США змусили ЗСУ дозволити спокійно відступити з Херсону 30-ти тисячному угрупуванню рф — Боб Вудворд після спілкування з чиновниками США у книзі «Війна».
Автор книги пише, що коли українська армія звільняла Херсон, американська розвідка попередила, що ризик ядерного удару підвищиться, якщо росіяни втратять основні сили при відступі з міста.
Згідно з планом української армії, ЗСУ мали переслідувати відступаючих росіян і завдати масованих ударів, але цього не сталося — росіяни відступили без значних втрат.
Виявилося, що перед відходом російського ворога американці попередили Байдена, що обстріл ЗСУ по рф може призвести до 50% ймовірності ядерного удару з боку путіна.
Американці зателефонували Герасімову, який пообіцяв Мілі, що при великих втратах під час відступу з Херсону буде застосовано ядерну зброю.
Після цього росіяни отримали свого роду гарантію безпеки і вийшли на лівий беріг, переправивши всю свою техніку та особовий склад.
Страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ утриматися від атак, внаслідок чого росіяни спокійно відійшли, зберігши 30 тисяч солдатів і техніку.
Автор книги стверджує, що страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ просто чекати, що дозволило рф зберегти сили, перегрупуватися та захоплювати великі території України.
Росіяни зайшли у Сумську область, кажуть у DeepState. В ДПСУ спростовують.
Кому вірити вибирайте самі. Ми - однозначно DeepState
07.12.202414:35
За останні кілька діб ворог активізувався біля Пушкіне-Сонцівка-Зоря. Не виключено, що противник планує завдати ударів із завданням ширшим, ніж просто оточення Курахового і ставить собі більш амбітні цілі: Перше (червоне). Вийти до кордону Дніпропетровської області ударом з вищевказаних н.п. уздовж оборонних рубежів Шевченко-Андріївка-Олексіївка (попутно осідлавши панівні висоти вздовж цих н.п.). У разі успіху отримує інформаційно-психологічний ефект («вихід до Дніпропетровської області»). А також вогневий контроль за багатокілометровою ділянкою дороги Дачне-Багатир. Друге (синє). Ширшим фронтом з рубежів Пушкіне - Зоря вдарити загальним напрямком на Богатир і зустрічним ударом з Роздольного «остаточно вирішити курахівське питання». На користь цього свідчить недавнє введення в бій на е тому напрямку рухомого резерву у вигляді 5 окремої танкової бригади 36 армії вс рф.
Дядько хоч і доволі ерудований, тому вважає себе найрозумнішим, але далекий від реальності, сидячи на своєму геймерському кріслі. В 2023 спростовував нашу інформацію про провив ворога біля Новоєгорівки.
Тіп називав нас "експерти-самоуки" та ідіотами, бо він же не знає про рухи ворога, а значить їх там нема 🤷🏻♂️
Влітку на одній із зустрічей, де було багато різних медійних осіб, намагався тягнути руки щоб привітатися 😀
Ну і загалом, щоб виглядати обізнаним і експертним треба до кожної тези казати "згідно військової науки", а слово "батальйон" на гучності х2.
30.11.202407:38
З приводу вчорашніх призначень.
Бажаємо їм удачі на новій посаді і нагадуємо, що Залужний мав колосальний авторитет після початку війни, а звільнення Херсона і Харкова стали для нього своєрідним «Тулоном». Але багато хто відвернувся від нього одразу після контрнаступу-2023, Бахмута і Кринок.
У Сирського не було свого особистого «Херсона» і «Харкова» як у Головкома ЗСУ. Зате були Авдіївка, Харків і Мар'їнка. Зараз ще Курахове і росіяни за кілька кілометрів від Дніпропетровської області. Курська операція «Тулоном» уже не стане, скоріше навпаки. А про те, що він відстояв Київ і вигнав окупантів з Харківської області вже мало хто згадує. Тому він піддасться щоденній критиці.
Якщо у новопризначених не вийде зробити свій «Тулон» то не мине й кількох місяців, і Драпатого, і Апостола, і Палісу будуть хейтити так само. В армії, що відступає, не заробляють авторитет, але дуже швидко його втрачають.
А зараз нам потрібна піхота в опорниках і посадках. Нам потрібна навчена піхота. Нам треба, щоб люди йшли на фронт, а не ховалися від нього. Нам треба, щоб люди відпочили. Нам потрібна системна робота з причинами проблем, а не «потужні» медійні призначення під ефектні кадри з стрибаючим БМП 10-річної давності.
28.11.202415:32
За останні кілька днів противник двічі продемонстрував, що може кардинально змінювати свої плани на тактичному рівні і переводити їх в оперативний успіх.
Перший раз, 17 листопада ударом на Роздольне, змінив напрямок своїх активних дій на південь від Курахового і замість атаки на Костянтинопільське для виходу в тил курахівському гарнізону повернув на захід у бік Великої Новосілки. Тим самим, вийшовши в тил підрозділам СОУ біля н.п. Благодатне, Нескучне і Макарівка, різко погіршивши їхнє тактичне становище. Удар благополучно проморгала розвідка ОТУ, доповіла в ОСУВ і далі, далі наверх. (До речі, де цим відразу скористалися антагоністи Сирського і через низку ОПшних каналів повідомили «про прорив орків у Великій Новосілці», зваливши всю провину одразу на головкома. По суті того, що відбувається - вірно частково, а за формою доведення інформації до громадськості - не вірно взагалі).
Вдруге,в ніч на 24 листопада проривом біля невеликого села Жовте на південь від Покровська. Цей прорив має на меті вихід до Новотроїцького, а от потім з високою часткою вірогідності, почне перетворюватися на «південне охоплення фортеці Покровськ». Першим привернув увагу і позначив напрямок цього удару тільки Мучной, а відзначив на карті -Deep State. При цьому прорив у районі Жовтого може мати і політичну мету - до кордону з Дніпропетровською областю близько 15 кілометрів, і вихід до нього додасть нові ввідні в рівняння закінчення війни. Цієї ж мети дотримуються і війська росіян у районі Новодарівки та Рівнопіля (7 км кордону області).
Висновок. Противник постійно змінює напрямок свого головного удару і діє варіативно. При цьому ворог може собі дозволити не слідувати очікуванням «експертів», які, не приходячи до тями, ще навесні позначили Покровськ головною ціллю і чекали, доки він почне його штурмувати в лоб. Крім того, окупанти пов'язують політичні цілі війни з військовими і діють в довгу, що в принципі є основою стратегії. Ми, у відповідь на це, демонструємо медійну злагодженість у відстоюванні інтересів різних політичних груп, уміння в «Гру престолів», а також черговий шедевр у вигляді «Контрнаступ-2025».
Bloomberg вже написали, що Сили оборони сьогодні вночі уперше завдали удару по території РФ системами ATACMs. Ціллю був 67-й арсенал ГРАУ у Карачеві (Брянська область)
❗️ Одна з реформ, яка конче потрібна сьогодні українській армії
👥 Обговорення думок щодо переходу на рівень управління дивізія/армійський корпус проходить досить давно, а останнім часом набирає обертів. Здавалося б, звучить все дуже легко, але одночасно є дуже складним, адже це все необхідно правильно пояснити і мати конструктивне розуміння. Найкращі думки цього процесу можуть висловити безпосередньо військові і одним з таких є командир 12 бригади спеціального призначення «Азов» Денис Прокопенко, який висловився про це на своїй сторінці у Facebook.
😎 Пост можуть перейти прочитати всі, але хочеться виділити саме аргументи, які зазначив пан Денис:
1. Єдність командування. Командир дивізії/армійського корпусу, які варто створювати на фундаментах боєздатних бригад за рахунок скорочення мертвонароджених організмів, які втратили свою боєздатність так і не набувши її, зможуть організовувати бойову та спеціальну підготовку в штатних підрозділах, особисто відповідати за процес та якість підготовки, тверезо оцінювати бойові спроможності та відповідно ставити задачі за призначенням кожній бригаді/полку. 2. Ініціатива. Більш впевнено, не втрачаючи ініціативи та ситуативної обізнаності, керувати штатними підрозділами на лінії бойового зіткнення, без приданих сил, маючи все своє, крім авіації. 3. Простота. Покращення процесу управління військами та стійкості оборони. 4. Економія зусиль. Стійке управління військами дасть змогу збільшувати операційні зони та смуги оборони на лінії бойового зіткнення (навіть на ділянках прориву) P.S. Це зараз і так робиться, бо хто везе на тому і їдуть. За крайні три місяці нашій бригаді її збільшували тричі. 5. Безпека. Зменшення потреби затикання дир та тушіння пожарів приданими підрозділами, що ускладнює взаємодію та майже ніколи не дає бажаного результату, у разі відсутності фундаментального підходу. 6 . І найголовніше — зменшення ручного управління на тактичному рівні, в свою чергу дасть змогу генералітету займатися питаннями стратегічного планування, (бо це їх обовʼязки) та більш пріоритетними задачами, такими як стратегічна оборона, до якої входить комплекс досі не розпочатих заходів.
🗒 Аргументів насправді більше, і в процесі обговорень та роздумів їх можна легко знайти. І це дійсно та тема, яку необхідно обговорювати та надавати розголос, адже це ті необхідні зміни, які можуть вирішити ряд колосальних проблем, наслідком яких є втрата території,безглузда втрата людей, хаос, безвідповідальність і можливість існування бездарних людей в структурі управління. На сьогодні московити дійсно воюють дивізіями, армійськими корпусами і це має свої результати. А ми маємо купу чинників, які негативно впливають на фронті у вигляді безтолкового прикомандирування підрозділів та їх використання, нульову ситуаційну обізнаність, нульове встановлення взаємодії між підрозділами, погане забезпечення, брехню та неефективне управління боєм на стратегічному рівні, бо, умовно, якийсь ідіот в ОТУ може нарізати абсолютно нелогічні задачі на низ, не володіючи обстановкою.
Процитувавши основні принципи війни за безсмертним Клаузевіцем, з надіями на краще, хай всім нам насниться план перемоги, де ми почнемо проводити реальні реформи та накопичувати, чи хочаб не розпорошувати ресурси для довгоочікуваної перемоги, або відтермінування нашої смерті.
Генштаб ЗСУ пояснив необхідність створення нових бригад замість поповнення особового складу наявних
Речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій роз'яснив необхідність створення у Збройних силах України нових бригад і посилення районів оборони бригад батальйонами з інших військових частин.
"З цього приводу треба зробити такі роз'яснення. Останнім часом ворог збільшив кількість полків, бригад і дивізій та чисельність свого особового складу майже на 100 тисяч людей. Також збільшилася протяжність лінії фронту. Для того щоб закривати фронт, у складі ЗС України й треба створювати нові бригади", - сказав речник.
Лиховій наголосив, що іншого дієвого способу протидіяти противнику, який переважає, просто немає, оскільки на сьогодні є 1300 км протяжності фронту з активними бойовими зіткненнями.
У Генштабі також зазначили, що на лінії бойового зіткнення російські окупанти мають значну перевагу, іноді п’ятиразову.
"Тому, коли під час бойових дій виникає загроза втрати позицій і рубежів оборони певних бригад, задіюють передислокацію сюди окремих батальйонів інших військових частин. Це логічний і унормований статутом спосіб дій для посилення оборони: коли на проблемних ділянках фронту є загроза прориву, на нього переводять підрозділи з неатакованих ділянок", - розповів Лиховій.
Він зазначив, що в умовах недостатності сил і засобів це оптимальний спосіб протидії силам противника, які переважають, у такий спосіб зменшується ризик прориву. Також, за словами речника, треба враховувати, що на сьогодні у Збройних силах немає можливості оперативно поповнювати бригади особовим складом.
Така потреба розписана на місяць наперед. Також треба розуміти, що люди, які поповнюють підрозділ, мають пройти в ньому адаптацію та злагодження, а на це потрібен час. Саме тому для посилення ділянки фронту, де виникає загроза прориву, задіюють уже сформований підрозділ, який готовий виконати завдання в стислі терміни", - пояснили в ЗСУ.
Крім того, Лиховій наголосив, що для ротації та заміни вже наявних бригад також потрібні бригади.
"Простим поповненням бригад, які зазнали значних втрат, теж не можна обмежитися - бо вони потребують бойового злагодження. Для їх заміни й виведення з району бойових дій потрібні нові бригади", - додав речник.
30.10.202408:42
Початок тут "...1. Постійна зміна постачальників, договорів, збільшення обсягу документообігу, некомпетентність бухгалтерів ДОТу – це треш. Деяким з моїх батів ДОТ не повернув підписані документи ще за весняні періоди (документи «курсують» тепер не між постачальником-військовою частиною, а між постачальником-в/ч-ДОТ-в/ч). Армія – це сувора звітність. Це певна специфіка ведення документації. Це злагодженість роботи фінансової, продовольчої, логістичної, стройової служб, в яких траблів і так багато. Зараз кінці з кінцями взагалі не звести. 2. Програми «ZSUProd_2022/2024»(S_FAS) та ІКС Dot-Chain сирі і мають безліч прогалин. 3. Комунікація ведеться, як і до цього, з постачальниками. Постачальники, як і раніше, можуть спокійно «не довезти», привезти «згнивше» або взагалі не по замовленню. А ще, у постачальника є підрядник, наприклад, «Глобино» у «ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ». А у того «Глобино» ще свій підрядник. Уловлюєте? Ланка тягнеться кудись у далечінь. 4. Вишенька на тортику від продслужби. Знаєте, скільки вартує прод.комплект військовослужбовця наразі? Трохи більше, ніж 106 грн. Це в тилу, коефіцієнт 1,0. На фронті - коефіцієнт 1.2. Трохи є різниця у вартості в залежності від договору і постачальника. Ну ок, може бути 118 грн. Для прикладу, на початку 2023 року вартість була 145,80 грн. Норма за військовим законодавством на добу – 3.500-6000ККал. Уявіть собі, як воно, змогти нагодувати бійця повноцінно на 106 грн. А як постачальникам – забезпечити продукти за такими цінами? Замкнуте коло. Начпрод одного с батів моєї бригади, що знаходиться на Кураховському напрямку, вимушений видавати продукти в полі під мінометним обстрілом. Бо по прод.складу прилетіло. А інший склад – зайняли вже підари. Будем чесними – це взагалі супер, коли є змога хлопцям на позиції доставити їжу та воду. Його нач. складу разом з ним (обидва бойові хлопці, з проблемами зі здоров`ям через поранення) видають, розвозять, грузять величезні об’єми продукції (о, так, серед якої, вірогідно, виявиться цвілий хліб). Людей катастрофічно не вистачає. Коли нач. складу має електронним підписом підписувать накладні? А начпрод писати прокламаціюна гнилу картоплю, пліснявий хліб, недовезене м’ясо, щоб ДОТ розглянув проблему з постачальником? (не усунув, а розглянув, якщо набереться достатньо прокламацій). Думаю, між підарською мінометкою і артою. Але до КАБів. Так, пане Жумаділов?)"
30.10.202408:42
До чергової проблеми з ДОТ попросили нашого підписника - тиловика однієї з бригад на курахівському напрямку розповісти про свій досвід взаємодії з ДОТом: "Жодне військо не буде функціонувати без тилового забезпечення. В тому числі – без продовольчого забезпечення. Хто не в курсі, може подумати, що продслужба – «найсмачніша», найлегша. Ні. В тиловиках розгільдяїв вистачає, але ті, хто тягнуть цей пласт роботи, підтвердять обсяг геморою через специфіку служби. І в розпал війни ми робимо шо? Правильно – нововведення. ДОТ. Можна довго сперечатись, нащо насправді той Державний оператор тилу. В теорії ідея прогресивна - ДОТ героїчно вигриз у старих (звичайно ж, корумпованих) постачальників право збирати замовлення з військових частин. Корупційний ланцюг мав розірватись, недобросовісні начпроди та постачальники згортають свої «мутні схеми» з фіктивними поставками тощо. Впроваджується систематизація, ДОТ налагоджує своїми силами логістику поставок, відбувається цифровізація, автоматизація, оптимізація (далі придумайте самі) процесів. Перехід від «паперової армії» до світлого майбутнього. По факту – маємо додатковий прошарок, ланку між постачальниками, державою та в/ч. Здогадатися, чим і кому це фінансово вигідно – неважко. В співробітників ДОТу абсолютно відсутнє розуміння задач складнощів продовольчих служб армії, особливо, в умовах активної фази війни. Онлайн бріфінги, відеоконференції, «як підписати накладні онлайн спеціальною печаткою без реєстрації та смс». Про корупційні схеми, вибірковість до постачальників, абсолютну відсутність контролю за ЯКІСТЮ продукції, умовами її зберігання, відсутність відповідальності за зірвані строки поставки, знайдені голки в сирому м’ясі тощо писати не буду – то довго. Почитати можна тут і тут. Розкажу лиш трошки спостережень з досвіду роботи:..." Продовження тут
21.10.202415:36
Основне з інтерв'ю військовослужбовців бригад, що обороняють Курахове, для іспанського видання El Paso. 1. Про причини відступу: «Чому ми йдемо назад? Тому що у нас немає ротацій, ми не відпочиваємо, ми деморалізовані» - “Шкода”, офіцер 46 бригади. 2. Про причини СЗЧ: «У мене був друг, ми звали його Англія. Він усю війну воював на нулі, у Роботині, Соледарі, Херсоні... Він був виснажений, не міг більше, а командири не давали йому відпочинку. Кілька днів тому він пішов, ось так просто» - Шкода. 3. Про відсутність ротації: «Бійці можуть проводити на своїх позиціях до трьох місяців без відпочинку і ротації, тоді як рік тому максимальний термін становив один місяць. У перший рік війни основна ротація відбувалася кожні чотири дні» - сержант Чурбанов, 46 бригада. (Середній час перебування солдатів на позиціях у Кураховому становить 25 днів, за словами військових, з якими проводилися консультації). 4. Про нестачу особового складу: «Росіяни мають перевагу в піхоті три до одного. Слава богу, у них немає точної інформації про те, як погано ми себе почуваємо в певних місцях» - “Бізон”, боєць 119 бригади ТРО. 5. Про силові дії ТЦК: «На кожного, якого вони набирають таким чином, ми втрачаємо 40 осіб, які могли б до нас приєднатися»- “Дімсон”, військовослужбовець однієї з бригад у Кураховому. 6. Про відсутність мотивації у набраних силою мобілізованих: «Мобілізація проходить погано, тому що люди налякані. Вони бачать, що вас силоміць забирають з вулиці і відправляють на фронт без жодної підготовки. Я не хочу, щоб поруч зі мною були такі люди, невмотивовані, тому що від цього залежить моє життя"- “Шкода”. «Дімсон» стверджує, що двоє з його товаришів по полону були недосвідченими і перебували на фронті лише три дні. 7. Про проблему з особовим складом від представників Міноборони: «Зараз проблема не в зброї, а в людях. Ніхто не хоче йти в армію. Бригади кажуть нам, що вони не можуть ротувати, що вони виснажені. Скоро не буде достатньо людей, щоб воювати» - глава місії МО, з яким спілкувалися журналісти, попросив не називати його імені. 8. Про відсутність ротації на нулі: "Є ще одна причина, через яку ротації відбуваються рідше, - це масована присутність безпілотних літальних апаратів, які ускладнюють пересування солдатів". 9. Про складнощі боїв БПЛА в Кураховому «Спроба вести війну за допомогою дронів має недолік у міській обороні: цими безпілотними апаратами складніше маневрувати між будівлями, ніж на відкритій місцевості» 10. Про перспективи: «Якщо ситуація не зміниться, росію не зупинити, якщо ситуація не зміниться, нашим онукам теж доведеться продовжувати воювати» - сержант Чурбанов, 46 бригада.
19.10.202417:02
Абсолютно вірно. Прогрів. Тим більше, коли основні «спонсори» бюджету країни вже про це прямо натякали.
Для продовження війни, якщо вона затягнеться, потрібна піхота. Так, обічна проста піхота. Потрібні ті, хто триматиме опорники, позиції, будівлі, посадки. А їх зараз катастрофічно не вистачає. Коли кілька кілометрів тримає піввзводу, це не справа. Якщо ширина фронту не зменшується, а ще більше розширюється за рахунок нових плацдармів і напрямків, і замість ущільнення підрозділів, ми навпаки фронт розтягуємо, то питання укомплектування «старих» бригад стає стратегічним. Штампуванням «нових» бригад, це питання не вирішити.