Пам’ятаєте цього хлопця? Для тих, хто підзабув, нагадую: це Роман, син бійця ССО на позивний «Лютий».
Минулого разу, коли ми завітали в гості до цих підрозділів, він приїхав з іграшковим екскаватором. Натяки ми розуміємо дуже добре, тому сьогодні знову тут! З трьома новими копачами: два великих для побратимів «Лютого» та один маленький для його сина. Малий тішиться і каже, що тепер підрозділ його тата зможе працювати ефективніше та «закопуватиме бомби проти ворога».
Навіщо ССО екскаватори насправді? У військових відповідь проста: «Без логістики та якісних ліній оборони жоден військовослужбовець не піде в бій». Це золоте правило, бо коли військові розуміють, що мають гарний захист, то легше бити ворога. А наші екскаватори допомагають будувати укріплення швидше, якісніше та комфортніше.
Проте не екскаваторами єдиними — усього привезли вантаж на суму 30 000 000 гривень, зокрема:
▪️ 3 мобільних шиномонтажних комплекси; ▪️ 300 FPV-дронів, з яких половина оптоволоконні; ▪️ 6 РЕБів на автівки; ▪️ зарядні станції; ▪️ Starlink; ▪️ електронна техніка.
Попри всі палиці в колеса, що ставлять нам представники влади, продовжуємо допомагати війську. Щоб нарешті настав мир, а всі батьки нарешті повернулися до дітей. Це мета нашої команди, яку ми наближаємо щодня.
Українські матері виховали націю незламних. Справжніх чоловіків — воїнів, які взяли до рук зброю, коли ворог ступив на нашу землю. Жінок, які захистили своїх дітей, стали волонтерами, вступили у військо чи продовжили працювати, поки чоловіки на фронті.
Українські матері стали надійним тилом для тих, хто бореться. Чекають на дзвінок сина після бойового виходу чи на обнадійливе «повідомлення прочитане». І тоді мамине: «Як ти?» — найкращі ліки проти втоми й безсилля, від душевних та тілесних ран.
Українські матері мають величезне серце. Зустрічають інших синів із полону, як своїх, бо чужих дітей не буває. Вірять, що скоро побачать і свою дитину. Ставлять на ноги поранених — бо материнська любов робить чудеса.
Усі ми виросли на плечах наших матерів. Вони зробили нас тими, ким ми є. Незламними. Мужніми. Сильними. Такими українців знає весь світ.
20 мільйонів доларів щодня для росії — це не просто гроші. Це ракети по українських містах, це загиблі українці, в тому числі діти… І найбільший абсурд — ці гроші росія отримує через Україну. Через нашу землю. І цей абсурд треба зупинити.
Тепер до фактів. Путін відкинув умови перемир’я. Він не хоче миру. Він хоче продовження терору. І ми не можемо далі сприяти цьому терору. Прямо чи опосередковано.
Щодня транзитом українською територією йде російська нафта. І щодня — мільйони доларів від цього потоку перетворюються на снаряди, дрони, смерті.
Я обговорював це з міністрами закордонних справ Європейського Союзу. Це не лише наша позиція — це позиція Франції, Німеччини, Польщі - наших партнерів, друзів, союзників, всіх, хто готує і підтримує 17 пакет санкцій. Російський режим фінансує війну за рахунок цивілізованого світу. І за рахунок України. І цьому має бути край.
Ми вимагаємо негайно, вже цього тижня під час сесійних засідань:
• ухвалити спеціальну постанову про припинення транспортування російської нафти територією України, в тому числі нафтопровід «Дружбу» — не після війни, а зараз;
• заблокувати діяльність російського Telegram, який перетворився на головний канал інформаційної агресії проти України та зброю психологічного тиску на українців. А також на головний ресурс терористів.
• запровадити регуляцію криптовалют в Україні — з контролем за походженням капіталу; запровадити оподаткування криптовалют для наповнення українського бюджету — бо цифрова економіка має працювати на оборону і відновлення країни;
• ухвалити Звернення до Конгресу США про надання Україні зброї, грошей та посилення санкцій;
• внести зміни до Бюджетного кодексу з метою спрямування всіх додаткових видатків на Збройні Сили України — бо саме сила армії сьогодні вирішує, чи буде в нас завтра.
Після зриву переговорного процесу в нас, як і в усього вільного світу, немає іншого вибору, окрім як максимально озброїти Україну; і максимально послабити росію. Всіма можливими засобами - зброєю та санкціями. Бо війна потребує грошей.
Це — тест на наш суверенітет. Це — тест на нашу зрілість. Бо українська земля має служити свободі, а не диктатурі. І український парламент має бути не клубом глядачів серіалу, а частиною ефективного спротиву українського народу у війні за виживання.
Сьогодні вночі Київ був під ударом балістичних ракет та іранських ударних дронів «Shahed». Це вже третя масована атака за останні три тижні. 4 квітня росіяни вдарили по дитячому майданчику в Кривому Розі, а два тижні тому обстріляли мирне населення міста Суми у Вербну неділю. Серед загиблих і мій близький друг — Юрій Юла.
Свій виступ на Міжпарламентській раді Україна — НАТО розпочав зі вшанування пам’яті загиблих від російських ракетних ударів.
росія має власну мотивацію, вбиваючи цивільних. Вони хочуть залякати нас, зробити так, щоб українці почали боятися. Але ми не боїмося і не маємо наміру капітулювати. Так само як під час Другої світової війни після нацистських бомбардувань Лондона британці у відповідь об’єдналися проти ворога.
По-перше, наш пріоритет — це посилення протиповітряної оборони. Наразі не лише Україна не захищена від російських ракет, а й Європа також. Це означає, що ми повинні разом почати виробляти ракети ППО та балістичні ракети дальньої дії. Нам потрібно збільшити спільне виробництво не в 10, а у 1000 разів.
По-друге, ми повинні забезпечити членство України в НАТО. На Бухарестському саміті НАТО у 2008 році нас запевнили, що двері Альянсу для нас відкриті. Якщо вони відкриті, то впустіть нас. Українці не сприймають заяви лідерів деяких країн про те, що настав час переглянути рішення, ухвалені в Бухаресті.
Майбутнє України — в НАТО, тому що лише за цієї умови можна зберегти стабільну безпекову ситуацію на континенті. Наше членство в НАТО в інтересах кожного народу, кожної нації, що представлена на Міжпарламентській раді.
Тому я пропоную зробити послання парламентарів країн — членів НАТО: Україна має бути запрошена до альянсу на Гаазькому саміті в червні. Саме питання України має бути першочерговим, бо це інвестиція в стабільну безпекову ситуацію на континенті.
Але якщо говорити про мир, то в нас є п’ять безкомпромісних пунктів, на які ми ніколи не погодимося:
1. Жодних компромісів щодо територіальної цілісності. 2. Жодних компромісів щодо національного суверенітету та ідентичності. 3. Жодних компромісів щодо нашої обороноздатності. 4. Жодних компромісів щодо санкцій проти росії. 5. Жодних компромісів щодо нашого членства в НАТО.
І є ще один пункт, який не стосується наших партнерів: жодних компромісів щодо демократії всередині України. Ми виграли перший етап війни, тому що ми були вільною і демократичною нацією, що боролася проти російського авторитарного режиму путіна. Тому ми не маємо допустити, щоб проти політичних опонентів влада могла запроваджувати незаконні, неконституційні, позасудові та політично вмотивовані санкції.
Українці готові до миру, але ми ніколи не повернемося до статусу російської колонії. Перемогти в цій битві ми можемо лише разом. Тільки разом ми зможемо перемогти путіна. І я не сумніваюся, що ми переможемо.
Трьох годин вистачило, щоб одна людина, що обіймає одразу дві посади — міністра економіки та віцепремʼєра, винесла питання щодо запровадження санкцій на засідання Уряду. Без підстав та обґрунтування. І вже за 40 хвилин це рішення затвердили рішенням РНБО.
Жодного розслідування не було і не могло бути. Доказів не було і не могло бути. Права на захист вони мене позбавили. За цим криється план, ціль якого очевидна — прибрати політичного конкурента.
Про це заявив під час свого виступу у Верховному Суді під час розгляду позову проти Зеленського про скасування незаконних санкцій.
Наш процес безпрецедентний, бо це перший в Україні випадок, коли санкції накладені не просто на громадянина, що перебуває на території України, а на політичного діяча. На жаль, за три місяці ми досі не почули відповіді на головне запитання: які були причини цього рішення?
На попередньому засіданні пролунала пропозиція залучити Мінекономіки. Але навіщо? Хіба міністерство є суб’єктом процесу? Ні, воно не є органом, який подає пропозиції щодо запровадження санкцій. Головна мета долучення Міністерства економіки до судового процесу — надати їм ще 10 днів, щоб сфабрикувати докази. Сьогодні виявляється, що їм і цього терміну мало. За наказом Зеленського, вони використовують цей час, щоб доносити до наших партнерів, що я підсанкційна особа.
Владі вистачило трьох годин, щоб ухвалити неконституційне рішення, але не вистачило десяти днів, щоб знайти докази. Зараз вони порушують принцип демократії — принцип верховенства права. Тому я прошу суд діяти в межах закону та не дати можливість владі зачистити сліди фальсифікацій.
Яка невимовна радість: з ворожого полону повертаються 277 захисників і захисниць!
Сьогодні додому повернулись воїни з гарнізону Маріуполя, нацгвардійці, моряки, ТрО, ДШВ, Сили безпілотних систем та інші. Більшість — молоді хлопці та дівчата, народжені після 2000 року. Серед них — жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в полоні ще з травня 2022 року.
Влада має заплатити за свою брехню. У прямому значенні.
Сьогодні «Європейська Солідарність» зареєструвала законопроєкт, в якому розглядаються питання наслідків накладення санкцій на громадян України, які перебувають на території держави.
Про це заявив під час спілкування з журналістами після завершення Погоджувальної ради ВРУ.
Нагадую, що за таких умов санкції заборонені до застосування згідно з українським законодавством та Женевською конвенцією з прав людини. Відповідно, рішення про санкції може бути оскаржене відповідно до судової вертикалі — від Верховного Суду України до Європейського суду з прав людини.
Дуже сподіваємося, що Верховний Суд України вистоїть проти владного тиску, бо в іншому разі ми звернемося до Європейського суду з прав людини, який точно винесе справедливе рішення. Тоді Україні призначать штраф, який буде виплачений з грошей українських платників податків. Ми вважаємо це несправедливим, бо рішення щодо зачистки політичного поля ухвалюють недолугі виконавці від влади, а платити має держава.
Отож зміст нашого законопроєкту такий: суму, яку присудить ЄСПЛ, маємо витягнути з кишень тих, хто ухвалював це незаконне рішення, не маючи для цього ані підстав, ані кримінальної справи, ані права.
Спікер Верховної Ради відмовився ставити це рішення на голосування. Але ми свого доможемося!
Те, що відбувається зараз — це «бєспрєдєл». Але поки що — лише на першій стадії.
Про це сказав під час брифінгу у Верховному Суді, на якому розглядають мій позов проти Володимира Зеленського щодо скасування незаконних та неконституційних санкцій.
Я окремо хочу подякувати дипломатам, які довгі години були з нами. Ця справа має великий міжнародний резонанс і значну зацікавленість з боку наших партнерів.
Це тест на демократію. Тест на верховенство права. Тест на фундаментальні принципи. І зараз Україна або складе цей тест, або провалить. Ви побачите, буде цілий ланцюжок із державних органів, які проситимуть зробити судове засідання повністю таємним. Вигнати журналістів. Заборонити трансляцію. Не пустити дипломатів.
Що подумає народ? Що подумають наші європейські партнери? Найрезонансніший процес року у Верховному Суді відбувається таємно? Без громадськості?
Чому я маю сміливість це стверджувати? Бо ми вже побачили в суді, що цей процес не про громадянина Порошенка. І навіть не просто чергова атака на лідера опозиції. Ключове вже пролунало в суді: Порошенко нічого не скоїв. Немає нічого, що могло б бути підставою для санкцій. І… Вони не зобов’язані мати жодних підстав для їх введення.
Бо розчерком пера Зеленський може превентивно застосовувати санкції. І:
🔻не допустити до участі у виборах; 🔻конфіскувати майно; 🔻заарештувати рахунки; 🔻заборонити доступ до інтернету; 🔻заборонити входження в морські порти України — бо це нібито загроза нацбезпеці.
Вони хотіли налякати мене. Але налякалися самі. І настільки налякалися, що фальсифікують укази президента.
Уявіть-но: 12-го Зеленський підписав одне, 13-го переписав, 14-го ще раз переписав. У залі суду питаємо: «Може це Литвиненко?» Може апарат РНБО? «Та ні — президент особисто». Самі себе здали.
Дванадцятий Великдень під час російсько-української війни. І вже четвертий під час повномасштабного вторгнення.
Протягом Страсного тижня російські нелюди продовжували посилати на наші міста ракети, якими вбивали десятки безневинних українців.
Під час всеночної служби у Михайлівському Золотоверхому монастирі ми, разом з сотнями киян, молилися. Молилися, щоб єдність, яка врятувала нашу країну на початку вторгнення, повернулася. Молилися, щоб нарешті Господь зберіг Україну та наш народ. Молилися, щоб на нашу землю повернулись мир та спокій.
Віра дає нам надію на Світле Воскресіння всієї України. Дуже сподіваємось, що Бог почує молитви українців.
Вже три місяці нам перешкоджають допомагати Збройним Силам, але так просто ми не здамося.
Доводиться чути у слухавці стривожені голоси командирів батальйонів, бригад та просто друзів, якими ми опікуємося: «невже ми можемо залишитися без допомоги?». Ні, не залишитесь. Ми не можемо підвести своїх. Ми не вчинимо так, як робить влада, позбавляють їх вкрай необхідної на фронті техніки.
Ми знаємо, що крім нас цю роботу ніхто не зробить. Наша команда зібрала вантаж техніки на більш ніж 40 000 000 грн:
🔹1000 FPV-дронів, у тому числі з оптоволокном; 🔹«Мавіки» з денним та нічним зором; 🔹Штурмові квадроцикли та медеваки; 🔹Авторемонтні майстерні; 🔹Шиномонтаж для бронеавтомобілів; 🔹Комплекси РЕБ «Шатро»; 🔹Детектори дронів «Ванільний цукорок»; 🔹Зарядні станції; 🔹Старлінки; 🔹Комп’ютерна техніка; 🔹Шини для УРАЛ, КрАЗ та HMMWV.
Цей вантаж уже вирушив на Схід, де на нього чекає велика кількість бригад. Чекають воїни, яким я вдячний за підтримку. Яке б беззаконня не чинила влада, руйнуючи демократію та ставлячи під загрозу країну, ми й це здолаємо.
Публічні заяви США слід розглядати як частину переговорів. У дипломатії кажуть: нічого не домовлено, поки не домовлено все. Проте ми повинні працювати над тим, щоб тримати Вашингтон на боці України.
У німецькій щоденній газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung поцікавилися моєю думкою щодо перебігу мирних перемов.
Ми маємо керуватися правилом: нічого про Україну без України. Нічого про Європу без Європи. Ми повинні координуватися і підійти до путіна з узгодженою з партнерами позицією.
Повної відмови американців продовжувати переговорний процес не буде. Адже це було б демонстрацією слабкості Сполучених Штатів перед світовою громадськістю. Вони погрожують своєю відмовою, використовуючи це як аргумент у переговорах.
Ми маємо пам’ятати: путін не потребує Криму чи Донбасу. Йому потрібна вся Україна і криза всередині західного демократичного світу. Сполучені Штати не можуть просто бути «нейтральними»: вони або на боці свободи, України, Європи, або на боці росіян. І останнє було б фатальним.
Тому ми повинні продовжувати боротися за американців. Без них ми значно слабші, в цьому немає сумнівів. Це була б катастрофа. Але навіть без них ми не програємо цю війну.
Європі зараз потрібно розвивати оборонну промисловість. Вимоги до війни після трьох років бойових дій із застосуванням дронів стали іншими. Нам не просто потрібні ще танки та бойові машини піхоти. Нам насамперед потрібна протиповітряна оборона, системи електронної боротьби, ракети та дрони. Не менш важливо, щоб європейські санкції не тільки не послаблювалися, а й посилювалися. Тільки так ми можемо протистояти агресору.
Змістовна дружня зустріч з послами країн Групи Семи та ЄС в Україні за ініціативою головуючої в Групі Канади.
Важливу увагу приділили ситуації на фронті та останньому розвитку в переговорному процесі щодо завершення війни і досягнення справедливого миру в Україні. Відзначив критичну необхідність спільних дій України та союзників.
Подякував Франції, Великій Британії та Німеччині за лідерство в «коаліції рішучих» та сприяння координації позицій між Європою та США щодо шляхів реалізації мирних ініціатив.
Наголосив на принципових «червоних лініях» для українського суспільства, які є визначальними для досягнення справедливого миру. Підкреслив, що Україні потрібен саме справедливий мир, а не капітуляція чи винагородження агресора. Вільний світ має показати свою силу та відданість принципам міжнародного права та правопорядку.
Ознайомив послів Групи Семи із станом та загрозливими тенденціями розвитку внутрішньополітичних процесів в Україні. Наголосив, що борячись з диктатурою, Україна не має сама перетвориися на диктатуру, а демократія не повинна стати жертвою геополітичних процесів.
Окрему уваги приділив цілеспрямованим зусиллям влади щодо зачистки політичного поля від опонентів, ерозії багатопартійного плюралізму, свободи ЗМІ та прав опозиції в Україні, підриву незалежності правосуддя та антикорупційних органів, політично мотивованим діям Національного банку, загрозливій практиці запровадження незаконних та антиконституційних санкцій проти політичних опонентів.
Закликав міжнародних партнерів і далі тримати на контролі проблеми з демократією в Україні та сприяти збереженню і зміцненню демократичних інститутів у нашій держав.
Абсолютно порожній порядок денний обговорювався на Погоджувальній раді. І так триває вже достатньо довго.
Так відповів на запитання журналістів на брифінгу під Верховною Радою.
Вся Україна затамувала подих в очікуванні важливих рішень: коли закінчиться війна та настане мир, а українці зможуть зняти із себе тягар війни та російської агресії. Нас мають цікавити також питання: що буде, якщо путін не погодиться? Але на розгляд ВР у ці дні виносяться непотрібні законопроєкти.
«Європейська Солідарність» не має наміру з цим миритися, тому ми висунули кілька важливих ініціатив.
По-перше, винести на голосування проєкт закону про припинення транспортування російського газу територією України. Ми не можемо вимагати від наших партнерів посилення санкцій, якщо нашою територією досі проходить експорт російської нафти нафтопроводом «Дружба».
Нашу позицію на Погоджувальній раді підтримали абсолютно всі фракції, окрім «Слуг народу». У приватних бесідах вони сказали, що нема «зеленого світла» чи то від уряду, чи то від президента. Сподіваюся, що до завтра вони все ж розберуться з цим питанням.
По-друге, до Верховної Ради внесено проєкт заяви до наших колег зі Сполучених Штатів — до Конгресу та Сенату. В цьому зверненні ми закликаємо і демократів, і республіканців підтримати три речі: ухвалити рішення, що Україна не може стати предметом зіткнення інтересів всередині США, підтримати «угоду про копалини» та надати Україні більше зброї. І знову нашу пропозицію підтримали всі фракції. Окрім «Слуг народу».
По-третє, повернутися до обговорення теми про передачу військового ПДФО на рахунки бригад. Бо, як ми бачимо, на практиці і у Міністерстві оборони, і у службах ДССЗЗІ, ці гроші дерибаняться. «Слуги народу» не підтримали пропозицію.
По-четверте, винести на голосування нашу ініціативу, за якою гроші, які Україна отримає від «угоди про копалини», мають спрямовуватися на розбудову ЗСУ. Як не дивно, «Слуги» знову проголосували проти.
Представники монобільшості відмовляються голосувати без дозволу Офісу Президента. Це яскраве свідчення того, що парламент втратив суб’єктність.
Історія про зруйновані долі. Про людську недбалість та безвідповідальність. Про показуху, яку так сильно любили «совєти» і яка коштувала тисяч життів. Про металевий присмак у роті, який і досі відчувають жертви та ліквідатори, що вижили.
Чорнобиль.
Синонім болю, який несуть українці. Синонім до брехні, яка стала ідеологією радянського союзу. Бо говорити правду для червоної влади було страшніше, ніж смерті сотень тисяч людей. Бо життя маленьких дітей та пенсіонерів для них означали менше, ніж мрії про світове панування.
Сьогодні ми згадуємо всіх, чиї життя забрала одна з наймасштабніших трагедій людства. А також дякуємо тим, хто у перші дні без вагань кинувся боротися з «мирним атомом», який вийшов з-під контролю, — ліквідаторам.
На жаль, варвари не вміють вивчати уроки історії. Коли росіяни зайшли на ЧАЕС взимку 2022 року та почали наступ на Україну, то над атомними електростанціями пролітали ракети і літають там досі. А ударні дрони руйнують саркофаг над четвертим енергоблоком.
Вони мислять та діють, як терористи. А обрана ними стратегія загрожує нам та нашим нащадкам новими техногенними катастрофами. Світ повинен об’єднатися, щоб зупинити агресора.
Завжди радий зустрічі з нашими давніми друзями, членами Атлантичної ради — провідного аналітичного центру з питань України у Сполучених Штатах.
Обмінялися думками про актуальні події як на фронті та у процесі пошуку дієвої стратегії завершення війни, так і у зміцненні відносин між Україною та США. Відзначили важливість демократичного розвитку України, внутрішньої політичної єдності та взаємодії в інтересах захисту національних інтересів держави на всіх рівнях.
Дякую Вільяму Тейлору, Стівену Пайферу, Александру Вершбоу, Майклу Карпентеру за багаторічну підтримку України та віру у нашу спільну перемогу.
Росія розуміє одну мову – мову сили. Саме цією мовою з нею має говорити вільний світ.
Ростислав Павленко пояснив, як мають відбуватись переговори з агресором та над чим має працювати Україна для «плану Б».
Для України єдиний спосіб ефективних переговорів – підтримка власних Збройних Сил. А також ефективно працювати з союзниками: посилювати інформаційну складову, пояснити союзникам, що найкращий спосіб переговорів з москвою – завдати їм якнайбільше болю.
#європейськасолідарність
16.05.202511:50
💔З болем у серці… 909 героїв повернулися додому — на щиті. Вони віддали життя за нашу свободу, за Україну. 🕯️Вічна пам’ять і спокій їхнім душам.
16.05.202511:38
❗Запрошуємо на зустріч із народним депутатом фракції "Європейська Солідарність" Олексієм Гончаренком у Парижі.
Просування України в світі, тиск на росію та повернення додому - відкрита та щира розмова на теми, які хвилюють українців за кордоном.
ВАСИЛЬ ПАЛАМАРЧУК. Письменник, воїн, герой... Світла пам'ять!
Сьогодні в нашому Херсонському Українському Культурному Центрі ім. О. Меньшова ми згадували нашого Василя Паламарчука Воїн, письменник, друг... Наш партієць ЄС. Справедливий і Справжній А головне - ЛЮДИНА!!!
Подивіться відео і ви зрозумієте чому я прошу підписати петицію про присвоєння Василю звання Героя України. https://petition.president.gov.ua/petition/244324 Підпишіть, будь ласка, Василь заслуговує на це безперечно.
Політичні репресії проти Порошенка руйнують єдність в Україні!
Політичні переслідування п’ятого президента Петра Порошенка, зокрема “превентивні санкції”, свідчать про відновлення в Україні “телефонного права”, а також руйнують міжнародну підтримку та єдність всередині країни.
Про це в етері “Прямого” заявила Ірина Фріз, народна депутатка “ЄС”, членкиня комітету ВР з питань національної безпеки, оборони й розвідки.
#європейськасолідарність
16.05.202507:43
Декілька висновків із того, що ми називаємо “переговорним процесом”
1. Путін не готовий відмовитися від відносин з адміністрацією Трампа.
Він вкотре продемонстрував зневагу до Європи, але на Трампа російський диктатор реагує рівно настільки, щоб утримувати інтерес американського президента до процесу. Бо той поки не виглядає для нього повністю безперспективним.
2. У Путіна і Трампа — принципові розбіжності щодо природи війни та її завершення.
Путін бачить війну частиною глобального протистояння з Заходом. Для нього завершення війни можливе лише в форматі прямих переговорів із Заходом, уособленням якого завжди були США. Звідси — всі вимоги про “нову Ялту” і “архітектуру безпеки”, яку мають обговорити Трамп і Путін віч-на-віч.
Натомість Трамп не визнає жодних російських претензій на сфери впливу. Його максимум — “закінчити війну будь-якою ціною”, в тому числі через суттєві поступки з боку України. Але ніхто навіть не починає говорити про передачу Європи під контроль Москви.
Путін починав війну не заради окупації Мелітополя. У нинішній конфігурації шансів домовитись із Трампом у нього немає. Трамп хоче вийти з цієї історії з мінімальними втратами, продемонструвавши свою ефективність. Але не за рахунок розгрому Заходу.
3. Китай, схоже, намагається стати союзником Європи у протистоянні з Трампом у тарифній війні.
Після переговорів із Сі, президент Бразилії полетів у Москву, щоб переконати Путіна на припинення вогню. Очевидно, це була спільна ініціатива Пекіна й Бразиліа. Закінчилось усе приниженням: бразильський президент навіть не був прийнятий Путіним — лише телефонна розмова. Понад тисячу кілометрів польоту — заради дзвінка.
Це натяк, що Китай пристав на позицію європейської коаліції й намагається зупинити війну. Путін знехтував цим сигналом, розраховуючи, що Пекін не наважиться на жорсткі дії. Чи відповість Китай — наразі незрозуміло, але атмосфера двосторонніх відносин змінюється.
4. Путін не буде зустрічатися із Зеленським у жодному форматі.
Навіть тристороння зустріч з Трампом йому не підходить. Адже це фактично руйнує всю і без того убогу ідеологію "спєціальной воєнной операціі" де “неонацисти” захопили владу в Києві і на чолі з “нелегітимним Зеленським” взяли в заручники звичайних росіян, яких “переконали що вони українці”.
5. Європа вкотре отримала доказ неадекватності Путіна.
Це мало б стати підставою для висновків про екзистенційність цієї війни для самих європейців, і в публічних заявах ми таке чули досить багато. Але на фоні правильних слів ми бачимо як ЄС зупиняє особливий режим торговельних відносин з Україною, що фактично повертає тарифні ставки до меж, які роблять український експорт менш конкурентоздатним на європейських ринках. Це можна було б вважати дрібницею, але коли слова суперечать діям, це ознака відсутності адекватності вже самих європейців. Добре, що більшості вони роблять багато користі, але те що Україну не розглядають повноцінним партнером шкодить Європі адже налаштовує українців проти ЄС.
Стамбульська «переговорна партія» ще не завершена, й у найближчі дні слід очікувати на продовження. Але проміжні результати, які маємо станом на сьогодні, дають підстави для обережного оптимізму.
📝Микола Княжицький, Європейська Солідарність
#європейськасолідарність
16.05.202506:51
Незважаючи на політичний тиск та протистояння, Київрада сьогодні довела свою спроможність і прийняла ряд важливих соціальних ініціатив на користь киян. Зокрема депутати підтримали рішення про:
✔️ виплату киянам, у яких зруйновано житло після російських атак, 20 тисяч гривень щомісяця протягом року. За цей час влада Києва має відновити постраждале житло. Така допомога виплачуватиметься додатково до раніше ухваленої одноразової 40-тисячної матеріальної допомоги. ✔️ додаткове фінансування програми «Здоров’я киян» та виділення коштів для людей хворих на спинально-мʼязову атрофію. Це дуже тяжка категорія вроджених захворювань, і важливо, щоб ці люди та їхні сім’ї відчували, що столична влада дбає про їхнє здоров’я і попри все продовжує фінансувати таке дороговартісне лікування. ✔️ внесення змін до міської цільової програми «Захисник Києва» та виділення 500 мільйонів гривень на підтримку Збройних Сил України. ✔️ призначення Уповноваженого Київської міської ради з прав ветеранів. Ним став ветеран Станіслав Риженков. Впевнена, що цей крок сприятиме посиленню підтримки ветеранів війни, їх соціального захисту та повноцінному поверненню до цивільного життя.
Вітає Європейська Солідарність і Справа Громад ХЕРСОН 🇺🇦
#херсон #деньвишиванки #європейськасолідарність
15.05.202509:06
Як змусити ворогів демократичного світу - насамперед росію - заплатити за злочини?
Як зупинити росію в її агресії проти України - бо це єдиний справжній шлях до миру?
Як масштабувати досвід України - зокрема в тому, як приватний бізнес допомагає армії воювати і країні - вижити?
На форумі правоцентристів обговорюються питання, важливі для безпеки. Безпосередньо, без теоретизування. Всіх дуже цікавить практичний досвід. Дуже багато уваги до «як зрозуміти росіян?» При всі повазі до інших, саме в українців тут - найбільше досвіду.
Чим більше було б контактів на робочому рівні, практичних рішень - тим швидше рухалися б питання допомоги Україні. Обмеження на ці контакти обʼєктивно шкодять. Доводиться компенсувати інтенсивністю…
📝Ростислав Павленко, Європейська Солідарність
#європейськасолідарність
15.05.202507:57
Вітаємо з Днем Вишиванки!
Українська вишиванка не просто одяг — це символ, який зберігає наше коріння та ідентичність. Саме у вишиванці зашифровані наша історія, міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків та душа нашого народу.
Носимо її з гордістю!
#європейськасолідарність
15.05.202507:14
Очікувано, що росія не збирається домовлятися про мир - вони планують ескалацію на літо/осінь. Очікувано, що рівень російської делегації в Стамбулі яскраво демонструватиме ці наміри.
Зараз буде багато імітації бурхливої діяльності без результату. Він можливий лише наступного року і через два фактори:
1) США і Європа скоординовано запроваджують пекельні санкції проти росії, яка намагається відпетляти, а також збільшують військову підтримку України для відбиття літнього наступу русофашистів
2) США і Європа починають консультації з Китаєм щодо припинення гібридної підтримки рф і про основи мирного плану
Важливо: Україна має чітко координувати свої дії з союзниками, без будь-яких сюрпризів - ситуація дуже складна і перетин інтересів в ній перебуває не тільки навколо нашої війни. Тому, прості рішення її тільки погіршать
Треба пережити цей рік. Вистояти на фронті і мати ретельно продуману дипломатію, щоб не втратити підтримку партнерів, навіть якщо ця підтримка здається недостатньою, а самі партнери ненадійними. У виборі між можливими поганими і дуже поганими рішеннями доведеться обирати ті, які збережуть Україну.
На жаль, я абсолютно не маю надії на припинення війни в четвер у Стамбулі. А тому нам усім треба бути налаштованими на те, що нашим єдиним потужним аргументом для успіху дипломатичних переговорів є ЗСУ. Вони мають бути забезпечені, вони мають бути захищені, вони мають бути з відповідним моральним духом. І це наша з вами робота.
Сьогодні передаємо на 40 мільйонів гривень. І тут усе, щоб Збройні Сили мали аргументи. У відповідь на штурми — козир у вигляді FPV-дрона. Нічний штурм — мавік із тепловізором. Вивезти пораненого чи завезти БК на позиції — у хлопців уже є квадроцикли. Раніше ми надавали допомогу розміром 150 мільйонів грн в місяць, сьогодні вимушені знизити її до 90 мільйонів через штучні перешкоди під назвою «санкції».
Ні воїн на фронті, ні волонтери, ні звичайні українці не розуміють, за що були накладені санкції, які перешкоджають нам надавати допомогу ЗСУ. Великі та малі фонди поступово втрачають своїх донорів. Розмов про мир дедалі більше, а на фронті важко так само, як і рік чи два роки тому. Що в цей час робить влада? Перешкоджає не лише мені, а й усій наші команді робити закупівлі та передавати допомогу.
Складається враження, що для декого з влади війна вже закінчилася — вони вже займаються виборами, вони вважають, що якщо зараз не знищити політичних опонентів, якщо вони не зачистять політичний ландшафт, то їм загрожує «щось». І вчора на суді ми побачили, що вони хотіли залякати нас, а злякалися самі.
Тому так просто нас не зупинити. Кожна бригада вже отримала по 6-7 мільйонів допомоги у вигляді техніки, яку замовляли. А цей день серед друзів дає мені мотивацію та мотивує всю команду рухатися далі.
У ці дні народні депутати "ЄС" Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, Ростислав Павленко працюють на Форумі IDU в Брюсселі. Міжнародний Демократичний Союз обʼєднує більше 80 провідних консервативних партій світу, в тому числі "Європейська Солідарність".
В рамках цьогорічного форуму відбудуться дискусії щодо безпеки в Європі, про результати виборів в США і Німеччині та повʼязані з цим нові геополітичні реалії, війна Росії проти України залишається в центрі уваги партнерів.
Прикро, що влада заблокувала візит Петра Порошенка, який мав виступ на форумі, де зібралися європейські, американські, канадські політики і експерти.
Наші нардепи мають активний графік зустрічей , говоритимуть про безпеку і демократію, бо це дві складові перемоги України!