Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України. Потрібне безумовне припинення вогню. Потрібен реальний тиск на Росію, щоб вони сприйняли або американську пропозицію припинити вогонь і рухатися до миру, або нашу пропозицію – будь-яку, яка справді може спрацювати й гарантувати надійне, негайне та безумовне припинення вогню, а потім – достойний мир і гарантії безпеки. Дипломатія повинна спрацювати. І ми робимо все для того, щоб дипломатія стала справді змістовною й нарешті спрацювала.
20.04.202506:07
🇺🇦Серед звільнених учора з полону один - закарпатець.
21-річний Олексій Чорпіта, уродженець міста Чоп. Військовий потрапив у руки ворога ще у 2022 під час виходу з Азовсталі.
🇺🇦Вітаємо героя вдома! Дякуємо всім, хто допомагає повертати людей з російського полону.
20.04.202511:07
🚘Ще одна наша зупинка – місце базування 414 ОБрБпС.
🔹Від Закарпаття привезли захисникам два автомобілі, 165 дронів, нагороди, грамоти і, звісно ж, традиційні великодні смаколики.
🙌Був радий зустріти свого давнього товариша Роберта Бровді «Мадяра». Вдалося трохи поспілкуватися оглянути місце, де «Птахи Мадяра» під проводом свого командувача творять історію сучасної війни.
☝️Ми знайомі понад 16 років. За цей час він став мені не тільки другом, а й порадником та наставником, людиною, яка надихала. Він завжди вмів мислити нестандартно, аналізувати та передбачати на кілька кроків, а то й років, уперед, бачити те, що не було помітно іншим. Роберт Бровді робив так у політиці, бізнесі, тепер діє так само у військовій справі.
📡Війна в Україні вийшла на інший – інноваційний – рівень. Упевнений, те, що робить зараз «Мадяр» разом зі своїми воїнами на полі бою, увійде у навчальні посібники у всьому світі.
👊Для мене честь мати такого товариша. Дякую за службу, Роберте Йосиповичу! Дякую за дружбу!
Для мільйонів українців Великдень – одне з найбільших свят. І мільйони українців ітимуть до церков. Багато хто, на жаль, до зруйнованих чи пошкоджених церков.
Російська армія – одна з найбільших загроз християнським церквам та вірянам. За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів були вбиті або закатовані російськими окупантами. Шістсот сорок релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські. Але ми відбудуємо їх усі.
Так само, як ми звільняємо з російського полону священників і пасторів, так само, як ми робимо все, щоб захистити українські міста і села й життя людей у них, ми повертаємо можливість вірити – вірити, що зло та руїни не переможуть. Дякую всім, хто допомагає.
22.04.202510:07
✍️Закарпатська та Дніпропетровська обласні військові адміністрації підписали меморандум про співпрацю.
📄Документ передбачає постійну комунікацію та об’єднання зусиль двох регіонів задля підтримки мешканців прифронтового регіону, які постраждали внаслідок військової агресії.
☝️Закарпаття стало надійним і безпечним прихистком для більш ніж 300 тисяч ВПО. Зокрема, і для жителів Дніпропетровщини, яких в області зараз перебуває понад 7 тисяч, з них 58 вдалося евакуювати із районів, які сильно потерпають від обстрілів ворога.
🔹Всі ВПО забезпечені житлом та якісними умовами проживання, сприяємо їх інтеграції, надаємо всю необхідну допомогу. Ці люди були вимушені покинути рідний дім, місто, щоб врятувати життя своє та дітей. Закарпаття не може бути осторонь і допомагатиме цим людям стільки, скільки буде потрібно.
🤝Дякую моєму колезі Сергію Лисаку, очільнику Дніпропетровщини, за довіру та відзнаку роботи установ та благодійних організацій, залучених до евакуації на Закарпаття.
26.04.202507:55
39 років тому світ зіткнувся зі страшною катастрофою, наслідки якої ще відчуватиме не одне прийдешнє покоління.
Сьогодні вшановуємо жертв аварії на Чорнобильській АЕС, героїзм рятувальників, медиків, науковців та всіх, хто ліквідовував наслідки вибуху. Ціною власного життя та здоровʼя вони зробили все можливе, щоб зберегти їх якомога більшій кількості людей і в Україні, і в сусідніх країнах.
Аварія на Чорнобильській АЕС мала б бути серйозним уроком для всіх на планеті: не можна легковажити з атомною енергією. Однак і сьогодні наша країна та весь континент опинилися перед загрозою ядерної катастрофи. Памʼятаючи те, що приніс за собою Чорнобиль, мусимо не допустити, щоб це повторилося у Запоріжжі.
Світла пам’ять всім, чиє життя забрала аварія на ЧАЕС.
Спільна заява лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві
У суботу, 10 травня 2025 року, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України зустрілися в Києві.
Вони погодилися, що з понеділка, 12 травня, має бути повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб.
Вони погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію.
Вони вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним: у повітрі, на морі та на суші.
Вони підкреслили, що це потребує ефективного моніторингу, який може бути успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами.
Вони погодилися, що припинення вогню має тривати щонайменше 30 діб, щоб створити простір для дипломатії. Протягом цього періоду дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.
Вони привітали те, що заклик до припинення вогню і проведення змістовних переговорів підтримує як Європа, так і Сполучені Штати.
Вони підкреслили надзвичайну важливість зміцнення Сил оборони та безпеки України як головної гарантії суверенітету й безпеки України. Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент).
Вони погодилися: якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот.
Вони домовились ухвалити потужний 17-й пакет санкцій ЄС і скоординувати його з санкціями, які запровадила Велика Британія та Норвегія, а також Сполучені Штати.
Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7.
Вони висловили готовність і надалі зміцнювати оборону України, особливо українську армію. Це має передбачати фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів.
✔️Тут у 2024 році у межах національного проєкту #100майстерень створили навчально-практичний центр «Клімат технологій та систем енергозбереження».
🔹Для реалізації ініціативи з державного бюджету спрямували 2 млн 940 тис. грн, 750 тис. грн – з обласного, ще 510 тис. грн – зі спеціального фонду закладу освіти.
🧑🔧Так, вдалося влаштувати освітній майданчик з новітнім обладнанням, технікою та інструментами, універсальними робочими місцями, де студенти на практиці можуть закріпити теоретичні знання.
📍Оглянули навчальні приміщення, поспілкувалися з педагогами та студентами.
👏Цьогоріч заклад став одним з переможців проєкту #100майстерень та отримав понад 6 млн грн субвенції для оновлення майстерні верстатів з числовим програмним керуванням, де готують фахівців металообробки.
☝️Мукачівський професійний політехнічний коледж був серед перших, хто підписав тристоронній меморандум з ОВА та бізнесом щодо відкриття нових спеціальностей, затребуваних на ринку. Маємо і результат цієї співпраці: вже у новому навчальному році тут готуватимуть майстрів з монтажу та обслуговування систем відновлюваної енергетики – це фахівці, яких потребує одне з релокованих на Закарпаття підприємств. Заклад вже отримав відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки.
👍Крок за кроком втілюємо стратегію з популяризації робітничих професій, створюємо сучасні умови навчання для молоді, щоб опанувати потрібну бізнесу професію із високою платнею та перспективами кар’єрного росту.
05.05.202514:34
💪Насичений початок тижня.
🖥️Провів онлайн-нараду щодо фінансових питань із керівниками районів та територіальних громад.
☝️Зокрема, підбили підсумки виконання місцевих бюджетів за січень-березень 2025 року, обговорили необхідність реалізації проєктів незавершеного будівництва. Йшлося також про наповнення даних про чисельність населення, які будуть використовуватися для формування базової дотації громадам на 2026 рік.
📈Фахівці зафіксували, що за перші три місяці року до місцевих бюджетів Закарпаття надійшло на 180,6 млн грн (+7,3%) більше від планових показників, до обласного – на 74,5 млн грн (+20,9%). Це дозволило нам додатковий ресурс від перевиконання планових надходжень розподілити для підтримки воїнів, реконструкції медичних закладів, закупівлю оснащення для реабілітаційних відділень тощо.
💔Завдання очільника громади – дбати про добробут її мешканців. Особливо непросто це робити в умовах війни. Ще важче, коли твоє знищене, понівечене ворогом місто, окуповане.
🙌Та навіть за таких умов начальник Бахмутської МВА Олексій Рева виконує свої посадові обов’язки, підтримує жителів громади, комунікує із бізнесом та закладами освіти, релокованими у різні регіони, дбає про їхні інтереси та зростання.
👍Провели сьогодні плідну зустріч. Розповів про те, що Закарпаття офіційно прихистило 661 особу з міста Бахмут. Усі вони мають дах над головою, у краї діє низка програм підтримки ВПО.
☝️Водночас працюємо над тим, щоб забезпечити вимушених переселенців постійним соціальним житлом. Розповів про успішні проєкти, які вже вдалося реалізувати в області, зокрема про модульні будиночки у Кам’янській громаді, які звели для багатодітних сімей.
🤝Ми готові доєднуватися та спільно реалізовувати ініціативи місцевої влади Бахмута, щоб підтримати бахмутців, які вимушено опинилися на Закарпатті, далеко від рідного дому.
Зараз, після Великодня, увесь світ бачить справжню проблематику – справжню причину того, чому бойові дії тривають. Саме Росія є джерелом війни. Саме з Москви має прийти реальний наказ російській армії на припинення вогню, і якщо такого жорсткого російського наказу на тишу немає – немає й тиші.
Дійсно, на Великдень не було повітряних тривог і були деякі ділянки фронту з тишею. Отже, це можливо – можливо, коли саме Росія йде на зменшення вбивств. Тим не менше, Україна зберігає свою пропозицію не завдавати ударів щонайменше по цивільній інфраструктурі. І ми очікуємо чіткої відповіді з Москви. Ми готові до будь-якої розмови, як це забезпечити.
Є очевидний, найпростіший і найбільш надійний шлях, а саме: припинити удари ракет і далекобійних дронів, і це автоматично гарантуватиме збереження всієї цивільної інфраструктури. Саме припинення вогню – реальне, тривале – має стати першим кроком до надійного й тривалого миру.
Представники України – і на зустрічах у Парижі, які були, і на зустрічах у Лондоні цього тижня – матимуть основне завдання, першочергове саме щодо безумовного припинення вогню – саме це має бути початком. Мир приходить у тиші.
Провів сьогодні Ставку. Було кілька ключових питань. Зокрема, забезпечення нашої армії – фінансове забезпечення. Доповідав міністр фінансів України. Працюємо так, щоб була абсолютна стабільність у грошовому забезпеченні наших воїнів.
Ще одна важлива тема, яка була сьогодні на Ставці, – захист українського неба, а саме – збиття «шахедів», у тому числі за допомогою інших дронів. Це одна з найбільш передових технологій сучасної війни. І я вдячний усім, хто її впроваджує, хто забезпечує цю нову для будь-якої армії можливість – дронами захищати свою країну від дронів.
Сьогодні я доручив Міністерству оборони та Міністерству закордонних справ активніше працювати з партнерами для фінансування виробництва саме таких перехоплювачів. Будемо цей напрямок максимально розвивати, і по кожному регіону буде своя відповідальність саме за цю роботу.
26.04.202509:07
📈Завдяки економічному зростанню, перевиконанню затверджених показників надходжень до обласного бюджету маємо можливість додатково спрямувати кошти на важливі напрямки життєдіяльності краю.
✔️Так, у квітні відповідно до розпорядження голови ОВА понад 80 млн грн розподіляємо:
📍майже 21 млн грн – на проведення ремонтів, закупівлю обладнання в закладах охорони здоров'я Закарпаття;
📍13 млн 500 тис. грн – для забезпечення обладнанням реабілітаційних відділень у кластерних і надкластерних лікарнях;
📍4 млн грн – для закупівлі обладнання та спортивного інвентарю для реабілітації військових та ветеранів;
📍13 млн 200 тис. грн – територіальним громадам для співфінансування грантових проєктів з будівництва та реконструкції закладів комунальної власності.
🤝Дякуємо краянам, представникам бізнесу за вчасну сплату податків, завдяки цьому можемо підтримувати громади, покращувати умови та якість медичних послуг, зокрема і для ветеранів.
Сьогодні – про дуже важливе: наше коріння, родину. Сенси, які цього року обʼєднані однією датою. У кожному візерунку українських вишиванок – сила роду, традицій, історії. Сила багатьох людей, завдяки яким ми всі є. Звʼязок, який передається між поколіннями і який маємо берегти та цінувати.
Обов’язково збережемо й передамо українське, наше рідне, наступним поколінням.
З Днем вишиванки і Днем сімʼї, Україно!
Log in to unlock more functionality.
Latest posts in group "Мирослав Білецький / Закарпатська ОВА 🇺🇦"
Хороша й продуктивна зустріч із Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі. Про наближення миру та гарантування безпеки.
Дякую Президенту Ердогану та всій Туреччині за підтримку нашої держави, за підтримку всіх реальних кроків до повного й безумовного припинення вогню та справжньої дипломатії. Продовжимо тісну координацію, щоб переговори були справді результативними. Сьогодні Росія вкотре продемонструвала, що не налаштована завершувати війну, відправивши делегацію із представників доволі слабкого рівня. Більше того, такий російський підхід – це прояв неповаги до світу, до всіх партнерів. Чекаємо на чітку й сильну реакцію партнерів.
Обговорили з Президентом Ердоганом також співпрацю в межах коаліції охочих, гарантії безпеки, моніторинг припинення вогню, морське розмінування, відбудову України й розвиток партнерства між нашими державами. Вдячний за те, що в більшості питань маємо спільне бачення.
💙💛Мова, сім’я, культура та традиції – те, що українці цінували і шанували упродовж багатьох віків.
Вишиванка – це не просто одяг. Це про приховані сенси, обереги, віру та сподівання, про пам’ять поколінь та закодовані у символах та орнаментах мрії про майбутнє.
Символічно, що саме сьогодні відзначаємо і День вишиванки, і День сім’ї. Адже це – першооснови, звідки дитя несе у доросле життя відчуття самоусвідомлення та ідентичності: я – українець, я – українка. Все, що надбали наші предки, бережемо і передаємо прийдешнім поколінням.
Передусім хочу подякувати Президенту Реджепу Таїпу Ердогану за організацію можливості прямих перемовин – саме такі були сигнали. Українська сторона підтвердила їх, і сьогодні – саме тут, у столиці, в Анкарі.
Делегація України представлена на найвищому рівні. Міністерство закордонних справ, мій Офіс, військові, представники всіх наших розвідок. Для того, щоб ухвалювати будь-які рішення, які можуть привести до очікуваного справедливого миру.
Ми почнемо із зустрічі з Президентом Ердоганом, з усією широкою делегацією Туреччини. Ми в контакті з американською стороною, думаю, вони також будуть у Туреччині на високому рівні.
Рівень «рускіх» поки що мені офіційно не відомий, але з того, що ми бачимо, – більше схоже на бутафорський. Ми подумаємо, що будемо робити, які будуть наші кроки, після розмови з Президентом Ердоганом.
У нас буде кілька годин для важливої розмови, дуже важливих рішень. Ми повинні розуміти, що за рівень російської делегації, який у них мандат, чи спроможні вони ухвалювати хоч якісь рішення. Тому що нам усім відомо, хто в Росії ухвалює їх.
Сьогодні – про дуже важливе: наше коріння, родину. Сенси, які цього року обʼєднані однією датою. У кожному візерунку українських вишиванок – сила роду, традицій, історії. Сила багатьох людей, завдяки яким ми всі є. Звʼязок, який передається між поколіннями і який маємо берегти та цінувати.
Обов’язково збережемо й передамо українське, наше рідне, наступним поколінням.
Хочу відзначити наших воїнів. Це дуже важливо в цей час. Були доповіді сьогодні Головкома Сирського по ситуації на фронті – на всіх напрямках. Щодобово більше сотні боїв. Особливо важкі Покровський напрямок, інші напрямки на Донеччині. Продовжуємо наші активні дії на Курщині та в Бєлгородській області – захищаємо превентивно українське прикордоння.
Але всі бойові дії – це не наш вибір. Це наша оборона – оборона проти окупанта. Відповіді на всі питання про цю війну – чому вона почалась, чому вона триває – усі ці відповіді в Москві. Як війна закінчиться, залежить від світу. Україна готова до будь-яких форматів перемовин, і ми не боїмося зустрічей. Завтра – у Туреччині.
Слава Україні!
14.05.202510:51
👮♂️Сучасні засоби на службі у правоохоронців краю: у Закарпатському науково-дослідного експертно-криміналістичному центрі МВС України запрацював рентгенотелевізійний інтроскоп.
👉Якщо простіше, то це – спеціалізоване обладнання, яке діє за тим же принципом, що й сканер для валіз в аеропорту, однак цей пристрій призначений для безконтактного огляду та виявлення потенційно небезпечних предметів. Фахівці використовуватимуть його під час проведення вибухово-технічної експертизи.
✔️Для придбання інтроскопу з обласного бюджету спрямували 1 млн 560 тис. грн.
☝️Безпека мешканців Закарпаття – один із безумовних пріоритетів для мене, як керівника краю. Так само, як і підтримка армії та наших захисників. Інтроскоп, який відсьогодні офіційно розпочинає свою роботу, здатен забезпечити обидва пункти.
🙌Бажаю нашим захисникам правопорядку успішної роботи з виявлення вибухонебезпечних пристроїв, щоб вони не заподіяли шкоди мирному населенню, а змогли стати підсиленням для військових та інструментом ефективного знищення ворога.
14.05.202505:53
👏У колективі Закарпатської ОВА є люди, котрі віддали десятиліття свого життя для роботи на благо краю і його мешканців. Одним з них є Петро Лазар, директор департаменту фінансів.
🏅За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток фінансової системи області, зразкове виконання службових обовʼязків та високий професіоналізм разом з Романом Сараєм вручили Петру Даниловичу нагрудний знак «За розвиток Закарпаття».
💙💛Дякуємо за віддану роботу, виваженість, ретельність та уважність до кожної цифри!
13.05.202517:11
🟢 ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ!
Зараз наша команда активно готує візит у Туреччину. Сьогодні позицію України ми дуже детально представили всім нашим партнерам. Я хочу подякувати за підтримку.
Дуже важливий кожен сигнал, що потрібне припинення вогню – тривале і безумовне. Дуже важливий також і кожен сигнал, що потрібні прямі перемовини і на найвищому рівні. Саме Путін у Росії все визначає, саме він має вирішувати питання війни. Це його війна. Тому і перемовини мають бути з ним.
Я хочу сьогодні відзначити заяву лідерів країн Північної Європи, країн Балтії. Я хочу подякувати за підтримку, в тому числі за підтримку перемовин. Загалом європейські лідери роблять сильні заяви, роблять дуже сильні кроки. Я хочу подякувати за це ще раз. Знаємо думку, зокрема, й Китаю – щодо підтримки припинення вогню і перемовин. Сполучені Штати ясно і недвозначно говорять, що лідери мають зустрітись. Україна абсолютно готова до дійсно ефективного формату розмови.
Щойно говорив із Президентом Туреччини Ердоганом – предметна розмова. Вдячний Президенту за підтримку. Я підтвердив йому готовність до прямих і предметних перемовин із Путіним. Україна завжди підтримує дипломатію. Я готовий бути в Туреччині. На жаль, світ досі не отримав ясної відповіді з Росії щодо численних пропозицій припинити вогонь. Російські обстріли та штурми продовжуються. Москва увесь день мовчала щодо пропозиції прямої зустрічі. Дуже дивне мовчання. Все одно треба буде Росії закінчувати війну, і краще зробити це раніше. Немає сенсу продовжувати вбивства. Президент Ердоган висловив повну готовність прийняти зустріч. Важливо, що Президент Трамп повністю підтримує зустріч, і ми б хотіли, щоб він знайшов можливість бути в Туреччині.
Україна не хотіла цієї війни жодної секунди від її початку. Ми з партнерами разом дбаємо про безпеку, ми разом готуємо надійну основу для встановлення миру, разом діємо так, щоб дипломатія дійсно спрацювала.
Відзавтра очікуємо на припинення вогню – ця пропозиція на столі. Повне й безумовне припинення вогню – тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії, – може значно наблизити мир. Україна давно це пропонує, партнери пропонують. Увесь світ про це каже. Очікуємо на ясну відповідь від Росії. Війну Росії все одно доведеться закінчувати. Вбивства повинні закінчитись. Українські сили готові будуть реагувати дзеркально – щоб це було чесно. Ми неодноразово чули від партнерів, що вони готові посилювати санкції проти Росії, якщо Путін відмовиться від припинення вогню. Побачимо. І у нас в Україні немає жодної проблеми вести перемовини – ми готові до будь-яких форматів. Я буду в цей четвер, п’ятнадцятого травня, в Туреччині – і очікую на Путіна в Туреччині. Особисто. І сподіваюсь, що Путін цього разу не шукатиме причин, чому він щось не може. Ми готові говорити, щоб закінчити війну. Четвер, Туреччина.
Ми чекаємо відзавтра припинення вогню – повне і тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства. І чекатиму на Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюсь, що росіяни цього разу не шукатимуть причин, чому вони не можуть.
11.05.202506:57
💙💛На долю українських матерів випало багато тривог. Колись недоспані ночі біля колиски повернулися безсонням через хвилювання за синів і дочок, котрі сьогодні відстоюють незалежність нашої країни.
Дякуємо вам за любов, терпіння, віру і молитви. За те, що виховали сильних і гідних людей.
Нехай кожна мама дочекається свою дитину!
Але ця війна жорстока. І, на жаль, забирає найдорожче.
Слів, які могли б загоїти біль втрати, не існує.
Ми мовчки схиляємо голови перед тими, хто пережив найстрашніше.
Спільна заява лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві
У суботу, 10 травня 2025 року, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України зустрілися в Києві.
Вони погодилися, що з понеділка, 12 травня, має бути повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб.
Вони погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію.
Вони вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним: у повітрі, на морі та на суші.
Вони підкреслили, що це потребує ефективного моніторингу, який може бути успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами.
Вони погодилися, що припинення вогню має тривати щонайменше 30 діб, щоб створити простір для дипломатії. Протягом цього періоду дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.
Вони привітали те, що заклик до припинення вогню і проведення змістовних переговорів підтримує як Європа, так і Сполучені Штати.
Вони підкреслили надзвичайну важливість зміцнення Сил оборони та безпеки України як головної гарантії суверенітету й безпеки України. Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент).
Вони погодилися: якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот.
Вони домовились ухвалити потужний 17-й пакет санкцій ЄС і скоординувати його з санкціями, які запровадила Велика Британія та Норвегія, а також Сполучені Штати.
Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7.
Вони висловили готовність і надалі зміцнювати оборону України, особливо українську армію. Це має передбачати фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів.