Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Вадим Бойченко avatar
Вадим Бойченко
Вадим Бойченко avatar
Вадим Бойченко
Спочатку батальйон добровольців. Згодом — полк спецпризначення. Сьогодні — легендарна 12-та бригада спеціального призначення «Азов», що стала основою нового 1-го корпусу Національної гвардії України.

З 2014 року й донині «Азов» боронить Україну. Вони — на передовій найскладніших бойових операцій, впроваджують найкращі військові практики й творять справжнє братерство.

У 2014 вони звільняли Маріуполь та дали шанс місту на розвиток у вільній Україні. У 2022 — 86 днів героїчно тримали оборону в повному оточенні.

«Азов» — це синонім професіоналізму, мужності й відваги. Вони продовжують працювати на найгарячіших напрямках фронту, ідуть у бій за незалежність України.

Пам’ятаємо про кожного, хто віддав життя за Україну. Боремося за повернення тих, хто все ще перебуває у російському полоні.

🇺🇦Слава Україні! Героям слава!
29.04.202514:45
⚡️21 травня визнано датою окупації Маріуполя!

Відповідний наказ пройшов усі етапи погодження та вже набрав чинності.

Це важливе рішення для нашої громади — воно відновлює справедливість для тих, хто зазнав поранень під час захоплення міста. Відтепер люди мають законне право на оформлення інвалідності, доступ до медичної допомоги та соціального захисту.

Це також важливе рішення для наших захисників — військових, які тримали героїчну оборону Маріуполя протягом 86 днів.

🤝Дякую всім, хто доклав зусиль до впровадження цього надважливого рішення!

Підписатися
23.04.202508:40
⚡️20 травня буде офіційно визнано датою окупації Маріуполя — документ на фінальній стадії погодження

Чітко визначена дата окупації — це відновлення історичної та воєнної справедливості, а також юридична основа для соціального захисту населення міста. Для багатьох маріупольців, які отримали поранення під час облоги, це дає можливість оформити інвалідність та отримати необхідну допомогу для відновлення здоров’я.

Також це черговий крок до визнання всієї глибини трагедії, яку пережив Маріуполь, та захисту прав кожного, хто пережив ті страшні події.

🤝Дякую маріупольцям та ЗМІ, які піднімали це питання, а також Міністерству розвитку громад та територій, Кабінету Міністрів України та заступниці керівника Офісу Президента України Ірині Верещук за впровадження необхідних змін. Очікуємо на остаточне підписання документа.

Підписатися
15.04.202516:02
У межах форуму «Forbes Development: Фундамент Успіху» говорили про доступне / соціальне житло як інструмент збереження людей в Україні та відновлення економічного потенціалу держави.

Розповів про наш досвід створення такого житла для маріупольців та проєкти, які реалізовуємо зараз. У своїй роботі ми керуємося європейським підходом до створення соціального / доступного житла, тому орієнтуємося на моделі Польщі, Нідерландів і Франції. Усі їх об’єднує філософія людиноцентричності: якісна й доступна інфраструктура створюється навколо людини та її потреб. І найголовніше — житло має з’являтися там, де є робота.

Соціальне / доступне житло — це не про гетто. Це про економічно активних людей, які впливають на розвиток країни та створюють її економіку. Щоб правильно прорахувати економічну модель, потрібно розуміти, для кого ми будуємо та які фінансові можливості мають ці люди.

☝️За даними Держстату, середня зарплата в Україні складає близько 22–25 тис. грн. Орієнтуючись на європейський підхід, наприклад, у французькому місті Гавр, витрати на оренду житла не повинні перевищувати 30% доходу родини — саме тоді людина залишається економічно активною.

Ми розуміємо, що такі проєкти — це спільна відповідальність держави та місцевого рівня.

Тому для ефективного створення соціального житла в Україні необхідно: ухвалити нову житлову політику, прийняти закон про соціальне житло, розробити фінансову модель на рівні Національного банку.

Саме завдяки такому комплексному підходу ми зможемо повернути людей для відновлення економіки. Наразі, за даними Міністерства економіки, в Україні не вистачає щонайменше 4 млн людей працездатного віку.

Тому разом з Міністерством відновлення, Київською обласною державною адміністрацією та муніципалітетом Василькова ми вже створюємо пілотний проєкт. Там плануємо збудувати 10 нових будинків для понад 700 маріупольських родин.

🤝Дякую організаторам форуму та всім учасникам панелі за змістовну дискусію.

Підписатися
08.04.202509:00
🎓 Учасники першого набору освітнього проєкту «Школа відновлення громад» успішно захистили свої випускні проєкти!

Впродовж чотирьох практичних модулів лідери 37 громад вивчали досвід повоєнної відбудови Європи, аналізували українські кейси відновлення та навчалися розробляти проєкти для співпраці з міжнародними партнерами. До захисту було допущено представників 25 громад. Попереду — видача державних сертифікатів і найважливіше: реалізація проєктів у своїх громадах. Ми ж продовжимо навчати менеджерів з відновлення та незабаром розпочнемо другий набір до «Школи відновлення громад».

Сьогодні ми добре розуміємо: до відновлення країни потрібно готуватися вже зараз — навчати, об’єднувати, будувати. Саме для цього і ми створили Школу відновлення громад. Цей проєкт не лише для майбутнього відродження тимчасово окупованих територій. У першу чергу — це відповідь на запит постраждалих громад, які вже зараз шукають практичні рішення та інструменти для повоєнного відновлення.

💪Дякую усім партнерам, які допомогли наповнити Школу змістом, і кожному з учасників, хто взяв на себе відповідальність за майбутнє своєї громади. Саме через сильні громади ми відбудуємо сильну країну.

Школа відновлення громад, заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн», має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії  в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська академія».


Підписатися
31.03.202514:50
Спільно зі шведськими партнерами та маріупольцями, які підтримують наші збори, вже близько 200 автівок передано Силам оборони України.

🚛Сьогодні вчергове передали 6 транспортних засобів 4 підрозділам.

Всі автівки пройшли повне технічне обслуговування та ремонт, щоб виконувати завдання військових там, де вони цього найбільше потребують.

Сподіваюсь, що вони служитимуть довго та надійно!

🤝Дякую партнерам за співпрацю. Працюємо заради нашої перемоги!

Підписатися
02.05.202507:32
🏢У Чернівцях тривають роботи зі створення соціального житла

У будівлі вже замінили всі вікна, повністю оновили систему опалення, електропроводку, водопровід та каналізацію. Тривають оздоблювальні роботи.

Тут проживатимуть 47 родин маріупольців. Для них у соціальному житлі будуть доступні:

✅центр підтримки «ЯМаріуполь»
✅зони спільного користування
✅коворкінг
✅ігрові кімнати для дітей

Попереду ще багато роботи, але ми впевнено рухаємось до мети — створити безпечне та комфортне житло для маріупольців, які втратили дім через війну.

Підписатися
28.04.202513:06
💪Три роки тому ми відкрили перший центр підтримки громади «ЯМаріуполь» у Дніпрі. Сьогодні мережа налічує 38 центрів у 21 місті, з яких: 21 базовий, 8 побутових, 4 медичних, 2 центри сімейної реабілітації та 3 обʼєкти соціального житла. Кількість послуг, що надають центри, вже перевищила 1 мільйон.

За цей час ми створили справжню екосистему допомоги громади у вигнані та зробили все для того, щоб маріупольці змогли адаптуватися у нових містах.

Наш досвід роботи з переселенцями визнано одним з найкращих як в Україні так і закордоном. Ми продовжуємо розширяти проєкти підтримки, серед яких — соціальне житло, медичні хаби, реабілітація, перекваліфікація та працевлаштування.

🤝Пишаюся кожним, хто став частиною цієї великої справи, та щиро дякую маріупольцям за єдність, витримку і силу починати нове життя.

Підписатися
Великдень — це про надію, відродження та силу.

Навіть у найтемніші часи світло завжди перемагає. І саме це щодня доводить наша громада — незламна, єдина, сповнена любові до свого міста та одне до одного.

Сьогодні особливо хочеться побажати кожному маріупольцю тепла, внутрішнього спокою та віри. Віри в себе, в наших людей і в нашу спільну перемогу.

Зі святом!
15.04.202507:30
💪Навчання проведено. Сертифікати вручені. Далі — найважливіше: реалізація проєктів, залучення інвестицій, повернення людей та відновлення інфраструктури громад.

У межах Школи відновлення громад ми передали знання, які допомогли нам розвивати Маріуполь до повномасштабного вторгнення та стали основою для планування його відбудови після деокупації. Разом з міжнародними партнерами учасники проєкту вивчали досвід розбудови Європи після Другої світової війни та практичні кейси з відновлення міст після воєн, стихійних лих і техногенних катастроф.

Впевнений, що ці знання стануть міцною основою для трансформації українських громад.

Ми вже працюємо над удосконаленням програми та незабаром оголосимо новий набір у Школу. У другому потоці з’явиться важливий модуль — «Відновлення справедливості». Це питання, над яким маємо глибше працювати — разом із міжнародними партнерами, правоохоронною та судовою системами.

Школа відновлення громад, заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн», має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії  в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM.

Підписатися
04.04.202517:44
Наразі громада Маріуполя стикається з проблемою визначення офіційного періоду бойових дій у місті. Через це маріупольці, які отримали поранення під час облоги та потребують відповідного статусу інвалідності, не можуть його оформити.

В офіційних документах зазначено, що з 5 березня 2022 року Маріуполь окуповано, хоча фактично бойові дії в місті тривали до 20 травня 2022 року.

Це питання проговорив на нараді під головуванням заступниці керівника Офісу Президента України пані Ірини Верещук. Дякую за чітку позицію в цьому питанні і готовність допомогти маріупольцям відновити справедливість. Впевнений, що ситуація склалася випадково і ні в суспільстві, ні на державному рівні немає жодних суперечок щодо трагедії, яка відбулась в місті та щодо героїчного опору, який давали ворогу захисники Маріуполя.

Підписатися
27.03.202513:34
🏘️Запускаємо пілотний проєкт у Василькові, над яким довго працювали. Тут плануємо побудувати 10 нових будинків для понад 700 маріупольських родин. Це не просто будівництво – це створення нового простору для життя.

Ми плануємо будувати з урахуванням європейського досвіду створення соціального житла. Зокрема вивчали експертизу Франції, а саме міста Гавр.

☝️Закріпили наміри підписанням Меморандуму з головою Київської обласної державної адміністрації Миколою Калашником та міським головою міста Васильків Наталією Баласинович. Дякую їм за активну підтримку громад-переселенців.

Ця співпраця відкриває нові можливості для тисяч маріупольців, які зможуть отримати якісне соціальне житло. Вже на першому етапі плануємо побудувати 5 будинків на 350 родин. Кожен будинок до 5-6 поверхів. Навколо - розвинена соціальна інфраструктура: спортивне поле та дитячий садочок. У самому Василькові є все, щоб комфортно жити та розвиватися.

🤝Дякую Уряду України та профільним міністерствам. Вдячний командам Київської обласної державної адміністрації та Василькова за реальну підтримку вимушених переселенців.
🚐Продовжуємо посилювати підрозділи, що воюють на Донеччині!

Сьогодні передали дві автівки для 38-ої окремої бригади морської піхоти — вантажівку Scania на 10 тонн та мікроавтобус Mercedes-Benz. Також, на запит військових, — комплект вантажних і легкових шин.

Всі машини пройшли ремонт та повне технічне обслуговування — техніка повністю готова до виконання завдань бригади.

🤝Дякую фондам «BLAGULA BILEN» та «Я-Маріуполь», а також кожному, хто продовжує підтримувати наших військових.

Підписатися
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Ця трагедія забрала життя, здоров’я та домівки мільйонів українців, а її наслідки відчуваються й досі.

Але Чорнобиль — це не лише про минуле. Це також про сучасні загрози:

🔹У 2022 році російські війська захопили Чорнобильську АЕС і утримували її впродовж 35 днів, грубо порушуючи всі принципи ядерної безпеки.

🔹З 4 березня 2022 року під російською окупацією перебуває найбільша в Європі — Запорізька АЕС. Системні обстріли, мінування, використання станції як військової бази — прямий акт ядерного терору.

🔹У 2025 році російський БПЛА влучив у саркофаг 4-го енергоблоку ЧАЕС. Росія вкотре довела, що не визнає жодних меж — навіть ядерних.

У ці дні ми згадуємо всіх, хто загинув унаслідок катастрофи, та вшановуємо ліквідаторів, які тоді врятували мільйони життів.

Дякуємо тим, хто захистив світ у 1986-му. Підтримуємо тих, хто щодня бореться за безпечне майбутнє України сьогодні.
19.04.202507:00
Продовжуємо підтримувати військових Донеччини!

Передали чергову партію допомоги для 12 бригади спеціального призначення НГУ «Азов». Серед техніки та обладнання — дві вантажівки, причеп для легкового авто, цистерна, генератор потужністю 22 кіловати, три теплові гармати, п’ять твердопаливних пічок та 10300 скидів для дронів.

Уся техніка пройшла повне технічне обслуговування й повністю готова до роботи. Впевнений, що вона посилить спроможності наших захисників та допоможе ефективніше виконувати бойові завдання.

🤝Дякую фондам «BLAGULA BILEN» та «Я-Маріуполь», а також кожному, хто продовжує підтримувати наших військових.

Підписатися
🇺🇦🇮🇪Був радий зустрітися з Надзвичайним і Повноважним Послом Ірландії в Україні паном Джонатаном Конлоном. Говорили про підтримку маріупольської громади в евакуації та проєкти, які ми реалізовуємо задля нормалізації життя вимушених переселенців з нашого міста.

Зокрема, говорили про ключовий запит переселенців — соціальне житло, яке є ключовим фактором для відновлення економіки країни та повернення людей.

Також розповів Послу про створення медичного хабу в Одесі, який спеціалізуватиметься на фізичній та психологічній реабілітації військових та переселенців. Зацікавлені у вивченні досвіду ірландських лікарів і впровадженні найкращих практик у роботі нашого центру.

Особливу увагу приділили Школі відновлення громад, яка спільно з міжнародними партнерами готує менеджерів з відбудови. Вони вже сьогодні впроваджують кращий європейський досвід у своїх громадах, наближаючи інтеграцію України до ЄС.

🤝Дякую пану Послу за інтерес до нашої громади. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Підписатися
🏥Нашому проєкту «ЯМаріуполь.Здоров’я» ще нема і року, проте результати маємо значні: відкрито 4 медичні хаби, 4 медичні амбулаторії та надано понад 46 тисяч послуг!

За даними соціологічного дослідження, 61,4% ВПО відзначають проблеми зі здоров’ям серед основних викликів. Тому наш проєкт покликаний надавати якісну та доступну первинну, спеціалізовану та реабілітаційну допомогу маріупольцям та мешканцям приймаючих громад.

У планах на 2025 рік — багато амбітних завдань, а саме:

🔹Надати 155 000 медичних послуг
🔹Укласти 15 000 декларацій
🔹Виписати 7 000 безоплатних рецептів
🔹Здійснити 700 виїздів мобільної бригади лікарів
🔹Відкрити медичний хаб в Одесі
🔹Надати 10 000 телемедичних консультацій

За час роботи проєкту майже у 2 рази зросла кількість охоплених послугами відвідувачів — з 34,3 до 60,8%, а показник задоволеності становить 84,7%.

Ми пишаємось тим, що проєкт допомагає зберегти медичні заклади та медиків Маріуполя, які після деокупації міста зможуть повернутися та відновити медичну галузь громади.

🤝Я дякую нашим медикам, які невтомно піклуються про маріупольців, та партнерам, чия підтримка допомагає розвивати цей проєкт.

Підписатися
18.03.202515:09
🇺🇦Сьогодні «Школа відновлення громад» отримала ще одного потужного освітнього партнера. Це сучасний університет «Метінвест Політехніка». Він є флагманом у підготовці нового покоління управлінців. Те, що зараз потрібно для відбудови України після війни.

Співпрацю закріпили у меморандумі. Метінвест Політехніка – цінний освітній партнер, завдяки якому ми розширяємо свої можливості під час підготовки команд відбудови постраждалих від війни громад. Україні дуже потрібні кваліфіковані, зацікавлені і вмотивовані управлінці, які готові закатати рукава і багато працювати, аби збудувати економічно сильні і комфортні для життя громади.

🤝Дякую ректору Метінвест Політехніки Олександру Поважному за довіру. Спільними зусиллями підготуємо нове покоління лідерів відбудови.

Школа відновлення громад, заснована Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн», має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії  в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».
🇺🇦Ви першими зустрічаєте ворога, пліч-о-пліч із Збройними силами України бороните кожен метр нашої землі та повертаєте український прапор туди, де йому належить майоріти.

Ваш героїзм став символом спротиву ще в перші години повномасштабного вторгнення. Увесь світ почув слова прикордонника з острова Зміїний — фразу, яка стала голосом незламної України.

Дякуємо за службу, стійкість і вірність. Схиляємо голови перед тими, хто віддав життя за нашу свободу.

З Днем прикордонника України!
✍️Понад 4 тисячі маріупольців подали заявки на оздоровлення цього року

Вже незабаром стартує новий сезон у центрах «ЯМаріуполь.Родина» — місцях, де наша громада може не лише відпочити, а й пройти ментальну та фізичну реабілітацію.

У центрах створені всі умови для відновлення — оздоровчі процедури, спортивні та культурні активності допомагають розвантажитися, провести час із користю та покращити фізичне і ментальне здоров’я.

☝️Згідно нашому опитуванню, відвідання центрів допомогло покращити стан маріупольців у 2,5 рази з 2022 року. Попит на ці послуги стабільно високий — щороку понад 7 000 людей подають заявки на оздоровлення. Тому цього року ми розширяємо мережу центрів: новий хаб відкриваємо у Трускавці!

Продовжуємо дбати про здоров’я нашої громади!

Підписатися
Дорогі маріупольці!

Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення десяти військових адміністрацій на Донеччині, зокрема й Маріупольської міської військової адміністрації. З цього
моменту ми з командою отримали десятки, якщо не сотні повідомлень та дзвінків від маріупольців. Багато питань: Що далі? Чи будуть працювати центри «ЯМаріуполь»? Що з соціальним житлом?

Мені зрозумілі ваші хвилювання, адже ми разом з вами протягом трьох років побудували найбільшу
в Україні екосистему підтримки громади у вигнанні, попри бюджетні обмеження. Для багатьох центри «ЯМаріуполь» стали точкою опори після страшних випробувань та жахіть, які на превеликий жаль, випали на долю маріупольців під час цілеспрямованого знищення міста російською армією.

Якими б не були подальші рішення, ми зробимо все можливе, щоб зберегти поточні ініціативи та
програми підтримки переселенців та військових. А до того, виконавчий комітет, центри підтримки «ЯМаріуполь», медичні хаби, об’єкти соціального житла, оздоровчо-реабілітаційні центри, онлайн-освіта для наших дітей та всі інші ініціативи працюють у звичайному режимі.

Ми акумулювали більше 5,5 млрд грн в місцевому бюджеті аби запустити будівництво та реновацію соціального житла для 13 тисяч маріупольців. Серед них є особлива та шанована категорія оборонців Маріуполя, наших ветеранів та звільнених з російського полону. І ми наполягаємо, щоб незалежно від управлінських рішень, гроші громади спрямували виключно на вирішення найактуальнішої проблеми – забезпечення всіх цих людей доступним та комфортним житлом.

Дякую Захисникам Маріуполя, які в найважчий момент допомогли Україні встояти – відволікли на себе значні сили ворога та дали час Силам Оборони підготуватися до відсічі агресору на інших
напрямках.

Вдячний маріупольцям, команді та всім партнерам і друзям Маріуполя. Хочу нагадати лише про декілька наших спільних досягнень:

🔹Наразі відкрито 38 центрів «ЯМаріуполь» в 21 місті України, які допомагають 65 тисячам родин. Наші фахівці надали 200 тисяч консультацій. Видали понад 750 тисяч гуманітарних наборів. Майже пʼять тисяч людей знайшли нову роботу, а 284 родини отримали соціальне житло у Дніпрі та Києві. До кінця цього року в планах провести реновацію ще 9 об’єктів для 500 маріупольських родин та запустити будівництво нових будинків.

🔹Залучено гуманітарну допомогу в еквіваленті 1,7 мільярда гривень. Це дозволило зберегти бюджет міста для вирішення ключової проблеми із житлом.

🔹Відновлено роботу 6 шкіл в онлайн та одну в офлайн форматі для майже 5 тисяч
маріупольських дітей, які за різних причин знаходяться на ТОТ або за кордоном.

🔹На запит громади розробили план відновлення Маріуполя після деокупації, який вже зараз в якості унікального досвіду став актуальним для десятків постраждалих громад.

🔹Ми запустили ініціативу «Mariupol Justice», покликану відновити справедливість для нашої громади – від міжнародного визнання трагедії Маріуполя, фіксації та однозначного
засудження злочинів росії, до виплати справедливих компенсацій за втрати. Вже створено реєстр зруйнованого та пошкодженого майна, інформаційну базу свідчень, що вже налічує понад 12 тисяч унікальних повідомлень про вбитих країною-терористом цивільних, а також зібрано понад 1,5 тисячі фактів колабораційної діяльності, які передані правоохоронним
органам. Цю надважливу роботу потрібно завершити.

🔹Одним з головних напрямків залишається підтримка наших захисників, на що з місцевого
бюджету було спрямовано 77 млн грн. Додатково спільно з партнерами передали на фронт 200 одиниць техніки, сотні військового обладнання та дронів. Також продовжується реалізація оборонного проєкту з облаштування фортифікаційних споруд на Донеччині.

Попри нові обставини, наша мета залишається незмінною – підтримати маріупольців та захистити їх права. І ще раз наголошую, що всі кошти Маріупольської громади мають піти виключно на підтримку її мешканців, особливо оборонців міста та їх родин.
🚐 1465 послуг та 3053 продуктових наборів для 2061 маріупольця — обсяг допомоги проєкту «ЯМаріуполь.Поруч з тобою» за перші 3 місяці 2025 року

За цей час ми розширили географію — відтепер маріупольці в громадах Одеської області також можуть отримувати допомогу у своїх містечках.

Переважно проєкт розрахований на підтримку літніх людей та тих, кому важко регулярно їздити до великих міст за допомогою.

Наразі, мобільні групи у складі юристів, лікарів, соціальних працівників та адміністраторів ЦНАП працюють вже у 14 областях України. Вони виїжджають у віддалені громади, щоб доставити гуманітарну допомогу та надати необхідні консультації.

💪Працюємо далі

Підписатися
Підбили підсумки 3 років роботи мережі центрів «ЯМаріуполь»

За цей час ми запустили 38 центрів у 21 місті України. Нам вдалось створити справжню екосистему підтримки та допомоги громаді Маріуполя. Тож ділимося нашими результами:

✅Понад 65 тисяч родин маріупольців охоплено допомогою
✅Видано понад 748 тисяч гуманітарних наборів
✅Надано понад 197 тисяч консультацій
✅Понад 4 тисячі людей знайшли нову роботу

🏢Ми запустили 3 об’єкти соціального житла, де отримали квартири 284 родини.

Наша мета — зберегти громаду та посилити підтримку маріупольських родин на шляху їх повернення до нормального життя, а також створити додаткові умови для повернення людей в Україну з-за кордону.

У планах на 2025 рік маємо масштабні проєкти та завдання🚀:

🔹Надати 580 тисяч послуг
🔹Забезпечити 500 родин якісним соціальним житлом
🔹Відкрити медичний хаб в Одесі
🔹Відкрити центр для сімейної реабілітації у Трускавці
🔹Відкрити побутові центри на базі соціального житла у Києві, Дніпрі та Чернівцях

🤝Дякую команді та партнерам, які підтримують та працюють задля громади Маріуполя!

Підписатися
Сьогодні три роки з початку боїв на Азовсталі. Саме 18 березня 2022 року героїчні українські захисники зайняли позиції на металургійному підприємстві та з цього почалась легендарна оборона.

Цю фортецю на межі людських можливостей боронили тисячі воїнів – бійці «Азову», морпіхи, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники, поліцейські та сили територіальної оборони. Їхній подвиг став символом стійкості українського духу та боротьби за свободу. Це не лише надихнуло продовжувати боротьбу України, а й дало змогу іншим підрозділам підготуватися та стримати ворога.

Ми пам’ятаємо кожного та кожну, хто тримав оборону Маріуполя. Продовжуємо боротися за звільнення українських захисників та захисниць з російського полону. Вони мають повернутися додому – туди, де на них чекають.

🇺🇦Слава героям захисникам Маріуполя! Слава Україні!
Shown 1 - 24 of 183
Log in to unlock more functionality.