Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Європейська Київщина avatar
Європейська Київщина
Європейська Київщина avatar
Європейська Київщина
09.05.202517:54
Пам’ятаєте цього хлопця? Для тих, хто підзабув, нагадую: це Роман, син бійця ССО на позивний «Лютий».

Минулого разу, коли ми завітали в гості до цих підрозділів, він приїхав з іграшковим екскаватором. Натяки ми розуміємо дуже добре, тому сьогодні знову тут! З трьома новими копачами: два великих для побратимів «Лютого» та один маленький для його сина. Малий тішиться і каже, що тепер підрозділ його тата зможе працювати ефективніше та «закопуватиме бомби проти ворога».

Навіщо ССО екскаватори насправді? У військових відповідь проста: «Без логістики та якісних ліній оборони жоден військовослужбовець не піде в бій». Це золоте правило, бо коли військові розуміють, що мають гарний захист, то легше бити ворога. А наші екскаватори допомагають будувати укріплення швидше, якісніше та комфортніше.

Проте не екскаваторами єдиними — усього привезли вантаж на суму 30 000 000 гривень, зокрема:

▪️ 3 мобільних шиномонтажних комплекси;
▪️ 300 FPV-дронів, з яких половина оптоволоконні;
▪️ 6 РЕБів на автівки;
▪️ зарядні станції;
▪️ Starlink;
▪️ електронна техніка.

Попри всі палиці в колеса, що ставлять нам представники влади, продовжуємо допомагати війську. Щоб нарешті настав мир, а всі батьки нарешті повернулися до дітей. Це мета нашої команди, яку ми наближаємо щодня.

📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
З вірою в Перемогу – маємо гарну новину!
Нещодавно наша землячка Ольга відкрила збір коштів для підрозділу, в якому проходить службу її рідний брат – Горяний Роман.
Завдяки згуртованості небайдужих людей вдалося зібрати 70 000 гривень!
Ще 70 000 гривень надійшли від стратегічного партнера громади – БФ «МХП-Громаді».
За зібрані кошти були придбані два квадрокоптери DJI Mavic 3 Pro, які вже сьогодні вирушили на Сіверський напрямок фронту. Вони допоможуть нашим захисникам ефективно проводити розвідку, виявляти ворога та, головне – берегти життя побратимів.
Щиро дякуємо кожному, хто зробив внесок у цю добру справу.
Ви – частина великої сили!
Слава Україні! Героям слава!

📝Дмитро Жукотанський
9 травня 1936 року народився український кінорежисер Юрій Іллєнко

Він був одним із засновників українського поетичного кіно. Став відомим завдяки роботі оператором у фільмі «Тіні забутих предків», який здобув світове визнання.

Як режисер Іллєнко дебютував з фільмом «Криниця для спраглих», що був заборонений радянською владою, як і багато його наступних робіт. Найвідоміші стрічки — «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою» та «Легенда про княгиню Ольгу».
08.05.202518:48
Упевнена ратифікація угоди України з США про надра у Верховній Раді - запорука того, що американці продовжать разом з нами пошук шляхів завершення війни з Рашкою. Що дає впевнену надію, що таки встоїмо, а значить - переможемо!
І Мерц нам в поміч!)

📝Володимир Сонюк
Новим Папою Римським став кардинал зі США

У Ватикані обрали нового Папу. Ним став Роберт Превост зі США, який взяв собі ім’я Лев XIV. Це перший в історії Папа Римський зі Штатів.

Відомо, що новий понтифік дуже близький до бачення Франциска щодо навколишнього середовища, роботи з бідними та мігрантами. Він також підтримав позицію попередника щодо дозволу розлученим і повторно одруженим католикам приймати Святе Причастя.

Напередодні конклаву його вважали «компромісним кандидатом» на папство.

"Звертаюся до всіх країн, до всіх народів: нехай буде між вами мир", — заявив новий Папа Римський.
07.05.202515:50
❗Фракція «Європейська Солідарність» продовжує публічне обговорення Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США.

Сьогодні лідер партії Петро Порошенко та представники фракції зустрілися з дипломатами, Надзвичайними і Повноважними Послами, які свого часу працювали в українській місії у США, експертами-міжнародниками, журналістами, які спеціалізуються на міжнародній тематиці.

Для «Європейської Солідарності» надзвичайно важливою є публічність процесу ухвалення стратегічних для країни документів і широка комунікація з громадськістю.

Саме за наполяганням депутатів «Європейської Солідарності» перше публічне обговорення з урядовцями Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США таки відбулося на засіданні Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. До нього долучилися більше 50 депутатів з усіх фракцій і комітетів, які не мали іншої можливості почути про деталі угоди. Також вперше за три роки були присутні журналісти.

«Європейська Солідарність» наголошує на важливості збереження стратегічного партнерства із США, військової допомоги Вашингтона і взаємовигідної співпраці із союзниками. При цьому ми зобовʼязані зберегти суб’єктність українського парламенту і його контролюючу функцію, та конституційність процесу.

Під час обговорення з дипломатами та експертами-міжнародниками всі учасники наголосили на важливості широкої публічної комунікації із українським суспільством щодо деталей Угоди; відзначили як позитивні пункти Угоди, так і дискусійні позиції, які потребують відповідей для суспільства від влади. Зокрема, відсутність в Угоді згадок про гарантії безпеки для України та можливі ризики щодо європейської інтеграції.

Всі звертають увагу на відсутність тексту Угоди про обмежене партнерство у Верховній Раді. Малозрозумілим також є поспіх з ратифікацією та відмова отримати висновок Конституційного Суду України щодо тексту, адже йдеться про довіру наших партнерів, яка має бути безсумнівною.

«Європейська Солідарність» також звертає увагу, що за наполяганням опозиційних фракцій Комітет ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва включив до тексту Угоди преамбулу, де йдеться про те, що Верховна Рада на момент ратифікації не отримала тексту Угоди про обмежене партнерство. А Угода про створення інвестиційного фонду Україна-США розповсюджується на всю територію України в її міжнародно визнаних кордонах.

Під час зустрічі також обговорили потенційні загрози для України в разі не ратифікації Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США.

При цьому ми констатуємо, що попри обіцянки урядова команда на цей час не зустрілася із фракцією «ЄС», і наполягаємо на такій зустрічі до засідання парламенту, на якому запланована ратифікація Угоди про створення інвестиційного фонду Україна-США.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
09.05.202515:28
Єдина фракція, з якою віце-прем’єрка Свириденко не зустрілася перед ратифікацією - це Європейська Солідарність .

Навіть опзж вона "уважила" свою присутністю. А з нами не захотіла зустрічатися, а після брифінгу про ратифікацію – просто втекла...
09.05.202510:48
🥀Слуги - звичайні флюгери.
На першому фото видно, як Мар'яна Безугла першою кинулась кланятись Тимчасовій повіреній США, яка прийшла до Верховної Ради.
На другому скріні бачимо, як захищаючи Бубочку, Безугла хоробро посилає Трампа на три літери за російським кораблем.
У нас питання - ЩО ТАМ З АМЕРИКАНСЬКОЮ ВІЗОЮ для цієї рудої лисиці?
Антиамериканізм, який розкачували слуги і їхні прислужники такі як Петров та Іванов - особливо огидно виглядає тепер, коли вони стеляться під ноги американцям.
🟥📝 Звернення Головного командира УПА Романа Шухевича-"Тараса Чупринки" з приводу капітуляції нацистської Німеччини:

Бійці й командири української повстанської армії

Гітлерівська Німеччина остаточно розгромлена і розбита. Не боятися більше українському народові ні винищування у газових камерах, ні масових розстрілів цілих десятків сіл озвірілими гестапівцями. Не буде вже німець бити по лиці свободолюбного українського селянина, ні відбирати його землі, щоб повернути його в раба німецького пана. Не гнатиме тисяч і десятків тисяч робітників у новітній ясир – в Німеччину......

.....Дотримати зброю в руках до тієї хвилини і станути на чолі воюючих проти Сталіна мас – Ваше священне завдання. Вірю, що виконаєте його з честю і фанатизмом, як виконували всі дотеперішні завдання. Новими методами боротьби, пристосованої до нової обстановки, дайте відповідь ворогові на його наступ.

🗺Слава Україні!

Тарас Чупринка Гол. Ком. УПА
Травень 1945 р.

📰Журнал "Повстанець" за квітень-травень 1945 року.
08.05.202518:22
Кожен військовий має відчувати свою важливість не лише на передовій

У мирному житті ветерани повинні відчувати турботу й підтримку суспільства. Саме тому для мене, як секретаря Білогородська сільська рада, дуже важливо, що перший форум «Шлях захисника» відбувся саме в нашій громаді.
Ініціаторами заходу стали МБФ «Всі наші», фундаторкою якого є відома волонтерка Юлія Коміссарова з якою я маю честь постійно співпрацювати, та Асоціація підприємців-ветеранів АТО — за підтримки державних і місцевих структур"

, - написав Юрій Марченко.

Форум охопив низку ключових питань, які хвилюють наших захисників після повернення з фронту: пільги, здоров’я, ментальна підтримка, працевлаштування, перекваліфікація, започаткування власної справи

«Коли є чіткий алгоритм дій — це стабілізує. Проблеми стають просто черговими сходинками»

, - заявив один з ветеранів.

Заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова висловила побажання аби такий форум відбутися в кожній громаді
08.05.202517:15
Такі стратегічні документи, як угода про копалини, мають обговорюватися із суспільством!

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Iryna Gerashchenko під час брифінгу після ратифікації Угоди про створення інвестиційного фонду між Україною і США зазначила, що саме «ЄС» змогла ініціювала широку дискусію щодо угоди. А також завдяки позиції фракції вдалося проголосувати преамбулу до угоди, яка акцентує на територіальній цілісності України.

Ця дискусія вперше за три роки війни відбулася саме на майданчику Комітету закордонних справ, куди змогли долучитися журналісти і депутати. Наша команда єдина мала дуже серйозну, фахову дискусію щодо тексту угоди з колишніми послами України в Сполучених Штатах, дипломатами, експертами-міжнародниками, журналістами з міжнародних тем.

Ми наполягали на тому, що такі стратегічні документи повинні правильно комунікуватися з суспільством і з парламентом.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
7 травня 1855 року народився Микола Кащенко

Микола Феофанович Кащенко — видатний український біолог, академік, лікар і селекціонер. Один із засновників української академічної науки, разом із Володимиром Вернадським та Агатангелом Кримським.

Був професором, доктором медицини та зоології, академіком УАН з 1918 року. Заснував акліматизаційні сади в Києві та зробив значний внесок у розвиток рослинництва в Україні.
09.05.202514:27
Це дуже важливо! Сьогодні представники майже 40 країн, включаючи держави Європейського Союзу, підписали політичну декларацію про створення Спеціального трибуналу для переслідування керівництва Російської Федерації за злочин агресії проти України.

Цей трибунал буде створено в межах Ради Європи та матиме юрисдикцію притягти до відповідальності найвищих посадових осіб РФ, включаючи Путіна, за організацію повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Міжнародний кримінальний суд не має повноважень розглядати злочин агресії , оскільки Росія не є стороною Римського статуту, а Україна не була повноправним членом на момент вторгнення. Створення цього трибуналу покликане заповнити цю прогалину в міжнародному правосудді.

Очікується, що трибунал розпочне свою роботу у 2026 році. Проте, згідно з міжнародним правом, чинні глави держав мають імунітет, тому судове переслідування Путіна та інших високопосадовців буде можливим лише після завершення їхніх повноважень.

Підписання декларації у Львові стало відповіддю міжнародної спільноти на російську агресію та підтвердженням прагнення до справедливості. Це є важливим кроком у напрямку притягнення до відповідальності тих, хто несе відповідальність за розв’язання війни проти України.

Я хочу дожити до часу, коли ми побачимо Путіна на лаві підсудних.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
09.05.202510:02
Завжди радий зустрічі з нашими давніми друзями, членами Атлантичної ради — провідного аналітичного центру з питань України у Сполучених Штатах.

Обмінялися думками про актуальні події як на фронті та у процесі пошуку дієвої стратегії завершення війни, так і у зміцненні відносин між Україною та США. Відзначили важливість демократичного розвитку України, внутрішньої політичної єдності та взаємодії в інтересах захисту національних інтересів держави на всіх рівнях.

Дякую Вільяму Тейлору, Стівену Пайферу, Александру Вершбоу, Майклу Карпентеру за багаторічну підтримку України та віру у нашу спільну перемогу.

📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
08.05.202519:26
Підсумовуючи цей важкий день.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/irgerashchenko/681ceb213a344/?
Новим Папою Римським став кардинал зі США

У Ватикані обрали нового Папу. Ним став Роберт Превост зі США, який взяв собі ім’я Лев XIV. Це перший в історії Папа Римський зі Штатів.

Відомо, що новий понтифік дуже близький до бачення Франциска щодо навколишнього середовища, роботи з бідними та мігрантами. Він також підтримав позицію попередника щодо дозволу розлученим і повторно одруженим католикам приймати Святе Причастя.

Напередодні конклаву його вважали «компромісним кандидатом» на папство.
Звертаюся до всіх країн, до всіх народів: нехай буде між вами мир

, — заявив новий Папа Римський.
Важливо! В преамбулі угоди про створення інвестиційного фонду за наполяганням опозиції «ЄС» є пункт про територіальну цілісність України, що угода діє на всій території України в загальновизнаних кордонах. І що на момент ратифікації угоди в ВР не надходили тексти інших супровідних документів, зокрема, угода про обмежене партнерство і статут фонду, а отже, ВР не несе за них відповідальність! А всі супровідні документи мають відповідати ратифікованій угоді.
Нагадаю, спочатку на комітеті закордонних справ слуги провалили цю ініціативу, але були змушені повернутися до неї і переголосувати!

Рада, що ми досягли мети.
Наступного тижня «ЄС» вимагатиме голосування заяви до Конгресу США щодо збереження двопартійної фінансової і військової допомоги і заяви щодо Угод з США, в яких згадується безпекова угода і Кримська декларація.
Ратифікувати «угоду про надра» можливо, але з застереженнями. Цю тему обговорювали в прямому етері телеканалу «Суспільне».

Мене насамперед цікавить, як ця угода наближатиме мир, надаватиме гарантії безпеки та захищатиме демократію та суверенітет, а не її економічний бік.

Чого від цих домовленостей очікує американська сторона, цілком зрозуміло. Але як будуть відображені потреби України? Ми потребуємо потужного тиску на путіна з боку наших партнерів, щоб нарешті припинити війну. А у разі якщо путін на це не погодиться, повинні мати «план Б»: це — необмежена кількість зброї та пекельні санкції, які позбавлять путіна можливостей фінансувати війну.

Чи прописані та закріплені ці пункти? Чи обговорювалося це у Вашингтоні? На жаль, ні. Можливо, це обговорювалося у Ватикані? На жаль, ні. Можу запевнити, що шістнадцять хвилин, поки тривала зустріч лідерів держав у базиліці Святого Петра, — це критично мало для обговорення кожного з цих пунктів.

Метою для України має стати те, щоб мир, припинення війни та захист демократії були частиною зобовʼязань до угоди.

📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
💣 Санкції — але за свій рахунок, панове!

Петро Порошенко ініціює закон, який змусить членів РНБО відповідати власним гаманцем за свої свавільні й незаконні санкційні рішення.

📍 Якщо суд визнає рішення РНБО незаконним — компенсація постраждалим має йти не з бюджету, а з кишень тих, хто натиснув «за». Бо досить уже розраховуватись з держбюджету за політичні репресії.

💬 «Це потрібно не для Порошенка. Це потрібно для захисту демократії, права, і кожного українця, на кого завтра можуть "накатати" санкції без суду й слідства», — заявив п’ятий Президент.

Історія з санкціями проти опозиції — це вже не боротьба з ворогами, це боротьба влади з конкурентами.
А тепер кожен, хто бере участь у цьому шоу, знатиме: за свавілля доведеться платити особисто.

📌 Законопроєкт найближчим часом буде подано у Верховну Раду. Чекаємо, хто наважиться його підтримати, крім ЄС.
❗️Департамент екології Київської облдержадміністрації у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. У області також мають місце і проблеми з наданням замовникам пакетів документів на погодження оцінки впливу на довкілля (ОВД). Це занепокоїло профільну комісію Київоблради, адже значна кількість цих відмов може бути необгрунтованою, що несе в собі корупційні ризики і не дає бізнесу наповнювати податками бюджет – “екологічний фонд”.

👉 за 2023 рік до Департаменту екології КОДА надійшло 300 справ щодо видачі дозволів на викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, з них видано 230 дозволів і 70 відмов. Це 30% відмов.

👉За 2024 рік до Департаменту надійшло 351 справ, видано 77 дозволів і 274 відмови. Тобто, кількість відмов в минулому році зросла майже в 4 рази – до 78%. За період поточного 2025 року до екологічного департаменту КОДА надійшло 172 таких справи, з них видано 36 дозволів і 113 відмов (68%).

📝Роман Титикало
08.05.202519:12
Угоду про надра ратифіковано в Верховній Раді. Попри купу запитань і непрозорість процесу, бо досі не зрозуміла кількість документів, Європейська Солідарність голосувала за. Це не історія про візи, а історія про збереження партнерства зі США. Воно й так підірване тим шапіто, яке влаштував Зеленський в Овальному кабінеті під час візиту.

Якщо зараз провалити угоду, то це провал відносин остаточний. В Кремлі б відкрили шампанське, чи радше горілку.

Фракція "ЄС" запобігла такому сценарію і унеможливила пиятику у путіна. Хоча все одно вони бухатимуть, але з приводу побєдобєсія.

В преамбулі угоди з ініціативи "ЄС" буде зафіксовано міжнародні кордони України станом на 91 рік. Це те, від чого на Банковій вже почали відмовлятись.

Мовляв офіційно вони окуповані території не визнають, це значить, що неофіційно - так. Тепер не вийде. Разом з тим в угоді так і не прописали чіткі гарантії безпеки, хоча угода про гарантії зі США в нас вже є, укладена минулим літом, але як бачимо недієва. Де вона взагалі, чому на неї ніхто не посилається?

📝Володимир Манько
«Європейська Солідарність» розробила проєкт заяви, щоб Державний фонд родовищ корисних копалин підлягав парламентському контролю. Бо це пряма конституційна функція парламенту — контролююча. Парламентарі мають контролювати, у який спосіб формуватиметься розподіл коштів від діяльності Фонду. Наша пропозиція така: українську частину діяльності Фонду спрямовувати на ЗСУ для укріплення нашої обороноздатності.

Про це заявив у кулуарах Верховної Ради, виступаючи перед українськими журналістами після ратифікації угоди зі США.

Також наша команда зареєструвала в парламенті текст заяви щодо реалізації безпекового компонента, проте її відмовилися ставити на голосування. Офіційна заява, в якій парламентарі наполягали на другому читанні, також була відкинута.

Починаючи з лютого, ми чули заяви української влади, що «угода про копалини» не буде підписана, якщо там не буде безпекового компоненту. І протягом цих трьох місяців розганялася антиамериканська істерія всередині України, нібито американці на чолі з Трампом зрадили Україну та працюють на нашого ворога. А зараз ніби осінило: сьогодні угода подається без безпекового компоненту, але тепер американці — найближчі друзі.

Весь цей час «Європейська Солідарність» наголошувала на критичній та стратегічній небезпеці конфлікту з нашим основним союзником — Сполученими Штатами Америки, що підтримують нас протягом цих одинадцяти років.

І ми продовжуємо це робити та попри абсолютно обурливу поведінку урядовців стоїмо на державницьких позиціях. Проте нам є що запитати. Чому про зміст угоди не проінформований український народ? Чому в заяву влада відмовилася включити угоду про безпеку? Чому влада відмовилася включити до угоди Кримську декларацію? Відповіді сьогодні ми не отримали.

📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
08.05.202516:15
«Європейська Солідарність» демонструє послідовну державницьку позицію.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час брифінгу у Верховній Раді після ратифікації Угоди зі США наголосив, що фракція демонструє послідовну державницьку позицію.

Чи є ця угода важливою для виживання України? Так. І сьогодні «Європейська Солідарність» продемонструвала постійність своєї державницької позиції. Але чи могла стати ця угода набагато більш професійною завдяки професійним порадам, досвіду і зв’язкам «Європейської Солідарності»? Так, могла стати значно професійнішою. Чи було це зроблено? Ні.

Наступного тижня ми будемо вимагати в парламенті проголосувати звернення до Конгресу США про двопартійну підтримку України, а також нашу заяву щодо співробітництва між нашими країнами.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
07.05.202507:28
«Нам конче потрібне хоча б якесь перемир’я. Навіть один день тиші - це чиєсь врятоване життя. Бо це змога евакуювати поранених та забрати тіла загиблих, що неможливо зробити під щільним вогнем. Тому три дні перемир’я це набагато менше аніж 30 днів, але набагато більше аніж нічого…», - заявив під час прямого ефіру депутат Київської облради Володимир Горковенко
Shown 1 - 24 of 1 126
Log in to unlock more functionality.