Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Igor Smelyansky/Ігор Смілянський avatar
Igor Smelyansky/Ігор Смілянський
Blogs
Igor Smelyansky/Ігор Смілянський avatar
Igor Smelyansky/Ігор Смілянський
Blogs
Шановні друзі та медіа!

Щоб ми з вами нікого зайве не засмучували напередодні Дня матері, просимо уважно читати новини.

Наші колеги з Нової пошти припинили працювати в Костянтинівці. Укрпошта продовжує працювати: там функціонують три наші відділення, зокрема одне в стилі «шведський лофт». 😊 Але головне – там працює наша героїчна донецька команда: Оля, Антоніна та всі дівчата й хлопці. Марки можна купити, пенсії отримати, платежі сплатити – все, як завжди.

Тож щиро дякую нашій героїчній команді! Бажаю їм максимально спокійних вихідних і сподіваюся на скору зустріч на Донеччині!
Продовжую звітувати про діяльність Укрпошти. Не всі вміють читати довгі тексти, тому цей буде коротким.

Навіть відомі видання та професійні розслідувачі (не кажучи вже про деяких депутатів Верховної Ради) задовбують нас питаннями на кшталт: скільки грошей йде на утримання Укрпошти (ну або на зарплату топменеджменту) з державного бюджету України?

Коротка відповідь — НУЛЬ!!! Просто НУЛЬ! Натомість до бюджету України 2024 року Укрпошта сплатила понад 3,1 мільярда гривень податків.

Чи це стандартна практика? Зовсім ні.

Згідно з міжнародним поштовим законодавством, пошти мають працювати у 100% населених пунктів країни, навіть там, де це неприбутково. Умовно, в селі на Харківщині, де мешкають три людини.

Щоб компенсувати поштам такі нерентабельні витрати, країни виплачують їм субсидії з бюджету. І розмір таких субсидій у ЄС становить від 26 до 520 мільйонів євро на рік.

Для розуміння масштабу: лише дві пошти Європи не отримують ні копійки субсидій — Укрпошта та наші партнери Deutsche Post DHL (непогана компанія, погодьтесь). Якщо раптом комусь цікаво — зарплата CEO Пошти Німеччини становить 4 мільйони євро на рік. 😊

Більше того, щоб Укрпошта не отримувала субсидії і надалі, навіть коли в неї буде інший генеральний директор (звісно, зі значно меншою зарплатою), ми закріпили це законодавчо в найпрогресивнішому та найліберальнішому (без жартів) поштовому законодавстві серед країн Європи — законі про поштовий зв’язок (ще раз безмежно дякуємо депутатам ВРУ). Найсмішніше, що та фракція, члени якої волають про дотації Укрпошті з бюджету, голосувала проти прийняття цього закону. Ну, то таке — у рибки Гупі пам’ять теж не найдовша. 😊

Чи боротьбу завершено? Ні. У той час як CEO пошт Європи звертаються до Єврокомісії з проханням звернути увагу на Україну, де пошта працює спокійно, без зайвих регуляцій та субсидій навіть під час війни, станом на сьогодні нам мають повернути субсидії згідно з угодою з ЄС — через оплату PSO (public service obligations).

Буду намагатись пояснити європейським колегам, що PSO може дорівнювати нулю і що краще купити дрони, ніж платити субсидії Укрпошті.

Тож підсумовуючи: якби я брав хабарі, я був би більш заможною, але менш вільною людиною, а для мене послати якогось… за кораблем — варте всіх грошей світу. 😊

А якби Укрпошта отримувала субсидії, нам було б працювати легше, але тоді довелось би вислуховувати всі «експертні» поради світу. А це як із сексом на Дерибасівській — неможливо займатися, бо заколупають порадами.

Тож краще працювати важче, але дихати вільно та приймати незалежні рішення. Чого і всім бажаю!

Платіть податки та підтримуйте ЗСУ!
Не всі сьогодні будуть спати спокійно 🙂 Бо маю шок - контент, на який чекали всі мої "фанати". 😊 Не знаю, про що вони тепер писатимуть, але одразу маю пропозицію заголовку:

«Смілянський розкриває свою зарплату. Згідно підписаної угоди по рідкоземельним металам зарплата Смілянського має бути менше за Трампа»

… Насправді навряд чи хейтерів після сьогодні стане менше, але принаймні припинимо спекуляції.

Отже — за 2024 рік я отримав:

Зарплата + доплата 15 % за роботу з державною таємницею — 11 723 286 гривень до податків, або в середньому 970 009 гривні на місяць. З початку 2022 і до сьогодні я не отримував ні гривні премії. І це було моє рішення, хоча за контрактом мав право.

Із цієї зарплати я сплатив 2 398 153 гривень податку на дохід + військовий збір. Ще приблизно 2 100 000 гривень податків я сплатив у США, де є податковим резидентом. До речі, ці кошти пішли до федерального бюджету, з якого виділялася військова допомога Україні.

Отже, після податків я отримав 6 926 930 гривні, або 577 244 гривень у середньому на місяць.

Щоб зручніше було порівнювати з Трампом 😊, за курсом USD на сьогодні це —$166 913 на рік ($13 909 на місяць) після податків. Знаю, що багато хто любить ще міряти «в дронах» — на мої податки можна купити 73 «Мавіків» по 65 000 гривень.
Всі донати на ЗСУ, освітні заклади, боротьбу з дитячою онкологією звісно йдуть додатково до податків і т.п. Я не розкриваю фондів, які підтримую, бо вважаю це приватною історією і не предметом піару. І так, я дійсно вважаю, що той, хто більше за всіх волає про податки чи донати, як правило або не платить або мінімально платить і перше, і друге.

Чи багато я отримую? Звісно, переважна більшість напише, що багато. Бо це більше за магічну цифру в 10 мінімальних зарплат (максимум, на що люди погоджуються платити чиновникам, тобто 81 000 гривень), а також більше, ніж 100 000 гривень, які хлопці та дівчата отримують на передовій.

Це точно менше, ніж у Трампа, бо Президент США отримує $400 000 на рік (крім $16 млн, які витрачаються кожні вихідні на його політ додому у Флориду з Вашингтона). Думаю після сьогоднішніх новин він втратить зацікавленість в керівній посаді на Укрпошті 😊

Це менше, ніж я отримував ще 10 років тому на посаді директора Boston Consulting Group, що можна легко перевірити тут: https://bit.ly/3YM9jb2. Не кажучи вже про те, що за 10 років моя вартість трохи підросла, 😊. Тож після Укрпошти точно отримуватиму більше (читатиму лекції про те, як керувати в держсекторі й не красти — зараз лекції в тренді 😊)

Це менше на понад 30–40 % навіть середньої (не кажучи вже про вищу) зарплати за опитуванням EY – Boyden, яку отримують CEO компаній в Україні у 2024 році з оборотом понад 8 мільярдів гривень (в Укрпошті — 13 мільярдів).

Впевнений, що точно буде коментар на кшталт: «Якби не Ваша зарплата, то листоноші отримували б більше». Ну ок, давайте одразу порахуємо.

Якби я працював взагалі БЕЗКОШТОВНО (що заборонено по закону, треба хоч мінімалку отримати), кожному з 30 000 працівників Укрпошти можна було б підняти зарплату на 32 гривні (970 009 / 30 000 = 32,3), якщо точніше, то десь на 25 гривень, враховуючи податки на зарплату.

До Речі, про зарплати працівників – вони зросли в 7 разів за часи моєї роботи. Коли я прийшов до Укрпошти у 2016 році, середня зарплата нашого виробничого персоналу складала близько 2 200 гривень (або $88) і була найнижча в Україні. Моя зарплата тоді була 330 000 гривень, або у 150+ разів вищою, ніж в операторів, листонош та сортувальників.
28.04.202519:39
Сьогодні в нас день непоганих новин, і круто коли клієнти пишуть підтвердження наших успіхів! Ще багато, що треба зробити - але :) https://www.facebook.com/share/v/16Y1jJQDTj/
Це був важкий тиждень, і були втрати життів через обстріли ворожих дронів та балістики. Після таких тижнів, особливо цінуємо підтримку наших партнерів. І поки хтось десь вагається, Британія залишається надійним партнером та другом України і сьогодні відбулась чергова зустріч Президента В.Зеленського з Премʼєр - міністром Великобританії Кіром Стармером щодо військової підтримки під час похорон Папи Римського.

Так сталось, що наша українська марка Укрпошти стала одним з символів боротьби під час повномасштабного вторгнення. Але цього б не сталось, якщо б не наші ЗСУ та Британія. Бо перша марка у світі з’явилась майже рівно 185 років тому, 1 травня 1840 року саме у Британії та називалась «Чорна пенні».

Тож, щоб закарбувати історичні події, Укрпошта 24 квітня, разом з МЗС України та Британським посольством випустила Власну Марку на честь 100 річного партнерства Україна – Британія, підписаного 100 днів тому Президентом Володимиром Зеленським та Прем’єр – Міністром Великобританії Кіром Стармером. Марка вийшла кольорова і символічна.

Соняшник символізує Україну, троянда – Англію, нарцис – Уельс, будяк – Шотландію, а льон – Північну Ірландію.

Дякую всім, хто долучився до цього випуску! Дякую нашим британським партнерам! І, звісно, школярам 219 школи м. Києва, які тепер написали листи і своїм друзям зі школи в Англії, і Королю, і Прем’єр – Міністру і Міністру закордонних справ. Тож ті, для майбутнього яких цей договір підписали, і прийняли безпосередню участь в запуску марки.

Ну а ті, хто не в Києві, але хоче надіслати щось друзям в Англію, може придбати цю марку онлайн на postmark.ukrposhta.ua

God Save the King! І Слава Україні! 🇺🇦🇬🇧
18.04.202512:13
З-поміж них:

▪️ «Оранта-Непорушна стіна» зі столиці, яка символізує захист і стійкість;
▪️ «Рельєфна пам’ятка з Криму», що нагадує про візантійське коріння регіону;
▪️ «Чумацька ікона на рибі» з Херсонщини — рідкісний зразок народного іконопису;
▪️ «Озерянська ікона Божої Матері», втрачена, але жива у вірі харків’ян.

Тираж цього разу невеликий, проте символічний — 27000 блоків.

Автори — команда ArtArmor, організатори виставки «Вівтар Свободи. Святі ікони на броні», що була відкрита 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни.

Хто не хоче чекати 23 квітня, може передзамовити вже сьогодні в нашому інтернет-магазині: postmark.ukrposhta.ua 🤝

А я бажаю вам світлих вихідних та вітаю з прийдешнім святом Великодня всіх тих, хто святкує!
11 травня Україна та багато країн світу святкуватимуть добре й тепле свято — День матері.

Цього року Укрпошта вирішила присвятити марку на честь цього дня матерям наших військових та побажати їм обов’язково дочекатися своїх синів і доньок додому!

Так вийшло, що марку, присвячену Дню матері, ми запускаємо в день, коли багато матерів у країні-агресорці «святкують» день перемоги, відправляючи своїх синів убивати онуків тих, хто разом перемагав нацизм 80 років тому.

А запустили ми нашу марку разом із директором Музею історії України у Другій світовій війні Юрієм Савчуком у дуже символічному місці — біля Батьківщини-Матері, пам’ятника, що став візитівкою України і який відкрили рівно 44 роки тому — 9 травня 1981 року.

Ще раз наші вітання всім матерям в Укрпошті, всім матерям в Україні та побажання щастя, любові й перемоги!

Нашу марку відсьогодні можна придбати у відділеннях Укрпошти та онлайн: https://postmark.ukrposhta.ua — і привітати своїх матерів, де б вони не були!
Вітаємо наших героїв, хлопців і дівчат-піхотинців, з Днем піхоти!

Дякуємо їм за неймовірно складну роботу в різних теренах — у дощ, спеку та сніг.

Щоб відзначити їхній подвиг, Укрпошта оголошує про випуск благодійної марки «Сіль землі». 8 грн із кожної марки — ваш донат на реконструкцію облич українських захисників і захисниць із мінно-вибуховими травмами.

Введення новинки в обіг відбудеться наприкінці травня. Дату повідомимо пізніше. Власники філателістичних абонементів отримають лінк для оплати на свої електронні адреси ближче до дня офіційного випуску.

▪️ Тираж марки: 150 000 екземплярів.
▪️ Автор випуску: український художник Андрій Єрмоленко.

Вічна пам’ять піхотинцям, полеглим за свободу української нації. Слава кожному піхотинцю, який продовжує боротьбу! ✊
Тиждень добігає кінця (ну, для тих, у кого вихідні — не робочі), а я, як і обіцяв ще три дні тому, розкрив свою зарплату. Розкрив так, як це мало бути за законом — у відповідному звіті. Але кого цікавлять ті звіти :)

А скільки ж було розмов :) До речі, порахував: якби кожен, хто згадує мою зарплату, задонатив одну гривню на дрони — у нас було б значно більше дронів :) Майже стільки, скільки можна купити на податки з моєї зарплати.
Сьогодні Укрпошта оприлюднює офіційні результати діяльності за 2024 рік.

Зрозуміло, що всі аналітики та фахівці коментуватимуть, як вважатимуть за потрібне (бо Збірною України з футболу та Укрпоштою знають, як керувати всі 😊), але хочу звернути увагу на кілька ключових моментів.

З хорошого:

✅ Зростання доходу на 1,3 мільярда гривень, або на 12,1% порівняно з 2023 роком.
✅ Вперше за час війни вийшли на операційний прибуток (EBITDA), який склав +659,3 млн грн проти -22,9 млн грн збитку у 2023 році та 462,8 млн грн збитку у 2022 році.
✅ Укрпошта продовжує домінувати з часткою понад 50% на ринку міжнародних посилок (ми тут беззаперечний номер 1), і цифри говорять самі за себе:

﹒дохід від міжнародного поштового обміну — +45% відносно 2023 року;
﹒ дохід від прискореної міжнародної доставки EMS (де ми посідаємо 4-те місце у світі за якістю) — +26,6%;
﹒ міжнародні відправлення (дрібні пакети – а це наш український експорт на Amazon, Etsy, eBay) — +25,5%.

І ні, ніякої «адмінпереваги» у нас немає. Клієнти обирають, де їм краще та дешевше (співвідношення ціна-якість), а також тому, що ми доставляємо у 690 000 відділень по всьому світу, і посилка завжди буде поруч із домом, і до неї не треба довго й дорого їхати на таксі. А AliExpress і Temu обирають ті компанії, які дають їм кращу ціну та якість. Тож це змагання чесне і вигране чесно.

Ми сплатили понад 3,1 мільярда гривень податків за 2024 рік. Уважно читаємо — сплатили в БЮДЖЕТ, а не отримали з нього. Кому цікаво — може поділити цю суму на мою зарплату, нібито «з бюджету», і, сподіваюся, стане спати краще. 😊

До речі, про зарплату — я її теж розкрию цього тижня, тож «шок-контент» ще попереду. 😊

✅ Інвестували з власних коштів понад 695,7 млн гривень у розвиток інфраструктури, а саме в 100% автоматизацію обробки посилок, нові автівки, відновлення зруйнованих відділень та ремонти.
✅ Утримуємо частку в 17-18% на ринку прийому комунальних платежів і збільшили дохід на 28,3% у цьому напрямку бізнесу.

Тепер про невдачі:

🔻 Планували вийти на загальний прибуток, але не вдалося, хоча суттєво, майже вдвічі, скоротили збиток до 413,2 млн грн. Два основних фактори (крім, звісно, постійного знищення нашої інфраструктури, бо ми часто єдині, хто працює в таких містах, як Оріхів чи Костянтинівка):

﹒ валютні коливання (246,9 млн грн);
﹒ витрати на утримання майна, продаж якого був законодавчо заблокований (43,2 млн грн).

Тобто ми відкрили 24 нових сортувальні центри й тепер платимо за них, але не змогли продати старі будівлі й платимо за них теж. Цього року, з прийняттям закону 6013, ми це виправимо.

🔻 Зросли лише на 10%+ за внутрішніми посилками. І це не той показник, яким ми маємо пишатися. Тож цього року, враховуючи вже й доставку на наступний день і доступні ціни, будемо наздоганяти (ну і + кур’єри, поштомати, точки самообслуговування тощо).

Це основні моменти. Дякую всій команді, яка допомагає досягати результатів! Дякую акціонерам за підтримку. Ну і рухаємося далі — маємо виправити те, що не вдалося, і повторити успіх там, де вдається.
В Києві йдуть обстріли, а я в 3 ночі сиджу в офісі розбираю пошту. Побачив запит на інформацію від журналістки Bihus.Info. Хоч вона й юристка, але питає відверту х..ю, з юридичної точки зору звісно. От сиджу і думаю – публічно відповісти і поржати, чи все ж таки за правилами, формально і не публічно. Тобто додати переглядів, чи вказати на некомпетентність приватно, щоб був стимул розвивати незалежну журналістику? 😊
А які питання приходять до Вас вночі під час обстрілів 😊
Друзі, цього тижня ми емоційно обговорювали нагальні теми та (іноді) людей, через яких словесні бої й були емоційними. Таких ще багато, але варто вчасно взяти паузу.

Тож, аби не відволікати вас від справді важливого — Великодня поруч із найріднішими,— марку, присвячену цьому світлому святу, ми запускаємо аж наступного тижня. І сьогодні — жодних болісних тем.

А тим часом натякаю: новий поштовий випуск ми погасимо в особливій локації. «Вівтар Свободи. Святі ікони на броні» — не просто марки. Це — обереги. Це — історія. Це — мистецтво, народжене на броні, яка захищала життя.

27 ікон, написаних на бронеплитах, які витримували удари війни, стали основою для 27 поштових марок. Кожна ікона — голос однієї з наших 24 областей, АР Крим, Києва та Севастополя.
80 років тому здавалося, що світ остаточно переміг нацизм у Європі. Але, на жаль, це була пауза — довга, майже 70-річна, — яка тривала до 2014 року. Проте це була лише пауза.

Сьогодні ми вшановуємо памʼять тих, хто загинув, здобуваючи й наближаючи ту перемогу, та підтримуємо тих, хто наближає перемогу над нацизмом у 2025 році — зокрема хлопців і дівчат із 117-ї окремої важкої механізованої бригади, які сьогодні тримають оборону під Покровськом, і з якими я мав честь провести час сьогодні.

Світла памʼять усім загиблим і перемоги над нацизмом сучасності!

Автор малюнку Юрій Журавель
Сподіваюся, після мого посту ми нарешті закрили тему зарплати і можемо зосередитися на інших новинах — а їх буде багато.

Але передусім я хочу подякувати всім, хто написав слова підтримки та побажав витримки й не зупинятися 🙂

По-друге, медіа нарешті почали порівнювати мою зарплату не із зарплатнею Трампа (бо хто знає, що там далі буде), а із зарплатнею Президента України — бо ми ж маємо підтримувати вітчизняного виробника, у сенсі Президента 🙂

І по-третє — вітання та подяка ГУР за неймовірне збиття ворожих літаків. Це справді велика технологічна подія!
Сьогодні мій друг, феєрічний д…б, в сенсі потужний депутат Олексій Гончаренко знову згадав мене, коли питав Прем’єр -Міністра Д. Шмигаля про підняття зарплати вчителям. І знаєте, палко так питав, прямо ледь не плакав. Питав, чи це нормально, що вчителі мають 8-10 тисяч гривень зарплати, і звісно підвищення не буде через те, що Смілянський має високу зарплату.

В кінці запросив мене стати вчителем. Я погодився, тим більш це зараз в тренді, як знає Тимофій Мілованов.

І ось мій перший урок. Давайте він буде по математиці.

Дано: Олексій Гончаренко, обурений зарплатою вчителів у 8-10 тисяч, оголошує одноразовою премію вчителю (звісно імені себе улюбленого) в … 10 тисяч гривень. (іншу цифру вочевидь підібрати не зміг 😊). Дохід родини самого Олексія Гончаренко за 2024 рік склав понад 8 мільйонів гривень.

При цьому, у дуже не шановній Укрпошті, середня заробітна плата ВИРОБНИЧОГО (не топ менеджерів) персоналу (а саме листонош, операторів, сортувальників, водіів) за 1 квартал 2025 року склала 15 200 гривень на місяць.

Питання в задачі – ну і хто тут дов…?
Якщо раптом хтось думає, чим я займаюсь на роботі у неділю ввечері - може подивиться тут. https://youtube.com/live/LzUQ6Fo_Ez0. Як завжди все чесно і відверто. І наврядши хтось скаже, що Борислав прихильник влади. Тож повна свобода слова! А всім гарного та спокійного вечора зі мною та без :)
З перших днів повномасштабного вторгнення марки «Укрпошти» стали символом спротиву: вони або передавали настрій суспільства того часу, або нагадували про важливі речі.

Коли треба, посилали корабель, коли дозволяв настрій, казали: «Добрий вечір, ми з України».

Сьогодні настав час нагадати всім, особливо в умовах перемовин, що в нас з вами єдина, соборна Україна, яка включає і Крим, і Донбас. Кожен наш регіон, село, місто важливі й особливі. Кожен має свої традиції, вишиванки, крашанки й, звісно, ікони.

Тому ми з великим задоволенням долучилися до проєкту «Вівтар Свободи» і сьогодні випустили блок із 27 марок. Але це не просто марки — кожна з них є іконою, яка представляє кожну область, місто Київ, місто Севастополь та Крим. Ці ікони намальовані на бронеплитах (кожна з них врятувала життя нашого захисника від ворожої кулі) і є частиною експозиції.

Щиро дякуємо всій команді проєкту за те, що нагадуєте про важливе. Насамперед Його Блаженству Митрополиту Епіфанію за підтримку та надання можливості запустити цю марку у Видубицькому монастирі. Це вже, до речі, традиція, запускати наші марки в символічних храмах України. Керівнику проєкту Олександру Ковальчуку, директору музею Юрію Савчуку та нашій команді за чудовий задум.

Тираж марки невеликий, але символічний — 27 000 примірників. Відсьогодні вона доступна у наших відділеннях та онлайн на postmark.ukrposhta.ua

Пам’ятаємо про те, що справді важливо. Слава Україні!
17.04.202514:11
Друзі, мало що мене дратує так, як печерний популізм. Жорсткий такий і цинічний.

Учора я розповів вам про зарплатний популізм (вічна тема), а сьогодні відкриваю рубрику «Популізм державного майна», або: не дамо приватизувати те, що плануємо вкрасти.

Я думаю, ви добре знаєте депутатів та активістів, які лякають людей: мовляв, прийдуть незрозумілі інвестори, куплять халупи, що належать державним компаніям — і буде біда. Так-от, через таких активістів, а також через суди та прокуратуру продаж майна державними компаніями (ті, що є акціонерними товариствами) було заблоковано на кілька років.

Всі питають: чому державні підприємства не такі ефективні (та прибуткові), як приватні? Ось вам один із факторів:

а) не можемо продати те, що нам не потрібно, і заробити прибуток;
б) несемо купу зайвих витрат на утримання цих об’єктів.

Наприклад, Укрпошта протягом останніх двох років відкрила 24 нові автоматизовані сортувальні центри. Більшість — у нових сучасних приміщеннях. Але оскільки продати старі ми не могли, то платимо оренду за нові й витрачаємо кошти на утримання порожніх старих (здаємо в оренду, де можемо, але то не те).

Але до цього блокування ми дещо встигли. Тож сьогодні — про перемоги минулих років, а далі — про майбутні, які стали можливими завдяки роботі Верховної Ради (Р. Стефанчук, О. Мовчан) та КМУ (Ю. Свириденко, О. Соболєв) із прийняття закону №6013, який нарешті розблокував продаж.

Приклад: у чудовому місті Самар (колишній Новомосковськ) у нас був великий, старий, занедбаний головпоштамт. Такий, які є майже в усіх райцентрах. Поки популісти були зайняті іншими «важливими» справами, ми продали його на відкритих торгах через аукціон Prozorro.Продажі — отримали нормальні мільйони. Але й це ще не все: новий власник зробив крутий ремонт, а ми в нього орендували нове відділення, щоб ті, хто звик там обслуговуватись, могли продовжувати це робити — але вже в красивому, сучасному приміщенні.

Одразу відповім: а чому це Укрпошта не могла зробити? Тому що ми — пошта, а не фонд управління нерухомим майном.

Тож що далі? Далі — як тільки закон, підписаний Президентом, набере чинності 1 вересня 2025 року, ми одразу запустимо купу крутих аукціонів. Яких саме? Слідкуйте за цією рубрикою — буде цікаво, сучасно та прибутково 😊

Смерть ворогам України і популізму!
Сьогодні ворог обстріляв Київ і серйозно пошкодив чергове відділення Укрпошти. Ми, звісно, його відновимо.

Але щоб там на болотах не волали, Київ стояв і стоїть, і стоятиме!

Як буде, тільки не стояти, а й працювати, один з його відомих символів — Київський фунікулер, який сьогодні святкує своє 120-річчя.

Ми бажаємо фунікулеру як мінімум ще стільки ж років радувати киян, а на честь свята випустили нашу Власну марку, присвячену цій даті. Її можна придбати тут: https://postmark.ukrposhta.ua
02.05.202519:34
Сьогодні середня зарплата ВИРОБНИЧОГО (не менеджерів, тобто листоноші, оператори, водії і т.п.) працівників Укрпошти складає близько 15 728 гривень ($ 380) на місяць, або приблизно в 60 разів менша за мою. Тож відповідаючи на запитання популістів — за каденцію Смілянського заробітна плата працівників зросла у 7 (щаслива сімка 😊) разів і зростала більш ніж вдвічі більшими темпами, ніж зарплата CEO. Така історія, до речі, рідкісне явище навіть у світових масштабах. Чи плануємо ми й надалі підвищувати зарплати працівників? Так. Перш за все в мережі та водіям. Але фокус в тому, як це зробити так, щоб утримати тарифи на доступному рівні. Бо всі ж хочуть щоб листоноші заробляли добре, але тарифи не зростали 😊

Я впевнений, що кожен залишиться при своїй думці. Я знаю лише одне: за 30 років незалежності України я поки не знайшов прикладу, де керівники великих державних компаній або держави отримували маленьку зарплату, а компанія була успішною і не було корупційних скандалів. А в мене їх за 8 років було — нуль. При всій увазі до моєї персони навіть з боку контролюючих органів США, а там не побалуєш 😊.

Якщо ви такі приклади знаєте — напишіть у коментарях, буде цікаво. Особливо цікаво буде почути це від представників певних політичних сил, які вже десятки років у політиці й працюють на «маленькі зарплати», проте змогли якось заробити на мерседеси та великі будинки й квартири на Печерську, у Конча-Заспі та Козині. В мене до речі цього немає – орендую невелику квартиру в Києві, ходжу на роботу пішки, у відрядження їжу на УЗ та на звичайних поштових Сітроенах та Фіатах.

Про результати Укрпошти за часи мого керування, зокрема вихід на операційний прибуток за 2024 рік, ми цього тижня вже розповіли. Висновки робіть самі, але мені здається, що одеський принцип — «дешева рибка — погана юшка» працює.
Ну ось і все — велику таємницю розкрито. Тепер, сподіваюся, ми нарешті зможемо комунікувати на інші теми. Та й Трампу тепер буде спокійніше. 😊

Наостанок мій улюблений анекдот на тему:

1917 рік. Онучка декабриста чує шум на вулиці й посилає служницю дізнатися, в чому справа. Незабаром служниця повертається:

— Революція, бариня!
— О, революція! Мій дід мріяв про революцію! І чого ж вони хочуть?
— Вони хочуть, щоб не було багатих.
— Сумно. Мій дід хотів, щоб не було бідних.

Тож маємо мати якісних і не дешевих, а ефективних керівників, щоб в Україні дійсно було не менше багатих, а менше бідних.
Укрпошта залишається в Костянтинівці, що на Донеччині.

Ми прийняли рішення тимчасово закрити відділення в тих районах, що або постраждали, або потерпають від обстрілів. Проте ми чекаємо на вас в інших відділеннях міста, де відносно безпечніше.

Попри все виплату пенсій та соціальної допомоги компанія завершила.

Укрпошта є й буде опорою для вас 🫂 Бережіть себе!
27.04.202515:49
Сьогодні ввечері на моєму YouTube буде ефір з очільником Укрпошти Ігорем Смілянським. Ми попередньо поговорили з ним по темах і можу сказати, що знову у когось буде палати. Про результати Укрпошти і хейтерів, про соціальну відповідальність і зарплатню, про пріоритети і тих, хто справді заважає, про листонош-карлсонів та про тих, хто лобіює контрабанду. А ще про рішення проблем. І навіть буде визнання... Чого саме? Дивіться у відео. Неділя, 19-00, мій YouTube. Буде яскраво!

https://youtube.com/@bereza_boryslav
Укрпошта не сходить із перших шпальт світових медіа. 😎

Цього тижня ми пройшли великий шлях реформ — від курячих ніжок до курячої ковбаси!

Бо вміємо пожартувати навіть зі своїх недоліків. А це можуть робити лише впевнені в собі люди і пошти.

Тож гарних вам свят! Щоб наші вороги не псували вам апетиту. І більше посмішок та гарного настрою! Це відео саме для цього. 🤗
16.04.202513:21
Вже тиждень палає дискусія щодо зарплати першої віцепрем’єрки Юлії Свириденко в KSE. Тимофій Милованов щось пробує довести адептам популізму. Але, мені здається, поки що йде важко. А хто в Україні найбільший фахівець із зарплат? Звісно, що я з Трампом, тож додам свої п’ять копійок до дискусії. І там буде про заступника міністра економіки теж — але російського.

Після того як Президент Трамп вирішив отримувати 1 долар зарплати, навіть листоноша Укрпошти отримує більше за нього. Щоправда, Трамп щовихідних літає додому у Флориду, і це коштує платникам податків близько 16 мільйонів доларів, а я ходжу на роботу пішки й пересуваюся на УЗ. Але то вже таке.

Мою увагу привернула стаття ЕП — про те, що пошта росії дихає на ладан (що добре для нас), бо в неї повністю зношена ІТ- та транспортна інфраструктура. По суті, у них зараз — Укрпошта зразка 2016 року.

Коли я прийшов, із 11 000 відділень лише 20 % мали комп’ютер, середній вік тих комп’ютерів становив 10 років, а середній вік транспорту — 18 років. Але важливіше інше — тоді Пошта росії випереджала нас за реформами.

У 2013 році в пошті росії стався колапс. Вперше, мабуть, в історії країна перестала приймати міжнародні посилки, бо всі склади аеропортів були завалені — лише в аеропорту Шереметьєво накопичилося 500 тонн посилок. Розгрібати цю ситуацію запросили людину з бізнесу — колишнього керівника Tele2, Philips і Electrolux Home Appliances. Він впорався.

Обсяги збільшилися вдесятеро, а от колапсів більше не було. Що більше — за його каденції пошта росії вперше припинила отримувати державні дотації.

Як думаєте, що сталося? У 2017 році його звільнили — за високу зарплату. Бо він отримав бонус у 95 мільйонів рублів згідно з досягнутими KPI, і прокуратура вирішила, що це забагато. На його місце призначили колишнього заступника міністра економіки — звісно ж, на «нормальну», маленьку зарплату.

Але сталося ну прямо неочікуване. За рік роботи новий управлінець купив собі квартиру в Москві за 1 мільярд рублів. Ще раз: 75 мільйонів проти 1 мільярда. Але до цього претензій уже не було.

Після цього пошта росії розвивалася вниз і навіть ще до повномасштабного вторгнення генерувала збитки та борги, що зараз і завершилося тією статтею, про яку я згадав вище.

От така гарна для нас і повчальна історія.

А що ж Укрпошта? А Укрпошта за цей час — без жодної допомоги з боку держави — оновила свій транспорт: із середнього віку 18 років — до 5–6, та запровадила 100 % автоматизоване сортування навіть під час війни. Це я до чого? До того, що я з Одеси, а там завжди діяло правило: умовна дешева рибка генерує умовно дешеву юшку. І чим раніше ми це зрозуміємо, тим міцнішою буде наша країна.

Тож маємо боротися з ворогом на фронті — і з популізмом усередині!
Shown 1 - 24 of 412
Log in to unlock more functionality.