Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
BRD24 - Бердянськ 24 avatar
BRD24 - Бердянськ 24
News and Media
BRD24 - Бердянськ 24 avatar
BRD24 - Бердянськ 24
News and Media
01.05.202509:42
Бердянці кажуть що у місті сьогодні багато патрулів. Будьте обережні.
ДВОЄ БЕРДЯНСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ ОКУПАЦІЙНОГО СОЦЗАХИСТУ ОТРИМАЛИ ПІДОЗРУ У КОЛАБОРАЦІОНІЗМІ

Євген Внуков і Світлана Назарова обійняли керівні посади в установі, створеній окупаційною адміністрацією


Ще двоє мешканців Бердянська офіційно стали підозрюваними у справі про колабораціонізм. Йдеться про Внукова Євгена Єгоровича та Назарову Світлану Миколаївну — колишніх працівників українського управління праці та соціального захисту населення. Після захоплення міста вони перейшли працювати до так званого «Бердянского управления социальной защиты Министерства труда и социальной политики военно-гражданской администрации Запорожской области» — окупаційної установи, створеної російською владою за аналогом українських УТСЗН. Про це «Бердянськ 24» дізнався з оголошення в «Урядовому кур’єрі».

За інформацією СБУ, обидва добровільно обійняли керівні посади в установі, створеній російською окупаційною владою. Таким чином вони стали частиною системи, яка досі діє на тимчасово окупованій території.

Підозру їм оголосили 29 квітня 2025 року. Обоє фігурують у кримінальному провадженні, відкритому ще в березні 2022-го. Їм інкримінують добровільне зайняття посади в незаконному органі влади — ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. У разі доведення провини їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Суд викликає Внукова і Назарову на початку травня для вручення підозри та проведення слідчих дій.

Внуков та Назарова внесені до бази «Миротворець» як осіб, що співпрацювали з окупантами.
29.04.202513:52
⚡️Завтра частина мікрорайону 8 Березня буде без електрики

30 квітня з 09:00 до 17:00 не буде світла за адресами: вул. Конкіна, вул. Добровольського, вул. Уютна, вул. Каштанова, вул. Григоренка, вул. Висоцького, вул. Брестська, вул. Листопадна, вул. Толбухіна, вул. Українська, вул. Інтернаціоналістів, Петровський узвіз (№134–130, 103–173), вул. Бердянська, вул. Лобачевського, вул. Яковлєва, вул. 8-го Березня, пров. Щасливий, вул. Мінська, вул. Металістів, вул. Пирогова, вул. Сєченова, вул. Яблочкова, вул. Єрмолаєвський, вул. Декабристів (№95–145), вул. Леваневського, вул. Керченська, вул. Мечникова, вул. Менделєєва (№4–36, 3–29), вул. Зарічна.
В БЕРДЯНСЬКУ ЗАТРИМАЛИ ЧОЛОВІКА ЗА БРАКОНЬЄРСТВО

Він спіймав червонокнижну рибу забороненими знаряддями лову

Під час одного з рейдів по середній косі представники окупаційного відділу державного контролю, нагляду та охорони водних біологічних ресурсів затримали чоловіка, який незаконно виловлював рибу. Про це «Бердянськ 24» дізнався з пропагандистських пабліків.

Чоловік рибалив без дозволу та використовував заборонені знаряддя. У нього вилучили рибу, занесену до Червоної книги. Як запевняють окупанти, вилов відпустили в море.

Проти рибалки порушили кримінальну справу. За підрахунками окупантів, сума збитків, завданих водним біологічним ресурсам, становить 355,5 тисяч рублів (4350 доларів).

З 1 квітня 2025 року окупанти обмежили любительське та заборонили промислове рибальство на ТОТ Запорізької області. За новими правилами, на добу можна ловити до 5 кг риби. Це дозволено лише з берега, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом.

Рибалити з плавзасобів у всіх річках і водоймах ТОТ області заборонено. Також не можна використовувати сітки, вибухівку, колючі предмети, електрострум, вогнепальну та пневматичну зброю. Водночас окупанти заборонили ловити самок раків, що виношують ікру та личинок.
Інститут просторового планування продовжує веселити своїми проджектами. Цього разу вони показали оновлений варіант Шостого району.

Є відчуття що вони це розробляють дистанційно. Ніхто не робив ніяких замірів. Такі висновки робимо з того, що вони десь знайшли додаткових 15 гектарів. Спочатку їх там було 74.4, а окупанти кажуть про 89,28
Анна Жук з Бердянська вже три роки живе на Одещині, але досі не почувається вдома. Вона пережила окупацію, евакуацію, самотність — і створила простір підтримки для жінок, які, як і вона, змушені були починати все з нуля. Це історія про втрату, пошук себе і про
мрію — повернутись додому.

Дивіться інтервʼю на нашому сайті 😎

❗️Або в першому коментарі для перегляду в окупації без ВПНу
ОКУПАНТИ СТВОРИЛИ НОВУ ОРГАНІЗАЦІЮ, ЯКА КЕРУВАТИМЕ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯМ НА ТОТ

Існуючі «Запоріжжяенерго» та «Таврія-Енерго» увійдуть до її складу

З 1 травня 2025 року функції системоутворюючої територіальної мережевої організації у Запорізькій області виконуватиме акціонерне товариство «Південно-Західна Електромережева Компанія».

Окупаційне «Запоріжжяенерго» відтепер працюватиме як його філія. Про це «Бердянськ 24» дізнався з повідомлення на телеграм каналі окупаційного «Запоріжжяенерго».
«Запоріжжяенерго» і надалі буде обслуговувати електромережі. Так само свою роботу продовжить підприємство «Таврія-Енерго», яке займається при окупантах забезпеченням Бердянська електрикою.

Причини такої реорганізації достеменно невідомі. Але створення нових підприємств, відповідальних за надання комунальних послуг, набуває систематичного характеру. Раніше окупаційна влада вже змінила постачальника тепла, води, а також створила нову компанію з обслуговування багатоквартирних будинків.
В БЕРДЯНСЬКУ ОКУПАНТИ ПЕРЕВОДЯТЬ БАГАТОПОВЕРХІВКИ НА БАЛАНС НОВОСТВОРЕНОГО ФОНДУ

Організація працюватиме в кількох містах ТОТ Запорізької області

Відтепер обслуговувати бердянські багатоповерхівки буде «Регіональний Фонд капітального ремонту багатоквартирних будинків Запорізької області». Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних пабліків з посиланням на відповідний наказ Балицького «Про організацію єдиної системи управління багатоквартирними будинками на території Запорізької області» від листопада минулого року.

Раніше багатоповерхівками продовжували опікуватися звичні комунальні підприємства — такі як «Житлосервіс», «Коменерго», а також товариства власників житла (російський аналог наших ОСББ). Їм дали час до кінця 2024 року, щоб самостійно визначитися, хто керуватиме їхнім будинком. Якщо цього не зробити — управління автоматично передадуть до нового фонду, створеного окупаційною владою.

Яка кількість колишніх ОСББ змогла провести збори та проголосувати за стару форму керування невідомо. Втім, до указу Балицького прикріплено перелік багатоповерхівок, які рекомендовані для передачі до фонду. В списку налічується 590 адрес.

Тариф фонду за утримання житлового приміщення у багатоквартирних будинках складає 17,10 рублів за 1 кв.м для будинків без ліфтів, які мають не більше п’яти поверхів, та 21.60 для шестиповерхових будівель і вище, які мають ліфти. Чи продовжать роботу «Житлосервіс» і «Коменерго» наразі невідомо. Так само немає точної дати, коли нерухомість має перейти на баланс фонду.
29.04.202513:26
🎖В Бердянську окупаційна влада використовує для своїх сюжетів одного й того ж літнього чоловіка, змінюючи йому імена — то Юрій, то Григорій — і переписуючи біографію відповідно до своїх потреб. 😂

Його виставляють як «звільнителя міста від фашистів», однак фактичні дані і реальні події не збігаються з розповідями пропагандистів.

❗️ Це ще один приклад того, як ворог маніпулює пам’яттю та почуттями людей, аби виправдати окупацію.

👉 Детальніше про цю історію, неспівпадіння в датах і біографії ветерана читайте у розслідуванні Суспільного: «То Юрій, то Григорій із Бердянська: як окупанти використовують ветерана Другої світової для пропаганди»
Продовжуються спроби продати майно банка-банкрута в окупованому Бердянську. Мова йде про приміщення банку "Промінвестбанк" біля горбатого мосту. Але купляти його не рекомендуємо, бо зараз там якийсь віськовий обʼєкт окупантів.
Памʼятаю як перед виїздом з окупації знімав з вікон тонування. Пройшло три роки, а вони все продовжують боротись з цією "проблемою"
28.04.202508:36
Бердянці повідомляють про перебої з ефірними каналами.
30.04.202518:09
Що ви думаєте з цього приводу?

✅ Виділено на безповоротній основі за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету, з метою покриття витрат за листопад 2024 р. обʼєктів державної, комунальної та приватної власності, у будівлях (приміщеннях) яких у період воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися внутрішньо переміщені особи, 74 млн. 740 тис. 357 гривень, а саме: центральним органам виконавчої влади - 9 млн. 984 тис. 942 гривні для надання ​компенсації підприємствам,​установам ​i​ закладам державної форми власності, які належать до сфери їх управління (крім державних закладів освіти, зазначених у статтях 89 i 90 Бюджетного кодексу Украіни); Міністерству соціальної політики - 59 млн. 986 тис. 164 гривні для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад; обласним державним адміністраціям (відповідним військовим адміністраціям) 4 млн. 769 тис. 251 гривню для надання компенсації приватним закладам (крім приватних закладів освіти).
В БЕРДЯНСЬКУ ЗМІНИЛИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ТЕПЛА

Жителі мають укласти нові договори


Наразі на ТОТ Запорізької області теплопостачанням займається російське підприємство «Запорізька облтепломережа». З 25 квітня в створених окупантами Бердянському та Приморському муніципальних округах діє новий постачальник теплової енергії – бердянська філія вищевказаної установи. Про це «Бердянськ 24» дізнався з відповідного сповіщення абонентів, доступ до якого вдалося отримати редакції.

Наразі йдеться про заключення договорів з юридичними особами. Який порядок для контракту з приватними особами достеменно невідомо.

Нагадаємо, на початку року відбулась і зміна водопостачальника. З 1 лютого 2025 року жителі Бердянська змушені оплачувати послуги водопостачання на нові рахунки, відкриті російським «ДУП ЗО «Вода Запоріжжя»
1,3 МЛН РОДИН ВПО ПОТРЕБУЮТЬ ЖИТЛО. МІНРОЗВИТКУ ПІДБИЛО ПІДСУМКИ ПЕРШИХ 100 ДНІВ НОВОЇ РОБОТИ

Нові програми для переселенців, відновлення інфраструктури і плани на повернення окупованих територій – Мінрозвитку розповіло, над чим працювало останні сто днів після розширення повноважень.


Сто днів нової роботи – сто кроків до підтримки тих, хто постраждав від війни. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України підбило підсумки своєї діяльності і розповіло, що змінилося для внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованих територій.

Коректні дані — основа для правильної політики. Тому разом із Мінсоцполітики та Мінцифри ми працюємо над оновленням реєстрів і формуємо стратегію на майбутнє. Маємо пам’ятати, що за кожною політикою стоять люди. Ми повинні забезпечити переселенцям доступ до освіти, медицини, працевлаштування, допомогти їм зберегти свою ідентичність. Внутрішньо переміщені особи — це великий потенціал для України. Саме тому ми готуємо проєкт комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб, яка буде ефективною та зрозумілою людям. Програма на фінальному етапі розробки, вона включатиме житлові програми, економічну підтримку, працевлаштування, освітні та перекваліфікаційні можливості, медичне забезпечення, соціальний захист і розвиток єдиної цифрової системи сервісів для ВПО, – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін.


Одна з головних змін – оновлений перелік територій, де тривають або тривали бойові дії. Це важливо не тільки для офіційної статистики: саме на основі цього переліку люди можуть отримувати допомогу, пільги, компенсації. Про це «Бердянськ 24» дізнався з офіційного сайту Міністерства розвитку громад та територій України.

Для переселенців запустили нові програми – підтримка з житлом, працевлаштуванням та соціальною адаптацією. Мета – не просто дати притулок, а допомогти знайти новий дім і стабільність.

За нашими підрахунками, близько 1,3 мільйона внутрішньо переміщених родин потребують житла. Ми працюємо над тим, щоб ця потреба була забезпечена через різні інструменти: компенсації, пільгові іпотечні кредити, субсидії на оренду, а також будівництво муніципального та соціального житла. Прийняття відповідних законодавчих змін дозволить системно вирішити проблему забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, – підкреслила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.


Ще один напрям – відновлення інфраструктури на звільнених територіях. Будують дороги, ремонтують школи, відновлюють лікарні. Міністерство працює не лише на папері – вже зараз реалізуються конкретні проєкти.

Особливу увагу приділяють і міжнародній співпраці – залучають підтримку партнерів для швидшого відновлення і допомоги людям.

Потрібно більше говорити про людей, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, і створювати умови для їхнього безпечного виїзду. Особливу увагу слід приділяти молоді: важливо розробляти політики, що заохочують та підтримують її повернення на підконтрольні Україні території, – зазначила директорка Центру прав людини Альона Луньова.


Детальніше з усіма рішеннями можна ознайомитись на офіційному сайті Мінрозвитку.
У тимчасово окупованому Бердянську з 18 квітня до 2 травня триває рейд «Легкове таксі» — окупаційна поліція перевіряє документи у водіїв, особливо у таксистів.
Дивлюсь на слайд з презентації... 😂
Вони її в пеінті робили? 😂
У Бердянську окупанти штрафують за продаж українського насіння, зокрема сортів помідорів, не внесених до російського реєстру.
БЕРДЯНЦІ В НОВИХ ГРОМАДАХ: СВОЇ СЕРЕД СВОЇХ, АЛЕ ВСЕ ЩЕ ТРОХИ ІНШІ

В редакцію BRD24 надійшов лист від підписника, про те як три роки тому вони залишили Бердянськ і почали вчитися жити спочатку – серед нових людей, у новому місті, з надією одного дня повернутися додому.


Орфографія та пунктуація оригіналу збережені:

В ці дні накриває якоюсь особливою ностальгією і роздумами. Саме тоді, навесні 2022 року, мабуть, виїхала найбільша частина бердянців. Коли ти зрозумів, що «за два-три тижні» нічого не вирішилось, і вирішувати треба вже тобі.


Ми виїхали втрьох – я, чоловік і донька. Свій прихисток знайшли в маленькому містечку на Буковині. Чоловікові там запропонували роботу. Містечко невелике, але досить живе і людяне. От тільки як стати частиною цієї нової громади – було не зрозуміло. Все здавалось таким чужим. І люди теж, чужими.


Перші тижні (або й місяці) наше обживання там обмежувалось скромним «добрий день» і очима, опущеними донизу. Хтось нас жалів, хтось уникав, хтось трохи побоювався, хтось – не розумів, як з нами себе поводити. Та ми й самі тоді не розуміли.


Але час минав.


Якось я пригостила сусідів своїм фірмовим печивом, тоді чоловік допоміг комусь із ремонтом, пізніше я проговорилась, що любила раніше організовувати свята і мені почали пропонувати долучатись до якихось шкільних і, навіть, містечкових заходів. В житті почали з’являтись нові люди, нові імена, нові історії, жарти, спільні спогади. Донька пішла в школу і знайшла нових друзів.


І от зараз, через три роки, я розумію, що почуваю себе тут досить комфортно.
Мабуть, можна сказати, що ми «прижились». Буковинська земля і її люди нас гостинно і тепло прийняли. Ми проводимо разом час, нас запрошують на свята і дні народження. Ми «свої».


От тільки іноді, серед веселих і щирих розмов хтось може запитати:


 «Ви ж не покинете нас після перемоги? Хіба вам тут не добре? Лишайтесь назавжди».


І тут вже ми опускаємо очі. Бо так, нам досить добре на цьому, новому місці. Але дім – це не лише дах над головою. І не лише люди.


Дім – це запах моря на світанку. Це коли знаєш у кого на ринку найкраща таранька і там на тебе чекає відкладена з ікоркою. Коли на кухонній поличці стоїть затерла чашка, яку тобі ще в юності подарувала найкраща подруга «в знак дружби».


Тут нас полюбили і прийняли. Ми дуже вдячні за цю історію. Але там, вдома, лишилась частинка нас самих. І як хотілось би колись її знову склеяти.
НА БЕРДЯНЦЯ ЧЕКАЄ 10 МІСЯЦІВ ВИПРАВНИХ РОБІТ ЗА БРЕХНЮ ОКУПАЦІЙНОМУ СУДУ

Чоловік свідомо надав хибні свідчення


У червні 2024 минулого року Бердянський окупаційний суд розглядав справу за заявою громадянки про підтвердження її постійного проживання на території ТОТ Запорізької області з 2020 по 2024 роки. Жінка хотіла в подальшому отримати паспорт країни-агресорки. Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних медіа.

Місцевий 36-річний житель був свідком в суді. Щоб допомогти жінці, він дав суду помилкові свідчення. Зрештою вона не отримала необхідне підтвердження, а проти свідка порушили кримінальну справу за завідомо неправдиві свідчення.

У квітні 2025 р. окупаційний суд визнав чоловіка винним і призначив йому 140 годин виправних робіт (10 місяців – ред.). З його зарплатні до російського бюджету будуть утримувати 10%.
Ексвикладачка БДПУ з української мови Ірина Донських отримала підозру в держзраді. Кримінальне провадження №22022080000001490 від 16.08.2022.
Її сторінка на Миротворці - клік
28.04.202519:07
‼️ У нижній частині Бердянська обмежено водопостачання

Через порив на перехресті вулиць Гостинної та Тищенка тимчасово обмежено водопостачання:
• від Азовського проспекту до Східного проспекту,
• від вулиці Консульської до вулиці Горького.

Насосні станції на Центральній та Морській зупинено до ліквідації аварії.
КНИГИ ЯК ТЕРАПІЯ: ПРО МАГІЮ ЧИТАННЯ ТА ЕМОЦІЙНЕ ЗЦІЛЕННЯ

Казка – це не лише дитячий світ. Вона може бути простором глибокого внутрішнього зцілення і для дорослого, особливо у складні часи. Психологиня й казкотерапевтка Світлана Омельницька наголошує, що через читання ми взаємодіємо з нашою внутрішньою дитиною.


«Дорослі, коли читають казки, теж занурюються у світ внутрішньої дитини. Це та частина нашої особистості, яка відповідає за бажання, цілі, емоції», – пояснює фахівчиня.


Під час війни особливо важливо мати простір, де дитина може прожити емоції. У терапевтичній кімнаті Світлани – книжки, іграшки, казки.

«У мене є ведмедик-медик у білій сорочечці. Я починаю розповідь про нього: як він дізнався, що іграшки та творчість можуть лікувати. І далі кажу: а ти хотів би спробувати? Пограти з кольором, з пластиліном, обрати особливу іграшку», – ділиться психологиня.


Особливе місце у практиці займають казки про страхи. Наприклад, історія про їжачка, який навчився лопати свої страхокульки. Чи про папугу, який боявся говорити про те, що відбувається, але з часом дізнався, як реагувати в незрозумілих ситуаціях.

«Ми не просто читаємо казки, а й пропрацьовуємо їх. Є багато методик: картки, вправи, запитання до дитини. Наприклад, єдиноріжок з книжки теж боявся. Що з ним було? Як він собі допоміг?», – пояснює Світлана.


Зараз з’являється багато важливих книжок для дітей. Наприклад, книжка «Казка про казку» від фонду «Рідні», створена під час війни. Там є історія про пташку Сиренку, яка спочатку всім заважала, але потім виявилось, що вона захищає – співає голосно, аби всі встигли сховатися в безпечне місце.

«Мені дуже подобається ця історія. Вона пояснює дітям, що сирена – це не тільки страшно, а й потрібно для безпеки», – додає психологиня.


Серед улюблених авторів Світлани – Світлана Ройз (книжка «Сміховисько») та Оксана Грицюта («Ведмедик Упанчик у старому лісі»). Їхні історії допомагають адаптуватися, зрозуміти власні емоції, знайти підтримку у складних ситуаціях.

«Є книжки, які читаємо не просто як історію. Ми зупиняємося, питаємо дитину: а як би ти? А що б зробив ти? Такі книжки – це справжні підказки, як допомагати собі», – розповідає Світлана.


У терапевтичній практиці важливо обирати історії обережно. Не всі казки є терапевтичними, особливо авторські. Деякі з них можуть переносити на героїв власні емоції, які не завжди екологічні для читача. Такі тексти можуть навіть травмувати, якщо не підібрані з урахуванням досвіду дитини.

«Я завжди раджу перед тим, як дати книжку дитині, прочитати її самому. Відчути, чи відгукується. Діти можуть пережити травматичний досвід, і, наприклад, навіть згадка про грім чи блискавку може їх тригерити», – застерігає психологиня.


Світлана наголошує: довіряйте фахівцям. Її вибір – книжки авторів, які мають психологічну практику. Вони не просто пишуть казки, а втілюють у них досвід, допомагають дітям і дорослим проживати війну, шукати підтримку, розуміти себе.

«Коли розумієш, що це фахівець, що він працює з дітьми, що він створив книжку не просто як автор, а як психолог – тоді можна сміливо довіряти такій історії», – підсумовує Світлана Омельницька.
БЕРДЯНЦІ МАЮТЬ ПОСТАВИТИ АВТО НА РОСІЙСЬКИЙ ОБЛІК ДО КІНЦЯ РОКУ

Це стосується транспорту на номерах України, а також «ДНР» і «ЛНР»

Поставити автомобіль на облік в росії треба до 1 січня 2026 року. За автомобілі, зареєстровані до 2023 року, не треба сплачувати мито, податки та декларації. Про це «Бердянськ 24» дізнався з пропагандистських пабліків з посиланням на федеральну митну службу рф.

Йдеться про наступні категорії атвомобілів:

🔹Машини, зареєстровані в Запорізькій, Херсонській, Донецькій та Луганській областях (окупованих територіях) до 5 грудня 2022 року;

🔹Машини, ввезених з України на ТОТ з 30 вересня 2022 року до 1 січня 2023 року;

🔹Машини, придбані місцевими жителями та ввезені на ТОТ до 5 грудня 2022 року.

Окупанти повідомляють, що з 2026 року автомобілі на українських номерах вважатимуться іноземними. Тож господарям доведеться сплачувати мито для вивозу та «легалазації» цього транспорту.
Shown 1 - 24 of 1 213
Log in to unlock more functionality.