😓 «Місто сіре, сумне і брудне»: чоловік, якому вдалося приїхати до окупованого Енергодара і повернутися, розповів про побачене
«Енергодар здається рідним і чужим одночасно. Багато незнайомих людей. По місту катаються «уазики». Рашисти, які проїжджають, оглядають кожного перехожого. Є пости «ДАІ». Я не пам'ятаю, коли останній раз бачив це», — такими словами описує загарбаний рашистами Енергодар чоловік, якому вдалося приїхати в окупацію і повернутися.
Про це пише телеграм-канал «Принтер Форт».
Деталі маршруту автор не розкрив, але поділився своїми враженнями від побаченого. Він описує окуповане місто, як «сіре, сумне і брудне». Коли чоловік зайшов у свою квартиру, то здивувався, що її не зламали або не опечатали, хоча, за його словами, квартира на поверсі нижче була без дверей.
«Я побачив сусідів. Було страшно, що можуть здати. Але люди в будинку живуть у постійному страху. У нас досі є чергові, які слідкують за під'їздом на випадок раптового приїзду рашистів», — розповів він.
Чоловік зазначив, що в продуктових магазинах є все, але ціни космічні: «Раніше я чув, що російські продукти несмачні, але цього разу переконався в цьому. На полицях також є товари з Бердянська, Мелітополя і навіть л/днр».
Енергодарець каже, що в місті «багато незрозумілих людей»: «Я точно знаю, що зустрічав кадировців. Дуже неприємні обличчя. Я бачив місцевих дівчат, які створили сім'ї з рашистами. Це сумно».
Все ж, за словами оповідача, Енергодар ще не повністю русифікований, по місту зустрічається багато українських написів. Проте люди на вулицях не затримуються. Чоловік зрозумів, що їхня головна мета — якнайшвидше потрапити додому та уникнути патрульних.
Мобільний зв'язок, як зазначив автор, працює жахливо: «Я купив сім-карту на ринку. Навіть на ринку люди ходять мовчки, наче шепочуть. Ніколи раніше не чув такої тиші на ринку. Проте сам базар виглядає як завжди. Селяни щодня привозять продукцію».
Чоловікові здалося, що місто відкотилося на 15 років у розвитку, при цьому інфраструктура залишилася на рівні 2022 року: «Я пам'ятаю, що в 2019 році, здається, в нашому будинку встановили новий ліфт. Тепер він не працює. Окупанти не знають, як ремонтувати українські ліфти. Або не хочуть».
Автор стверджує, що конкретно в його будинку є опалення і гаряча вода: «Взагалі Енергодар — це як оазис для окупантів. Вони підтримують тут життя. Підтримують».
Виїжджати з міста було складніше, ніж заїжджати, каже чоловік. У нього виникла проблема з телефоном.
«Я не знаю, що вони підключають до смартфонів, але їм вдалося відновити мої переписки в Viber і навіть послухати деякі дзвінки. Добре, що я про це чув, не вірив, але все одно підготувався. Навіть якщо рашисти обвішають себе програмами, вони дуже тупі і погано орієнтуються в багатьох речах. До речі, щодо рашистів. Акцент російської мови в них огидний. Дивуюсь, як люди, з якими у нас було стільки спільного, стали такими відсталими в світогляді», — підсумував чоловік.