Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 1 травня
▫️Миколаївський район:
Учора, 30 квітня, ворог шість разів атакував дронами типу FPV Куцурубську громаду. Внаслідок обстрілів о 09:44 у с. Дніпровське пошкоджено будинок та літню кухню, о 22:15 у с. Дмитрівка – дах та вікна у багатоповерхівці. Зранку, 1 травня, о 05:45, через атаку дроном FPV пошкоджено дах приватного будинку. Виникла пожежа, яку оперативно загасили. Постраждалих немає.
Учора ввечері, 30 квітня, близько 18:15 ворог завдав удару по Мішково-Погорілівській громаді ударним дроном, тип якого встановлюється. Пошкоджено складську будівлю. Постраждалих немає.
За інформацією районних військових адміністрацій та ГУ ДСНС України у Миколаївській області
09.05.202511:27
07 травня 2025 року відбулася гала-вечеря «Усмішка за Україну» для маленьких очаківців та інших присутніх дітей з України за сприяння Fundación del Convent de Santa Clara, в особі Directora Sor Lucía Caram, Генерального консула України в Барселоні Артема Воробйова та директорки готелю Hotel Guitart Grand Passage Крістіни Кабаньяс. Відкриття заходу здійснювала Directora Fundación del Convent de Santa Clara, Sor Lucía Caram. Наприкінці вечора Fundacio del Convent de Santa Clara подарувала дітям цінні пам’ятні подарунки: павербанки та бездротові навушники, також кожній дитині вручили диплом учасника проєкту «Усмішка за Україну». Після офіційної частини дітей запросили на святкову вечерю, де на них чекали різноманітні смаколики. Серед цієї ейфорії маленькі очаківці та дорослі на мить забули про війну, сирени та вибухи. Вони отримали незабутні емоції та враження. Спогади про цю неймовірну подорож залишаться з ними на все життя. Сотні щасливих фото й селфі наших дітей є цьому підтвердженням.
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 19 квітня
▫️У ніч на 19 квітня силами та засобами протиповітряної оборони на Миколаївщині знищено два БпЛА типу «Shahed 131/136».
Вчора, 18 квітня, близько 11:35 по Баштанському району та близько 21:50 по Миколаївському району ворог спрямував ракети різного типу. Внаслідок одного з обстрілів в Первомайській громаді пошкоджено ангар з сільськогосподарською технікою. Постраждалих немає.
▫️Миколаївський район:
Учора, 18 квітня, ворог о 07:05 атакував дроном типу FPV Куцурубську громаду. Постраждалих немає.
Також учора, 18 квітня, й зранку, 19 квітня, ворог п'ять разів атакував дронами типу FPV м. Очаків Очаківської громади. Внаслідок обстрілів пошкоджено дах приватного будинку, господарча споруда, легковий автомобіль й вибиті вікна у багатоповерхівці. Постраждалих немає.
За інформацією районних військових адміністрацій та оперативного командування «Південь»
08.05.202519:41
Сьогодні 8 травня Франція святкує 80-річчя миру. 8 травня 1945 року війна закічилась на території Франції. Урочисті заходи пройшли і в Фекамі, місті-побратимі Очакова. Під час святкування Девід Руссель, мер Фекама зазначив, що зараз він подумками з очаківцями, які мужньо боронять свою землю від російської навали, щохвилини ризикуючи власним життям.
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 14 травня
▫️Миколаївський район:
Вчора, 13 травня, о 12:52 та 14:29 ворог атакував Галицинівську громаду ударними дронами, тип яких встановлюється. Внаслідок одного з обстрілів у с. Лупареве пошкоджено будівлю на території лікувального закладу та виникла пожежа сухої трави, яка була оперативно ліквідована. Постраждалих немає.
Також учора, 14 травня, ворог чотири рази атакував дронами типу FPV Куцурубську громаду. Постраждалих немає.
Учора, 14 травня, ворог о 15:32 атакував дроном типу FPV м. Очаків Очаківської громади. Постраждалих немає.
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 8 травня
▫️Миколаївський район:
Вчора, 7 травня, ворог о 12:10 атакував дроном типу FPV Галицинівську громаду. Постраждалих немає.
За інформацією районних військових адміністрацій
08.05.202512:55
В Очакові, з нагоди відзначення 80-річчя перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, відбулось покладання квітів.
«Війна» – таке коротке слово, але скільки емоцій воно викликає у нас. Страх, біль, ненависть, жорстокість – усі ці відчуття виникають в наших головах, коли ми чуємо саме його. 08 травня в Україні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. В цей день Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їх міст і сіл. Адже війна – це не лише запеклі бої та зруйновані домівки. Це – сльози матерів і дітей, мільйони людських життів, відданих у кривавій боротьбі з ворогом. Цього дня, в Очакові, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, віддати данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни, на Алею Слави прийшли представники органів місцевого самоврядування. Від місцевої влади та мешканців Очаківської громади секретар міської ради Валентина Кифоренко та заступник міського голови Олексій Васьков поклали квіти до Меморіалу загиблим землякам. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиї життя забрала та жорстока війна. Cвята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці та водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни.
13.05.202516:24
🔴 Миколаївська область - повітряна тривога!
13.05.202506:06
Гепатит А — це спричинене вірусом гепатиту А захворювання, що вражає печінку. Його також називають хворобою Боткіна. Це захворювання може мати як легкий, так і важкий перебіг. Вірус гепатиту А передається: - внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; - через недотримання особистої гігієни; - у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї; Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до 30 діб, у сухому середовищі за кімнатної температури - протягом тижня. ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. Серед факторів ризику гепатиту А: погані санітарні умови; відсутність очищеної води; проживання з інфікованою людиною; поїздки в район з високою епідемічністю. Симптоми гепатиту А та інкубаційний період Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів:слабкість та втомлюваність; • підвищення температури тіла; • втрата апетиту; • діарея; • блювота; • неприємні відчуття в животі; • важкість у правому підребер’ї; • потемніння сечі; • жовтяниця. Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет. Хворих лікують тільки в інфекційних стаціонарах. За місцем проживання хворого проводять дезінфекцію. Профілактика гепатиту А Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту - це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні. Тож вберегтися від захворювання допоможуть прості щоденні правила: - миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету; - вживання бутильованої або кип’яченої води; - миття овочів та фруктів тільки питною водою, краще обдати окропом; Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Придбати її можна в аптеках. Важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють закладах громадського харчування, на підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах. Якщо ви помітили симптоми захворювання, одразу звертайтеся до сімейного лікаря! Краще попередити захворювання, ніж його лікувати!
16 травня (п'ятниця) 2025 року о 15:00 год. відбудеться на платформі «Zoom» тематичний круглий стіл «Своє житло - своїми руками». Як майбутнім власникам житла гарантувати якість будівництва» для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників Рад ВПО та всіх небайдужих до проблем ВПО.
Захід реалізується Громадянською мережею ОПОРА (ОПОРА-Київ) в рамках проєкту «Фінансові механізми, технічна підтримка та моніторинг для підвищення енергоефективності будівель в Україні» за підтримки Європейської кліматичної фундації.
Під час засідання планується обговорення проблемних житлових питань ВПО, бачення їх вирішення, а також презентація концепції житлово-будівельних товариств. Проєкт програми заходу додається.
Строк дії документів становить один рік (а на час дії воєнного стану в Україні - 18 місяців) з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством. Заява вважається поданою, якщо до неї додані усі зазначені документи. Інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати у службі (управлінні) у справах дітей та на сайті Міністерства соціальної політики України. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік в кандидати в усиновлювачі до служби у справах дітей за адресою: м. Очаків, вул. Соборна, 7-А, каб. 102.
Звичний уклад для мільйонів українців змінила війна. Найбільше від неї потерпають діти. Страх, тривогу, постійну загрозу життю і здоровʼю вони, безумовно, легше переживають з люблячими батьками, проте не всі мають тата і маму. Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення провадиться у найвищих інтересах дитини для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя (стаття 207 Сімейного кодексу України). Шлях усиновлювача: 1. Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей. 2. Збір документів. 3. Подання до служби у справах дітей заяви про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та відповідних документів. 4. Обстеження представником служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі. 5. Проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в центрі соціальних служб та отримання рекомендайцій щодо кількості, віку та стану здоров'я дітей, яких може усиновити заявник. 6. Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені. 7. Отримання направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною. 8. Знайомство та встановлення контакту з дитиною. 9. Подання заяви про усиновлення дитини до служби (управління) у справах дітей. 10. Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. 11. Подання заяви та документів до суду, судове засідання щодо розгляду питання усиновлення. 12. Отримання рішення суду про усиновлення дитини. 13. Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу за місцем реєстрації народження дитини. 14. Передача дитини усиновлювачам. 15. Здійснення працівниками служби (управління) у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (щорічно протягом перших трьох років, в подальшому – один раз на три роки). До заяви кандидата в усиновлювачі додаються такі документи: 1) копія документа, що посвідчує особу. 2) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу) (за наявності). 3) копія документу, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)- (закордонний паспорт); 4) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік; 5) копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі); 6) висновок про стан здоров’я кожного заявника; 7) повна довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС або через ДІЮ. 8) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 9) згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним із подружжя), якщо інше не передбачено законодавством, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально. 10) довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник. У разі, коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається!
Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 14 травня
▫️Миколаївський район:
Вчора, 13 травня, о 12:52 та 14:29 ворог атакував Галицинівську громаду ударними дронами, тип яких встановлюється. Внаслідок одного з обстрілів у с. Лупареве пошкоджено будівлю на території лікувального закладу та виникла пожежа сухої трави, яка була оперативно ліквідована. Постраждалих немає.
Також учора, 14 травня, ворог чотири рази атакував дронами типу FPV Куцурубську громаду. Постраждалих немає.
Учора, 14 травня, ворог о 15:32 атакував дроном типу FPV м. Очаків Очаківської громади. Постраждалих немає.
За інформацією районних військових адміністрацій
14.05.202501:38
🟢 Миколаївська область - відбій повітряної тривоги!
14.05.202501:38
13.05.202523:29
🔴 Миколаївська область - повітряна тривога!
13.05.202523:29
13.05.202517:09
🟢 Миколаївська область - відбій повітряної тривоги!