Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
BRD24 - Бердянськ 24 avatar
BRD24 - Бердянськ 24
News and Media
BRD24 - Бердянськ 24 avatar
BRD24 - Бердянськ 24
News and Media
ЯК ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, ЩО ТАКЕ ВІЙНА І ОКУПАЦІЯ?

Як говорити про війну з малечею?

Пояснювати дітям, що таке війна, варто з урахуванням їх віку. Маленькі діти до двох років не можуть зрозуміти зміст подій, але вони чітко відчувають емоційний стан мами. У цьому віці важливо, щоб мама говорила про свій стан спокійно і доступно, наприклад:

«Мені страшно, бо чую сирену, але ми зараз підемо в безпечне місце».


Так дитина починає накопичувати досвід і розуміння того, як реагувати на складні події.

У трохи старшому віці, коли дитина вже може говорити, важливо не обманювати її, а пояснювати реальність простими і короткими реченнями. Наприклад:

«Зараз іде війна, але я поруч і зроблю все, щоб ти був у безпеці».


Водночас важливо підкріплювати це діями: обіймати, заспокоювати, пояснювати, що робити під час тривоги і показувати способи, як справлятися зі страхом чи злістю.

Діти мають розуміти не лише причини своїх емоцій, а й отримувати інструменти для їх проживання. Наприклад, можна разом намалювати, що їх лякає, або виговорити свої емоції через гру. Психологиня радить не занурювати дитину в травму, а фокусуватися на тому, як вона може з нею впоратися.

Як говорити про війну з підлітками?

Що стосується підлітків, то це особлива категорія – вони вже не діти, але ще не дорослі. Їхній вік сам по собі складний, а додаткове навантаження у вигляді війни тільки посилює емоційне напруження. Їм важливо пояснювати події як дорослим, водночас не підсилюючи в них почуття ненависті. Варто говорити про право на вибір кожної людини, про складність рішень в умовах окупації, про емпатію та усвідомлену позицію.

Підлітки дуже креативні, і їм важливо показати, як можна реалізовувати свій потенціал навіть під час війни. Допомога дорослих у фокусуванні уваги на розвитку, творчості та самореалізації – це теж спосіб турботи і стабілізації – каже психологиня.


Під час повітряних тривог та вибухів важливо, щоб батьки самі знали, як діяти. Якщо мама або тато чітко розуміють інструкції та свої дії, це дозволяє їм зберігати спокій і передавати відчуття захищеності дитині. Можна залучити дитину до збору рюкзачка або гри, яка допоможе зняти тривожність: взяти іграшку, зробити вправу на дихання, разом читати книжку в укритті. Все це демонструє, що мама поруч і здатна впоратися з ситуацією.

Малювання як терапія


Психологиня ділиться і особистим досвідом: під час вибухів у Бердянську їй допомагало малювання. Вона брала олівці, аркуші і вимальовувала емоції. Те саме можна робити і з дитиною – разом малювати, ліпити з глини чи пластиліну, створювати казки чи розповіді, які допоможуть опрацювати страх.

Важливо не применшувати значення того, що відчуває дитина. Якщо батьки самі намагаються замовчати події або приховують свої емоції, дитина втрачає базове відчуття довіри. Краще чесно сказати: «Мені сумно» або «Я зараз злюсь, але справляюся з цим» – і показати дитині способи, як з цим упоратися – ділиться Світлана.


Чому батькам важливо відпочивати і як це допомагає дітям?

Якщо мама чи тато зривалися на дитину – варто проаналізувати, чому це сталося. Як правило, причина у втомі, накопичених емоціях і відсутності ресурсу. Саме тому важливо дбати і про себе: мати пів години тиші на день, куточок, де можна побути наодинці і можливість говорити з іними дорослими – подругою, на заняттях або в групах підтримки.

Під час війни у дітей зростає кількість страхів, особливо страх темряви. Це пов’язано як з віковими особливостями (уява, фантазії), так і з реальніст, адже більшість тривог і вибухів відбуваються вночі. Тому дитина асоціює ніч із небезпекою. Раджу читати терапевтичні казки, малювати на чорному папері, ліпити страх з пластиліну – усе це допомагає йому матеріалізуватися і зменшити вплив – каже Світлана.


Якщо чоловік на фронті, жінка лишається з дітьми і часто не має внутрішніх ресурсів. Тут особливо важливо, щоб мама мала хоча б трохи часу на себе, не приховувала емоції, але й не переносила їх на дітей. Якщо дуже сумно – краще це визнати і проговорити. Якщо втомлена – дати собі дозвіл на відпочинок. Тоді буде легше витримувати і допомагати дітям.
06.05.202513:31
📸 Харківський художник, який змусив СРСР нервувати через світлини зроблені в Бердянську

Український митець Борис Михайлов, легенда «Харківської школи фотографії», став відомим на весь світ завдяки роботам, що зображують реальне життя за фасадом радянської пропаганди. У матеріалі «Української правди. Життя» йдеться про його культові серії, зокрема — «Случайная серия», де є фото, зроблене у Бердянську ще в 1970-х.

Цей кадр став знаковим — оголене тіло на фоні радянських пляжників підірвало ідеологічні основи офіціозу. Це не просто фото — це мистецький акт спротиву, зроблений у нашому місті.

Радимо подивитися добірку робіт і прочитати текст — це не лише про Харків, це і про Бердянськ у кадрі великої історії:
🔗 обережно, багато читати - клік
ФСБ ПОСИЛИЛИ ФІЛЬТРАЦІЮ В ШЕРЕМЕТЬЄВО

Потрапити до рф та на окуповані території без російського паспорта стало ще складніше

В адміністрації путіна жорсткі заходи щодо перевірки українських громадян вважають «вкрай необхідними в умовах сво». Послабити їх, а також надати людям можливість оскаржити відмову у в’їзді до рф, вважають за можливе лише після закінчення війни. Про це «Бердянськ 24» дізнався з матеріалу OBOZ.UA.

Про необхідність посилення контролю за українцями заговорили після підриву автомобіля російського генерала Москалика. Крім фільтрації під час в’їзду йдеться також про постановку на облік тих, хто вже живе в рф і на ТОТ.

За даними OBOZ.UA, фільтрацію в Шереметьєво зараз проходить дуже мало українців. Перевірки стосуються всіх осіб старше 14 років без російського громадянства.

За даними прикордонної служби рф, з 16 жовтня 2023 року (дата впровадження обов’язкової фільтрації – ред.) до аеропорту Шереметьєво прибуло понад 135 тисяч громадян України. До росії пропустили лише близько 30 тисяч. Причина заборони на в’їзд – компрометуючі відомості, що вказують на причетність до іноземних спецслужб, а також через особисту діяльність, спрямовану на дискредитацію політичного керівництва та збройних сил рф. Втім, за неофіційними даними, заборон на в’їзд до росії набагато більше.

«Мої друзі прилетіли до Шереметьєва, щоб потім потрапити до окупованого Бердянська – там перебуває їхній хворий літній батько. Але їх не пустили, оскільки ФСБ відновили видалене листування на мобільному. На який строк заборонили – не повідомили», – розповіла
OBOZ.UA переселенка з Бердянська.

Середній термін заборони складає 50 років. Але про це люди дізнаються лише після повторної невдалої спроби. Жодні скарги, пояснення та навіть позови до суду не допомагають. За словами тих, кому не вдалося потрапити до росії, ФСБ посилили фільтрацію протягом останніх пів року.
ПАРАСОЛЬКА З «ЛАСУНКОЮ» І ВИВІСКА «ГРИВНА ЦЕНТ». В ОКУПОВАНОМУ БЕРДЯНСЬКУ ЗНОВУ ЗЛЯКАЛИСЬ УКРАЇНСЬКИХ СЛІВ

Старі речі на вулицях Бердянська раптом стали приводом для паніки в місцевих пабліках. Але що насправді викликає тривогу – українські назви чи щось глибше?


В окупаційному телеграм-каналі зʼявилися фото – вивіска магазину «GRIVNA CENT» і парасолька з логотипом «Ласунка» в парку на бульварі Шевченка. Автори публікації подають це як загрозу, мовляв, реклама українського виробника досі висить у центрі міста, а слово «гривня» – це вже ледь не символ спротиву.

Під фото згадують історію магазину «Ілеар» (колишній «Зеркальний»), який, мовляв, орендував приміщення у київської компанії, переказував гроші «київському режиму», а його керівник вивозив обладнання й документи. При обшуку, кажуть, навіть знайшли пістолет із глушником. Не дуже зрозуміло до чого тут морозиво і тим більше напис на парасольці, але звучить гучно і цього окупантам достатньо.

Одна жінка коментує:

«Ласунка — дніпровська, так. Але його ж у нас у місті немає з 2022 року. Як можна прорекламувати продукт, якого не продають? Якщо я вдягну кофту з китайськими чипсами — я ж не буду ходячою рекламою цих чипсів, правда?»


І далі додає:

«Було б корисніше говорити про реальні проблеми: відсутність лікарів, убиті дороги, воду, якої в будинках немає пів року, зарплати, яких не платять по місяцях. Серце болить за місто. Хочеться, щоб ми йшли вперед разом із нашою країною (ред. мова йде про рф), а поки виходить туго».


І справді, що більше тривожить – стара парасолька чи нова реальність? Бо ці написи залишились як згадка про час, коли місто жило по-іншому. Коли питання «чи буде вода?» не зʼявлялось щодня, коли в лікарнях вистачало спеціалістів, в магазинах якісних продуктів, а по місту не ходили озброєні військові з вічними перевірками.

Очевидно, що напис «гривна» на фасаді муляє окуантам, бо досі нагадує – Бердянськ українське місто.
В Бердянську виповнився рік звалищу біля третьої школи 🗑
07.05.202510:22
Цікавить ваша думка з приводу 35 мільярдів гривень:

«Допомога родинам на ремонт пошкодженого житла вже складає 9,8 млрд грн. Держава дала можливість згенерувати 17,4 тисячі житлових сертифікатів на суму понад 25 млрд грн. Також уже отримали майже тисячу заяв на виплати для будівництва нового житла на власній земельній ділянці», — наголосив Денис Шмигаль.


ВПО не отримує нічого, а люди що мали майно на підконтрольній все що необхідно.

Наша думка з цього приводу така - всі гроші треба було направити на армію. Люди, чиї домівки постраждали, нехай би знімали собі житло так само як і ВПО. А вже після перемоги впроваджувати усілякі там програми компенсацій.

Виходить зараз 100 тисяч родин скористались програмою єВідновлення, а при цьому 1 мільйон 300 тисяч родин ВПО потребують житло.
06.05.202512:47
Список звільнених з полону. Якщо знайдете бердянців, пишіть в коментарі або в бота @Brd24com_bot

список в коментарях
БЕРДЯНКА, ЯКА НАЧЕБТО ПОСТРАЖДАЛА ВІД ОБСТРІЛУ, СКАРЖИТЬСЯ НА ВІДСУТНІСТЬ ДОПОМОГИ ВІД ОКУПАНТІВ

Жінка звернулася до гауляйтера ТОТ Запорізької області Володимира Рогова через бездіяльність керівництва на місцях

31 жовтня минулого року окупаційна влада повідомляла про атаку українських дронів на Бердянськ. З десяти БПЛА сім дісталися порту, а три начебто влучили в житлові будинки й квітковий магазин. Саме тоді, за словами бердянки Олени Тилик, вона отримала поранення, через які згодом перенесла три операції. У її будинку вилетіли вікна та було пошкоджено дах. Про це «Бердянськ 24» дізнався з тг-каналу гауляйтера Рогова.

Як виявилося, після невдалого збиття дронів над житловими будинками гауляйтер Балицький та інші місцеві колаборанти обіцяли постраждалим підтримку. Втім, на цьому допомога закінчилася. Бердянка хотіла отримати компенсацію від місцевої окупаційної влади, але пів року намагань не дали результату. Тому жінка поскаржилася на їхню бездіяльність Володимиру Рогову.

«Гучні слова та пафосні заяви за традицією виявилися порожніми обіцянками. Житло визнано непридатним для проживання ще в листопаді. У грудні комісії зафіксували право на компенсацію: 100 000 рублів за шкоду здоров’ю, 154 099 рублів за втрату майна. Протоколи підписано, рішення затверджено. Тільки гроші не виплачені. Прокуратура взяла справу під нагляд. Але навіть прокурорський нагляд не забезпечив виплати. У відповідь — ті самі порожні формулювання й очікування», – зазначено в дописі на сторінці Рогова.


Гауляйтер відверто незадоволений бездіяльністю місцевого окупаційного керівництва. Ба більше, він вважає, що на бюрократичні процедури витратили більше бюджетних коштів, ніж потрібно на саму компенсацію. Тож окупанти вкотре довели, що всі їхні обіцянки — порожній звук. Навіть коли йдеться про руйнування та загрозу життю, вони використовують це з метою пропаганди та знімають гучні сюжети для місцевих Z-медіа. Водночас люди залишаються сам на сам зі своїми проблемами. І це вже не кажучи про те, що джерело цих проблем — криворуке російське ППО, яке збиває дрони над будинками бердянців.
ОКУПАНТИ ЗАСУДИЛИ БЕРДЯНЦЯ НА 8,5 РОКІВ ЗА ЗБУТ І ЗБЕРІГАННЯ БОЄПРИПАСІВ

Для чоловіка це буде вже не перше ув’язнення. Раніше він відбував покарання в росії


За даними російського слідства, Олексій Буяков причетний до незаконного збуту 6 гранат РГД-5, 2 гранат РГН, а також зберігання вдома 432 патронів калібру 7,62 мм. Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних медіа з посиланням на прес-службу фсб південного військового округу.

Окупаційний Бердянський суд визнав 45-річного чоловіка винним та засудив до восьми років і шести місяців колонії загального режиму. Також Олексія Буякова оштрафували на 100 тисяч рублів. Раніше чоловік вже обув засуджений на 5,5 років колонії у Челябінській області.
05.05.202508:39
Одинадцять років тому, 5 травня 2014-го року, світ почув про «Азов».

Звільнення, захист і розбудова України стали тією метою, заради якої бійці були готові спільно розвивати вміння, здобувати досвід, плекати дисципліну та досягати успіху. Невелика група добровольців, учорашніх цивільних, озброєних арматурою, за пів року перетворилася зі стрілецького батальйону на полк, отримала важку техніку й артилерію.

Звільнення Маріуполя, звільнення Мар’їнки, участь у боях під Іловайськом у 2014-му році. Чи не єдина успішна наступальна операція часів АТО – Павлопіль-Широкинська – в 2015-му. Масштабна операція на Світлодарській дузі в 2019-му.

Героїчна оборона Маріуполя в 2022-му. Вступивши у повномасштабну війну полком та понісши значні втрати, вже на початку 2023-го «Азов» став бригадою, а навесні 2025-го – корпусом. Бойові дії на найгарячіших ділянках фронту, участь у контрнаступі 2023-го року, просування в Серебрянському лісництві, стабілізація фронту на Торецькому та Покровському напрямках.

Постійне вдосконалення системи управління, пошук найкращих рішень для знищення ворога та збереження життів своїх бійців. Впродовж одинадцяти років своєї історії «Азов» став символом ефективності, яка забезпечена постійним розвитком, звитягою та вмотивованістю. Але історія на цьому не завершується, перед нами велика робота.

Помститися за полеглих, повернути побратимів з полону, разом звільнити рідну землю та співгромадян з-під окупації, відновити справедливість і далі розбудовувати незалежну Україну. Ми знаємо, за що воювали весь цей час, за що віддавали свої життя наші побратими, знаємо, як воювати далі, до перемоги!

Заповнити анкету | Фінансова підтримка | Telegram | Instagram | YouTube | Twitter | Facebook | TikTok | WhatsApp
До нас в бота надіслали світлини за квітень-жовтень 2021 року. Через те що бот анонімний, автора ми не знаємо.
07.05.202509:46
В Бердянську 9 травня окупаційна адміністрація тимчасово перекриє такі ділянки доріг:

▪️ вулиця Італійська — від проспекту Праці до проспекту Азовського
▪️ проспект Азовський — від вулиці Шевченка до вулиці Італійської
▪️ Західний проспект — від Мелітопольського шосе до вулиці Дачної

Причини перекриття - побєдобєсіє
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Наші – вільні. Наші – вдома.

Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту.

Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності.

Ми повернули їх. І я дякую всім, хто працював над цим обміном. Дякую партнерам, передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні.

Щодня ми боремося за наших людей. Обовʼязково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну.
Окупанти продовжують кидати українців за ґрати за коментарі в соцмережах. Цього разу постраждав 24-річний мешканець села Балки Василівського району Запорізької області.
ДОКИ ОКУПАНТИ ЗАБОРОНЯЮТЬ УКРАЇНСЬКЕ НАСІННЯ, БЕРДЯНЦІ ВИРОЩУЮТЬ КОЛОНСЬКІ ПОМІДОРИ НА СВОЇХ БАЛКОНАХ У НОВИХ МІСТАХ

В редакцію BRD24 надійшов лист від підписника про те, як вона зберігає "заборонене насіння" та несе у серці свій дім – орфографія, пунктуація оригіналу збережені.


Ми несемо свою землю із собою – у серці, у пам’яті, у маленьких паростках на балконах нових міст. Знаєте, я ніколи не писала ніяких коментарів до жодних новин про дім. Втішала себе, що шукати якусь логіку в діях окупантів чи зрадників – марно. Але
новина про заборону українського насіння мене просто розірвала.

Бо це – якийсь інший рівень. Коли з нашої землі виривають з усім корінням нас самих. Стирають найдорожче. Все своє життя я прожила в приватному секторі. Тому що таке город – знаю змалку. А колонські помідори знаю не лише на смак, а й весь процес їх вирощування.

В моїй родині земля – це не лише про врожай чи роботу. Це про традиції і родинні секрети: де купити найкраще насіння, який сорт спробувати ще цього року, щоб здивувати сусідів, як дбати про розсаду.

Щоб ви розуміли, під час виїзду я забрала з собою пакетик насіння.

Діти сміялись: «ма, в нас на новому місці не буде городу, де ти їх садитимеш, на балконі?».

На балконі.

Я зробила собі тут справжню міні-тепличку з горщиками. А ще – розбила городик на клумбі під будинком. Сусіди були не проти, але трішки посміювались: «що ж там за врожаї у нас будуть».

А я думаю: «То ви смієтесь, поки наших помідор не скуштуєте».

Коли з мого насіння проростають перші паростки, я думаю про те, що отак проростаємо і ми. Де б не були – ми несемо з собою свій дім і свою землю.

І як я сподіваюсь, що одного дня зібране й збережене мною насіння знову впаде в бердянський грунт.

І проросте. Обов’язково проросте.
😎 НАЙЦІКАВІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ:

1️⃣ Бердянці мають поставити авто на російський облік до кінця року

2️⃣ Окупанти створили три нові організації: в Бердянську з постачання тепла та обслуговування багатоповерхівок, в області - з енергопостачання

3️⃣ Окупанти звинуватили бердянців Даміана Омельяненка та Артура Шашенка у вбивстві подружжя колаборантів Бойко

4️⃣ Псевдовлада відзвітувала про відновлення захоплених будівель БДПУ після обстрілів. Але заяв про руйнування не було

5️⃣ Двоє колаборантів з Бердянщини та Приморська отримали вироки, ще двом оголошена підозра

🔓Подкаст – 56: – Як вмирає Бердянськ: готелі, прапори і порожні площі

❤️ ІНТЕРВ'Ю ТИЖНЯ зі співзасновником організації HUMANITY Стефаном Воронцовим про виїзд з окупації та життя на ТОТ
Окупаційні пабліки обурюються назві магазину 😂
Але ж "Универмаг низкий цен" вже написано російською. Це перероблена вже вивіска, хто памʼятає?
Мова — це теж спротив. І він починається з тебе!

📚Проєкт «Ти в Україні» у партнерстві з рухом «Жовта Стрічка» та Dovidka.info запускає безкоштовні онлайн-курси української мови для мешканців ТОТ.

1. Для школярів, які хочуть оперативно підтягнути українську та впевнено скласти вступні іспити до ВНЗ.
2. Для дорослих, які прагнуть покращити знання мови або вивчити її з нуля, вирватися з полону ворожої пропаганди й відчути єдність української спільноти.

❗️Програма формується індивідуально під потреби учня (навчання з нуля, розмовна практика чи поглиблений рівень вивчення мови).
Репетитори навчать, підтримають та допоможуть перейти на українську вільно і без страху.

🔒Це анонімно, надійно і безпечно. Всі заняття проводяться через захищені канали зв'язку. Особисті дані учасників НЕ зберігаються.

👉Подавай заявку — і приєднуйся до мовного спротиву на tyvukraini.com.

Говорити українською — значить тримати лінію оборони навіть без зброї!
06.05.202511:35
Відбувся обмін. 205 захисників повернулись додому. Сподіваємось серед них є бердянці. Чекаємо на списки.
06.05.202504:48
1851 квартира у 2025 році — це нормально, мало чи багато?

У 2025 році з моменту відновлення роботи реєстрів уже 1851 українська родина скористалася програмою доступної іпотеки «єОселя» та отримала кредити на житло на суму понад 3,4 млрд грн. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Враховуючи, що зараз 1,3 млн родин ВПО потребують житла, темпи видачі кредитів можна вважати незадовільними.

Окрім держави, проблему створюють і банки. Деякі з них попередньо погоджують участь у програмі «єОселя», але за умови проведення оцінки їхніми власними оцінювачами. Оцінювач приїжджає та занижує вартість. Наприклад, якщо житло коштує $1000 за квадратний метр, його оцінюють у $500. Ну й тут зрозуміло, що умови кредитування стають зовсім нецікавими.

Що ви думаєте щодо програми «єОселя»?
5 травня 2014 року в Бердянську сформувався добровольчий підрозділ, який згодом отримає назву «Азов». Усе починалося з кількох десятків людей, які не чекали наказів – вони просто не могли залишитись осторонь.

Це було на тлі невизначеності, страху, хаосу. Але саме в Бердянську зібралися ті, хто вирішив дати опір. І саме звідси «Азов» вирушив на перші бойові завдання, зокрема, на визволення Маріуполя.

Саме звідси, з нашого міста, вирушили перші бойові групи. Серед їхніх завдань — визволення Маріуполя. Із часом «Азов» виріс: спочатку — у батальйон, згодом — у полк, а сьогодні — це вже Окремий штурмовий корпус.

11 років боротьби

11 років втрат, перемог, мужності й незламності

Ми пам’ятаємо кожного. І ми не забуваємо, що багато наших воїнів досі залишаються в полоні. Їх чекають. За них борються.

Дякуємо вам, захисники 🫡

Ви — гордість і приклад для всієї країни
❤️
Світлини від нашої підписниці 🫶❤️
03.05.202508:43
🔐🔒🔓 ПОДКАСТ - 56: – ЯК ВМИРАЄ БЕРДЯНСЬК: ГОТЕЛІ, ПРАПОРИ І ПОРОЖНІ ПЛОЩІ

Про порожні готелі, показові суди, життя в окупації та розчарування у державній підтримці

В цьому випуску:

🔓 Занепад Бердянська під окупацією. Розмова про «оживлення» міста на фоні порожніх готелів, знищеного курортного сезону та пропагандистських заходів на 1 травня.

🔓 Показові суди та репресії. Обговорення справ Дем’яна Омельяненка і Артура Шершенка, яких вже засудили, але вирішили повторно звинуватити у нових злочинах — приклад російської «рулетки».

🔓 Життя в окупації — постійний страх. Внутрішнє психологічне виснаження мешканців, які щодня живуть під тиском і в умовах повної відсутності справедливості.

🔓 ВПО: реалії виживання в Україні. Чому держава не справляється з підтримкою переселенців, як це штовхає людей до повернення назад і які проблеми — з житлом, виплатами, працевлаштуванням.

🔓 Критика державної політики. Учасниці подкасту відкрито говорять про відсутність системного зв’язку держави з переселенцями та мешканцями ТОТ — брак комунікації, байдужість, несвоєчасні рішення.
Shown 1 - 24 of 1 247
Log in to unlock more functionality.