tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
tapswap community
tapswap community
Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
☨ СМН ☨ avatar

☨ СМН ☨

☨ Союз Малоросійського Народу ☨
[☨] Неочорносотенська організація, об'єднані ім'ям Віри, Царя і Кобзаря, щоб зберегти нашу історію, віру, єдність і благополуччя Малоросії.
Устав: https://telegra.ph/Ustav-03-14-2
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
Location
LanguageOther
Channel creation dateMar 01, 2025
Added to TGlist
Mar 24, 2025
Linked chat

Latest posts in group "☨ СМН ☨"

Reposted from:
✙ НТП ✙ avatar
✙ НТП ✙
Молитва за упокій Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського в день його народження

Пом'яни, Господи Боже наш, душу усопшаго раба Твоєго Павла і, яко Благ і Человіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, ослаби, остави, і прости вся вольная єго согрішенія і невольная, ізбави єго вічния муки і огня геєнськаго, і даруй єму причастіє і наслажденіє вічних Твоїх благих, уготованних люб'ящим Тя. Аще бо і согріши, но не отступи от Тебе, і несумнінно во Отця, і Сина, і Святаго Духа, Бога Тя в Тройці славимаго, вірова, і Єди́ницю в Тройці і Тройцю во Єдинстві, православно даже до послідняго своєго іздиханія ісповіда. Тімже милостив тому буди, і віру яже в Тя вмісто діл вміни, і со святими Твоїми яко щедр упокой, ність бо человіка, іже поживеть і не согрішить; но Ти єдин єси кромі всякаго гріха, і правда Твоя, правда во віки, і Ти єси єдин Бог милости і щедрот, і человіколюбія, і Тебі славу возсилаєм, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і присно, і во віки віков. Амінь.

НТП
КЛАСИК УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ — 134 річниця народження видатного київського письменника який підняв українську літературу на світовий рівень.

Персона цієї видатної особистості оповита великою кількістю петлюрівських міфів, один із них про «українофобію» українця Булгакова, ось, чим на це відповідав український історик та публіцист Олесь Бузина:
Что касается украинофобии и «несуществующего» языка, то вся штука в том, что если «Война и мир» Толстого написана по-русски и по-французски, то «Белая гвардия» — по-русски и по-украински. Все украинские персонажи у Булгакова говорят на украинском языке, доказывая этим фактом его неоспоримое существование. Причем, литературоведы давно заметили: в украинском языке романа — ни одной ошибки! Ибо киевский подольский мальчик Миша Булгаков, выросший в двуязычном городе, знал его так же хорошо, как и русский. Поэтому и разворачивается «в голове конной колонны» полка Козыря-Лешко «двухцветный прапор — плат голубой, плат желтый, на древке».


Союз Малоросійського Народу
Одеський осередок СМН відвідав оперу в рамках плекання культурного життя серед членів організації.

Союз Малоросійського Народу
♖ Ми виходимо під Міністерство Юстицій! 🏳️‍🌈

13 травня Гетьманський Гарнізон у коаліції з десятками консервативних організацій збирається в Києві, щоб вийти під Міністерство Юстиції з важливим закликом.

Наша головна мета — привернути увагу до необхідності запобігання прийняттю скандального законопроекту №5488, який ставить під загрозу цінності нашої держави, традиційні інститути сім’ї та суверенітет України. Ми вимагаємо повного вето на цей законопроект і закликаємо всіх небайдужих громадян, особливо вірних християн, консерваторів і націоналістів з усіх регіонів України, долучатися до нашої акції.

Закликаємо вас приєднатися до демонстрації у Києві, щоб разом висловити свою позицію і захистити майбутнє нашої країни.


⌗ Інформація:

• Дата проведення: 13 травня (вівторок)

• Місце збору: Київ, провулок Рильський, 10

• Час початку: 11:00

☨ Гарнізон ☦️ | Долучитись | Чат | Підтримати
Моя любов до України — як любов матері до сина-наркомана. Ти знаєш, що він пропащий; ти бачиш, як йому погано, і як він робить собі ще гірше. Ти знаєш, що він себе знищує, але дивишся на нього й розумієш: воно моє, воно рідне. І крізь плач і сльози — все одно віриш, що він колись образумиться

Союз Малоросійського Народу
🏡 Дом Булгакова на Андреевском спуске, где реальность стала литературой

На Андреевском спуске, 13, в Киеве находится дом, где с 1906 по 1919 год жила семья Михаила Булгакова — особое место в биографии писателя. Этот дом стал не только местом его юности, но и источником вдохновения: именно здесь он «поселил» героев романа «Белая гвардия» и пьесы «Дни Турбиных», зашифровав адрес как Алексеевский спуск, 13.

🎩 Сегодня в этом доме действует литературно-мемориальный музей Булгакова. Гости могут увидеть интерьеры начала XX века, личные вещи писателя и его семьи, а также прочувствовать атмосферу, в которой рождались его произведения. Особый интерес вызывает печь с изразцами, на которых сохранились надписи, оставленные гостями и хозяевами дома.

✊ Однако культурное наследие города не избежало внимания деколонізаторів та борців з імперським минулим. На фасаде здания — табличка-барельеф с лицом писателя, облитым красной краской. Рядом с домом находится бронзовый памятник Михаилу Булгакову, который сейчас укрыт мешками с песком.

🎗 По мнению комиссии Института национальной памяти, музей подлежит закрытию: «Михаил Булгаков — имперец по мировоззрению, ярый украинофоб... Писатель, несмотря на годы жизни в Киеве, презирал украинцев и их культуру, ненавидел украинское стремление к независимости, негативно отзывался о становлении украинского государства и его правительства. Из всех русских писателей того времени он ближе всего стоит к нынешним идеологемам путинизма и кремлевскому оправданию этноцида в Украине», — говорится в экспертном отчёте.

Этот дом по-прежнему остаётся важным местом памяти, хранящим атмосферу киевской эпохи Булгакова.
Богдан Хмельницький — Факел Малоросії

–•–
Хмельниччина створила з козацької України нову політичну формацію, яка пізніше трансформувалася у Малоросію — автономний суб’єкт Московського Царства, з виразною внутрішньою самоуправою.
–•–


Союз Малоросійського Народу
Все, що залишилось від каструлеголового після акції членів Сумського осередку СМН.

Союз Малоросійського Народу
🎩 29 апреля 1859 года родился Афанасий Иванович Булгаков (1859-1907) - церковный историк, воспитанник Киевской духовной академии, отец Михаила Булгакова.

🐘 С 1893 года и до конца жизни исполнял обязанности цензора по иностранной цензуре в Канцелярии киевского отдельного цензора. В этом качестве резюмировал сочинения западных авторов, в том числе революционного характера (например, «Манифест коммунистической партии» на французском языке), а также книги на украинском (тогда — малороссийском) и польском языках.
⚔️|"Там, де починається Гетьманство — воскресає Україна"
🤍🤍🤍🤍🤍🤍⚔️|❤️|⚔️🤍🤍🤍🤍
❤️| 29 квітня 1918 року — дата, коли історія України зробила черговий різкий поворот, в столиці, прадавньому і славному Києві відновлено стародавню українську форму Держави — Гетьманство, а Гетьманом проголошено Павла Скоропадського.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🏹🤍🤍🤍🤍🤍
Справжню вагу цієї події особливо глибоко оцінив пізніший ідеольоґ Гетьманського Руху В'ячеслав Липинський:
29-го Квітня 1918 року це початок світлих днів у новітній Історії України! Перший раз в Історії України джерело Влади виведено з традиції, а не з бунту, з моральної, а не фізичної сили з чогось СТАРШОГО, ніж сама Влада. З проголошенням Гетьманства з'явилась хоч на коротку Історичну хвилину Законність, Маєстатичність і Загальність Української Верховної Влади!

Щойно тепер, коли ми вже відійшли в часі від цієї події й тим маємо змогу подивитися на неї у звязку з нашим українським минулим, теперішнім і майбутнім, можемо збагнути все її величезне, творче історичне значення, а зокрема, значення її фактичного творця — самого Гетьмана.
🫥🫥🫥🤍🤍🤍🤍🏹🤍🤍🤍🤍
Щодо останнього, то наведу тут лише слова вищезгаданого В'ячеслава Липинського, бо вони найкраще визначають це. Ось як він оцінює той чин Гетьмана:
Нащадкові старого Гетьманського Роду вистало лицарської самопосвяти і українського патріотизму, щоб забути про свої егоїстичні панські інтереси. Замість зайнятись маєтками, зібрати готівку і спокійно виїхати за кордон, Він цілого себе віддав на її порятунок і не побоявся взяти на себе — страшний в українськім хаосі — тягар Гетьманської Влади.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍⚔️❤️⚔️🤍🤍🤍🤍
Так, відновлення Гетьманства в 1918 р. було порятунком України від її власного хаосу. І хоч цей порятунок був хвилевий, і хоч український хаос усеж підточив, залив і знищив відновлене Гетьманство, проте ця подія, цей проблиск світла в хуртовині безцільного революційного борсання, стала в історії України отим каменем, „єгоже“ — це ми сьогодні по ста семи роках, можемо з усією рішучістю твердити — „небрегоша зиждущії, сей бысть во главу угла".
⚔️| Символічність сьогоднішньої дати полягає не лише в самій події проголошення Павла Скоропадського Гетьманом, натомість відновлення Гетьманства в Україні нав'язувало обірвану безправно чужими руками нитку української історичної національно-державницької традиції та ставило Україну в становище з-перед 1654 року. А це, по зникненні з історичної арени одного з контрагентів переяславського договору, а саме — московського царя, означало, що Україна на основі норм міжнароднього права знову ставала незалежною й суверенною державою.
Тож сьогодні, згадуючи 29 квітня, ми повинні сприймати цю дату не лише як данину минулому, а як живий заклик до дії. Це нагадування про те, що державність — не даність, а велика праця, що вимагає мужності, посвяти і відповідальності. Як і сто сім років тому, сьогодні Україна знову потребує від кожного з нас гідного служіння їй: не слів, а вчинків, не порожніх декларацій, а важкої щоденної праці заради повернення до власних історичних традицій, до ідеї сильної, відповідальної, спадкової влади. Пам'ять про відновлення Гетьманства має бути для нас не лише уроком історії, це наказ часу: відродити ту державну форму, яка вела наш народ у часи найбільшої сили й гідності. У 1918 році Павло Скоропадський показав шлях — і сьогодні ми повинні не лише вшановувати цей чин, а й наслідувати його, працюючи на відновлення Української національної Держави в її традиційній формі дідичного Гетьманату!
🔥| Ми свято віримо, що Гетьманський Рух переможе темні сили й сонце засяє в Україні!
🫥🫥🤍🤍🤍🤍⚔️|🇺🇦|⚔️🤍🤍🤍🤍
«ХРИСТОС ВОСКРЕС ВОІСТИНУ. ВОСКРЕСЛА УКРАЇНА» — було на устах людей, що віталися з нагоди Великодньої національної радості..

🫥🫥🤍🤍🤍🤍⚔️|❤️|⚔️🤍🤍🤍🤍

🌟| Записки Рояліста

🌟| Роялістський чатівник
Климентій. К. Федевич, Климентій. І. Федевич

За віру, царя і кобзаря. Малоросійські монархісти і український національний рух (1905-1917 рр.)

Київ, 2017 рік

Видавництво : Критика

#історія_україни

🏣 Історична бібліотека 📖

Records

15.05.202523:59
107Subscribers
04.04.202523:59
200Citation index
28.04.202513:25
128Average views per post
13.04.202508:08
37Average views per ad post
23.03.202512:45
12.05%ER
23.03.202512:45
319.23%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
APR '25MAY '25

Popular posts ☨ СМН ☨

КЛАСИК УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ — 134 річниця народження видатного київського письменника який підняв українську літературу на світовий рівень.

Персона цієї видатної особистості оповита великою кількістю петлюрівських міфів, один із них про «українофобію» українця Булгакова, ось, чим на це відповідав український історик та публіцист Олесь Бузина:
Что касается украинофобии и «несуществующего» языка, то вся штука в том, что если «Война и мир» Толстого написана по-русски и по-французски, то «Белая гвардия» — по-русски и по-украински. Все украинские персонажи у Булгакова говорят на украинском языке, доказывая этим фактом его неоспоримое существование. Причем, литературоведы давно заметили: в украинском языке романа — ни одной ошибки! Ибо киевский подольский мальчик Миша Булгаков, выросший в двуязычном городе, знал его так же хорошо, как и русский. Поэтому и разворачивается «в голове конной колонны» полка Козыря-Лешко «двухцветный прапор — плат голубой, плат желтый, на древке».


Союз Малоросійського Народу
У цей день, 26 квітня 1945 року, помер Великий Князь Всея Малия Руси и Гетьман Всієї України Павло Петрович Скоропадський.
Reposted from:
✙ НТП ✙ avatar
✙ НТП ✙
Молитва за упокій Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського в день його народження

Пом'яни, Господи Боже наш, душу усопшаго раба Твоєго Павла і, яко Благ і Человіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, ослаби, остави, і прости вся вольная єго согрішенія і невольная, ізбави єго вічния муки і огня геєнськаго, і даруй єму причастіє і наслажденіє вічних Твоїх благих, уготованних люб'ящим Тя. Аще бо і согріши, но не отступи от Тебе, і несумнінно во Отця, і Сина, і Святаго Духа, Бога Тя в Тройці славимаго, вірова, і Єди́ницю в Тройці і Тройцю во Єдинстві, православно даже до послідняго своєго іздиханія ісповіда. Тімже милостив тому буди, і віру яже в Тя вмісто діл вміни, і со святими Твоїми яко щедр упокой, ність бо человіка, іже поживеть і не согрішить; но Ти єдин єси кромі всякаго гріха, і правда Твоя, правда во віки, і Ти єси єдин Бог милости і щедрот, і человіколюбія, і Тебі славу возсилаєм, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і присно, і во віки віков. Амінь.

НТП
27.04.202508:24
Союз Малоросійського Народу «СМН» — українська монархічна організація, яка сповідує ідеї неочорносотенства, головним ідеологом яких є малоросійський націонал-консервативний діяч Володимир Пуришкевич.

Головна мета руху — збереження панівної ролі православ'я, малоросійських народних традицій та усього по справжньому людського, традиційного та природнього. Захист Російської культури, науки, літератури на яку Україна має більше прав ніж Великоросія.

🚨 Увага мінімальний вік для вступу 16 років

Союз Малоросійського Народу
СМН відвідали пам'ятник Степана Бандери, щоб виразити свою глибоку зневагу до ката галицького та малоросійського народів.

Союз Малоросійського Народу
29.04.202508:49
Климентій. К. Федевич, Климентій. І. Федевич

За віру, царя і кобзаря. Малоросійські монархісти і український національний рух (1905-1917 рр.)

Київ, 2017 рік

Видавництво : Критика

#історія_україни

🏣 Історична бібліотека 📖
18.04.202513:10
Директор департаменту МНЗ УД Микола Галаган про те, як малоросійські гетьманські офіцери галичанську нечисть виганяли з уряду.

Доброволець питає: "Что ж онъ не умеетъ говорить по русски?". Кажу, що уміє, мабуть, не гірше, ніж ми з ним. "A если умеетъ, так зачемъ же онъ кривляется". Бо говорить українською мовою, бо служить в українському міністерстві. — "Да какое там, "українське міністерство", чепуха все это и больше ничего". Мене покликав міністр Любинський, а коли я вернувся, то побачив, що той доброволець — шпик уже порався у мене в шуфлядах і на етажерці. По скінченні трусу цей субєкт узяв у мене список урядовців міністерства і розпитував, хто чим займається і звідки походженням; проти прізвищ галичан ставив хрести. Потім усіх Галичан арештували й повели з міністерства.


Союз Малоросійського Народу
09.05.202508:02
Моя любов до України — як любов матері до сина-наркомана. Ти знаєш, що він пропащий; ти бачиш, як йому погано, і як він робить собі ще гірше. Ти знаєш, що він себе знищує, але дивишся на нього й розумієш: воно моє, воно рідне. І крізь плач і сльози — все одно віриш, що він колись образумиться

Союз Малоросійського Народу
🦁| В'ячеслав Липинський – великий філософ, історик, ідеолог та просто Людина з великої літери. Частина 2
🫥🫥🫥🤍🤍🤍🤍{❤️}🤍🤍🤍🤍
Згодом В'ячеслав Липинський був мобілізований до Ризького корпусу російської армії але вже в 1917 році після початку боротьби за незалежність почав формування українського кавалерійського полку, який , на жаль, не затвердила УЦР
Коли вибухла революція, Липинський зараз взяв участь у формуванні кінного війська для Української Держави ще за Центральної Ради й разом з інжиніром Шеметом та иньшими організував хліборобів на Полтавщині. В першій книжці „Хліборобської України", на стороні 10., описує Липинський, що се були найщасливійші хвилини його життя, коли він побачив чудовий синьо-жовтий штандарт над українським кінним військом тим більше, що се військо мало не тільки чудовий прапор і прекрасних коней, але також дух у нім був такий, що большевицька пропаганда, яка вже тоді йшла по цілій Україні, обіцяючи „рай" а викликуючи розвал, не мала доступу до того війська. На основі однодушної постанови наших солдатів, вислано Вячеслава Липинського як делегата до Київа, до нашого Генерального Секретаря для військових справ, з рапортом, що в Полтаві з'організовано український кінний відділ і з просьбою, затвердити ту частину як військо Української Держави, дати тій частині імя та дозволити набирати більше кінне військо. В Київі застав Липинський нечуваний хаос, який робила таки сама Центральна Рада та її уряд. Одні члени тої ради кричали, що не треба нам ніякого мілітаризму, бо „нарід нас оборонить", иньші знов робили „мілітаризм" в той спосіб, що тисячами роздавали дозволи своїм приятелям і родичам на „формоване" ріжних-преріжних „загонів", які ніколи не були сформовані. Липинський ходив від Анни до Каяфи, предкладав ріжним ад'ютантам усякі вимагані папери, а затвердженя вже готового, прекрасного війська таки не одержав, бо не належав до демагогів з тих партій, що обіцяли „рай" на земли. Як чоловік здисциплінований не міг Липинський зважитися, виступити проти волі вже істнуючого українського уряду Центральної Ради. Рада була ще тоді противна самостійности української держави, бо уважала самостійність небезпечним для революції „сепаратизмом" (гл. Винниченка: „Відроджене Нації, том 1., ст. 43-44). А що Липинський був уже тоді за самостійністю, отож наші демагоги, що тоді були при владі, не хотіли дати Липинському навіть затвердженя вже зорганізованого війська


В. Липинський згадує як Ґенер. Секретар У.Ц.Р. С. Петлюра заборонив йому орґанізувати в м. Полтаві військовий загін, що мав стати в оборону Укр. Центральної Ради, і то тільки тому, що В. Липинський був самостійник і "пан-поміщик". Той "пан-поміщик" скорився наказові С. Петлюри (хоть мав повну фізичну спроможність не коритися), бо С. Петлюра заступав тоді українську владу.


Після ж перевороту гетьмана Скоропадського Вацлав став став послом Української Держави у Відні.
Після проголошення на Всеукраїнському Зїзді Хліборобів Гетьманом України Павла Скоропадського, був призначений в квітні 1918 року послом і повновласним міністром Української Держави при уряді Австро-Угорської монархії у Відні. Там, між иншим, іменем Українського Уряду обміняв з представниками Германії, Болгарії і Туреччини ратифікаційні грамоти Берестейського миру, підписані з одного боку Гетьманом України, а з другого – Імператором Германії, Царем Болгарії і Султаном Турецьким. Обмін ратифікаційних грамот з Австро-Угорщиною не зміг бути одночасно довершений з причини тодішньої польонофільської політики Австро-Угорщини і недодержання нею тайної клявзулі Берестейського миру що до Східної Галичини, виконання якого домагався Вячеслав Липинський іменем свого уряду.

📓 | [ В'ячеслав Липинський і його творчість • Нью-Йорк 1961 рік ; В'ячеслав Липинський і його доба ]

🫥🫥🪶| #роботилипинського |🪶

🫥🫥🫥🤍🤍🤍🤍{❤️}🤍🤍🤍🤍

🌟 | Записки Рояліста

🌟 | Роялістський чатівник
Олесь Бузина, "Я не люблю такую Украину"

Я не люблю летального исхода,
Я не люблю войну, война — дерьмо.
Я не пойму безмолвного народа,
безропотно надевшего ярмо.

Я не люблю всю копоть от майдана,
Я не люблю кровавый беспредел.
Уже как год зияет эта рана
и кровоточит тысячами тел.

Я не люблю, когда гарант закона
Уничтожает собственный народ.
Я не люблю стратегов Пентагона,
привыкших от войны иметь доход.

Я не люблю американцев важных,
Я не люблю заведомый обман.
Я не люблю политиков продажных,
Я никогда не полюблю майдан.

Я не люблю, что всюду лезут янки,
Линчуют Украину, как хотят.
Я не люблю, что киевские танки
Донбасс утюжат, города бомбят.

Я не люблю такую Украину,
где честь и совесть проданы давно,
где «градами» стреляют подло в спину,
насилуют и грабят, заодно.

Я не люблю цинизм политиканов —
Они людей меняют на барыш.
Их ждут давно курорты Магадана,
казённый дом и шифер серых крыш.

Я не люблю фальшивых демократов,
Они торгуют жизнями людей.
Их место там — в стенах шестой палаты,
Я не люблю бредовых их идей.

Я не люблю пассивных либералов,
Я не люблю предателей страны.
Я не люблю Америки вассалов,
Я — против ужасов войны.

Я не люблю «шестёрок» псевдосмелых,
хвастливые словечки «кто — кого»,
Я не люблю истерик оголтелых,
Я не люблю толпой на одного.

Я не люблю коварство и измену,
Я не люблю за пазухой топор.
Я не люблю, когда лицом об стену,
Я также против выстрела в упор.

Я не люблю шизоидов во власти,
Я не люблю интриги и враньё.
Я не люблю оскал звериной пасти,
когда над домом кружит вороньё.

Я не люблю двуличных фарисеев —
Они распяли бедного Христа.
Две тыщи лет войну по миру сеют,
у них душа черна и нечиста.

Я не люблю безверье и насилье,
Зачем дразнить насмешками ислам?
Когда же эта еврокамарилья
запомнит, что «шалом» равно «салам»…

Я не люблю бесстыдных лицемеров,
Они как будто не имеют глаз.
Я не люблю карикатур на веру,
Я не Шарли, я — огненный Донбасс!

Я не люблю высокомерной фразы:
«американцы — избранный народ».
Фашизм воскрес и нет страшней заразы —
как будто снова сорок первый год!

Я не забыл победу в сорок пятом,
и в генах наших память не убить!
Мы кланяемся в пояс всем солдатам
погибшим, чтобы нам спокойно жить!

Я не забыл героев Сталинграда,
Я не забыл про Курскую дугу,
и ужасы блокады Ленинграда,
не сдавшегося лютому врагу.

Я не люблю трусливую Европу,
Она забыла, кто её спасал,
как миллионы полегли в окопах —
их до сих пор никто не сосчитал!

Я не люблю войну — она всё рушит,
Я не люблю, когда невинных бьют,
Я не люблю, когда Россию душат,
особенно, когда в неё плюют!
Богдан Хмельницький — Факел Малоросії

–•–
Хмельниччина створила з козацької України нову політичну формацію, яка пізніше трансформувалася у Малоросію — автономний суб’єкт Московського Царства, з виразною внутрішньою самоуправою.
–•–


Союз Малоросійського Народу
Все, що залишилось від каструлеголового після акції членів Сумського осередку СМН.

Союз Малоросійського Народу
🇺🇦Гетманская Украина - остров спасения старого мира🇺🇦

Первые внешние впечатления от Украины были благоприятнее тех прогнозов о ее будущем, которые мне казались тогда вероятными. Должен подчеркнуть, что
из всех виденных мною «белогвардейских» политических образований гетманщина была несомненно самым блестящим и самым процветающим [...] Гетман ни с кем не вел войны [...] Поезда ходили почти как и в царское время. Карбованец не летел вниз как летели деникинские «колокольчики» [...] Киев ломился от белого хлеба, арбузов и сахара. Повышение цен не производило впечатление катастрофы. Делались громадные дела, создавались предприятия и строились планы [...] В ресторанах лилось вино, кафэ были полны с утра до вечера, пестрая толпа покрывала широкие тротуары Крещатика.

Источник: Архив Русской Революции; Том 17, стр 180
➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿
|СВИДЕТЕЛИ ВТОРОГО ЦАРСТВА

🇷🇺|СДЕЛАТЬ BOOST КАНАЛА
18.04.202513:18
Яка ж галицька мова хуторська, просто пиздець.
🎩 29 апреля 1859 года родился Афанасий Иванович Булгаков (1859-1907) - церковный историк, воспитанник Киевской духовной академии, отец Михаила Булгакова.

🐘 С 1893 года и до конца жизни исполнял обязанности цензора по иностранной цензуре в Канцелярии киевского отдельного цензора. В этом качестве резюмировал сочинения западных авторов, в том числе революционного характера (например, «Манифест коммунистической партии» на французском языке), а также книги на украинском (тогда — малороссийском) и польском языках.
Log in to unlock more functionality.