Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ФотоІсторія 📸 avatar
ФотоІсторія 📸
Educational
ФотоІсторія 📸 avatar
ФотоІсторія 📸
Educational
Громадянам давньогрецької колонії Массалія перед самогубством необхідно було надати прохання в сенат і вказати вагомі причини для зведення рахунків із життям

Питання доцільності самогубства вирішували сенатори. Якщо вони приймали позитивне рішення, то людині безкоштовно надавали отруту, яка зазвичай суворо охоронялася.

ФотоІсторія 📸
«Якби в мене була ферма у В'єтнамі і будинок у пеклі, я продав ферму і вирушив додому»

Запальничка Zippo невідомого американського пілота.

ФотоІсторія 📸
Поліція Сан-Дієго переслідує танк у центрі міста. США, 1995 рік

Безробітний та наркозалежний 35-річний ветеран армії США Шон Тімоті Нельсон викрав танк M60A3 Patton із бази Національної гвардії в Сан-Дієго.

За 23 хвилини Нельсон проїхав близько 6 миль. Він розчавив понад 40 авто, зніс дорожні знаки, світлофори, пожежні гідранти та електричні опори. Без світла лишились 5100 людей.

Намагаючись перетнути бетонний розділювач на трасі танк втратив гусеницю. Четверо поліцейських залізли на броню, а офіцер Пол Пакстон, колишній танкіст, відкрив люк болторізом. На накази здатися Нельсон не реагував. Врешті решт, його застрелили.

Нащастя обійшлось без жертв, хоча деякі джерела згадують легкі ушкодження матері з дитиною в одному з авто.

Танк M60A3 Patton, який угнав Нельсон, запускався без ключів, лише кнопкою. Він важив 57 тонн і мав максимальну швидкість 48 км/год. Незамкнені ворота і мінімальна охорона дозволили Нельсону проникнути на склад та запустити кілька танків, перш ніж він завів M60A3.

ФотоІсторія 📸
Хілларі Клінтон слухає, як її чоловік заперечує зв'язок із Монікою Левінськи. США, 1998 рік

ФотоІсторія 📸
Українські хіти - на відстані одного кліку!🎧



Танцюй під біти України разом з нами! Приєднуйся до нашого Telegram-каналу за найкращими українськими треками!



Усім музичним патріотам сюди👈
Лотерея, яка визначає, хто буде призваний на війну до В'єтнаму першим. Вашингтон, округ Колумбія, 1969 рік

Вперше відбулась 1 грудня 1969 року, аби зробити відбір більш випадковим і неупередженим. У скляну ємність помістили 366 синіх пластикових капсул (враховуючи 29 лютого для високосних років). У кожній капсулі був аркуш із днем і місяцем року. Капсули витягували по одній, дата отримувала порядковий номер. Перша витягнута номер 1, друга — номер 2 і так далі.

Чоловіки, чиї дні народження відповідали нижчим номерам (наприклад, 1–195), призивалися першими. Ті, чиї дати отримали високі номери (вище 195), зазвичай уникали призову в 1970 році.

Того ж дня провели другу лотерею з 26 літерами алфавіту, щоб визначити пріоритет за прізвищами для тих, хто мав однаковий день народження (наприклад, Джонс із літерою "J" міг бути призваний раніше, ніж Вікері з "V"). У підсумку тоді кандидатами стали приблизно 850 000 осіб.

Молоді люди слухали чи дивилися трансляції у прямому етері, дізнаючись свою долю.

ФотоІсторія 📸
04.05.202502:04
40 років у підпіллі

Ілля Оберишин (1921–2007) народився в с. Потік на Івано-Франківщині, у 17 років приєднався до ОУН. Пізніше воював у складі УПА. У 1951 році змушений був перейти на нелегальне становище.

Став переховуватися у різних місцях. Найдовше в селі Городниця на Тернопільщині, куди перебрався після одруження з жінкою Емілією. Ілля ховався на горищі їхнього будинку. Він не мав радянських документів, не виходив на вулицю вдень і уникав будь-яких контактів. Емілія приносила їжу, одяг, повідомляла новини.

Вийшов із підпілля Ілля Оберишин лише в грудні 1991 після референдуму про незалежність. Для місцевих жителів це стало шоком, адже Оберишина вважали зниклим або мертвим. Згодом у 2002 році він опублікував книгу «Півстоліття в підпіллі», а у 2006 році отримав орден «За заслуги» III ступеня.

Ще одним стійким бійцем виявився японський офіцер, який продовжував воювати 30 років після війни.

ФотоІсторія 📸
Словацька модель Адріана Скленарікова-Карембе та французький актор Жамель Деббуз на церемонії вручення премії "Сезар" у 1999 році

Зріст Адріани - 185 см, а з підборами ще вище, тоді як зріст Жамеля сягає 165 см

ФотоІсторія 📸
Рідкісне фото, де Aдольф Гітлер в окулярах, 1943 року

Фюрер комплексував через свій поганий зір і фотографам забороняли робити знімки, коли він був в окулярах при будь-якому оточенні людей.

ФотоІсторія 📸
📸 П’єр Шеффер із фоногеном. Париж, 1951. Початок musique concrète — і всієї електроніки.

У 1940–50-х, задовго до появи комп'ютерів, синтезаторів, техно та хіп-хопу, звукорежисери нарізали магнітну стрічку вручну: склеювали шум поїзда зі зітханням дверей — і створювали музику.

Так народилася musique concrète — батько семплінгу, саунд-дизайну та всього експериментального звуку.

🧠 Якщо ти любиш цікаві факти і незвичну музику — тобі сюди:
Маловідоме фото Мерилін Монро зі шрамом після видалення жовчного міхура.

Цей шрам лишився після операції у 1961 році. Монро намагалася приховувати, особливо під час фотосесій та зйомок.

Наприклад, на постановочних фото його часто ретушували або прикривали одягом, таким як купальники з високою талією.

ФотоІсторія 📸
12.04.202502:00
Дженніфер Еністон і Сальма Хайєк у 2012 році

ФотоІсторія 📸
Банк із цегли, доставленої поштою. США, 1916 рік

У 1913 році Поштова служба США запустила сервіс Parcel Post для відправлення вантажів. У 1916 році підприємець Вільям Колтарп із міста Вернал, штат Юта, вирішив скористатися послугою і доставити цеглу для будівництва фасаду банку Bank of Vernal.

Поштова доставка виявилася вдвічі дешевшою за приватні перевезення: 7 центів за цеглину проти 15.

Колтарп відправив близько 80 тисяч цеглин (точна кількість досі викликає дискусії) у ящиках вагою приблизно 22,7 кг. Загальна вага сягала близько 37,5 тонн.

Цегла подолала 687 км: із Солт-Лейк-Сіті залізницею до Макка, Колорадо, далі вузькоколійкою, возами та поромом через річку Г attack_river до Вернала.

Ця доставка стала справжнім випробуванням для пошти: відділення були завалені ящиками, а поштмейстери скаржилися на «спробу відправити цілу будівлю».

Після цього в листопаді 1916 року Поштова служба США запровадила обмеження: не більше 91 кг вантажу на день від одного відправника одному одержувачу.

ФотоІсторія 📸
Радіоактивні дитячі іграшки минулого століття

Компанія «A. C. Gilbert» (провідний виробник іграшок у 1906-1964 рр.) продавала набір для дітей «Gilbert U-238», до якого входили чотири типи уранової руди.

Діти могли використовувати лічильник Гейгера, грати з невеликою камерою Вільсона для спостереження за альфа-частинками, використовувати спінтаріскоп, що показує результати радіоактивного розпаду, та електроскоп, що вимірює радіоактивність зразків із набору.

Також у наборі були книги про виробництво атомної енергії та про те, як самостійно знайти уран.

Набір коштував $49,50 (близько $560–650 у сучасному еквіваленті). Через високу ціну та складність продали менше 5000 комплектів.

Виробництво припинили у 1951 році не через небезпеку радіації, а через низькі продажі, труднощі з отриманням матеріалів та урядових обмежень. У 1953 році компанія A. C. Gilbert офіційно повідомила про припинення випуску набору.

Ще раніше за допомогою радіації приміряли взуття, а потім прирекли на страждання дівчат.

ФотоІсторія 📸
Три удари блискавки за життя і один після смерті

У канадця Уолтера Саммерфорда була б звичайна історія життя, якби не особливі стосунки з блискавками.

Перший удар застав його солдатом на Першій світовій війні та викликав параліч ніг. У 1924 році вже вдруге блискавка вдарила в дерево, під яким сидів Волтер і електричний розряд вилікував його параліч. Через два дні він знову відчув ноги.

Третій фатальний удар Уолтер зазнав прогулюючись парком у 1930 році. Після цього Волтер повністю паралізувало. Страждаючи і до цього від багатьох ускладнень, він зміг прожити всього два роки.

А вже у 1936 році в його надгробок на цвинтарі Маунтін-В'ю у Ванкувері знову вдарила блискавка.

ФотоІсторія 📸
24.04.202501:59
Катастрофа вертольота над Чорнобильською атомною станцією, 2 жовтня 1986

Вертоліт, виконував завдання зі скидання радіопоглинаючих матеріалів (бор, глина, доломіт, свинець, пісок) на зруйнований реактор, зачепив трос будівельного крана. Усі чотири члени екіпажу загинули.

Усього було виконано понад 1800 таких рейсів, у яких брали участь понад 600 пілотів. Рівень радіації у зоні був екстремально високим до 5,6 рентген/сек у найбільш постраждалих місцях.

Багато гелікоптерів, які брали участь в операції, були сильно опромінені і пізніше кинуті в "цвинтарях техніки" в 30-кілометровій зоні відчуження.

ФотоІсторія 📸
Вигнаний король Єгипту Фарук I ходить біля басейну, Італія, 1953 рік

Фарук зійшов на трон у 16 ​​років після смерті батька, короля Фуада I. Його правління почалося з надій на модернізацію Єгипту, але швидко затьмарилося корупцією та марнотратством.

Фарук колекціонував автомобілі, влаштовував розкішні банкети та захоплювався азартними іграми.

До 1950-х років Єгипет був у занепаді. Поразка в арабо-ізраїльській війні 1948 року, британський вплив та економічна нерівність підірвали авторитет монархії.

Рух вільних офіцерів, який виступав за націоналізацію та соціальну справедливість, організував переворот 23 липня 1952 року.

Фарука змусили зректися престолу на користь свого шестимісячного сина Фуада II, але монархія була формально скасована в 1953 році, коли Єгипет став республікою.

Фарук залишив Єгипет на яхті, забравши з собою частину державного бюджету та особисті цінності, включаючи колекцію коштовностей.

Йому дозволили виїхати без суду, але за умови, що він ніколи не повернеться.

ФотоІсторія 📸
11.04.202509:02
Команда британського лінійного крейсера "Худ". Після бою з "Бісмарком" із 1415 людей виживуть лише троє. Друга Світова Війна

24 травня 1941 року у Данській протоці у бою зійшлися британський лінійний крейсер HMS Hood та німецький лінкор "Бісмарк".

На п'ятій чи шостій хвилині бою "Бісмарк" випустив залп із головних гармат. Один зі снарядів пробив слабку броню корпусу HMS Hood і уразив артилерійський погріб. Вибух буквально розірвав корабель навпіл, він затонув за 2-3 хвилини.

Знищення HMS Hood шокувало Велику Британію та стало стимулом для полювання на "Бісмарк".

Британський флот кинув усі сили і через 3 дні потопив німецький лінкор після масованої атаки авіацією та кораблями.

ФотоІсторія 📸
Американська модель Дебра Джо Фондрен, 1970-ті

Волосся Дебори Джо Фондрен було настільки незабутнім, що їй не можна було їх стригти, поки вона була моделлю Playboy.

ФотоІсторія 📸
01.05.202502:04
Британська королева Єлизавета ІІ від 8 до 85 років на 15 світових валютах

ФотоІсторія 📸
Кастинг чорних котів на роль у фільмі жахів. Голлівуд, 1961 рік

ФотоІсторія 📸
Зруйнований султанський палац після обстрілу – результат найкоротшої війни в історії між Великою Британією та Занзібаром (нині частина Танзанії). 27 серпня 1896 року

ФотоІсторія 📸
13 квітня 1970 року прозвучала фраза "Х'юстон у нас проблема"

Саме ці слова вимовив командир космічного корабля "Аполлон-13" Джеймс Лоуелл, коли дізнався про вибух кисневого балона на борту космічної експедиції та несправністьь двох паливних батарей.

На борту було троє астронавтів, яким загрожувала втрата кисню та повне відключення електроживлення — від Землі їх відокремлювали сотні тисяч кілометрів.

Тільки завдяки їхній винахідливості, професіоналізму і підказок з Землі від NASA, історія закінчилась щасливо.

З того часу фраза "Х'юстон, у нас проблеми" вживають в іронічному контексті.

ФотоІсторія 📸
11.04.202502:05
Американські антропологи провели експеримент, який мав підтвердити гіпотезу про те, що гігантські статуї на острові Великодня — так звані моаї — самі «доходили» до місця встановлення

У ході експерименту вчені обв'язали мотузками копію статуї масою понад 4 тонни.

Після кількох днів безуспішних спроб гігантського боввана вдалося розгойдати за допомогою злагоджених дій трьох загонів, які тягли за мотузки: один ззаду, щоб статуя не падала, і два з обох боків.

У результаті бовван справді «пішов» дорогою.

ФотоІсторія 📸
Shown 1 - 24 of 181
Log in to unlock more functionality.