Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Armchair General UA ✙ avatar
Armchair General UA ✙
Armchair General UA ✙ avatar
Armchair General UA ✙
По іншому тепер ніяк бо САУ довго не проживе.
Період травень-вересень це традиційно час найбільш інтенсивних бойових зіткнень. Відповідний період в 2025 році не буде винятком.

Власне і ми, і наш ворог розуміємо важливість результату бойових дій в цей час для переговорних позицій і сприйняття динаміки війни зовнішніми гравцям. А тому кожна із сторін докладе максимум зусиль для того, щоб результат максимально відповідав очікуванням.

Спробував широкими мазками пройтися по тому що слід очікувати в рамках ключового періоду кампанії 2025.

https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/russias-coming-summer-offensive-could-be-deadliest-of-the-entire-war/
06.05.202507:13
Велика Британія вперше за 20 років оновлює плани щодо того що робити на випадок конвенційних, неконвенційних і кібератак на країну.

https://www.telegraph.co.uk/politics/2025/05/05/starmer-prepares-for-attack-by-russia/
03.05.202509:50
Розвідка США побачила реально якісь надійні ознаки, що РФ міняє свої цілі в війні із Україною тут і зараз в бік зменшення? Чи просто кажуть те, що хочуть почути в Білому Домі, виходячи із порядку денного переговорів?

Ну бо із точки зору Кремля зараз в Білому Домі адміністрація, яка а) не здатна на будь-яку системну якісну політику і в тому числі щодо тиску на РФ, б) яка активно руйнує союзи і партнерства вибудувані із 1945 року, в) яка скептична щодо надання Україні нових ресурсів на протидію РФ. Чому за таких умов Кремль має переоцінювати свої завдання в бік зменшення невідомо...

Загалом для Трампа важко буде визнати, що єдиний можливий шлях це продовження політики Байдена щодо посилення України і послаблення РФ якщо дійсно хочеться створити якусь надійну основу для переговорів і врегулювання.

Хоча звичайно в Кремлі мають прораховувати імпульсивність Трампа і ефект від можливої образи на невдячну РФ, котра відкинула спроби врегулювання.

Earlier this year, US intelligence officials cautioned now-senior Trump advisers that controlling Ukraine remained Putin’s top priority next to regime survival and warned he was eager to exploit any perceived rush to negotiations by the new administration, according to a source familiar with those conversations.

https://edition.cnn.com/2025/05/01/politics/intelligence-putin-war-goals-shifted-ukraine
23.04.202509:53
Трамп і Ко нервуються, бо «король голий».

https://t.me/armchairgeneralUA/2121
18.04.202515:19
I can tell you this: This war has no military solution to it. It really doesn’t. It’s not going to be decided with – neither side has some strategic capability to end this war quickly.

Ось тут ємно і лаконічно чому дипломатія США не дає ефекту. Бо дипломатія базується не невірних припущеннях. На фронті немає патової ситуації, а сторони не виснажені взаємно на стільки, що готові до компромісів.

Іншими словами зараз не ситуація Корейського півострова кінця 1952 року коли новообраний президент США - Двайт Девід "Айк" Ейзенхауер - швидко зміг вийти на заморозку конфлікту. А саме аналогію із Корейським півостровом і обранням іншого президента США від Республіканської партії продавали Дональду Трампу його радники.

З.І. Ну і до честі Айка США тоді дали гарантії безпеки Республіці Корея щоб врегулювання мало стійкий характер - щоб Пхеньян розумів, що будь-яка ескалація означає відразу зіткнення із США із усіма негативними наслідками. Давати нам будь-які гарантії безпеки зараз ніхто не готовий.

https://www.state.gov/secretary-of-state-marco-rubio-remarks-to-press-3/
09.05.202512:55
Дякую всім, хто чекає.

https://youtu.be/bNjcVcvPBYU?si=ZKPyMxci7Kr7NnFS
Засвоюють уроки бойових дій Україна-РФ в ЗС Польщі.
Багато БПЛА не буває багато.

Що цікаво американці пішли шляхом розвитку не БПЛА крил, а БПЛА, які більше гелікоптери нагадують. Як мінімум із точки зору старту є певна перевага.
Мем дуже універсальний.

В даному випадку непогано ілюструє особливості діалогу в трикутнику Україна-США-РФ щодо параметрів врегулювання війни.

По центру США, які розповідають, що конфлікт Україна-РФ немає воєнного вирішення. І обидві сторони мають йти на поступки для врегулювання, зважаючи на неможливість швидко рухати лінію фронту на свою користь і виснаження сторін.

По боками ми і наш ворог - РФ.

РФ, вважаючи що має сильнішу переговорну позицію, вимагає щоб Україна прийняла політичні умови (території, НАТО, кількість/якість Сил оборони), які означають де-факто капітуляцію.

Зі свого боку Україна справедливо наголошує на тому, що зважаючи на попередній досвід взаємодії із РФ, безпека і суверенітет України це речі по яким поступок бути не може.
22.04.202509:51
Якось воно геть сумно виглядає із тим як ФРН планує залучати додаткових новобранців до Бундесверу.

В кінці Холодної війни Бундесвер то 12 танкових і механізованих дивізій на 3,5 корпуса. А зараз сил і на одну дивізію не набереться.

https://www.politico.eu/article/germany-volunteer-fix-army/
Якщо раніше кожен третій представник Республіканської партії США вважав, що США мають відповідальність підтримувати самооборону України, то тепер так вважає лише кожен пятий представник Республіканської партії.

Загалом раджу опитування Pew Research гарно показує, що Республіканська партія, яка є партією Дональда Трампа, є більш скептичною щодо Європейської безпеки ніж було до цього. І все це тепер частина ідеології Республіканської партії.

https://www.pewresearch.org/global/2025/04/17/republican-opinion-shifts-on-russia-ukraine-war/
Трохи про професійне.

80 років перемоги над нацизмом Україна зустріла із перекладами і виданням 3 великих досліджень про WWII, від британських і американських авторів. Такі magnum opus мають свої сильні і слабкі сторони - дають загальне уявлення, але приносять в жертву окремі деталі.

Загалом 3 переклади і публікації про WWII - це дуже непогано на фоні нашої, на загал, бідності перекладної літератури по відповідним питанням. Бо така література - одна із основ розвитку нашої школи стратегічних і воєнних досліджень. А WWII - це віха, з точки зору стандарту ведення війни, - хай навіть зараз цей стандарт використовується для того, щоб пояснювати чому і де уроки WWII із точки зору ведення війни вже не такі релевантні.
07.05.202510:27
Політика адміністрації Дональда Трампа 2.0. щодо війни Україна-РФ несе свої виклики і ризики для України. А от політика адміністрації Байдена хоча і відрізнялася з точки зору світосприйняття теж не дала відповідь на питання як завершити війну доволі швидко на умовах, які не буде диктувати РФ.

https://www.axios.com/2025/05/07/biden-bbc-interview-trump-russia-ukraine-election-democracy
04.05.202516:52
Інженерне забезпечення ведення бойових дій набуває нового змісту через розвиток технологій.

https://t.me/milinua/40826
21.04.202505:42
Новий етап викручування рук Україні прийшов.

Ключовий інструмент тиску США на нас це те що хоча Європа має гроші і навіть може буде готова їх витрачати, але лише США мають достатнє виробництво окремих категорій озброєння і військової техніки, а також розвідувальні дані. Здається саме на це натякав Трамп коли відповідав на пропозицію України купити 10 батарей Patriot.

Загалом виходить як завжди не дуже.

Дозволю собі тут пасаж із свого посту початку березня 2025:

«На сьогодні Дональд Трамп і Ко пропонують Україні по істині дуже цинічну альтернативу. Або погоджуйтеся на врегулювання, де ваші суверенітет і безпека не гарантовані, і як наслідок майбутнє України не убезпечене. Або не матимете доступу до озброєння і розвідувальних даних тут і зараз - і, як наслідок, ризики наростатимуть тут і зараз із точки зору ведення успішної оборони».

https://www.wsj.com/world/europe/kyiv-is-on-the-clock-to-respond-to-trump-plan-to-end-ukraine-conflict-f3538799
18.04.202513:47
Навіть якби не було погроз Марко Рубіо про те, що США можуть переглянути свою готовність брати участь в спробах шукати врегулювання війни Україна-РФ, вичерпання попередньо схваленої допомоги США на посилення оборони України і брак нових ініціатив означають втрату США інструменту переконання як на Київ так і на Москву.

Фактично Дональд Трамп і Ко намагаються скористатися тим, що зробили Байден і Ко до того як ефект попередньої допомоги вичерпається і без необхідності щось собі робити додатково. Це в Трампа розуміють і тому такі нервові.
Коли обрав собі переконливий фон для виступу.
06.05.202509:54
На фоні наших потуг по створенню корпусів як нової ланки управління згадалося, що в Європі в країн НАТО на початок 2021 року було 11 штабів корпусів. Тобто Альянс не зважаючи на всі скорочення після кінця Холодної війни не пішов на знищення корпусної ланки управління.

Для НАТО в випадку чого викликом буде знайти достатню кількість лінійних бригад і дивізій плюс артилерія, РЕБ, засоби управління, ППО і інженерка, щоб були повноцінні корпуси. Ну і звичайно питання якості штабної роботи для синхронізації і масштабу використання наявних сил.
03.05.202516:29
«Трамп і його команда займаються силовим блефом щодо України, але ми не наважуємося сказати, що це блеф. Ми не можемо просто вийти й припинити діалог. Тобто, поки Трамп цим займається, ми теж готові це робити — ритуальні танці навколо мирного процесу імені Трампа».

Таку думку в інтерв’ю Суспільному висловив Микола Бєлєсков — старший аналітик Центру ініціатив «Повернись живим» та експерт Національного інституту стратегічних досліджень. Ми зустрілися з ним на тлі 100 днів президентства Трампа та намагань України зберегти підтримку США.

Про переговори США з Україною та Росією, пріоритети України в умовах затяжної війни, а також можливості РФ продовжувати бойові дії — дивіться в нашому проєкті «Ремовська. Інтервʼю» на YouTube або читайте на сайті.
Час коли виключно великі держави визначали правила гри у світі минув давно.
18.04.202515:42
А що це сталося, що Італія, котра минулого року витратила на оборону лише 1,49% ВВП, цього року планує вийти на показник в 2%?

https://www.politico.eu/article/italy-will-meet-nato-defense-spending-target-this-year/
17.04.202511:30
Цікавий проект по спробі масово, а не одинично протидіяти БПЛА

https://www.gov.uk/government/news/british-soldiers-take-down-drone-swarm-in-groundbreaking-use-of-radio-wave-weapon
Shown 1 - 24 of 205
Log in to unlock more functionality.