Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Вікторія Кохановська. Жіноча Сила України avatar
Вікторія Кохановська. Жіноча Сила України
News and Media
Вікторія Кохановська. Жіноча Сила України avatar
Вікторія Кохановська. Жіноча Сила України
News and Media
📣 #Мысли вслух от СПЖ 📣
Тетрис в храме как духовная руина

Небольшой, но очень показательный штрих с вчерашнего захвата властями Андреевской церкви УПЦ в Черкассах. Член комиссии по описи имущества храма (к которому, ни власть, ни ПЦУ не имеет ни малейшего отношения) сидит на лавке и играет в тетрис. В это время в двух шагах от него верующие УПЦ читают акафист перед мощами великомученика Пантелеимона. Но ни мощи одного из самых почитаемых в мире святых, ни молитва товарища не интересуют. Он пришел в храм посидеть, поиграть в тетрис и поучаствовать в захвате.

И это не просто специалист по тетрису – это живое воплощение типажа украинца, который приходит отбирать у верующих их святыню. Ему не нужен храм, ему не нужны иконы, его не интересует Церковь в принципе. Его задача – выгнать «неправильных» прихожан.

В середине XVII века в Украине был сложный период, известный под названием «Руина». Видимо, сейчас у нас «Духовная руина».
⚠️ПОЛІЦІЯ ТА ВЛАДА ЧЕРКАС БЛОКУЮТЬ ХРАМ УПЦ

◾️Поліція не пустила до Свято-Андріївського храму УПЦ більшу частину парафіян.

В самій святині одіозного серійний рейдер Засанський та представники міської влади проводять "опис" майна Черкаської єпархії УПЦ.

Підпишись на ДОЗОР, борись за права УПЦ!
05.05.202513:05
Віряни Рівненської єпархії Української Православної Церкви продовжують об’єднуватися у справах милосердя та допомоги ближнім.

У селі Гвіздів Корецького благочиння парафіяни Іллінського храму вже втретє організували благодійний ярмарок на Провідну неділю, зібравши 52 650 гривень для підтримки Збройних Сил України.
Завдяки самовідданості парафіян і праці місцевих господинь, ярмарок став втіленням євангельських цінностей — жертовності, милосердя і любові до ближнього.

З початку війни на Іллінській парафії УПЦ села Гвіздів розвинули волонтерський рух. Часто готують страви воїнам, печуть пироги і відправляють на фронт. У такій діяльності бере участь уся парафія разом з настоятелем протоієреєм Тарасієм Трофимчуком.

У місті Рівне, при Успенському храмі, традиційно щонеділі після Літургії роздають гарячі обіди для потребуючих.

У Неділю святих Жінок-мироносиць до справи долучилася громада Покровського храму з села Велика Омеляна.

Загалом було приготовано понад 120 порцій.

Громади УПЦ Рівненщини продовжують обʼєднуватись у добрих справах, підтримуючи тих, хто цього найбільше потребує.
02.05.202513:28
☦️НА СУМЩИНІ ВНАСЛІДОК РОСІЙСЬКИХ ОБСТРІЛІВ МАСШТАБНИХ РУЙНУВАНЬ ЗАЗНАЛО СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКЕ МОНАСТИРСЬКЕ ПОДВІР’Я У МИРОПІЛЛІ
30.04.202516:25
☦️МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ПОЯСНИВ, ЯК ПРАВИЛЬНО ВШАНОВУВАТИ ПОМЕРЛИХ РОДИЧІВ
⚠️РЕЙДЕРИ ВІД ПЦУ ПЛАНУЮТЬ ВІДІБРАТИ ХРАМ УПЦ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ

◾️На Дніпропетровщині рейдери від ПЦУ намагаються відібрати Свято-Пантелеймонівський храм УПЦ с. Вільне.

Ще в 2023 група активістів Епіфанія влаштувала рейдерські збори, на яких постановила «перевести» святиню до ПЦУ.

Сфальсифіковані документи злодії передали до ОВА, але на цьому процес захоплення храму призупинився.
За нашою інформацією, чиновники довго не хотіли йти на відверте порушення закону та легалізувати рейдерську схему.

Активістам знадобилося 2 роки, щоб проштовхнути злочинне рішення. 3 квітня 2025 храм було незаконно перереєстровано.

Парафія церкви відмовилася допускати рейдерів до Дому Божого. Ті хотіли відібрати святиню перед Пасхою.

Поліція стала на захист святині від варварства, і саме це, за нашою інформацією, зірвало штурм злодіїв.
Втім, нажаль, храм було зачинено до закінчення розглядів.

Рейдери від ПЦУ, які збираються поряд з сільським клубом, не залишили бажання відібрати храм у вірних УПЦ.

Підпишись на ДОЗОР
🤝У Сумській єпархії парафіяни храму УПЦ передали допомогу нужденним під час Великого посту🕊

2 травня настоятель храму на честь ікони Пресвятої Богородиці «Аз есмь с вами и никтоже на вы» м. Ворожба Білопільського благочиння протоієрей Олександр Кривохижа передав зібрану парафіянами благодійну допомогу до КУ БМР «Білопільський територіальний центр соціального обслуговування».

Протягом усього Великого посту небайдужі прихожани храму збирали речі, продукти та предмети першої необхідності для потребуючих.

Допомога була спрямована родинам, громадянам та вимушеним переселенцям, які опинилися у складних життєвих обставинах через триваючі бойові дії.
06.05.202508:13
У ці дні Церква вшановує пам’ять святих Жінок-Мироносиць. Їх віддане безкорисливе служіння Господу, їхня віра, вірність і любов до Спасителя справді дивовижні.

Коли Христа схопили, побили і побили на страшну страту, навіть найближчі учні розбіглися. Але найбільш тендітні і беззахисні святі жони залишалися зі Спасителем до самого кінця. І вони ж перші безстрашно прийшли до Його Гробу, не думаючи про будь-які наслідки для себе.

Чого ж дивуватися, що саме ці сміливі у своїй відданості жони першими почули добру звістку про Воскресіння Христове і передали всім нам?

І тепер, звертаючись до молитви і заступництва цих святих жінок, ми не можемо не відзначити подвиг сучасних мироносиць — наших прихожанок. Тих самих прихожанок, на яких у більш спокійні для Церкви часи іноді дивилися дещо поблажливо-зарозуміло.

Але ось настав час випробувань для Церкви, і деякі богословсько освічені мужі пішли в тінь, поважні проповідники замість проповіді про важливість церковних канонів раптом заговорили про компроміси, а хтось і зовсім покинув Церкву, забувши все, чого навчали роками.

Але звичайні парафіянки, чия проста віра ще недавно викликала усмішку у «інтелектуалів», так само, як і Жони-Мироносиці, вистояли і залишилися зі своєю Церквою. Їх особистий досвід пізнання Бога виявився вищим, більш цінним і значущим, ніж для інших багатотомні схоластичні богословські праці, які вони прочитали.

Є такий вислів, що за часів безбожних переслідувань Церкву відстояли саме жінки, «білі хусточки». Адже це насправді так і є. Причому не вперше.

Зараз ми знову бачимо ці самі «хусточки», які не бояться протистояти грубій силі та агресії, які самовіддано захищають храми Божі, підтримують своїх священників, зберігають православну віру.

Церковна історія часто повторюється. І це лише один із подібних прикладів.
«Жіноча Сила України» вітає з Православним Днем Жінки 🕊

Нехай віра Жінок-Мироносиць, любов і відданість Христу надихають вас на добрі справи, зміцнюють надію та дарують мир серцю. Божої благодаті й радості у кожному дні!🙏
01.05.202512:08
❗️🏛Захисник обителі зазначає, що вигнання ченців порушить їх право на житло
30.04.202512:28
У дні святкування Світлого Христового Воскресіння Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви з благословення митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Миколая провела щорічну благодійну акцію «Пасхальний кошик для особливих».

Ініціатива охопила різні категорії соціально вразливих людей — родини з дітьми з інвалідністю, переселенців, багатодітні родини, людей похилого віку та військових ЗСУ.

Основним завданням акції була підтримка тих, хто потребує особливої уваги та допомоги у святкові дні.

Завдяки активній участі духовенства та вірян вдалося зібрати та передати 150 пасок, кілька сотень пасхальних крашанок і сирих яєць, понад 200 кг продуктів, 30 кг м’ясо-молочних виробів, 30 кг фруктів, ліки на суму близько 3000 грн, шкільне приладдя, одяг, іграшки та предмети першої необхідності.

Частину допомоги віряни приносили до храмів, іншу — закупили на пожертви парафіян.

Загальна сума зібраних коштів склала 22 749 грн.

Цього року в межах акції особливу увагу приділили українським захисникам.

Зокрема, священнослужителі Кіровоградської єпархії — прот. Олександр Хомич та свящ. Максим Мартинов — доставили солодощі та продукти до придорожнього кафе «Вірменія», де щодня безкоштовно годують військових Збройних Сил України.
https://www.facebook.com/share/p/18qnmUsfdb/?mibextid=wwXIfr

Керівник соціального відділу протд. Роман Мельник разом із матір’ю відвідав
https://www.facebook.com/share/p/1Eo7Sr7MFU/?mibextid=wwXIfr

у лікарні пораненого військовослужбовця — сина спочилого священника та парафіянина кафедрального собору. Йому передали зібрані парафіянами великодні гостинці та молочні продукти.

Захисник отримав поранення під час бойового завдання, переніс кілька операцій і зараз проходить реабілітацію.

У Кіровоградській єпархії висловили вдячність усім, хто долучився до благодійних ініціатив.
29.04.202507:23
Віруючі Української Православної Церкви сьогодні відзначають Радоницю — особливий день поминання померлих, традиційно у вівторок наступного тижня після Великодня.

Цього дня, після Літургії та панахиди у храмі, прийнято відвідувати могили покійних рідних та близьких.
Це поминання встановлено для того, щоб віруючі після світлого свята Великодня могли розділити з померлими велику радість Воскресіння Христового.

Весь Світлий тиждень у церквах не служать панахиди, не згадують померлих, оскільки Великдень — це свято перемоги Христа над смертю. Заупокійні богослужіння переносяться на другий вівторок після Великодня.

Звичай святкування Великодня на могилах померлих відомий з часів святителя Іоанна Златоуста (IV ст.), і ймовірно був і раніше.

За традицією, відвідуючи цвинтарі, до могил підходять зі словами великоднього тропаря: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, хто у гробах, життя дарував».

Цього дня на могилах священники звершують літію, під час якої просять у Бога прощення гріхів померлих і щоб Господь упокоїв їх там, де «ні хвороби, ні печалі, ні зітхання, але життя нескінченне».

На могилах прийнято запалювати свічки та молитися за покійних.

Також у цей день прийнято подавати милостиню нужденним з проханням помолитися за упокій покійних рідних і близьких, називаючи їхні імена.

Православна Церква вчить, що молитва за упокій за рідних і близьких у дні особливого поминання померлих, полегшує їх долю у вічному житті.
06.05.202516:58
⚡"ЗАХОПЛЮВАТИ СОБОР ПРИЙШЛИ БАНДИТИ, А ХРАМ СЬОГОДНІ – ПОЛІЦІЯ"
ЗАЯВА МИТРОПОЛИТА ФЕОДОСІЯ❗

Захоплення храму УПЦ очолювали мер Черкас Анатолій Бондаренко та секретар міської ради Юрій Тренкін. Вони демонстрували віруючим храму документи, "які не мають жодної сили щодо майнових прав на цей храм і земельну ділянку".

"Ми пропонували вирішити всі питання через суд, інші законні процедури - на що отримали пряму відмову. Нас просто виштовхали.
І керівник черкаської поліції навіть заборонив пускати нас до храму.

Зараз храм "охороняється" поліцією Черкас, яка виконує злочинний наказ, порушуючи Конституцію України і Закон про Національну поліцію...

Якщо захоплювати собор прийшли очевидні бандити, озброєні кілками, битами, газовими балончиками та зброєю... То сьогодні була Поліція, силами якої православних черкащан виштовхали з їх святині"
☦️МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ ПРО СУЧАСНИХ МИРОНОСИЦЬ: БІЛІ ХУСТОЧКИ НА ЗАХИСТІ ПРАВОСЛАВНОЇ ВІРИ 🕊
🙏Слава Богу за все 🥰

Стала на рік мудрішою, 😁 впертішою і нічого не боюся, окрім гніву Господнього ☦️
Нічого не прошу, окрім його Благословіння та підтримки у несенні свого Хреста🙏

Дякую всім, хто поруч 🤗
Безмежно люблю і радію нашій православній родині 🙌❤️
🛑Вже ДВА РОКИ знущань…Кримінали, тримання на цілодобовому арешті, дев'ять місяців електронний браслет, наклепи, дискримінація, брехня та ще раз брехня…
І це все через ВІРУ в БОГА та захист своєї Церкви!
🛑Уявіть до чого доходить цей маразм, що ми вимагаємо розгляд криміналу по «ХУЛІГАНСТВУ», де Рома+Паша+Юлія+Вікторія 😁

Ми впевнені в протиправних та незаконних діях.
У перевищенні повноважень посадових осіб і все через РЕЛІГІЙНО НЕПРИЯЗНІ ВІДНОСИНИ 🤬
Якщо хтось думає, що ми чогось боїмося на цьому світі, то ви помиляєтесь, бо для істинно Віруючих, найстрашніше, зрадити ЦЕРКВУ ХРИСТОВУ ☦️ і віддати душу в пекло нечестивим. А з тілами, які тимчасові на грішній землі, робіть, що завгодно.

Яко з нами Бог 🙏

"🇺🇦ЖІНОЧА СИЛА УКРАЇНИ 🇺🇦" НІЧОГО НЕ БІЙТЕСЯ ☺️ #УПЦ_ЦЕ_МИ #ЖСУ
30.04.202508:41
⚠️⚠️⚠️РЕЙДЕРИ ПЦУ ЗАХОПИЛИ ХРАМ УПЦ У БРОВАРАХ

◾️Близько 5 години ранку група рейдерів від ПЦУ увірвалася Петропавлівського храму УПЦ у Броварах.

За інформацією «СПЖ», злодії зрізали замки на Домі Божому болгарками.

Зараз на місці знаходиться поліція, яка не допускає парафіян храму до їхньої святині.

Судячи з матеріалів з місця подій, рейдерів ПЦУ очолює одіозний Олександр Лиман. Злодій Епіфанія приймав участь у захопленнях декількох храмів УПЦ в броварському районі.

Підпишись на ДОЗОР, борись за права УПЦ!
🏛⚖️Розпочалося засідання по справі Верхньої Лаври!

Помолимося, брати і сестри🙏
06.05.202513:36
⚡ЕКСПРОПРІАЦІЯ АНДРІЇВСЬКОГО ХРАМУ ЧЕРКАС ТРИВАЄ

Окупанти почувають себе як вдома. Фотограф каже, сам знає що йому можна у храмі, навіть у вівтарі, і не треба тут розповідати.

Рейдери ж на чолі з Засанським і, можливо, чиновницею мерії, "описують" ікони та інше церковне майно, поки віряни поруч моляться. Решта парафіян за парканом – поліція їх до свого ж храму не пускає.

Серед експропріаторів церковного майна депутат міськради Руслан Батир (який був нагороджений ПЦУ після кривавого штурму кафедрального собору, блюзнірствував з бойовиками у храмі). Ми вже писали про цього тилового воїна з прихожанками і нашими храмами.
🥰💓Надзвичайно приємний подарунок 🎁 приготувала одна з наших дівчат "🇺🇦 ЖСУ 🇺🇦"
Мені та дівчатам не подобається, що всіляки «особистості»постійно блокують мої сторінки😅та через кримінали забирають телефони-ноутбуки…🫣
Тому вирішили зробити на пам'ять збірку фотографій про такі історичні моменти в житті та захисті Віри ☦️
🥰#УПЦ_ЦЕ_МИ #ЖСУ
02.05.202513:28
У Сумському районі внаслідок російських обстрілів пошкоджено низку церковних будівель Свято-Миколаївського архієрейського монастирського подвір’я у селі Миропілля: Миколаївський храм, домовий храм на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», чернечий корпус та господарські споруди, повідомляє пресслужба єпархії.

У монастирі вибито всі вікна з рамами, повибивані двері, понівечені фасади, частково обвалено перекриття, дах.

Усередині храму — розбиті ікони, пошкоджений іконостас, на підлозі – уламки скла, пил і уламки штукатурки.

«Це не просто удар по камені й дереву — це зневага до віри, це знущання над нашою духовною спадщиною.
Монастир розділив трагедію усього села Миропілля, яке щодня страждає від балістичних ударів і артилерійських обстрілів з боку Росії.
Але разом із усім народом, разом із кожним храмом і кожною молитвою — ми вистоїмо. Бо сказано: «І не здолають її ворота пекельні» (Мф. 16:18)», - зазначили у Сумській єпархії.
30.04.202516:25
З закінченням Світлого великоднього тижня в православних храмах починаються поминання померлих. Багато кладовищ наповнюються людьми, які прийшли вшанувати похованих там рідних.

Дуже сумно, коли відвідування кладовищ супроводжується вживанням алкогольних напоїв, причому іноді надмірним, «в пам'ять» померлих, що більше нагадує язичницькі тризни замість пристойного християнського поминання.

Навіть не варто зайвий раз нагадувати: ніякого відношення до православних традицій такі «пікніки» в місцях вічного спокою не мають і не приносять користі душам померлих.

Однак в нинішніх умовах, коли багато хто змушений тікати від військових дій, далеко не кожен може відвідати могили рідних. Як же в такому випадку вшанувати пам'ять батьків і родичів?

У мирських людей поминання померлих, як це не парадоксально, зосереджено не на померлих, а на самих поминаючих. Родичі збираються разом, щоб разом пережити відхід близької людини, втішитися і підтримати один одного. Однак віруючі знають, що смерть не припиняє існування людини і, незважаючи на цілком зрозумілу скорботу живих родичів, набагато важливіше приділити увагу не живим, а саме померлим – подбати про їхні душі.

З вчення Церкви ми знаємо, що на посмертне буття померлих можна вплинути, молячись за них і роблячи за них добрі справи. Саме на це варто звернути увагу в першу чергу.

І якщо зараз у нас немає можливості з тієї чи іншої причини відвідати могили, ми можемо прийти до найближчого храму і там вже, згідно з церковними правилами, встановленими для поминання, зробити все необхідне.

Особливо важливо, як вже було сказано, займатися благодійністю в пам'ять про померлих. Зараз для цього більше можливостей, ніж будь-коли, адже навколо так багато страждаючих.

У міру наших можливостей ми можемо допомогти нужденним: кому грошима, кому продуктами, кому добрим словом і участю. Жодна, навіть найменша, в наших очах, добра справа не залишиться без відплати згори.

І чим більше таких добрих справ, чим сердечніше і світліше наша молитва, тим і нашим близьким, які до Страшного суду перебувають в іншому світі, буде легше і спокійніше.
🥰Хоч під судом помилуюся квітами, бо все не має часу 🫣Судове засідання проходило цілий день, все в онлайн трансляції "Судова Влада ".
На допиті свідків прокуратура від своїх відмовилася, а ми в захист прав та доведенні невиновності викликаємо для показів всіх🧐
Ось так проходять мої дні, а взагалі-то вже роки…
#УПЦ_ЦЕ_МИ #ЖСУ
28.04.202508:31
У Неділю апостола Фоми Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до вірян із проповіддю про сутність віри та шляхи її зростання у християнському житті.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ, Архіпастир, розмірковуючи над Євангельськими подіями цього дня (Ін. 20:19–31), нагадав, як сумнів апостола Фоми через дотик до ран Воскреслого Христа перетворився у глибоку віру.

«Господь похвалив цю віру, але сказав, що ще більше блаженні будуть ті, хто не бачив Спасителя, але увірував у Нього», — зазначив Митрополит Онуфрій.

Він підкреслив, що кожна людина, як Боже створіння, здатна до спілкування з Творцем, але характер цієї взаємодії залежить від внутрішнього налаштування.

«Є такі люди, які свої відносини з Богом вибудовують на священних Божественних законах. І від такого спілкування з Творцем у них народжується, утверджується, зростає спасительна віра. А є люди, які будують ці відносини на основі власної гордині та людських уявлень. Навіть атеїсти, що борються з Богом, мають досвід богоспілкування, але він не дає спасительної віри», — сказав Предстоятель.

За словами Блаженнішого, Господь, прийшовши у світ, відкрив людям шляхи пізнання Бога, зокрема через чудеса. Але значно більше, ніж чудесне, Бог цінує віру, яка виростає з розумного духовного зусилля.

«У процесі творіння волі Божої у людини з’являється, зростає, зберігається і удосконалюється спасительна віра. Тому Господь хвалить більше тих людей, які не бачили Його очима фізичними і які не доторкнулися до Нього своїми руками», — додав Блаженніший. — «Такі люди пройшли більший шлях самозречення і духовної праці».

На завершення Митрополит Онуфрій закликав до молитви за укріплення віри:
«Ми молимося, щоб Господь укріпив нашу віру. Віра робить людину сильною. Віра допомагає людині долати всі труднощі земного життя. І та людина, яка має сильну віру, віру серця, віру, котра народжується від виконання Божественних законів, вона здолає всі труднощі, які зустрічатимуться на земному шляху, і досягне вічного спасіння на небі у Христі Іісусі, Господі нашому».
Shown 1 - 24 of 417
Log in to unlock more functionality.