Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Центр сучасної культури у Дніпрі avatar
Центр сучасної культури у Дніпрі
Центр сучасної культури у Дніпрі avatar
Центр сучасної культури у Дніпрі
30.04.202510:25
Події в Експериментальній студії 3-10 травня.

3 травня 18:00
Читаючи Пашковського. «Осінь для ангела». Промовляння пам'яті

У мінімалістичній дії відбудеться перформативне читання роману Євгена Пашковського «Осінь для ангела» (1993). Особиста вправа з промовляння забутої пам'яті поколінь. Потік колективної свідомості — спроба вхопити хвилю історії.

Медіатор — Денис Лукін, письменник і перформер.

7 травня 18:30
Поетичне читання. Марія Ткач

Поезія про памʼять, почуття та пошук себе. Записи, світло, голос і простір як одне ціле. Також можна буде побачити візуальні роботи, що є частиною мистецької практики Марії.

9 травня 16:00 / 10 травня 12:00
«Простір емоцій». Олена Самофалова

Інтерактивна мистецька рефлексія, що створює безпечний простір для роботи з емоціями через спонтанний живопис, трансформуючи внутрішні переживання у візуальний діалог.

Вхід вільний.

Експериментальна студія — простір на 2 поверсі DCCC, де проходять події з фокусом на експериментальних практиках та роботі з молодими митцями.
23.04.202511:42
​​10 травня о 17:00 відкриваємо виставку «Ніхто не острів. Три моря».

Це мультимедійний проєкт про моря й узбережжя, що балансує на межі між художнім і документальним. «Ніхто не острів» розпочався восени 2021 року на Херсонщині — з резиденції, організованої Агенцією АртПоле. Ідея проєкту полягала в тому, щоб запросити митців, як фізично, так і у творах, наблизитися до Криму, близької й водночас недосяжної території.

Мультимедійна художниця Оля Михайлюк та саундартист SK.EIN працювали у селищі Хорли на півострові Гіркий Кут, що за 30 км від Криму. Там вони створили химерну версію Кримського півострова — з хвиль, вітру, трепету степових трав, червоної глини й перекотиполя. Тоді ж в бруківку на КПВВ «Каланчак» інсталювали кахлі кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна.

У лютому 2022 Гіркий Кут теж став недосяжним. Його окупували, як і Маріуполь — рідне місто Сурена Восканяна. Все, що він зміг забрати з собою — дудук. Оля Михайлюк записала інтерв’ю з музикантом про його перебування в Маріуполі в лютому-березні 2022. Згодом спільно з польським саундартистом Томашем Сікорою, була створена друга частина «Ніхто не острів», присвячена Маріуполю.

До проєкту долучився польський лейбл Coastline Northern Cuts — об’єднані навколо нього музиканти зараз разом з Олею Михайлюк працюють над останньою частиною «Ніхто не острів» — про три моря, Азовське, Чорне й Балтійське.

Запис матеріалів відбувався в Україні й Польщі, робота продовжилася в LCCA, Центрі сучасного мистецтва в Ризі. Нові фрагменти цієї аудіовізуальної роботи, у форматі work-in-progress, будуть представлені вперше.

Фото/відео — Оля Михайлюк.
Аудіо — Coastline Northern Cuts, Сурен Восканян, Томаш Сікора.
Кераміка — Рустем Скибін.
Кураторка — Мирослава Ганюшкіна, Агенція АртПоле.

Вхід вільний. Другий поверх, виставковий простір.

Виставка працюватиме до 14 червня включно.
Сьогодні з 12:00 до 19:00 в Експериментальній студії проходить перформанс Ані Шевченко «Простір (не) вільного висловлювання».

Перформанс досліджує, як змінюється або ж зникає можливість відкрито говорити про важливе. Він також є простором для діалогу через обмін рукописними текстами та взаємодію з ними.

Ви можете долучитися до перформансу в будь-який час:

12:00-16:00 — занурення.
Перформерка під час перебування в просторі писатиме тексти на папері. Ви можете залишити власне висловлювання.

16:00-18:00 — деконструкція.
Перформерка розрізатиме папір-тексти на фрагменти. Ви можете прочитати висловлювання іншого.

18:00-19:00 — перетворення.
Перформерка сформує нове полотно з паперу в просторі, прозвучить спільне висловлювання.

Створена протягом події інсталяція, спільне висловлювання учасни_ць, залишиться в просторі — її можна буде побачити до 26 квітня включно.

Вхід вільний, 2 поверх.
16.04.202508:26
​​У п'ятницю о 19:00 в DCCC виступить Pogulyay — саундартист з Сум, який поєднує нойз, ембієнт та експериментальну музику.

Його виступ стане продовженням плівкового альбому про пошук спокою «Балансування на голці», що нещодавно вийшов на лейблі kyivpastrans. Касета має дві протилежні сторони, які поєднують медитативне та темне звучання.

Текстурні звуки природи поступово перетікають у монотонні індустріальні пульсації, а дрони з вкрапленнями нойзу переносять в інший світ — простір тіні та напруги.

Вхід за донейтом від 100 грн на локації.
Останні дні роботи виставки «Звіт про блукання рестораном “Маяк”» в Експериментальній студії.

До суботи включно ви можете побачити проєкт про «Маяк» — колись розкішний ресторан у Дніпрі, який зараз стоїть закинутим. Лоуфай-світлини Анастасії Горбаньової фіксують образ будівлі, що зависла між існуванням та неіснуванням. Окремо представлені фото керамічного панно, яке нещодавно зруйнували невідомі.

Учасники проєкту: Анастасія Горбаньова, Євгеній Образцов, Олександр Супрун.

Вхід вільний, 2 поверх, 12:00-19:00.

Експериментальна студія — простір на 2 поверсі DCCC, де проходять різного формату події з фокусом на експериментальних практиках та роботі з молодими митцями.
«Божественні» — український документальний фільм 2019 року. Його вже завтра о 18:30 ви зможете побачити в нашому кінотеатрі.

Стрічка створена у наївній стилістиці роуд-муві та є повнометражним дебютом фотодокументаліста Романа Бордуна.

«Божественні» — калейдоскопічний портрет сучасної Україні та її мешканців. Режисер виступає спостерігачем за реальністю та не дає їй оцінок. Ситуації схожі на тимчасові Instagram Stories, котрі у кліповому порядку змінюються, нагадуючи про мить плинного часу.

Вхід вільний, кількість місць обмежена. Реєстрація.
29.04.202517:19
​​До 14 червня в галереї Артсвіт працює виставка «Тепла оптика» Люсі Іванової.

Це спроба дослідити, як змінюється художнє бачення через досвід війни, еміграції та материнства у нестабільному світі.

Роботи мисткині порушують тему повсякденного життя, що змінилося й вже сприймається крізь призму переживань та втрат. Окремою серією є «Тепла оптика», у якій художниця працює з фотографіями, зробленими через тепловізор.

Кураторки: Лізавета Герман та Марія Ланько.

Вхід вільний, 1 поверх DCCC.

Проєкт створено у співпраці з галереєю The Naked Room.
22.04.202513:05
Дякуємо вам за підтримку та донейти!

Ми майже закрили збір на лікування нашого охоронця Олександра Бобиля, який отримав серйозне поранення під час виконання бойового завдання.

Залишилося небагато — давайте зберемо необхідну суму якомога швидше ❤️

Посилання на банку
​​Збираємо на лікування одного з охоронців DCCC Олександра Бобиля.

Кілька місяців тому Олександр мобілізувався, служив у складі 425 полку. А нещодавно отримав важке поранення під час виконання бойового завдання.

Внаслідок уламкового поранення було уражене плече, почалося зараження крові, тож тепер потрібна складна та дорога терапія. Олександр зараз проходить лікування в Києві, ліків не вистачає — їх потрібно купувати самостійно.

Наша мета — 50 000 грн.
Банка

Будемо вдячні за будь-які донейти та поширення!
15.04.202514:24
​​Долучаємось до виїзної донації від Агентів крові — ініціативи, що з 2015 року розвиває свідоме безоплатне донорство в Україні.

Донація у Дніпрі є частиною серії подій, де команда організації не лише розповідає про донорство, а й створює можливість стати донором просто зараз.

22 квітня з 9:00 до 12:00 ви зможете приєднатись до неї в DCCC. Ми облаштуємо окремий простір для донації, а Агенти крові нададуть відповіді на всі ваші питання та підтримають у цій справі.

Якщо ніколи не здавали кров, це чудова нагода почати. Правила підготовки та протипоказання дивіться на сайті Агентів крові.

Щоб стати донором/кою, заповнюйте форму та вибирайте зручний час донації.
09.04.202516:03
​​17 квітня о 18:30 дивимось «Про нескінченність» — художню стрічку Роя Андерссона.

Це фільм-роздуми про людське життя у всій його красі та жорстокості, пишноті та банальності. Ми блукаємо, як уві сні, м'яко слідуючи за нашою оповідачкою Шехерезадою. Зазираємо у зачинені вікна, відчинені двері та церковне захристя, проникаємо у чужі сни й душі.

Цей фільм як водночас ода і плач про безкрай є калейдоскопом нескінченної історії про вразливість існування.

Вхід вільний, за реєстрацією.
Фільм надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

Кінотеатр DCCC — це простір незалежного кіно у Дніпрі, платформа для розмови про сучасний кінематограф, документалістику та аудіовізуальне мистецтво. Фокусується на показі авторських й експериментальних стрічок.
03.04.202515:18
​​Художній фільм «Іа» Єжи Сколімовського — 10 квітня в кінотеатрі DCCC.

Іа — це ім’я зірки пересувного цирку, допитливого сірого ослика з сумними очима. Невдовзі після закриття цирку розпочинається його велика подорож Європою. На своєму шляху Іа стикається з різними людьми — добрими та злими. Це й поважна графиня, й молодий італійський священник, і буйна польська футбольна команда.

Вхід вільний, кількість місць обмежена.

Реєструйтеся за посиланням.

Стрічку надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
28.04.202515:39
​​Починаємо новий проєкт — культурне мапування Дніпра.

Після початку повномасштабної війни культурний ландшафт Дніпра змінився. Інституції та ініціативи трансформували свою діяльність, почали працювати з новими темами та викликами. Щоб рухатися далі, важливо розуміти, що нас оточує: які потреби мають містяни та у якому стані перебувають інші заклади культури.

Культурне мапування Дніпра — це проєкт, який включатиме:

— аналіз діяльності наявних культурних інституцій та загальні умови для функціонування культурних проєктів у Дніпрі;
— дослідження потреб аудиторії щодо продукту, який мають презентувати креативні хаби й культурні заклади міста;
— розробку рекомендацій для подальшого розвитку культурних установ.

У рамках проєкту ми також дослідимо досвід розвитку культури інших міст України та закордону.

Проєкт «Культурне мапування Дніпра» відбувається за підтримки грантової програми Британської Ради «Розвиток креативної економіки».
22.04.202509:51
​​Ретроспектива українського режисера-документаліста Сергія Буковського — у травні в кінотеатрі.

Буковський дебютував як режисер у пізній період радянської перебудови, коли в українському кінематографі почали з’являтися нові незалежні висловлювання. Його роботи дають голос людям, які раніше його не мали.

Стрічки Буковського можна впізнати за розважливою інтонацією, що залишає час для роздумів. Він уникає постановних сцен та цікавиться людиною в кадрі, іноді навіть з’являється в фільмах сам.

Дебютна картина Буковського — «Завтра свято» (1987), присвячена будням працівників птахофабрики, вразила своєю візуальною поетикою. Через відхід від офіційного радянського наративу фільм сім місяців не допускали до прокату.

У програмі — фільми Буковського, створені в різні періоди його творчості. Зокрема, пізні документальні портрети «Іван і Марта» та «В. Сильвестров», фільм «Живі», який присвячений Голодомору 1932–33 років в Україні. Остання стрічка побудована на архівних матеріалах, особистих історіях свідків трагедії.

До ретроспективи увійшли й дві короткометражні стрічки — спостереження за повсякденням мешканців українського містечка Вилкове та етнографічний нарис про життя української діаспори у віддалених регіонах Бразилії.

Перед кожним показом Сергій Буковський коротко представить та розповість про свій фільм онлайн.

Вхід на покази вільний.
Реєстрацію на кожен показ анонсуємо окремо.
Приєднуйтесь сьогодні о 19:00 до концерту експериментальної музики від Pogulyay — саундартиста з Сум, який поєднує нойз та ембієнт.

Вхід за донейтом від 100 грн на локації.
15.04.202509:58
​​Долучайтесь до команди DCCC.

Шукаємо бухгалтера/ку, що допоможе нам з веденням звітності.

Основні обов'язки:
— бухгалтерський облік та контроль фінансових операцій;
— облік фінансових надходжень і витрат;
— підготовка фінансової звітності, робота з банками, здійснення платежів та контроль розрахунків;
— взаємодія з аудиторами та надання необхідних документів;
— закриття відомості, формування фінансових результатів та розрахунки через Клієнт-Банк.

Чого ми очікуємо:
— досвід роботи на посаді бухгалтера/ки неприбуткової організації від 2 років;
— вміння роботи з Google Таблицями, Excel, навички обробки великих обсягів даних;
— володіння програмами Клієнт-банк.

Ми пропонуємо:
— проєктну/постійну роботу (зарплата обговорюється індивідуально);
— можливість працювати з офісу в центрі Дніпра та дистанційно.

Надсилайте CV до 1 травня на електронну адресу info@kulturamedialna.org з темою листа «Бухгалтер/ка».
08.04.202514:08
​​Концерт експериментальної музики — наступної п'ятниці о 19:00.

У DCCC виступить Pogulyay — саундартист з Сум, який поєднує нойз, ембіент та експериментальну музику. У своїй практиці він взаємодіє з не-музичними інструментами та польовими записами, створеними на вулиці, у вагонах метро, під час буденних справ.

Звукові пейзажі навколишнього — заспокійливий спів птахів та шурхіт річок у поєднанні з шумом автівок, монотонним гулом заводів і фабрик.

Вхід за донейтом від 100 грн на локації.
Завтра о 18:30 покажемо в кінотеатрі «Фрагменти льоду» — документальний фільм Марії Стоянової про час та дорослішання.

Стрічка створена з 15 архівних касет періоду з 1986-го до 1994-го — відеощоденників батька режисерки, фігуриста-чемпіона Михайла Стоянова, знятих вдома та під час закордонних гастролей.

Очікування, відображені в ефектних кадрах Заходу, різко контрастують із домашніми зйомками облуплених стін, провалених стель і тарганів у квартирі, де жила родина.

Фільм «Фрагменти льоду» передає водночас широкий плин історії та її вплив на життя реальних людей аж до нового потрясіння — повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

«Кінець історії так і не настав, — міркує Стоянова. — Вона застигла, а потім наздогнала нас через багато років».

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Стрічку надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
24.04.202508:02
​​У київських музичних колах ходить чутка: одного разу у приватній розмові Єлизавета ІІ назвала Валентина Сильвестрова одним зі своїх улюблених композиторів сучасності.

Королівська пресслужба нічого не повідомляла з цього приводу, проте особистість Сильвестрова дає всі підстави для подальшого переказу цієї історії. Високо цінований міжнародною музичною спільнотою, він лишається загадкою для широкої публіки.

Документальна стрічка Сергія Буковського «В. Сильвестров» присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про основні моменти його життя. Автори приділяють увагу періодам творчості Сильвестрова: авангарду 1960-х, що був відсунений радянською епохою соцреалізму на маргінес, постмодернізму (основному захопленню Валентина Васильовича у 1970-ті), метафоричній музиці, а також найновішим творам, що зачаровують публіку по всьому світу.

Дивіться в кінотеатрі DCCC наступного четверга о 18:30.

Вхід вільний, за реєстрацією.

Кінотеатр DCCC — це простір незалежного кіно у Дніпрі, платформа для розмови про сучасний кінематограф, документалістику та аудіовізуальне мистецтво. Фокусується на показі авторських й експериментальних стрічок.
Кілька місяців тому ми запустили опитування про роботу DCCC.

У ньому ви розповідали про те, що вам подобається в нашій діяльності, а що — варто було б змінити. Також ви ділилися баченням міста — говорили про те, чим воно засмучує, чим надихає, чого не вистачає в його культурному житті.

Для нас дуже важливо було почути ваші думки, щоб розуміти, над чим потрібно більше працювати та куди загалом рухатися далі.

Дивіться презентацію результатів за посиланням.
17.04.202510:03
​​«Сліпа верба, спляча жінка» — перша анімаційна адаптація оповідань японського письменника Харукі Муракамі. Її покажемо в кінотеатрі наступного четверга.

Фільм побудовано на шести творах Муракамі та є антологією, яку критики називають «елегантно анімованими снами, що повні поетичних образів».

Події розгортаються у 2011 році в Токіо. Декілька днів тому місто постраждало від землетрусу та цунамі. Жінка йде з дому після того, як п’ять днів поспіль дивилася репортажі про землетрус.

Її безпорадний чоловік Комура бере відпустку й відправляється на північ, щоб доставити двом жінкам пакунок, про вміст якого не здогадується. Його колега, агент зі стягнення боргів та дивний самітник, знаходить вдома двометрову жабу, яка просить врятувати Токіо від неминучого землетрусу.

Вхід вільний, за реєстрацією.
Фільм надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

Кінотеатр DCCC — це простір незалежного кіно у Дніпрі, платформа для розмови про сучасний кінематограф, документалістику та аудіовізуальне мистецтво. Фокусується на показі авторських й експериментальних стрічок.
14.04.202511:34
​​Чим є простір між людьми: фізична площина дому, вулиці, міста, країни, світу; чати в соціальних мережах; погляди, доторки, слова? Чи можемо ми вільно висловлюватись? Як ми висловлюємось, коли не можемо зробити це чесно? Що відбувається з тим, що не висловлене?

Роздуми про це стали основою перформансу «Простір (не) вільного висловлювання» Ані Шевченко, що досліджує, як змінюється або ж зникає можливість відкрито говорити про важливе. Долучитися до нього ви зможете 19 квітня з 12:00 до 19:00 в Експериментальній студії.

Перформанс стане простором для діалогу через обмін рукописними текстами та взаємодію з ними. Створена протягом події інсталяція, спільне висловлювання учасників/-ць, залишиться в просторі — її можна буде побачити до 26 квітня включно.

Вхід вільний, без реєстрації.
Подія проходить за підтримки Стипендії імені Антонена Арто.

Аня Шевченко — мисткиня та перформерка, яка у своїй художній практиці досліджує теми ідентичності, дуальності та взаємодії людини зі світом.

Експериментальна студія — простір на 2 поверсі DCCC, де проходять різного формату події з фокусом на експериментальних практиках та роботі з молодими митцями.
07.04.202514:20
​​У неділю з 12:00 до 14:30 в Експериментальній студії працюватиме тимчасова майстерня з виготовлення павербанків.

Разом з командою ініціативи Front Power ви навчитесь створювати павербанки з використаних одноразових електронних цигарок. Після воркшопу їх передадуть військовим.

Усі необхідні матеріали та інструменти нададуть організатори.

Вхід вільний, кількість місць обмежена. Для участі реєструйтеся.
До 12 квітня в Експериментальній студії працює виставка «Звіт про блукання рестораном “Маяк”».

Тут ви можете побачити лоуфай-фотографії Анастасії Горбаньової, що фіксують блукання закинутими приміщеннями колись розкішного ресторану «Маяк». Зернисті та розфокусовані кадри схоплюють примарний образ будівлі, що зависла між існуванням та неіснуванням.

Окремо представлені фотографії керамічного панно авторства Триколенків, яке нещодавно зруйнували невідомі.

Учасники проєкту: Анастасія Горбаньова, Євгеній Образцов, Олександр Супрун.

Вхід вільний, 2 поверх. Вівторок–субота 12:00-19:00.
Shown 1 - 24 of 58
Log in to unlock more functionality.