на прикладі.

Приміром сімʼя з 4-х осіб (двоє батьків та двоє неповнолітніх дітей) проживає в Дніпрі, винаймає 2-кімнатну квартиру та сплачує за оренду 12 000 грн на місяць.

Середньомісячний сукупний дохід сімʼї складає 17 000 грн, бо працює тільки батько, а мати - у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Тобто сім'я має віддавати за житло значно більше, ніж 20% або п'ята частина доходів.

У такому випадку родина може отримати субсидію на оренду розміром близько 9 526 грн. А обов'язковий платіж за оренду складатиме 2473,5 грн (тобто самостійно сплачувати необхідно буде близько 2,5 тис. грн.)

Нагадаємо, що родина може складатись і з однієї людини.
Підтримка для постраждалих від війни: Мінсоцполітики спільно з Aгентством ООН у справах біженців в Україні відкрили оновлений корпус санаторію «Слава» в Миргороді на Полтавщині. Він став комфортним та безпечним простором для ВПО старшого віку та людей з інвалідністю, де вони отримують необхідний догляд та соціальні послуги.

💬 «Ми фактично змінили призначення санаторію, створивши тут гідні умови життя для людей старшого віку та людей з інвалідністю, які виїхали з небезпечних територій, та потребують додаткової підтримки», — сказала Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Санаторій «Слава» надає три основні соціальні послуги:
▫️ притулок для внутрішньо переміщених осіб, допоки їм не буде запропоноване довгострокове житло;
▫️ підтримане проживання для людей, які потребують допомоги у повсякденному житті (зокрема, людей похилого віку та людей з інвалідністю);
▫️ соціальна адаптація для поступового переходу до самостійного життя.

🔎 Детальніше: bit.ly/4cHGKBg
✅ Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги у трьох громадах на Донеччині отримали автомобілі. Авто вже використовують у Краматорській та Добропільскій громадах, до Покровської громади автомобіль прибуде згодом, після переобладнання для надання допомоги людям з інвалідністю.

Для фронтової Донеччини мобільні бригади не просто сервіс, а дієвий інструмент допомоги - через численні обстріли та складну безпекову ситуацію у регіоні мешканці частіше потребують підтримки. До того ж такі сервіси наразі більш безпечні та ефективні, ніж стаціонарні.

ℹ️ Бригади соціально-психологічної допомоги надають, зокрема, соціальні послуги з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до потреб постраждалих.

Автівки були придбані за рахунок державної субвенції.

Порядок розподілу субвенції ґрунтується на засадах Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.

#bezbariernist #barrierfree #безбарєрність
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
19.04.202519:01
Сьогодні. Наші вдома. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Shown 1 - 24 of 5233
Log in to unlock more functionality.
Cookie

We use cookies to enhance your browsing experience. By clicking 'Accept all', you agree to the use of cookies.