Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Віледж avatar
Віледж
News and Media
Віледж avatar
Віледж
News and Media
18 серіалів травня

«Любов, смерть і роботи», детектив від творця «Ферзевого гамбіту», спіноф «Сексу і міста», sci-fi комедія «Вбивцебот» від режисерів «Американського пирога», новий сезон «Ріка і Морті», мінісеріал про злочинців-вигнанців у всесвіті «Зоряних воєн», а також реінкарнація «Друзів» 21 століття: ось 18 серіалів травня.
🏗 Як містянам зрозуміти, чи враховує план відбудови України їхні потреби

Польську Варшаву, британське Ковентрі та багато інших міст почали відновлювати ще до закінчення Другої світової війни. Так історичний досвід показує, що відкладати відбудову на після – примарна стратегія, а особливо без чіткого плану реконструкції.

Щоб українські архітектори й містяни змогли в симбіозі розробити план відбудови країни, який збереже національне обличчя міст і врахує потреби всіх громадян, урбаністична коаліція Ro3kvit і UN-Habitat розробили великий проєкт «Простір знань: відбудова зі змістом». Тут зібрали багато знань, які будуть помічними й для фахівців, і для людей, які лише починають досліджувати процеси відбудови.

Разом із Ro3kvit та UN-Habitat розповідаємо, де шукати знання для відбудови України, і пояснюємо, чому це варто робити вже зараз, і чому це справа кожного українця.
🏞 Самосад на Подолі заполонили підлітки, які слухають російську музику. Що з цим робити

Щовечора в Самосаді на Подолі збираються групи підлітків, які курять, випивають, лаються, слухають російську музику й залишають за собою сміття. Місцеві мешканці скаржаться, що проводити час у просторі, який вони створили власними силами й коштом, стало неможливо.

Сусідська спільнота зіткнукнулася з викликом: як відстояти Самосад і своє спокійне життя.
🎧 Знайомтесь, це Shmiska. Вона вчить соціологію в Сорбонні та пише український інді-поп

Shmiska – це музичний проєкт Ренати Товстенко, студентки-соціологині з Сорбонни й української інді-поп співачки.

Її перший EP «Мереживо» вийшов 25 квітня. Це «історія про пошуки себе» на чотири треки. Віледж запитав у музикантки про життя на дві країни, рідний Чернігів, гамірний Київ і те, що її надихає у музиці.
На Тижні дизайну буде більше 50 подій. Ми обрали найцікавіші

Тиждень українського дизайну проведуть із 28 квітня до 4 травня на різних локаціях Києва та за його межами. Планують понад 50 заходів, а головною подією стане Design Hall у Мистецькому арсеналі, що триватиме 3–4 травня.

Загалом програму складали так, щоби вона була цікава й професіоналам, і просто тим, хто цікавиться дизайном, кажуть організатори. Розповідаємо, куди піти в межах Ukrainian Design and Innovation Week.
🍽 За чи проти перекусів – думка експертів

Стреси, палаючі дедлайни й повітряні тривоги – усе це атрибути життя сучасних українців. Не дивно, що в такому темпі першим страждає графік харчування.

Що виручає зайнятих людей у таких ситуаціях? Звісно, здорові перекуси, адже це хороший спосіб підтримати енергію та комфорт травлення між основними прийомами їжі.

Разом із «Активіа» розпитали інфлюєнсерок-нутриціологинь, як харчуватися, щоб не стресувати, відчувати себе комфортно та, зрештою, не переїдати.
Vertuha у Closer та «Леся Квартиринка» на кіностудії Довженка: куди піти на вихідних у Києві

Vertuha їде в гості до клубу Closer, «Леся Квартиринка» святкує подію №15 на кіностудії імені Довженка, Артзавод «Платформа» приймає дводенний фестиваль пива Beer Fest, «Хвильовий» запускає нову серію вечірок під назвою Urban, а бар Broen біля Пейзажки організовує маркет з крафтовими виробами: Віледж зібрав події в Києві на вікенд 3–4 травня.
Катання на скейті – це наука? На ВДНГ відкрили Музей математики

Коли хтось катається на скейті, то навряд чи замислюється, що це не лише спорт, але й спосіб вивчити залежність швидкості від кута: щоб рухатися швидко, кут нахилу скейта має бути понад 90 градусів. Відчути це можна на інтерактивному експонаті в Музеї математики на ВДНГ, який офіційно відкривають сьогодні, 1 травня.

Розповідаємо, як працюватиме музей, де показують застосування математики в реальному житті і як він допоможе подолати освітні втрати не лише серед школярів.
↪️ Кафе «Стріла» від власників «Альпаки» біля Львівської площі

У тестовому режимі працюють з 23 квітня. Готують сніданки, адаптовані азійські страви від Жені Мензелевського та Олі Холоші й працюють над коктейльною картою.

Випічку для кафе розробила Олександра Педченко, співвласниця та шеф-кондитерка Coffee Records. На вітрині кафе – булочки, пончики, равлики, завиванці, чизкейк, торти та кіші.
💬 Кав’ярня Chat на Подолі

Chat coffee shop – «кавовий ресторан» на Подолі навпроти Великої хоральної синагоги. Назву обрали не випадково – засновники хочуть створити власну спільноту гостей, яких об'єднають у спільний чат. У ньому постійні відвідувачі зможуть спілкуватись і дізнаватися про заплановані події (капінги, винні вечері, попапи).
«Міністерство непопулярних рішень». Це люди, які хочуть змінити українську освіту

Що таке Нова українська школа (НУШ), важко описати двома словами. Якщо коротко, це реформа загальної середньої освіти, мета якої – створити школу, де «буде приємно навчатися та яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті».

Міносвіти реалізовує реформу НУШ за допомогою інших установ і команд, і одна з них – Офіс впровадження Нової української школи при міністерстві, який офіційно виник у лютому 2025 року.

Віледж поговорив із людьми, які там працюють: це військовослужбовиця, ексочільник одного з директоратів Міносвіти й наймолодша заслужена вчителька України.
😴 Чи можна доспати вдень, якщо я не висипаюсь уночі

Згідно з рекомендаціями МОЗ, дорослі мають регулярно спати по сім і більше годин на добу. Підліткам і людям із хронічними захворюваннями радять спати понад дев’ять годин. Однак у нинішніх українських реаліях мати здоровий нічний сон звучить як щось за межами здорового глузду.

Скільки ок подрімати після обіду, чи треба ставити будильник, якщо «я просто заплющу очі на десять хвилин», і як не зіпсувати нічний сон денними передрьомами, дізналися в авторок книжки «Коли я нарешті висплюся?», сомнологині Ольги Маслової, і консультантки зі сну й викладачки йоги Ніки Бєльської.
Зрозуміти свої почуття. Хто й навіщо відкрив «Третє дихання» в Києві

Пострибати в калюжах, смачно вилаятися українською й нарешті дати собі спокій: за перший вікенд інтерактивну виставку «Третє дихання» в M82 відвідали понад 9000 людей. На площі 4000 квадратних метрів розмістили 50 інтерактивів та інсталяцій, п’ять VR-досвідів і десятки практик від психологині та кураторки виставки Світлани Ройз.

У 2024 році Україна посіла перше місце серед країн за рівнем депресії. Радість сьогодні – одна з найбільш недопроявлених емоцій українців, тому виставку задумували не лише як пізнавальну розповідь про емоції, а й просто елемент радості, яку можна собі дозволити й на яку заслуговуєш. Якщо радіти не хочеться, можна просто стишитися, побути із собою й навіть написати собі обіцянку та відправити на електронну скриньку.

Команда Віледжа теж відвідала виставку. Розповідаємо, на що варто звернути увагу
Як комік Єгор Шатайло заробив мільйон на сольнику «Повітряне зашибісь» і що планує робити далі

Єгор Шатайло – перший український комік, який почав продавати сольники на власному сайті. Результат – мільйон гривень «чистими» за пів року з продажів спешлу «Повітряне зашибісь», що вийшов у жовтні 2024 року.

Виступ записали в залі Будинку кіно на 700 людей. «Підпільний стендап», резидентом якого є Шатайло, організував і зняв сольник, а також «закрив» питання продажу квитків і реклами івенту.

Запитуємо Шатайла про «Повітряне зашибісь», те, скільки гривень приніс йому цей концерт (і скільки не приніс TikTok), говоримо про садистський оптимізм, «переплавлених» українців і «локалізованих» мишей у сільській хаті.
Uklon святкує 15-річчя

За цей час компанія виросла зі стартапу до провідного райдхелінг-сервісу країни. Задонатила мільйони гривень на підтримку війська, волонтерських ініціатив, КСВ-проєктів і благодійних ініціатив. І сплатила мільйони податків в український бюджет.

Проходьте тест про Uklon і дізнайтеся, чи добре ви знаєте незмінного та надійного помічника, з яким рухаєтесь крізь життя й долаєте всі його виклики.
МУР тепер і на кіноекранах: як зʼявилася стрічка «МУР. Ти [Романтика] в кіно» та до чого тут Bolt

Стрічка бʼє рекорди, відколи оголосили про її вихід на екрани. У часи, коли українська культура як ніколи квітне, навіть за обмеженої інституційної підтримки, на допомогу приходить відповідальний бізнес зі спільними цінностями.

Розповідаємо про співпрацю Bolt і МУР, яка виросла в проєкти, що не просто популяризують мистецтво, а створюють справжні культурні медіаподії.
«Дві сестри» – роуд-муві про війну, поляків та українців. Пʼять запитань до режисера

Яшміна й Малгожата – зведені сестри, які після 24 лютого 2022 року сідають в автівку й вирушають із Польщі в Україну, щоб урятувати пораненого батька-волонтера. Фільм у жанрі роуд-муві зняв 59-річний польський режисер Лукаш Карвовські.

«Дві сестри» – це українсько-польська відповідь на оскароносний фільм «Справжній біль» (A Real Pain), а також один із перших художніх фільмів, який зняли після початку повномасштабного вторгнення в Україні. Віледж поставив пʼять запитань режисерові фільму Лукашу Карвовські про його нову стрічку – ось, що він відповів.
22.04.202511:52
28+ альбомів весни

Лана дель Рей співає про нового бойфренда; Том Йорк записує з Марком Прітчардом щось дуже схоже на Kid A; Skrillex дивує сюрприз-релізом; Arcade Fire повертається – і цього вже достатньо; Black Country, New Road робить medieval-поп із трьома жінками на чолі; Bon Iver нагадує про фольк 2010-х (поки Кайл Ґордон над цим жартує) – ми зібрали 28 релізів весни, які вже вийшли й на які ми досі чекаємо.
🥗 6 страв зі спаржі від шефів. Як готувати та де купувати

Віледж розповідає, що готувати вдома із сезонних продуктів. Цього разу шеф-кухарі поділяться рецептами страв зі спаржі. Також ви знайдете контакти українських фермерів, у яких уже можна замовити спаржу.
15 театральних прем’єр травня

Вистава за текстом, який став основою для «Залягти на дно у Брюґґе»; самоіронія принцеси від сучасних драматургинь і події Голодомору в долях людей: зібрали театральні прем’єри травня.
💬 Коли антидепресанти для дітей мають сенс? Пояснює дитячий психіатр Денис Угрин

Як зрозуміти, що дитині потрібна консультація з фахівцем із ментального здоров'я? Які стани минають самі, які потребують психотерапії, а коли не обійтися без медикаментів? З чого починається лікування депресії в дітей і коли потрібні антидепресанти?

У новому епізоді подкасту «Простими словами» про все це розповів дитячий психіатр, професор психіатрії в Лондонському університеті королеви Марії, Денис Угрин.

🎧 Повну розмову слухайте на всіх подкаст-платформах: Apple Podcasts | SoundCloud | Spotify | YouTube Music | YouTube
🗓 Eat My Vintage у Будинку кіно й етно-рейв «Смик» на Кирилівській: події на вікенд у Києві

Український кежуал на маркеті «Всі.Свої», благодійний виступ фольк-гурту «Щебіт», відкриття нового музичного сезону «В’ява» на ВДНГ, камерний концерт sucilna_nevdacha.exe у «Культмотиві», мистецький бранч в барі «Люмен», а також тель-авівський бранч від Habibti у «Юрба»: зібрали події в Києві на вікенд 26-27 квітня.
У прокат вийшов фільм студії A24 з Віллемом Дефо – він грає вуйка Максима і співає народні пісні

Віллем Дефо зіграв батька сімейства і параноїдального вуйка у золотих обладунках на імʼя Максим. Якось його донька Юрі зустрічає магічне створіння Очі, яке треба повернути додому до матері.

Кіно зняв американський кліпмейкер Ісая Саксон, який раніше працював з ісландською співачкою Björk й інді-артистом Panda Bear. Розповідаємо про що це кіно, і як створвали ляльку Очі.
🥚 Робимо писанки вдома. Ось 5 простих технік від майстрині розпису

Ми попросили мисткиню Інну Петренко поділитися п’ятьма техніками розпису писанок, які можна повторити вдома. Розповідаємо, як підготувати яйця й простір для роботи, які інструменти знадобляться, і що робити, щоб усе точно вдалося.
Shown 1 - 24 of 5 974
Log in to unlock more functionality.