Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Чернівецький Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України avatar
Чернівецький Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Чернівецький Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України avatar
Чернівецький Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Date range
Number of views

Citations

Posts
Hide reposts
25.02.202518:41
📌Сьогодні було проведено онлайн-семінар «Готовність до реагування на надзвичайні ситуації хімічного характеру» у межах безперервного професійного розвитку для працівників сфери охорони здоров’я та громадського здоров’я.

Спікерами заходу були⬇️

🔹Оксана ВАКАРЧУК( Oksana Vakarchuk) , завідувач відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації, лікар-епідеміолог, висвітлила тему: «Готовність до реагування на хімічні інциденти».

🔹 Антоніна ЧОБОТАР (Antonina Chobotar German), кандидат медичних наук, лікар-епідеміолог відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації із темою
«Правові та етичні аспекти у сфері хімічної безпеки».

🔹Христина ПУДЯК (Христина Возна), кандидат медичних наук, лікар-епідеміолог відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації, ознайомила учасників із темою «Основи хімічної безпеки та хімічного захисту».

🔹Яна КРОПАТНИЦЬКА (Яна Стринадко), лікар-епідеміолог відділу комунікації та інформаційно-роз’яснювальної роботи, розповіла про загальні принципи комунікації та завдання комунікації в кризовій ситуації.

🔹Модератором заходу виступила - Наталія Ліснянська, в.о.завідувача тренінгового центру ДУ «Чернівецький ОЦКПХ МОЗ», к.мед.н., доцент БДМУ.

👏 Дякуємо всім спікерам та учасникам за активну участь!

Підвищення професійної компетентності у сфері хімічної безпеки є важливим кроком до ефективного реагування на надзвичайні ситуації та захисту здоров’я населення.

📎 Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб бути в курсі майбутніх заходів!
24.02.202512:51
🗣️Як захистити себе?

Рекомендуємо всім дотримуватися простих правил задля збереження вашого здоров’я ⬇️

✅Вакцинація – найефективніший спосіб профілактики грипу та Covid-19
✅Регулярно мийте руки з милом або використовуйте антисептик.
✅Дезінфікуйте поверхні, оскільки вірус може залишатися активним від кількох годин до тижня.
✅Провітрюйте приміщення– це знижує концентрацію вірусів у повітрі.
✅Бережіть себе 💓

😷Якщо все ж таки захворіли:
- Залишайтеся вдома.
- Уникайте контактів з іншими людьми.
- Зверніться до сімейного лікаря.
- Дотримуйтеся гігієни та етикету кашлю⬇️
🔹при кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою, одразу викидайте її
🔹мийте руки після контакту з виділеннями з дихальних шляхів
🔹носіть маску дбаючи про своє оточення.
26.02.202509:49
В лютому поточного року в Чернівецькій області зареєстровано 1 випадок отруєння дикорослими грибами у побуті, внаслідок якого отруїлось 3 людей, Отруєння викликано вживанням смажених заморожених білих грибів.
Заморожування - чудовий спосіб зберегти свіжість та смак грибів на тривалий час. Однак необхідно забезпечити правильну процедуру заморожування, щоб уникнути отруєння грибами. Свіжі гриби бажано заморозити відразу після збору. Попередньо очистити їх від бруду, піску, моху або хвої за допомогою вологої губки, ганчірки або щітки. Позбавитись червивих і гнилих, оскільки вони не припинять гниття після розморожування.
Сирі заморожені гриби можуть зберігатися до 6 місяців, бланшировані – до 1 року, за умови, що температура заморожування не нижча від -20 градусів.
Після розморожування гриби не можна заморожувати повторно, оскільки існує ризик отруєння.
В минулому році в області було зареєстровано 23 випадки отруєння дикорослими грибами у побуті (31 потерпілий, з них 12 – діти).
За останні 10 років в області було зареєстровано 63 випадки отруєння грибами в побуті, внаслідок яких постраждало 102 особи, з них 19 дітей.
25.02.202518:41
24.02.202512:50
14.02.202511:00
25.02.202518:42
🟩Продовжуються робочі зустрічі в громадах Чернівецької області щодо планування та реалізації заходів зі зміцнення й збереження здоров’я її мешканців.

🟩Сьогодні команда Центру працювала у Вижницькій ОТГ у складі:
📌 Ольги Прижбило – заступниці генерального директора ДУ «Чернівецький ОЦКПХ МОЗ України »;
📌 Оксани Кацімон – завідувачки відділу імунопрофілактики;
📌 Альони Дубінської – в.о. завідувачки відділу організації лабораторної роботи, системи управління якістю та метрологічного забезпечення.

🟢На зустрічі були присутні представники місцевої влади, релігійних організацій, закладів охорони здоровʼя, освітяни та ін.

🟢Під час спілкування обговорили створення належних умов життєдіяльності мешканців громади, забезпечення безпечного освітнього середовища, ситуацію з охопленням щепленнями, а також визначили напрями подальшої співпраці.

🤝Дякуємо голові Вижницької ОТГ Чепілю Олексію Георгійовичу за активну позицію та конструктивне спілкування!

Вижницька філія Чернівецького центру контролю та профілактики хвороб; Відкрите місто-Вижницька громада
Ольга Прижбило
Оксана Кацимон
Alena Dubinska
Лариса Гулей
24.02.202517:04
📌Кожного дня різні звуки супроводжують нас у повсякденному житті. Від приємних звуків, які хочеться слухати, до гуркоту, які не приємно нам чути — звук є невіддільною частиною нашого життя. Проте, чи замислювалися ми коли-небудь над тим, як гучні звуки та шум можуть впливати на наш організм?

💡Гучні звуки та шум можуть значно впливати на наш організм, і цей вплив може бути як тимчасовим, так і довготривалим, залежно від інтенсивності та тривалості впливу.

✅Ось кілька основних способів, як гучні звуки і шум можуть впливати на наше здоров'я:
🔹1. Стрес і тривога: Постійний вплив шуму може викликати хронічний стрес. Це відбувається тому, що шум активує нервову систему і підвищує рівень стресових гормонів, таких як кортизол. Це може призвести до підвищеного рівня тривожності та нервозності.
🔹2. Порушення сну: Гучні звуки можуть заважати нормальному сну, викликаючи пробудження або погіршення якості сну. Хронічне порушення сну може призвести до втрати енергії, дратівливості та інших проблем.
🔹3. Порушення слуху: Тривалий вплив дуже гучних звуків (наприклад, на роботі в шумних умовах чи через прослуховування музики на високій гучності) може призвести до втрати слуху або тимчасових слухових порушень, таких як дзвін у вухах (тинітус).
🔹4. Вплив на серцево-судинну систему: Шум може спричиняти підвищення артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень, що може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань.
🔹5. Зниження концентрації та продуктивності: Постійний фон шуму може знижувати здатність концентруватися на завданнях, погіршувати ефективність роботи.
🔹6. Психічне здоров’я: Довготривале перебування в шумному середовищі може сприяти розвитку депресії, почуття ізоляції або безпорадності. Постійне впливання шуму може також негативно позначатися на емоційному стані, створюючи відчуття незадоволення.

Важливо вживати заходи для зниження впливу шуму на організм, наприклад, використовувати захист для слуху на роботі, уникати гучних місць і давати організму можливість відпочивати від постійного шуму.

🗣️Наталія ЛІСНЯНСЬКА – в.о.завідувача тренінгового центру ДУ «Чернівецький ОЦКПХ МОЗ», к.мед.н., доцент БДМУ
24.02.202509:20
Повномасштабна війна, яку три роки тому розв’язала росія, суттєво вплинула на українську систему охорони здоров’я.

Руйнування медичної інфраструктури, ускладнення умов для надання медичної допомоги в прифронтових районах, стали значними викликами, які, втім, вдається долати.

🏥 За три роки росіяни пошкодили 1984 об’єкти медзакладів, ще 301 зруйнували вщент.

📌 Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.

Отримати повну інформацію щодо руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, росіяни пошкодили 242 автівки екстреної медичної допомоги, ще 273 – знищили та 80 – викрали.

Поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюються у близько 17 мільярдів доларів США, з яких короткострокові потреби на 2024-2026 роки – 3,6 мільярда. Проте, з огляду на постійний ракетний терор, ці потреби зростають.

Водночас попри численні атаки та обстріли, одним із пріоритетів для держави є відновлення пошкодженої інфраструктури. За підтримки міжнародних партнерів така робота триває.

Наразі 594 об’єкти медзакладів вже вдалося відновити повністю, ще 370 – частково.

Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні обʼєкти, які постраждали внаслідок атак рф.

Дякуємо Силам Оборони України за можливість лікувати, рятувати, відновлювати. Дякуємо за сміливість і щоденну роботу медичним працівникам. Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за нашу свободу.

Встоїмо. Слава Україні! 🇺🇦
24.02.202517:04
14.02.202521:50
LOVE IS — вакцинуватися заради тих, кого любиш! 💉❤️

Любов – це не лише слова, а й вчинки. Це турбота про здоров’я тих, хто нам дорогий. Вакцинація – один із найкращих способів захистити себе та своїх близьких від небезпечних інфекційних хвороб.

💙 Вакцинуючись, ви зменшуєте ризик зараження та передачі інфекцій.
❤️ Ви допомагаєте захистити вразливих – дітей, літніх людей і тих, хто не може вакцинуватися з медичних причин.
💪 Ви дбаєте про майбутнє – своє та своїх рідних.

Ставлення українців до важливості вакцинації за даними дослідження «Індекс здоров’я. Україна» щороку зростає.

Наразі двоє з трьох українців розуміють важливість щеплень:
🔹 64,7% опитаних українців підтримують щеплення
🔹 з них 36,3% відповіли, що «дуже позитивно» ставляться до вакцинації
🔹 і лише 15,8% займають нейтральну позицію

У регіонах відзначається висока довіра до вакцинації. Найбільше позитивних відгуків у Вінницькій (89,5%) та Київській (76,4%) областях. Також високу підтримку мають Житомирська, Рівненська, Запорізька, Чернівецька, Харківська, Закарпатська та Івано-Франківська області.

👉Повний текст дослідження доступний за посиланням: https://healthindex.com.ua/reports

Даруйте любов, яка захищає! Вакцинуйтесь)
Shown 1 - 14 of 14
Log in to unlock more functionality.