Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Валерій Калниш | Чорна лампа 🇺🇦 avatar

Валерій Калниш | Чорна лампа 🇺🇦

News and Media
Автор: журналіст Валерій Калниш (Україна) YouTube: https://youtube.com/@blacklamp
Подкаст: https://anchor.fm/valerii-kalnysh
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateMay 08, 2018
Added to TGlist
Jun 19, 2023
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JUL '23OCT '23JAN '24APR '24JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts Валерій Калниш | Чорна лампа 🇺🇦

Це у Тирані італійську прем'єрку Джорджію Мелоні зустрічає прем'єр-міністр Албанії Еді Рама) Мелоні, як і багато європейських лідерів, прибули туди на саміт Європейського політичного співтовариства.

Звідки така любов? Рама геть не форматний політик. Він колишній баскетболіст (193 см) і не соромиться виявляти свої почуття. До того ж це дві країни які мають спільний кордон і їх багато що зближує. Рама дозволив Риму побудувати центр утримання мігрантів на півночі Албанії. Він назвав це знаком подяки за готовність Італії прийняти албанських мігрантів після холодної війни.

А приколювався Еді Рама не тільки з Мелоні. Макрона він вітав словами: «А ось і Король-Сонце». До речі, а що Мелоні?

«Еді, ні!» — сказала вона побачивши Раму на колінах. А підійшовши до 193 сантиметрового албанського прем'єра, Мелоні, зростом 167 см, повернулася до фотографів і сказала: «Він робить це лише для того, щоб бути таким же високим, як я».
17.05.202514:36
Коли ти старий маразматик, але тебе обрали президентом США.

Трамп (з 2.46. ): "Я думаю, що Путін втомився від усього цього. Він виглядає погано, а хоче виглядати добре. Не забувайте, що це мало закінчитися за тиждень. І якби він не загруз у багнюці зі своїми армійськими танками, він би був у Києві приблизно за п'ять годин".

Багнюка, значить, завадила взяти Київ... путін втомився, бідося... Ідіот. Старий ідіот. Американців шкода.
Не хотелось портить канал этим говнищем, но "чтобы помнили" - Пасха на росии выглядит именно так.
В чому американці нікому не поступаються, так це в конспірології. Це взагалі цікава розмова - чому вони вірять в усяку хєрню, але залишу це професіоналам. Принагідно ще раз нагадаю про книгу Максима Яковлєва "Теорії змови"

А тепер по суті. Колишнього директора ФБР Джеймса Комі, найбільшого мораліста Вашингтону, як на мене трохи боягуза, людину, яка вірить у правила, ставить принципи вище за вигоду про що написав цікаву книгу "Вища вірність"...Так ось його звинувачують у спробі замаху на президента США Дональда Трампа!

Все тому що він у себе в інстаграм опублікував фото з пляжу, де мушлями викладено "8647". Додамо трохи контексту. Згідно словника Merriam-Webster, «86» означає «викидати» або «позбавлятися», тоді як Трамп є 47-м президентом. Значення пішло зі сленгу. Наприклад, у фільмі Men in Black II один з агентів каже: "We’re gonna have to 86 that memory" - "Ми маємо стерти це з пам’яті".

Про те що це означає Комі дізнався після того, як консервативні медіа і проча блогосфера підняла хвилю. «Я не усвідомлював, що деякі люди асоціюють ці цифри з насильством. Мені ніколи не спадало на думку, але я проти будь-якого насильства, тому я видалив цей пост», - пояснив Комі.

Але було запізно. Один із синів Трампа, той який "молодший" (відбитий на всю голову мажор) почав волати про спробу вбивства. І якщо б це було за іншої влади, то це все зійшло нанівець, "молодшому" би виписали заспокійливе і тримали б подалі від людей та колещеріжучих предметів. Але зараз інші часи. Міністерка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем, заявила, що по відношенню до колишнього директора ФБР Секретна служба США проводить розслідування після ймовірних закликів до вбивства президента Трампа.

Напружився і Білий дім. Тейлор Будович, заступник керівника апарату адміністрації президента, заявив таке: «Поки президент Трамп зараз перебуває у міжнародній поїздці на Близький Схід, колишній директор ФБР опублікував те, що можна чітко інтерпретувати як «напад» на чинного президента Сполучених Штатів — послання, викарбуване на піску. Це глибоко непокоїть усіх нас, і ми сприймаємо це серйозно».

Точно! Я забув про пісок! Тож виходить так. Колишній директор ФБР передає сигнал (мушлі) ісламістським терористам (пісок) аби вони вбили (8647) Трампа під час його турне. Здається, все логічно. Комі, безумовно має присісти на кілька років. Да чого уж там, на електричний стілець!
23.04.202522:29
Зв'язок між сказаним про неможливість визнання окупації українського Криму та небажання віддавати тимчасово зайняті під*рами українскі землі з ракетно-дроновою атакою, під якою ми зараз усі знаходимося, прямий як ніколи. рф біситься.

Але, мені здається, на відміну від попередніх разів, замість осуду рф-атаки з боку США, ми отримаємо тицяніє в нас пальцем і чергову тираду Трампа про "відсутність козирів" і "я же казав".
"В первые несколько месяцев (1940-го года - ЧЛ) меня не покидало чувство беспокойства о безопасности членов парламента. В конце концов именно свободный и суверенный парламент, свободно избранный всеобщим голосованием, способный в любой момент сместить правительство, но с гордостью поддерживавший его в тяжелые времена, был одним из элементов, участвовавших в борьбе с врагом. И парламент победил.

Я сомневаюсь в том, имел ли кто-либо из диктаторов столь эффективную власть над всем народом, как английский военный кабинет. Когда мы выражали свои желания, нас поддерживали представители народа и все с готовностью подчинялись нам.

Однако никогда не ущемлялось право критики. Почти всегда критики уважали интересы народа. Когда они иногда бросали нам вызов, палаты голосовали абсолютным большинством против них, и это происходило без малейшего подкупа, вмешательства или применения полиции и секретной службы, как это имеет место при тоталитарных методах.

Вызывает восхищение, что парламентская демократия, или каким бы другим именем ни называли государственную систему Англии, может выдержать, преодолеть и пережить все испытания. Даже угроза уничтожения не могла запугать членов нашего парламента, но этому, к счастью, не суждено было случиться".

У.С.Черчилль "Вторая мировая война"
А тим часом в Англії почалася велика електоральна революція. На виборах до місцевих рад перемогла антиімігрантська, протрампістська партія Reform UK одного з найнеприємніших персонажів - Найжела Фаража. Він і його партія, яких можна описати чотирма словами - правопопулісти, євроскептики, націоналісти та консерватори - взула і лейбористів, і консерваторів. У них тепер більшість депутатів місцевих рад і самі місцеві ради. Найбільше втратили консерватори. У порівнянні з попередніми виборамиу них "мінус" 635 депутатів.

Символом змін став результат в окрузі Ранкорн і Гелсбі (це приблизно 20 км від Ліверпуля) де кандидатка від Реформ Сара Почін набрала 12 645 голосів проти 12 639, які були віддані за кандидатку від Лейбористів Карен Шор. перемога з різницею всього в 6 голосів. Це безпрецедентно. Попередній рекорд мінімального відриву становив 57 голосів у 1973 році на виборах у Берік-апон-Туїд.

Ось що написала одна авторка у The Telegraph.

Ось як виглядають справжні зміни, і від них захоплює подих. Наша система більше не є двопартійною та самовдоволеною передачею естафети кожні п'ять років. Тепер, коли з'явилася нова домінуюча партія правих, яка надія на одужання у торі? Це була не просто «важка ніч», як сказали їхні шоковані речники; це момент екзистенційної небезпеки.


Для протоколу. Ця стаття називається так: "Новий світанок настав – і Найджел Фарадж може стати нашим наступним прем'єр-міністром". Приплили...
06.05.202507:10
Велика подяка та шана піхоті. "Україна стоїть, бо стоїть піхота".
19.04.202506:36
Думаю, вихід США з перемовин цілком реальний. Все тому, що вони й не дуже хотіли в них приймати участь.

Як би ми не ставилися до Трампа, варто ставитися до нього погано. Самодур і нарцис. Він занадто зачарований путіним аби стати його супротивником, не кажучи вже – ворогом. Не треба натягувати на Трампа якісь великі стратегічні концепції на кшталт «зворотній Ніксон» чи «Ялта-2». Він доволі примітивний, не вміючи і не бажаючи грати у довгу дід. Він дратується як дитина, коли не може отримати бажаного «тут і зараз». Він швидко втрачає інтерес до складних питань. І, чесно кажучи не дуже цікаво чи це синдром розсіяної уваги чи він просто дебіл.

У Трампа добрі стосунки із путіним, а той професійно грає на його амбіціях та марнославстві. Нажаль, книга Боба Вудворта «Війна» вийде українським перекладом лише в серпні. Вона багато чого прояснила би на загал. Багато хто більш тверезо дивився б на перспективу перемовин, прочитавши, наприклад цей фрагмент інтерв’ю Вудворда з Трампом.

«Небажання Трампа критикувати Путіна не поодинокий випадок, а стійка риса його характеру.
"Я хочу, щоб Путін поважав нашу країну, зрозуміло?" - сказав мені Трамп під час інтерв'ю з ним перед виборами 2016 року.
"Що б він поважав?" – перепитав я.
"Ну, по-перше, це досить цікаво. Він говорив про мене дуже гарні речі", - сказав Трамп. "Він сказав, що Трамп чудовий, що Трамп буде новим лідером і таке інше. А деякі з цих клоунів сказали: "Ви повинні зректися Путіна". Я відповів: "Навіщо мені його зрікатися?".

А й дійсно? Чому Трамп має зрікатися путіна зараз? Загальним місцем є те, що Трамп не про принципи, а про вигоду. «Справедливість», «демократія», «рівність», «захист» - це все якісь "білий шум" і ліберальне скиглення слабаків, який його дуже дратує. Тому, якщо дивитися на світ його маленькими поросячими оченятами, то виглядає все десь так.

Коли він бачить Україну, він бачить країну якій допомагав його ворог – і цей ворог не путін, а Байден. В яку було влито багато грошей, настільки багато, що можна прибрехати що було ще й більше. Яка знаходиться дуже далеко. Яку очолює той, хто став приводом для його імпічменту. Яка чомусь не гнеться під його вимогами і не хоче задарма віддавати всім все що вони вимагають: рф – території та управління країною, США – копалини і ресурси. Тож з якого дива він має бути налаштованим за Україну? В іншій ситуації його могла збалансувати хвалена американська демократія з її різними гілками влади. Але маємо клопіт - президент, Палата представників та Сенат під контролем республіканців, де хтось молиться, а хтось боїться Трампа.

Тож, я схиляюся до того, що Штати зараз готові повторити свою політику 1930-х років, коли Італія почала війну з Абіссинією і про яких Черчилль написав у своїх «Спогадах про Другу світову» наступне:

«Сполучені Штати, оскільки справа стосувалася Європи, умили руки і лише всім бажали добра. Вони були впевнені, що їм ніколи більше не доведеться турбуватися про європейські справи».


Думаю, Трамп своє наступне життя буде існувати в парадигмі ображеного, намагаючись не помічати Україну і війну проти нас. Його синдром hindsight bias - синдром ретроспективного мислення - буде посилюватися і він буде розповідати про те, що він зробив все можливе і обов'язково знайде винних. І це будемо ми. А з рф він буде вибудовувати нові «чудові і чудові» відносини роблячи вигляд, що нас не існує або що ми є, але якісь ідіоти, бо не захотіли здати власну країну на поталу ворогу і кінченим мудакам. США не будуть допомагати нам у спротиві, ані фінансово, ані збройово. Всі витрати будуть перекладені на Європу. І це кращий варіант, бо дурачок може ще й перейти на бік рф. путіну цього ж і треба – аби не допомагали Україні, а далі, думає він, «я якось сам, лише тільки ще із Китаєм, КНДР та Іраном, і трохи з «п’ятою колоною» у ЄС, переможу Україну».

Цього не буде. Не має статися. Оскільки якщо станеться, то знову повториться те, про що той самий Черчилль говорив ще у 1935 році.👇
23.04.202504:39
Ну що, момент істини наближається. Він практично сьогодні, оскільки від нас в Лондоні будуть вимагати сказати своє слово на пропозицію США. Axios видав чіткий текст про план, який нам запропонували США. Точніше, варто було б сказати – російський план, а США просто листоноша. Ця пропозиція з’явилася після спілкування віткоффа та путіна.

Головне.

Що отримує росія:
- "Де-юре" визнання США російського контролю над Кримом.
- "Де-факто" визнання окупації майже всієї Луганської області та окупованих частин Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
- Обіцянка, що Україна не стане членом НАТО, но може вступити в ЄС.
- Скасування санкцій, запроваджених із 2014 року.
- Посилення економічної співпраці зі США, зокрема в енергетичній та промисловій сферах.

Що отримує Україна:
- "Надійні гарантії безпеки" за участі спеціальної групи європейських і потенційно неєвропейських країн-однодумців. У документі нечітко описано, як саме функціонуватиме ця миротворча операція; участь США не згадується.
- Повернення невеликої частини Харківської області, окупованої росією.
- Безперешкодне судноплавство по річці Дніпро в зонах, де вона проходить уздовж лінії фронту.
- Компенсація та допомога на відбудову (джерела фінансування не вказано).

Деталі.
- Запорізька атомна електростанція вважатиметься територією України, але експлуатуватиметься США, а електроенергія постачатиметься як в Україну, так і в Росію.
- У документі йдеться про американсько-українську угоду щодо корисних копалин , яка, як заявив Трамп, буде підписана в четвер.

США вже сказали що це остаточна пропозиція. Де-факто ситуація виглядає наступним чином: все залишається як є зараз, підори в плюсі, а ми ще залишилися винні і з невизначеним майбутнім.

Можна казати, що це жорсткий світ реальної політики де правила та закони ніколи нічого не вартували, якщо не були підкріплені силою та зброєю.

Можна заспокоювати себе тим, що це не назавжди. Чекати коли здохне путін та на росії зміниться режим.

Ми завжди зможемо раціоналізувати власні дії і пояснити собі власні слабкості, за це не варто переживати.

Але влада колись казала, що не підпишеться під новим «мінськом» та хаяла Будапештський меморандум. Ок. Все правильно. Але нинішня пропозиція не чим не краща - також без конкретних зобов'язань та алгоритмів. І яким буде рішення?

Ми можемо, звісно, ще трохи позатягувати час, погратися в дипломатію але не довше ніж пару днів. Бо рудий пан хоче повідомити 30 квітня про перемогу і завершення війни за 100 днів своєї каденції.

Тож, сьогодні момент істини. Або ми погоджуємося. Або продовжуємо воювати за себе. Ви за який варіант?
14.05.202523:47
Підсумуємо.

Трамп на перемовини не їде, путін теж. Як і в 2022 році, делегацію рф очолить "помічник президента росії" мединський. Від себе додам - упоротий фейкомет, конспіролог та фальсифікатор історії. Ренегат і манкурт. І просто "унылое гавно".

Також у складі російської групи перемовників: заступник міністра закордонних справ рф галузін. Його профіль - країни СНД та антисанкційна політика. Начальник гу гш зс рф костюков. Це їхній керівник військової розвідки. Прямий опонент генерал-лейтенанта Буданова. Та заступник міністра оборони фомін. Спеціалізація - міжнародне співробітництво та експорт зброї.

Фактично підтверджується те, про що я писав раніше ( тут і тут ) - для путіна ці "перемовини" просто чергове зібрання у Стамбулі після трирічної паузи. Ніяких політичних проривів. Я би виходив з того, що про будь-яке припинення вогню представники росделегації взагалі неуповноважені говорити. Вони їдуть обговорювати те, як ми маємо здатися та скоротитися. Тож, час починати реалізовувати європейсько-американські погрози. Всі ці перемовини в Стамбулі - галімий російський фарс.
19.04.202506:36
👆
Демократичні країни і пов'язані з ними держави реально і потенційно все ще були значно сильнішими за своїх противників, але їх становище, порівняно зі становищем противників не було і наполовину таким сприятливим, як за рік до того. Благі наміри, які стримуються інертністю та несміливістю, не можуть протистояти озброєній та рішучій аморальності. Щира любов до миру не може бути виправданням для втягування сотень мільйонів простих людей у тотальну війну. Підбадьорливі голоси слабких, благосних асамблей незабаром перестануть знаходити відгук і братися до уваги. Фатальний день наближається.

Actum est
21.04.202504:11
Якщо вірити WSJ, то план який США показали в Парижі нашим союзникам у четвер, і стосовно якого ми маємо висловитися днями в Лондоні передбачає три пункти. Точніше, про три пункти написало видання, але це не говорить, що в ньому лише три пункти.

1️⃣ Визнання Криму російською територією. Це навіть не постріл собі в ногу. Це кулеметна черга, в тому числі по Америці. У 2018 році держсекретар Майк Помпео в адміністрації Трампа I, засудив анексію Криму, назвавши це загрозою «основному міжнародному принципу, який поділяють демократичні держави: жодна країна не може змінювати кордони іншої силою». А Конгрес США прийняв закон, який засудив анексію і заперечив визнання українського півострова російським.

2️⃣ Серед ідей, представлених США в Парижі, також є виключення приєднання України до НАТО. «НАТО не розглядається», — сказав Кіт Келлог в суботньому ефірі Fox News.

3️⃣ Визначення території навколо Запорізької атомної електростанції нейтральною, яка може бути під американським контролем. Як пише видання, електроенергія з ЗАЕС піде як на українську територію, так і на окуповані з 2022 року території. Це дійсно новела. Слід нагадати, що в березні, під час телефонної розмові із Зеленським Трамп сказав що США готові придбати українські електростанції, включно з атомними, назвавши це «найкращим захистом цієї інфраструктури». Тут, правда, постає питання, навіщо такий захист потрібен, коли ми втрачаємо ці об’єкти?

Планується, що відповідь на цю пропозицію ми маємо дати вже сьогодні. Що там про відведення військ, інших окупованих, окрім Криму, територій, яке покарання понесе росія – видання про це не пише.
Reposted from:
hromadske avatar
hromadske
👀 Голова російської делегації Мединський пояснив позицію своєї країни на переговорах вигаданими цитатами Наполеона та Бісмарка.

▫️ «Як казав Наполеон, війна і переговори ведуться одночасно»

▫️ «Бісмарк завжди говорив: “Ніколи не намагайтеся обдурити росіян і що-небудь у них вкрасти, тому що мине час, і рано чи пізно росіяни завжди приходять за своїм”»


Утім, історичні джерела не фіксують таких слів діячів. А справжність цитати Бісмарка спростовують навіть на сайті російського військово-історичного товариства, яке створив і очолює сам Мединський

🧡 підписатися | підтримати
16.05.202520:36
Як я й казав - мединський це фейкомет та балабол. Інтелектуальний чмоня. Але нині на росії саме такі "в чести". Верноподданический бред заменяет собой любую работу мысли. Страна идиотов.
Log in to unlock more functionality.