Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Представництво Президента України в АР Крим 🌊🎗 avatar

Представництво Президента України в АР Крим 🌊🎗

Politics
Наші соцмережі: https://linktr.ee/ppu.gov.ua
Контакти Представництва: Михайла Грушевського 24/2, Kyiv, Ukraine
Телефон: +380 44 255 0548
E-mail: ark@ppu.gov.ua
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateAug 08, 2019
Added to TGlist
Jun 17, 2023

Latest posts in group "Представництво Президента України в АР Крим 🌊🎗"

18 травня, з нагоди 81-х роковин незалежності генодицу кримськотатарського народу, була опублікована авторська колонка Постійної Представниці Ольги Куришко для платформи United24.

У ній порушено питання історичної відповідальності та паралелей між трагедією злочинної депортації кримськотатарського народу 1944 року і сучасною політикою російської окупаційної адміністрації в Криму

💢 Постійна Представниця у новому матеріалі нагадує, що масове замовчування минулих злочинів призвело до їх повторення — сьогоднішній тиск, репресії, "тиха депортація", знищення культури та переслідування кримських татар є продовженням імперської логіки.

🔗 Читати повну колонку: https://cutt.ly/JrxBoH8R 

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🔵 Оперативна інформація щодо ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя станом на 19 травня 2025 року

Головне за тиждень


▶️ Стан здоров'я українського політв'язня Олексія Кисельова, якого незаконно утримують у російській колонії мурманської області, погіршується. Чоловіка часто поміщають до штрафного ізолятора — зокрема, протягом останнього місяця він перебував там через відмову виконувати примусову працю. Політв’язень зазнає постійного тиску, має обмежений режим перебування та скаржиться на проблеми з кістками та суглобами, спричинені суворими умовами утримання й відсутністю належної медичної допомоги. Чоловіка затримали 22 липня 2022 року в тимчасово окупованому Генічеську, а згодом засудили до 8,5 років позбавлення волі за обвинуваченням у нібито участі в добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Злочини окупації

▶️ Російська окупаційна адміністрація в Криму планує депортувати кримськотатарського політв’язня Насруллу Сейдалієва до Узбекистану. Там йому загрожують тортури, повторні переслідування та фальсифіковані звинувачення.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
📅 20 травня о 9:00 в Українському кризовому медіацентрі, за адресою вулиця Хрещатик, 2, відбудеться відкритий медіабрифінг Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим щодо порушення прав осіб, що належать до національних меншин (спільнот), корінних народів на Кримському півострові в умовах окупації з боку Російської Федерації: порушення права на ідентичність.

Під час брифінгу йтиметься про:
▪️ ключові тенденції у сфері міжнаціональних взаємин на окупованому півострові в контексті політики нав’язування «загальноросійської ідентичності»;
▪️ практики заміщення населення та зміни етнічного складу Криму з боку Російської Федерації;
▪️ форми асиміляційної політики та репресій, спрямованих проти представників національних меншин і, зокрема, кримськотатарського народу.

Учасники брифінгу:
Ольга Куришко — Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим;
Євген Бондаренко — Керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим;
Юлія Тищенко — Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень, співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості;
Ігор Лосовський — Заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті
Ельвін Кадиров — Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
Рефат Чубаров — Голова Меджлісу кримськотатарського народу
Сулейман Мамутов — Член Постійного Форуму ООН з питань корінних народів
Степан Махсма — Голова Федерації грецьких товариств України

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🥀 У Сквері миру біля Меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбулася церемонія вшанування пам’яті тих, хто загинув під час насильницької депортації та років вигнання.

➡️ У межах заходу від імені Президента України Володимира Зеленського відбулося покладення кошика з квітами до Меморіалу памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу. До участі в урочистих церемоніях також долучилися представники державної влади, дипломатичних установ, члени Меджлісу кримськотатарського народу, запаливши гасові лампи та поклавши квіти.

📝 Всі охочі мали нагоду взяти участь в акції "Листи до вільного Криму" та написати лист підтримки кримським політв'язням, ознайомитися зі комунікаційними меседжами та напрацюваннями Представництва з реінтеграційних політик, Стратегією когнітивної деокупації Криму, Пріоритетними кроками України після деокупації Криму.

ℹ️ На локації також діяла інформаційна виставка, яка розповідає про ключові трагічні події історії кримськотатарського народу, зокрема про анексію Кримського ханату 1783 року, депортацію радянською владою 1944 року та сучасну російську окупацію Криму, яка розпочалася у 2014 році. Важливою частиною виставки стали свідчення тих, хто пережив депортацію, та їхніх нащадків, які розповіли про важке повернення на Батьківщину.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні день, що нагадує, чому будь-які жорстокі імперії заслуговують на падіння. 81 рік тому радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Цілий народ вигнали з рідної землі й кинули в дорогу, що стала смертним вироком для тисяч і тисяч людей, для багатьох сімей. Щонайменше третина кримськотатарського народу була втрачена через хвороби, голод, виснаження і знущання. Трагедія, яка стала можливою через злочинну тоталітарну систему й безкарність вождів у Москві. Трагедія, яка ніколи не мала б повторитися. Але сталася ще одна російська окупація Криму у 2014 році, і тепер знову тисячі сімей, на жаль, розділені. Знову треба боротися за свободу та власний дім.

Шануємо пам’ять усіх жертв депортації, цього геноциду кримськотатарського народу. Пам’ятаємо, як важливо, що народ зміг повернутися додому. Працюємо, щоб захистити нашу незалежну державу, усіх наших людей, усю нашу землю.

Крим, як і вся Україна, має бути вільним. Імперії завжди падають.
Є те, чого не відбілити жодною брехнею. І те, чого не освітити найсвітлішим розумом дослідників.

Депортація 1944 — акт геноциду кримськотатарського народу. Акт насилля, що супроводжували плачі тисяч дітей, чиї батьки вмирали в дорозі, і матерів, які оплакували тільця дітлахів, які радянські солдати безжалісно викидали з ешелонів.

Кожна сльоза депортованих віддзеркалювала більше, ніж ми можемо зʼясувати, уявити. Фото з дороги невідомі або їх не існує зовсім. Усе, що ми маємо сьогодні, — це свідчення дітей депортації, які бачили жахи наживо. Їх ми і зшиваємо: клаптик до клаптика.

Пам’ятаймо жертв геноциду кримськотатарського народу!


За озвучення вдячні аудіомайстерні Гуг-Гури.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🕯 18 травня Україна відзначає одну з найтяжчих і найболючіших подій у своїй історії — геноцид кримськотатарського народу.

💔 Це день національної скорботи, коли ми повертаємо памʼять про тих, кого примусово позбавили дому, мови, рідної землі та навіть життя. Депортація тривала більше, ніж кілька діб у дорозі, це був шлях крізь спецпоселення, виснажливі примусові роботи, голод, втрати та тавро "зрадників", що тривав майже пів століття.

💢 Геноцид 1944 року мав на меті не лише фізичне переміщення, а й був частиною асиміляційної політики. Було здійснено тотальне перейменування кримської топоніміки, розпочато ліквідацію історичної памʼяті кримських татар у публічному просторі, а Крим було проголошено "споконвічно російською землею". Будинки депортованих одразу передавали новоприбулим переселенцям із ррфср, стираючи сліди присутності корінного народу.

📛 Сьогодні, коли російська федерація знову окупувала Крим, ми бачимо пряме продовження цієї політики. Арешти, політично вмотивовані вироки, насильницькі зникнення, тортури, обмеження мовних і культурних прав корінних народів України та українців свідчать, що колоніальний тиск не припинився.

‼️ Україна не приймає політику цілеспрямованого забуття, яка супроводжувала сталінську депортацію кримських татар і триває в умовах сучасної окупації Криму. Громадянське суспільство усвідомлює ризики повторення репресивних практик, спрямованих на знищення ідентичності, мови, культури та прав кримськотатарського народу, і працює над тим, щоб їм запобігти.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
18 травня ми згадуємо найстрашніший злочин проти кримськотатарського народу — геноцид 1944 року, коли весь народ був насильно депортованим з рідного Криму.

Запрошуємо всіх мешканців і гостей Києва, представників кримськотатарської спільноти, молодь, громадськість — у цей день прийти до Меморіалу жертв геноциду кримськотатарського народу, щоби вшанувати памʼять, покласти квіти (троянди) і висловити солідарність.

📅 18 травня, Сквер Миру, біля станції метро Либідська. З 14:00 до 20:00 — діятиме простір памʼяті та підтримки.

На локації протягом цього часу діятимуть:

📝 "Листи до вільного Криму" — кожен охочий зможе написати листа підтримки кримським політвʼязням, яких Росія незаконно утримує за їхню проукраїнську позицію, кримськотатарську ідентичність та спротив російській окупації.

ℹ️ Інформаційна інсталяція — біля меморіалу розгорнута інформаційна виставка, що розкриває історію геноциду кримськотатарського народу та шлях повернення на Батьківщину.

📚 Роздаткові матеріали — всі охочі зможуть отримати роздаткові матеріали: історичні та інформаційні довідки про геноцид 1944 року, про боротьбу народу за повернення до Криму та про сучасні виклики, а також символи памʼяті, щоб вшанувати всіх жертв.

⏰ О 20:30 запрошуємо всю громаду міста Києва, представників кримськотатарського народу на спільну акцію, щоб разом запалити свічки у формі Кримського півострова та кримськотатарської тамги — символу свободи, нескореності та гідності, коли полумʼя кожної свічки говоритиме: "Ми памʼятаємо. Ми поруч. Крим буде вільним". Світло цієї акції — не тільки про минуле. Це — про надію, про шлях додому, про майбутнє, вільне від окупації та репресій.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
💢 У травні 1944 року сталінський режим здійснив один із найжахливіших злочинів — геноцид проти кримськотатарського народу. За лічені години десятки тисяч людей були вигнані зі своїх домівок у Криму, де жили покоління їхніх предків. Їх вивозили в переповнених товарних вагонах без належного харчування, води, медичної допомоги… Багатьох чекала смерть у дорозі, інші помирали в місцях заслання від хвороб, голоду, виснаження. Радянська влада мала на меті стерти саму ідентичність народу — його культуру, мову, пам’ять, присутність на рідній землі.

🕯 18 травня о 12:00 — хвилина мовчання. Зупиніться, щоб пам’ятати.

Хвилина мовчання — акт глибокої поваги до жертв, вияв солідарності з болем тих, хто вижив, і сигнал усьому світу: ми пам’ятаємо. У цей момент стихає все, щоби голос історії прозвучав гучніше. Це мовчання говорить за тисячі втрачених життів, за зруйновані родини, за біль, який досі не зникає, адже історія повторюється.

Історія, яку замовчують — повторюється. Злочини, про які забули — знову стають можливими. Сьогодні, в умовах нової російської окупації Криму, кримські татари знову зазнають переслідувань, арештів, катувань, принижень.

Памʼятаємо і вшановуємо.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🎥 У кінотеатрі "Жовтень" відбувся захід, присвячений 81-м роковинам депортації кримськотатарського народу, в рамках якого відбудеться показ фільму "1944", захід ініційований Меджлісом кримськотатарського народу.

У рамках заходу відбувся показ документального фільму"1944" виробництва "FRESH production", у якому представлено свідчення тих, хто особисто пережив депортацію кримськотатарського народу. Герої фільму згадують, як їхні родини прокидалися від раптового стуку у двері, як їх вантажили в товарні вагони й вивозили з рідного Криму, як розпочиналися перші роки життя у засланні — роки, позначені голодом, хворобами та масовою смертністю. Саме ці умови стали причиною загибелі майже половини депортованих — 46% кримськотатарського народу.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
Обличчя спротиву: історія кримськотатарського активіста Яшара Шихаметова

9 лютого 2022 року суд у російському ростові-на-дону виніс Яшару Шихаметову обвинувальний вирок, засудивши його до 11 років позбавлення волі, з яких перші 4 роки — в колонії суворого режиму.

У грудні 2023 року апеляційний військовий суд у місті власиха московської області рф залишив вирок у силі. Через серйозні проблеми зі спиною Шихаметова виносили із зали суду на ношах. Під час судового засідання він також скаржився на болі в серці та нирках, а також на проблеми зі слухом, що не дозволяли йому повноцінно брати участь у розгляді справи.

Наразі Яшар Шихаметов утримується в в'язниці УШ 382/Т у місті балашов саратовської області, що за понад 1000 км від Криму.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
💢 Уночі 16 травня 2022 року кримський художник і громадський активіст Богдан Зіза здійснив акцію спротиву російській агресії, обливши синьо-жовтою фарбою будівлю окупаційної адміністрації у Євпаторії.

Він кинув пляшку з запальною сумішшю у двері будівлі не з метою підпалу, а як символічний жест протесту проти повномасштабного вторгнення росії в Україну. Свій протест Богдан Зіза записав на відео, яке він не встиг оприлюднити до затримання, як звернення до суспільства. Ідея для відео виникла як реакція на затримання фсб його друзів та як відповідь на свідчення про жахливі звірства російської армії в Бучі.

Наступного дня російські силові структури затримали Богдана, звинувативши його у "тероризмі". Вже 3 роки українського активіста окупанти утримують у російській в'язниці.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
16 травня біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу відкрилася інформаційна інсталяція, що присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і розкриває історії депортації та повернення представників кримськотатарського народу.

Частина інсталяції висвітлює історичні події у житті кримськотатарського народу, дотичні до колоніальної політики російської імперії та її наступників — радянського союзу та рф.

Інша частина виставки розповідає про родинні спогади о депортації та важкий процес повернення до Криму у 70-80 роках XX століття.

Осмислення тяглості колоніальної політики росії щодо півострова та злочинної спроби винищення корінного народу України важливе для руйнування російських міфів про кримськотатарський народ.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
⚡️ Сьогодні, під час пресконференції у Туреччині Президент України Володимир Зеленський наголосив на непохитності позиції держави щодо Криму.

За його словами, питання територіальної цілісності України не можуть бути предметом переговорів, оскільки це суперечить Конституції України.

"Крим — це частина нашої держави. Туреччина підтримує цю позицію. Розуміє це. Підтримує Статут ООН. Підтримує, що Крим — це Україна, Крим — це український півострів. Крим — український. Ми не визнаємо тимчасово окуповані території російськими, не визнаємо Крим російським. У всього світу така позиція. Обговорювати територіальні питання — це порушувати нашу Конституцію. Обговорювати, що відбувається, які гуманітарні там кризи — ми готові і хочемо. Але при всіх обговореннях юридично ми не визнаємо тимчасово окуповані території російськими. Я це підкреслюю, це моя непохитна позиція", — заявив Глава держави.


На початку пресконференції Президент подякував Президенту Туреччини Реджепу Ердогану за підтримку територіальної цілісності України та позицію, що Крим завжди є українським.

"Для мене це дуже важливі сигнали нашої особистої дружби і політичної підтримки України", — зазначив Володимир Зеленський


🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
У Харкові відбулася зустріч команди Представництва з представниками караїмської громади міста.

Захід був присвячений обговоренню сучасного становища громади, збереження культурної спадщини та релігійної ідентичності, а також викликів, з якими вона стикається в умовах війни та тимчасової окупації Криму.

Під час розмови особливу увагу було приділено історії формування караїмської громади Харкова, яка бере свій початок на початку ХХ століття. Більшість її членів — караїми, що прибули з Криму, оселилися у місті, заснували громаду та збудували караїмську кенасу, яка й донині залишається важливим символом релігійного та культурного життя.

Учасники погодилися з важливістю подальшої співпраці задля захисту прав корінних народів України, збереження релігійних споруд, формування архівних і дослідницьких ініціатив, а також зміцнення національної єдності в умовах широкомасштабної війни.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!

Records

24.10.202323:59
1.4KSubscribers
15.11.202423:59
200Citation index
20.03.202503:08
1.9KAverage views per post
03.04.202517:56
338Average views per ad post
14.05.202423:59
116.67%ER
19.03.202523:59
233.58%ERR

Popular posts Представництво Президента України в АР Крим 🌊🎗

Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
20.04.202506:20
Зло має свою годину, а Бог має свій день. Це один із сенсів, що закладено в історію Христа. Про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе.
 
Ми хочемо цього всі 1152 дні повномасштабної війни. Ми єдині в цьому. Щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату. Разом. Ми разом боремось за Україну. І разом молимось за Україну.
 
Нехай година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень.
Хай усе це здійсниться.
Хай Бог поможе нам у цьому.
Хай буде мир. Хай буде Україна.
Христос воскрес!
Воістину воскрес!
09.05.202507:03
День Європи: єдиний простір майбутнього

9 травня Україна відзначає День Європи разом із державами Європейського Союзу. Це державне свято встановлене Указом Президента України №266/2023 від 8 травня 2023 року. В документі наголошено:

"Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу".


Українське суспільство визначило свої політичні орієнтири та ціннісні засади. Повага до прав людини, принципи демократії та верховенства права — це основа внутрішньої й зовнішньої політики держави. Попри масштабні виклики, Україна зберігає політичну суб’єктність, гарантує безпеку партнерів і демонструє готовність до повноцінної участі в європейських інтеграційних процесах.

Крим — частина цього процесу. Після деокупації півострів покликаний стати майданчиком для розвитку інституцій, прав корінних народів, туристичної інфраструктури та регіональної безпеки в Азово-Чорноморському регіоні.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогодні день, що нагадує, чому будь-які жорстокі імперії заслуговують на падіння. 81 рік тому радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Цілий народ вигнали з рідної землі й кинули в дорогу, що стала смертним вироком для тисяч і тисяч людей, для багатьох сімей. Щонайменше третина кримськотатарського народу була втрачена через хвороби, голод, виснаження і знущання. Трагедія, яка стала можливою через злочинну тоталітарну систему й безкарність вождів у Москві. Трагедія, яка ніколи не мала б повторитися. Але сталася ще одна російська окупація Криму у 2014 році, і тепер знову тисячі сімей, на жаль, розділені. Знову треба боротися за свободу та власний дім.

Шануємо пам’ять усіх жертв депортації, цього геноциду кримськотатарського народу. Пам’ятаємо, як важливо, що народ зміг повернутися додому. Працюємо, щоб захистити нашу незалежну державу, усіх наших людей, усю нашу землю.

Крим, як і вся Україна, має бути вільним. Імперії завжди падають.
🗣 Ольга Куришко виступила з вітальним словом під час відкриття першого тижня Криму в Брюсселі: "Ми думаємо про людей, а не тільки про території"

12 травня у Брюсселі відбулося урочисте відкриття "Першого тижня Криму" — ініціативи, що триватиме до 16 травня і покликана привернути увагу міжнародної спільноти до ситуації на тимчасово окупованому півострові, а також до захисту прав його мешканців. Відкриття розпочалося з панельної дискусії, в якій з вітальним словом виступила Постійна Представниця Ольга Куришко.

У своєму виступі Ольга Куришко наголосила, що Крим продовжує чинити опір російській окупації:

"Крим — це насамперед люди, які борються за свободу, попри репресії: правозахисники, журналісти, активісти. Війна почалася у Криму, і саме там Росія почала використовувати свої імперські практики: тортури людей, придушення незалежних ЗМІ, обмеження релігійних свобод, порушення прав людини, мілітаризація та індоктринація дітей. Такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права".


🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
📚 Освітньо-інформаційна платформа створена для мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя з метою інформування про доступ до української освіти незалежно від місця перебування.

Інформація також буде корисною для мешканців інших тимчасово окупованих російською федерацією територій.

На платформі ви можете знайти інформацію (для дітей, батьків та вчителів) про:
🔸 Навчання в українській системі освіти
🔸 Навчальні програми та курси
🔸 Програми навчання для підвищення кваліфікації

Дякуємо за підтримку ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим нашим партнерам, зокрема злагодженій співпраці з Міністерством освіти і науки України, Державною установою “Український інститут розвитку освіти”, громадською організацією "Центр громадянської просвіти “Альменда”, а також Асоціацією інноваційної та цифрової освіти (AIDE).

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
12.05.202513:37
⚡️ 12 травня на вул. Хрещатик у Києві, біля Головпоштамту, відбулося офіційне відкриття інформаційної виставки "QIRIM IÇÜN / Заради Криму".

Виставка присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який щороку відзначається 18 травня і слугує публічним жестом пам'яті й солідарності, а також відкритим зверненням до суспільства про важливість осмислення складної історії Криму як частини українського історичного, політичного та культурного простору.

Заступник Постійної Представниці Денис Чистіков у своїй промові подякував учасникам заходу, Меджлісу кримськотатарського народу, активістам та всім, хто комунікує тему Криму у суспільному просторі. Він наголосив на тому, що Крим є невіддільною частиною Української держави та батьківщиною кримськотатарського корінного народу.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
📅 20 травня о 9:00 в Українському кризовому медіацентрі, за адресою вулиця Хрещатик, 2, відбудеться відкритий медіабрифінг Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим щодо порушення прав осіб, що належать до національних меншин (спільнот), корінних народів на Кримському півострові в умовах окупації з боку Російської Федерації: порушення права на ідентичність.

Під час брифінгу йтиметься про:
▪️ ключові тенденції у сфері міжнаціональних взаємин на окупованому півострові в контексті політики нав’язування «загальноросійської ідентичності»;
▪️ практики заміщення населення та зміни етнічного складу Криму з боку Російської Федерації;
▪️ форми асиміляційної політики та репресій, спрямованих проти представників національних меншин і, зокрема, кримськотатарського народу.

Учасники брифінгу:
Ольга Куришко — Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим;
Євген Бондаренко — Керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим;
Юлія Тищенко — Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень, співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості;
Ігор Лосовський — Заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті
Ельвін Кадиров — Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
Рефат Чубаров — Голова Меджлісу кримськотатарського народу
Сулейман Мамутов — Член Постійного Форуму ООН з питань корінних народів
Степан Махсма — Голова Федерації грецьких товариств України

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
17.05.202507:48
🎥 У кінотеатрі "Жовтень" відбувся захід, присвячений 81-м роковинам депортації кримськотатарського народу, в рамках якого відбудеться показ фільму "1944", захід ініційований Меджлісом кримськотатарського народу.

У рамках заходу відбувся показ документального фільму"1944" виробництва "FRESH production", у якому представлено свідчення тих, хто особисто пережив депортацію кримськотатарського народу. Герої фільму згадують, як їхні родини прокидалися від раптового стуку у двері, як їх вантажили в товарні вагони й вивозили з рідного Криму, як розпочиналися перші роки життя у засланні — роки, позначені голодом, хворобами та масовою смертністю. Саме ці умови стали причиною загибелі майже половини депортованих — 46% кримськотатарського народу.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
18.05.202515:00
🥀 У Сквері миру біля Меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбулася церемонія вшанування пам’яті тих, хто загинув під час насильницької депортації та років вигнання.

➡️ У межах заходу від імені Президента України Володимира Зеленського відбулося покладення кошика з квітами до Меморіалу памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу. До участі в урочистих церемоніях також долучилися представники державної влади, дипломатичних установ, члени Меджлісу кримськотатарського народу, запаливши гасові лампи та поклавши квіти.

📝 Всі охочі мали нагоду взяти участь в акції "Листи до вільного Криму" та написати лист підтримки кримським політв'язням, ознайомитися зі комунікаційними меседжами та напрацюваннями Представництва з реінтеграційних політик, Стратегією когнітивної деокупації Криму, Пріоритетними кроками України після деокупації Криму.

ℹ️ На локації також діяла інформаційна виставка, яка розповідає про ключові трагічні події історії кримськотатарського народу, зокрема про анексію Кримського ханату 1783 року, депортацію радянською владою 1944 року та сучасну російську окупацію Криму, яка розпочалася у 2014 році. Важливою частиною виставки стали свідчення тих, хто пережив депортацію, та їхніх нащадків, які розповіли про важке повернення на Батьківщину.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
21.04.202509:56
🤝 У Представництві відбулася зустріч із помічниками конгресменів США та представниками аналітичного центру CSIS

15 квітня, Постійна Представниця Ольга Куришко разом із командою Представництва провела зустріч із помічниками конгресменів Сполучених Штатів Америки та представниками аналітичного центру CSIS.

Під час зустрічі Постійна Представниця Ольга Куришко розповіла присутнім про діяльність Представництва, наголосивши на діяльності установи в різних напрямках, зокрема моніторинг ситуації в окупованому Криму, розробка стратегічних документів щодо Криму тощо.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🕯 18 травня Україна відзначає одну з найтяжчих і найболючіших подій у своїй історії — геноцид кримськотатарського народу.

💔 Це день національної скорботи, коли ми повертаємо памʼять про тих, кого примусово позбавили дому, мови, рідної землі та навіть життя. Депортація тривала більше, ніж кілька діб у дорозі, це був шлях крізь спецпоселення, виснажливі примусові роботи, голод, втрати та тавро "зрадників", що тривав майже пів століття.

💢 Геноцид 1944 року мав на меті не лише фізичне переміщення, а й був частиною асиміляційної політики. Було здійснено тотальне перейменування кримської топоніміки, розпочато ліквідацію історичної памʼяті кримських татар у публічному просторі, а Крим було проголошено "споконвічно російською землею". Будинки депортованих одразу передавали новоприбулим переселенцям із ррфср, стираючи сліди присутності корінного народу.

📛 Сьогодні, коли російська федерація знову окупувала Крим, ми бачимо пряме продовження цієї політики. Арешти, політично вмотивовані вироки, насильницькі зникнення, тортури, обмеження мовних і культурних прав корінних народів України та українців свідчать, що колоніальний тиск не припинився.

‼️ Україна не приймає політику цілеспрямованого забуття, яка супроводжувала сталінську депортацію кримських татар і триває в умовах сучасної окупації Криму. Громадянське суспільство усвідомлює ризики повторення репресивних практик, спрямованих на знищення ідентичності, мови, культури та прав кримськотатарського народу, і працює над тим, щоб їм запобігти.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
10 травня виповнилося б 32 роки українському воїну, учаснику Революції Гідності, кримському активісту та розвіднику Головного управління розвідки Міністерства оборони України Олександру Клепікову.

Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році брав участь в обороні Миколаєва, зокрема організовував інженерні споруди, здійснював бойові та диверсійні операції разом із підрозділами територіальної оборони. Згодом був направлений до Києва, де долучився до оборони столиці. Брав участь у спеціальних операціях, зокрема з доставлення підкріплення, евакуації поранених і забезпеченням зв’язку для захисників «Азовсталі».

5 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання із пошуку та підтримки підбитого вертольота в районі населених пунктів Межиріч і Новоселівка (Запорізька область) гелікоптер Мі-8, на борту якого перебував Олександр Клепіков, було збито. Він загинув разом з іншими офіцерами ГУР МО.

Олександр Клепіков — це ім’я назавжди у пам’яті, у вулицях, у тих, хто продовжує боротьбу за нашу перемогу за вільний Крим.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
🎗 Продовжуємо інформувати про суспільні настрої жителів Криму та про людей, які руйнують наративи російської пропаганди, в нашій рубриці #рух_спротиву, спільно з Центром національного спротиву.

▶️ Силовики окупаційної адміністрації затримали місцевого мешканця Нижньогірського району за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито оскверненні могили воєнного кореспондента окупаційних військ олександра федорчака, якого змусили дати проти себе зізнавальні показання.

▶️ Окупанти пред’явили 29-річному мешканцю Керчі обвинувачення у нібито "державній зраді". Чоловіка звинувачують у співпраці з українською розвідкою та передачі координат об’єктів окупаційних військ, зокрема, так званого "кримського мосту" та військового аеродрому у Іслямтерецькому районі. Його затримано, порушено кримінальну справу, а російські ресурси опублікували відео із "зізнаннями", записане у присутності представників окупаційних структур.

▶️ 21-річний місцевий мешканець Давид Азарян у соціальних мережах негативно висловлювався про дії росії на окупованому півострові. Силовики заарештували чоловіка на 15 діб.

▶️ Окупанти змусили просити вибачення на камеру у мешканця села Урожайне Феодосійський район за те, що той розфарбував паркан власного будинку у синьо-жовтий прапор, а також намалював на воротах національний символ кримських татар — тамгу.

💛 Висловлюємо щиру вдячність усім, хто не боїться заявляти про свою позицію та залишатися вірним Україні, попри загрози й тиск. Разом ми продовжуємо боротьбу за визволення Криму, щоб повернути додому свободу, гідність і спокій. Крим залишається частиною України — і кожен небайдужий голос наближає момент його звільнення. Слава Україні!

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
18 травня ми згадуємо найстрашніший злочин проти кримськотатарського народу — геноцид 1944 року, коли весь народ був насильно депортованим з рідного Криму.

Запрошуємо всіх мешканців і гостей Києва, представників кримськотатарської спільноти, молодь, громадськість — у цей день прийти до Меморіалу жертв геноциду кримськотатарського народу, щоби вшанувати памʼять, покласти квіти (троянди) і висловити солідарність.

📅 18 травня, Сквер Миру, біля станції метро Либідська. З 14:00 до 20:00 — діятиме простір памʼяті та підтримки.

На локації протягом цього часу діятимуть:

📝 "Листи до вільного Криму" — кожен охочий зможе написати листа підтримки кримським політвʼязням, яких Росія незаконно утримує за їхню проукраїнську позицію, кримськотатарську ідентичність та спротив російській окупації.

ℹ️ Інформаційна інсталяція — біля меморіалу розгорнута інформаційна виставка, що розкриває історію геноциду кримськотатарського народу та шлях повернення на Батьківщину.

📚 Роздаткові матеріали — всі охочі зможуть отримати роздаткові матеріали: історичні та інформаційні довідки про геноцид 1944 року, про боротьбу народу за повернення до Криму та про сучасні виклики, а також символи памʼяті, щоб вшанувати всіх жертв.

⏰ О 20:30 запрошуємо всю громаду міста Києва, представників кримськотатарського народу на спільну акцію, щоб разом запалити свічки у формі Кримського півострова та кримськотатарської тамги — символу свободи, нескореності та гідності, коли полумʼя кожної свічки говоритиме: "Ми памʼятаємо. Ми поруч. Крим буде вільним". Світло цієї акції — не тільки про минуле. Це — про надію, про шлях додому, про майбутнє, вільне від окупації та репресій.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
18.05.202505:31
Є те, чого не відбілити жодною брехнею. І те, чого не освітити найсвітлішим розумом дослідників.

Депортація 1944 — акт геноциду кримськотатарського народу. Акт насилля, що супроводжували плачі тисяч дітей, чиї батьки вмирали в дорозі, і матерів, які оплакували тільця дітлахів, які радянські солдати безжалісно викидали з ешелонів.

Кожна сльоза депортованих віддзеркалювала більше, ніж ми можемо зʼясувати, уявити. Фото з дороги невідомі або їх не існує зовсім. Усе, що ми маємо сьогодні, — це свідчення дітей депортації, які бачили жахи наживо. Їх ми і зшиваємо: клаптик до клаптика.

Пам’ятаймо жертв геноциду кримськотатарського народу!


За озвучення вдячні аудіомайстерні Гуг-Гури.

🏫 Представництво Президента України в АР Крим | 🇺🇦 Спротив триває!
Log in to unlock more functionality.