Додам до попереднього поста.
Мені байдуже, яке волосся у божества — світле чи темне, навіть якщо це прописано в каноні. Але коли, наприклад, богиню смерті перейменовують у богиню життя чи роблять смертною, яка раптом стала богинею незрозуміло чого, — це вже руйнування канону. Таким авторам краще не використовувати канонічні імена богів, якщо вони не готові дотримуватись оригіналу.
Хочете виділитися? Придумайте своїх богів, створіть власний світ, надихайтеся каноном, але використовуйте свої імена та свій пантеон.
Я, наприклад, колись створювала пантеон. У мене була богиня підводного світу, яка мала трохи рис Дагона (бо я ним надихалася) і трохи рис інших богів. Але імена реальних богів я не брала — лише окремі елементи, які мені подобалися.
Коли її діти почали її дратувати, вона підняла частину морського дна на поверхню, вигнала їх туди розбиратися, хто чим буде володіти, і як ділити материк. А сама пішла в загул і оргії з мужиками. 😂
До чого це я? Як у тій цитаті: "Ти або хрестик зніми, або труси натягни". Хочеш створювати лор — створюй, але не чіпай святе. Вивчай матеріали різних культур, щоб створити власний пантеон. А якщо пишеш слов'янське фентезі, то не пиши дурниць. Вивчай, як це було у предків, і передавай ці знання.
"Автор так бачить" тут не працює. Це ваша відповідальність перед несвідомим читачем. Спотворення канону, якщо воно стане популярним, може сприйматися як новий канон. Навіть зараз ведуться суперечки про існування деяких ритуалів, свят і богів, і поступово відшаровується те, що нав'язала русня.
І коли ту ж Таню Гуд, яка поруч не стояла з українським фентезі, називають її книги етнічним чи слов'янським фентезі, мені хочеться плакати. Це боляче. Це майже як порівнювати роментезі з "Грою престолів", але ще гірше.
Тому, автори, якщо ми відроджуємо культуру, робіть це відповідально. Якщо експериментуєте, то створюйте свої імена та світи. Читачі довіряють нам, а ми, виходить, їх обманюємо.
Середньостатистичний читач не буде шукати першоджерела. Їм це не потрібно. Вони читають і сприймають те, що написано на обкладинці книги.