Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
NABU Daily by Олег Новіков avatar
NABU Daily by Олег Новіков
Politics
NABU Daily by Олег Новіков avatar
NABU Daily by Олег Новіков
Politics
Ще одного обвинуваченого суддю Київського апеляційного суду звільнили

Вища рада правосуддя 12 голосами звільнила Юрія Сливу з посади судді Київського апеляційного суду за вчинення ним істотного дисциплінарного проступку. Дисциплінарна палата ВРП покарала його поданням на звільнення, яке підтримали члени органу.

Саму справу про хабар чотирьом членам Київського апеляційного суду продовжують слухати у Вищому антикорупційному суді.
Смирнову повідомили про підозру у ще двох правопорушеннях

Колишньому заступнику керівника Офісу президента Андрію Смирнову повідомили про підозру у легалізації коштів та одержанні неправомірної вигоди. На думку слідства, Смирнов незаконно набув готівкові кошти, які вирішив легалізувати шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м. у рекреаційній зоні Одещини. Загалом він передав 6,5 млн грн.

Також експосадовець нібито одержав неправомірну вигоду від власника будівельної компанії у вигляді робіт та послуг на суму 100 тисяч доларів. За це Смирнов мав посприяти ухваленню АМКУ рішення про скасування результатів тендеру та забезпечити перемогу цього забудовника. Власнику будівельної фірми теж повідомили про підозру, але в наданні неправомірної вигоди.
Двоє фігурантів справи про схему заволодіння коштами в Харкові пішли на угоди

Вищий антикорупційний суд затвердив угоди про визнання винуватості, на які пішли власник приватної фірми «Альянс» Геннадій Жмуренко і співзасновник виробничого кооперативу «Сантехмонтаж» Євген Цирульников. Обом призначили по 7 років позбавлення волі, але умовно. Їх відпустили на випробувальний термін у 3 роки із забороною тимчасово обіймати певні посади.

Жмуренко зобов'язався відшкодувати 8 млн грн, з яких уже перерахував 500 тис. грн, а Цирульников – 2 млн грн, з яких внесли 200 тис. грн. Також вони сплатять процесуальні витрати і співпрацюватимуть зі слідством.

Сама справа про заволодіння 128,2 млн грн у Харкові перебуває на стадії ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства, після чого її скерують до суду.
Насіров прибув до суду і йому знову продовжили обов'язки

Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 червня строк дії обов'язків, покладених на екскерівника ДФС Романа Насірова. Він зобов'язаний: прибувати за викликом; не залишати межі Київської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування із визначеними в ухвалі суду особами; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет
Автівку і 4 млн грн патрульного поліцейського Харківщини конфіскували

Вищий антикорупційний суд конфіскував автомобіль Lexus LX450D 2018 року випуску і 4,05 млн грн (які були використані на придбання квартири площею 127,5 кв. м в Харкові) інспектора сектору реагування патрульної поліції відділу поліції № 3 Харківського районного управління поліції № 1 Главку Нацполіції в Харківській області Ігоря Заброди та його дружини.

Рішення ще може бути оскаржене до Апеляційної палати ВАКС.
З екснардепом Демчаком заочно затвердили угоду, він відшкодував збитки

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з екснардепом Русланом Демчаком. Сам він перебуває за кордоном і є в розшукових обліках. Політик відшкодував 800 тисяч грн і зобов'язався перерахувати на потреби ЗСУ ще 2 млн грн.

Демчаку заочно призначили 3 роки умовного позбавлення волі з випробуванням в 1 рік. Також йому призначено додаткові покарання у виді штрафу 17 000 грн та позбавлення права обіймати посади в органах державної влади строком 1 рік.

Нагадаю, що Демчака обвинувачували у незаконному одержанні компенсацій на оренду житла в столиці, коли він мав маєток під Києвом.
На майно Комарницького наклали арешт

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на низку майна бізнесмена Дениса Комарницького, його дружини Ірини та його водія Юрія Дашкова. Зокрема, суд наклав арешт на рухоме і нерухоме майно; корпоративні права у ТОВ «Центр розвитку економіки і права» та ПрАТ «Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування»; автівки Mercedes-Benz S 500, Toyota Camry 2020 року випуску, Toyota Land Cruiser 2021 року випуску, GMC Yukon XL, Mercedes-AMG GLE 53; готівку та безготівку, цінні папери на рахунках у Сенс Банку, Ощадбанку, Комінбанку, Банку інвестицій та заощаджень.

Також суд арештував готівку, вилучену у межах цієї справи, а саме: 3 972 175 доларів, 100 тисяч євро і 806 300 грн.
Ексголову Білгород-Дністровського суду заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Валентина Заверюху через невнесення ним 3 млн грн застави, які раніше йому визначили як запобіжний захід. Його взяли під варту в залі суду. Одночасно судді визначили 1,75 млн грн застави як альтернативу.
Підприємицю Глиняну оголосили в розшук

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук власницю низки фірм Тетяну Глиняну у межах справи про заволодіння коштами на харчуванні для ЗСУ. Її неодноразово викликали на допит, але вона не з'явилась. Очевидно, бо ще у 2023 році виїхала за кордон. Триває процедура оголошення в міжнародний розшук.
Наказ про мобілізацію Насірова до ЗСУ скасували

Військова служба правопорядку і 101 окрема бригада охорони Генерального штабу повідомили про скасування наказу щодо мобілізації колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Наказ нібито було видано з порушенням вимог законодавства.

ВСП розпочала службове розслідування за вказаним фактом.
ВАКС відмовився конфіскувати квартиру посадовця Нацполіції

Вищий антикорупційний суд відмовив у задоволенні позову прокурора САП до заступника начальника департаменту кримінального аналізу Національної поліції Дениса Цвєткова про конфіскацію квартири в Києві площею 82,5 кв. м і вартістю 2,4 млн грн. Як встановив суд, Цвєтков отримав ці кошти через договір дарування від своєї матері, яка отримала ці кошти від доньки. Донька позичала ці кошти на реалізацію бізнесу в Україні і що підтверджувалось договором позики.

Сестра поліцейського вирішила йому допомогти в придбанні квартири в Києві, а той мав жити з матір'ю в ній. Тому надала Цвєткову 90 тис. дол. на квартиру, яку той купив у 2021 році. Саме житло продавали у терміновому порядку і тому ціна були нижче ринкової.
Двох пособниць ексдепутата Київради Комарницького оголосили в розшук

Ідеться про помічницю Дениса Комарницького Алісу Соболь і його менеджерку Олену Богославську. Датами їхнього зникнення вказані 13 і 11 березня відповідно. 24 березня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Соболь. Листування обох засвітились в розслідуванні журналістів Bihus.info.
ВАКС ухвалив ще один вирок у справі ДП «Червоний землероб»

Судді визнали винуватими колишню в.о. гендиректора ДП «Червоний землероб» Любов Реву та підприємців Олександра та Наталію Стеценків. Реві призначили 8 років ув'язнення із забороною після обіймати керівні посади на підприємствах протягом 3 років із конфіскацією майна. Стеценку як організатору призначили 9 років колонії з аналогічним додатковим покаранням. Наталії Стеценко призначили таке саме покарання що й Реві.

На всіх трьох обвинувачених поклали наступні обов'язки: прибувати до суду за першою вимогою; не відлучатися з Черкаської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання та роботи; здати на зберігання закордонні паспорти.

Вирок ухвалила колегія суддів: головуючий Ігор Строгий, судді Віктор Маслов і Леся Федорак.
Ще двом фігурантам справи про харчування для ЗСУ визначили запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд відправив під нічний домашній арешт колишнього директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького у період з 00:00 до 06:00. Він зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись з міста, в якому він зареєстрований та проживає; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; повідомляти про зміну місця проживання та місця роботи; здати закордонний паспорт.

Також суд визначив 1,2 млн грн застави з обов'язками підприємиці Ларисі Швець. На директорку фірми «ОК ЛЕНД ФУД» поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись з Київської області та Києва без дозволу; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; повідомляти про зміну місця проживання та місця роботи; здати закордонний паспорт.

Обидва рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько.
Двох фігурантів справи про харчування для ЗСУ відпустили під заставу

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати і відпустив під 5 млн грн застави колишнього директора фірми «Преміум Компані» Миколу Дешпетка. На нього поклали такі обов'язки: не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований або проживає, без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у цій справі та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Раніше суд так само відпустив під 1,2 млн грн застави ексдиректора компанії «Актив компані» Валерія Мелеша. Він зобов'язаний: прибувати за викликом; не відлучатися за межі місця проживання, крім поїздок до Києва; утриматися від спілкування зі свідками; повідомляти про зміну місця проживання; здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

Обидва рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько.
Насіров мобілізувався сапером до бригади охорони Генштабу

За моїми даними, колишній голова ДФС Роман Насіров долучився до складу 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗСУ на посаді сапера, яка підпорядковується безпосередньо головнокомандувачу Олександру Сирському та безпосередньо ГШ. Підрозділи бригади брали участь в обороні Києва та околиць у 2022 році та у боях на сході, зокрема, за Торецьк. Насіров буде у званні солдата.
Ексголові райсуду та адвокатці підтвердили 5 років ув'язнення

Верховний суд залишив без змін вирок, яким до 5 років позбавлення волі засудили колишнього голову Козівського райсуду Тернопільської області Михайла Кренцеля та посередницю-адвокатку Наталію Лісну. Кренцелю ще заборонили обіймати посаду судді протягом 3 років після виходу з колонії, а Лісній – протягом 2 років займатися адвокатською діяльністю. Також судді вирішили конфіскувати все майно обвинуваченого екссудді і половину майна адвокатки.

За версією сторони обвинувачення, суддя Кренцель разом з адвокаткою Лісною вимагали та одержали 2000 доларів за відмову у задоволенні судом подання про скасування іспитового строку заявнику у справі і відправлення його до колонії.
04.04.202507:36
​​Суддю з Білгород-Дністровського заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Сергія Савицького, оскільки за нього не внесли заставу в 2 млн грн. Раніше суд йому визначив просто заставу без арешту, але кошти ніхто не вніс. Підозрюваний і адвокат стверджували, що Савицький має дуже тяжку хворобу і лікується, тому не може внести 2 млн грн. Тож суддя його заарештував із 1,5 млн грн застави. Рішення ухвалив слідчий суддя Маркіян Галабала.

Вчора також мало відбутись засідання з розгляду клопотання про арешт іншого судді цього ж суду Валентина Заверюхи, але той нібито перебуває в зоні бойових дій, він мобілізований до ЗСУ. Засідання відклали.

Нещодавно суд також застосував запобіжний захід до заступниці керівника апарату цього ж суду Інни Тарути. 60 560 грн застави з такими обов'язками: не відлучатися з Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти.
Члену ВККС повідомили про підозру

НАБУ і САП вручили повідомлення про підозру колишньому судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області у відставці, члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимиру Луганському. За версією слідства, він, будучи ще суддею, використав як привід для нарахування йому 15% надбавки до заробітної плати та пенсії «науковий ступінь доктора філософії». Його він отримав ще у 2011 році в порушення процедури, оскільки жоден заклад вищої освіти тоді не мав право присвоювати такий ступінь, а відповідний диплом недержавного зразка не міг слугувати підставою для будь-яких додаткових виплат.

У результаті, з 2015 року підозрюваний незаконно отримав з державного бюджету коштів на суму понад 576 тис. грн.
НАБУ і САП вручило підозри регіональному депутату та двом власникам фірми

Йдеться про співвласників компанії «Біном-Груп» Віталія Залужного і Сергія Філя. Наразі ПІБ депутата Черкаської облради невідоме. За даними слідства, Залужний і Філь вимагали від депутата неправомірну вигоду за складання звіту оцінки землі за заниженою вартістю. Йшлося про земельну ділянку в Умані за адресою вулиця Заводська, 25. Її придбав підприємець Костянтин Левченко за 816 тис. грн, але згодом продав громадянину Ізраїлю за 2,13 млн грн.

Залужний і Філь оцінили свої послуги в 38 тис. грн. Їм вручили підозру в одержанні неправомірної вигоди та її легалізації, а депутату – в наданні цієї вигоди.

Вказані співзасновники фірми «Біном-Груп» мають аналогічну підозру у справі про землю в Мукачевому, де серед підозрюваних екснардеп Михайло Ланьо і мер Мукачева Андрій Балога.
Суддю Київського апеляційного суду Глиняного звільнили

Вища рада правосуддя 13 голосами вирішила звільнити суддю Київського апеляційного суду Віктора Глиняного за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує його в одержанні неправомірної вигоди. Справу слухає Вищий антикорупційний суд.

На черзі звільнення ще трьох суддів КАС, яких також обвинувачують в цій справі.
Ексголова ДФС Насіров мобілізувався до ЗСУ

За моїми даними, колишній керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров сам мобілізувався до однієї з київських бригад. Зробив він це під час судових дебатів у справі про зловживання, яка пов'язана з газовими схемами екснародного депутата Олександра Онищенка. Тобто дуже близько до оголошення вироку.

До слова, 10 квітня суд мав розглядати питання про продовження обов'язків, покладених на Насірова. Наразі невідомо, чи Насіров буде на ньому присутній, але сьогоднішнє у газовій справі відклали. Також захист ексголови ДФС попросив зупинити розгляд справи у зв'язку з мобілізацією
САП хоче конфіскувати землю і автівки депутата селищної ради

Йдеться про депутата Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області Олега Ткаченка. Прокурор САП просить конфіскувати 10 земельних ділянок у Великій Димерці загальною площею майже 5,4 га, а також два автомобілі Volkswagen ID 4 2023 року випуску та Jaguar XF 2015 року випуску. Активи оформлені на тещу депутата, його колишню дружину та сина.

Теща намагалася продати ділянки, проте САП встигла накласти на них арешт через суд.
Апеляція пом'якшила покарання екссудді Чаусу

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок про 10 років для колишнього судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса і постановила новий, яким його теж визнали винуватим, але зменшили покарання до 8,5 років. В нього також конфіскували все майно і заборонили після відбуття основного покарання обіймати певні посади, зокрема, судді та члена Вищої ради правосуддя протягом 3 років. Наразі мотиви суду невідомі.
Shown 1 - 24 of 3442
Log in to unlock more functionality.