Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
✙Над пропастью кринжи✙ avatar

✙Над пропастью кринжи✙

Politics
Політичний постмодерн
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateFeb 07, 2025
Added to TGlist
Jun 04, 2023
Linked chat

Popular posts ✙Над пропастью кринжи✙

В Туле, Ярославле и Саранске отключен мобильный интернет. Во Владимире отключили мобильный интернет для борьбы с дронами. Жители жалуются, что при выходе на улицу (домашний вай-фай при этом работает) телефоны можно использовать только как «звонилки» и в качестве калькулятора.
В Туле, где мобильный интернет отключили еще днем в 12 часов, таксисты принимали заказы, подключаясь к вай-фаю кафе, ресторанов и салонов красоты. Но даже это не гарантировало удачной поездки, т.к. навигаторы не работают, а клиенты при выходе на улицу, теряли указанную точку. Также люди в Ярославле, Саранске и Туле жаловались на неработающие платежные терминалы.
Списуючи проблемні ситуації в Румунії, Німеччині, та в будь-якій іншій країні Європи виключно на витівки Росії, ми не тільки приписуємо росіянам те, чого нема. Ми ще й закриваємо очі на коріння цих проблем.

Суть проблеми полягає у структурній та управлінській кризі самого Євросоюзу. Популізм не виникає там, де немає проблем, а ЄС уперто їх ігнорує – саме тому зростає популярність партії «Конфедерація» в Польщі, AfD у Німеччині, та інших подібних сил.

Що робить Євросоюз? Замість того, щоб вирішувати реальні проблеми, він просто вдається до сили.
Це, знову ж, нагадує постріл собі в коліно з дробовика – не можна діяти як Центральний Комітет Політбюро, не маючи радянського рівня централізації влади.

ЄС переживає важкі часи. На горизонті відкрита війна з Росією, триває внутрішня екзистенційна криза (як влучно запитав Драґі: «Навіщо існує ЄС?»). Як наслідок – зростає ризик розпаду та повного занепаду цієї частини континенту на тлі її суцільних геополітичних поразок та деіндустріалізації.
Reposted from:
RomPonomarenko avatar
RomPonomarenko
13.04.202516:32
Якщо Україна програє цю війну, то немаловажною причиною буде невміння частки суспільства дотримуватися інформаційної гігієни. Що толку до апеляцій держави до світового співтовариства з приводу ударів РФ по цивільних об’єктах, якщо обов’язково знайдуться «корисні ідіоти», які публічно пояснюють ці удари тим, що росіяни били по якійсь військовій цілі, в даному випадку по місцю церемонії нагородження? Тобто тепер будь-який захисник РФ з західних політиків зможе з легкістю парирувати офіційне українське звинувачення РФ в черговому ударі по цивільних. І зробити це з посиланням на українських політиків чи популярних блогерів. Так само російські дипломати в ООН чи в країнах Африки, Азії та Латинської Америки. Росіянам і робити нічого не треба, все вже зроблено за них.

Взагалі, не так вже й важливо, була церемонія на справді, чи ні (хоча якщо дійсно мала бути, то наші генерали невиліковні, але то вже інше питання). Бо росіянам все одно куди бити. Ракет у них вистачає, і є навіть умовна норма по пускам. Не лише для завантаження промисловості, але і щоб доповісти про «активну участь в СВО», отримати ордени, медалі, доплати і премії. Тому якщо в них є дані, що десь щось має відбутися, то удар станеться. І байдуже, чи воєнний то захід, чи ні – уточнювати ніхто нічого не буде. Є сигнал – є удар. А правильний результат для офіційного звіту українські політики і блогери самі їм оформлять.

При цьому в Росії ніхто не напише про удари по цивільних. В них все чітко і в один голос – «ВС РФ атакували черговий воєнний об’єкт». Звісно, не від великої свідомості, а в наслідок цілеспрямованої державної політики, завдяки якій методично видавлювалися опозиційні ЗМІ.
15.04.202514:31
Як побороти бусифікацію?

Довоєнні навички дозволили побувати в різних сферах армійської ланки. І побачити, так би мовити, проблеми зсередини.

Так зникли самі по собі питання стосовно якості управління військом. Ну яка може бути якість, коли в управлінських структурах жорсткий некомплект по штату? Але суть не в цьому.

Ознайомлення з процесом дозволило побачити повну неефективність наявної системи призову. Повістки не діють взагалі. Їх ефективність на рівні статистичної похибки.

Врешті решт, це веде до екстраординарних рішень, щоб набрати хоч когось.

В нас цифровізація дозволила вирішувати питання відстрочок без явки у ТЦК. Так чому ж не ввести систему електронних повісток? Через оповіщення банків, мобільних операторів та інше.

За неявку вже після цього – карати блокуванням фінансових активів та подачею у розшук. Це як мінімум.

Такі зміни суттєво покращать ефективність комплектації війська. І зменшать явище бусифікації. Бо в цьому разі в бусік будуть йти лише ті, хто в офіційному розшуку, а не випадкові перехожі.
Reposted from:
25 ОПДБр ДШВ avatar
25 ОПДБр ДШВ
Вічна слава загиблим десантникам …. 🫡🫡🫡
Рідкісна рубрика – ігрове.

Багато фанатів RTS так чи інакше грали у Steel Division II.

Друга Світова і все таке. Але. І ось тут, певно, трапляється те, що може і не вартувати навіть згадки.

Саме в цій грі буде вперше репрезентовано дивізію «Галичина», а саме частку дивізії в угрупуванні Kampfgruppe Wildner, яка воювала на території Словаччини.

Reinforcements of the 14. Waffen-Grenadier-Division der SS (galizische Nr.1):

UKR. GRENADIER which are 9-strong squads with 1x PPS 43, 7x Kar.98K, 1x DP-28, and PzFaust.
UKR. GRENADIER FÜH. being a 4-man command squad with 2x PPS 43, 2x SVT, and smoke grenades.
UKR. PIONIER, a 9-man engineer squad with 3x PPS 43, 4x SVT, and explosives.
UKR.
s.MG 268(r) heavy machine gun, which is a captured Soviet 12,7mm DShK.

Раніше за таке можна було отримати перші хвилини на російському ТБ. А зараз навіть і не згадають. Але ось така історія.
Щось мінливе, а щось вічне.

Головна різниця – сучасний цивіл зубожіє та плюється, маючи все те, чого не мав британський цивіл зразка 40-х.
30.04.202510:33
Дивлячись на статистику по мобілізованим, можна зробити висновок: у разі відсутності договорнячка влада буде змушена посилити мобілізацію, залучивши електронні рішення.

Бо в нас люблять казати про УНДР, не маючи її тут насправді. Але статистика – річ вперта. Про яку насильницьку мобілізацію можна говорити, коли 2/3 доставлених до призову відпускають через те, що їх не прийняла НЦ Десна та інші?

Узагальнити простіше тому, хто сам іти до війська не хоче. Реальність у цифрах. І це що в областях, що в містах. Та при дуже низьких показниках доставки військовозобов'язаних.
01.05.202518:36
Трамп заявив, що Волтц залишив посаду радника з національної безпеки та стане новим представником США в ООН.

Ми дійсно навчили американців поганим політичним звичкам та рішенням.
15.04.202510:21
Коли говоримо про злив України з боку США – забуваємо, що рівень підтримки Європою прямо залежить від рівня підтримки США. Варто лише було трохи похитати єнергоринок, як європейці ВЖЕ говорять про невеличкі закупки газу з РФ. Ну ви знаєте. Та сама «остання цигарка», бо «вже ж кинув курити, ще раз покурю і все».
А ось зараз буде зовсім інша політика, цікавіша. Вона фактично й так шла. Але коли людина, котра писала стратегію стримування та протистояння з Китаєм та Віссю, коли всі ще фанатіли по Байдену, займає ключовий пост – то все стає інакшим.
09.04.202518:49
Колбі: економічна стратегія США проти Китаю

Елбрідж Колбі – один із головних архітекторів стратегії стримування Китаю. За останні п'ять років він сформулював чітку та жорстку економічну доктрину для США.

В її основі лежить проста ідея: економіка, торгівля та промисловість нерозривно пов’язані з національною безпекою. Тож для Колбі мита, експортний контроль і обмеження інвестицій – не просто інструменти торговельної політики, а засоби великодержавної боротьби.

Він послідовно виступає за «вибіркове розмежування» з Китаєм у ключових секторах. Від мікрочипів до акумуляторів, від ШІ до біотехнологій. Ці заходи, на його думку, необхідні для відновлення власної індустріальної бази США. Важливо вже зараз зменшити залежність від китайської економіки.

Тому він прямо заявляє: якщо Китай домінуватиме у глобальній промисловості, США опиняться на другорядних позиціях – і це вже не просто питання економіки, а питання виживання стратегічного порядку.

При цьому Колбі виступає саме за цілеспрямовані, а не хаотичні мита. Він усвідомлює ризики для споживача. І все ж наполягає, що стримування Китаю вимагає жертв та дисципліни.

Китай використовує економіку як важіль політичного домінування. США мають використати економіку як інструмент стримування. Ось у чому полягає стратегія Колбі.

Саме тому він підтримує навіть знищення критичної інфраструктури (наприклад, фабрик TSMC на Тайвані), якщо вони опиняться під загрозою захоплення Пекіном.

Ще Колбі точно не плекає ілюзій щодо санкцій. Він вважає, що вони можуть бути корисним доповненням, але не зупинять Китай у разі рішучої атаки. Економіка важлива, лише коли вона підкріплена силою. Економічна політика має йти у зв’язці з військовою, а не підміняти її.

Варто окремо додати, що свого часу про подібне також писав і Ніл Фергюсон. Той ще у 2023 році застерігав, що війна за Тайвань призведе до катастрофічних наслідків для світової економіки.

На думку Фергюсона, у разі війни за Тайвань США та Китай опиняться у стані неядерного, але економічного MAD – взаємно гарантованого знищення.

Через глибоку фінансову й торговельну інтеграцію між двома державами, збройний конфлікт викличе обвальний колапс ринків, знецінення активів, розрив ланцюгів постачання й потужну глобальну рецесію.

Це, на його думку, є головною причиною, чому обидві сторони досі уникають прямого зіткнення – страх перед взаємною економічною катастрофою стримує сильніше, ніж ракети.

Тільки Фергюсон пропонує дипломатичне врегулювання та уникнення конфлікту будь-якою ціною. Мовляв, щоб зберегти інтеграцію економік США та Китаю. І в цьому ключова відмінність від Колбі.

Бо Елбридж, навпаки, вважає інтеграцію вразливістю. Він переконаний, що ставка на «економічний ефект стримування» – це ілюзія. І чим довше США відкладають болісне економічне розмежування з Китаєм, тим тяжчим і дорожчим буде зіткнення.

Стратегія мит і реіндустріалізації – це не провокування війни. Більше сприймається як спроба відтягнути її та зробити безглуздою в очах Пекіна.

Фергюсон боїться війни як катастрофи. Колбі готується до неї, як до реальності – такої, що поки виходить контролювати, але вже не вийде уникнути.

Джерела:
https://themarathoninitiative.org/2024/05/america-must-face-reality-and-prioritise-china-over-europe/
https://www.newstatesman.com/ns-interview/2024/07/elbridge-colby-i-am-signalling-to-china-that-my-policy-is-status-quo
https://www.datacenterdynamics.com/en/news/trumps-undersecretary-of-defense-for-policy-repeatedly-said-tsmc-fabs-should-be-destroyed-if-china-invades-taiwan/
https://americancompass.org/rebuilding-american-capitalism/productive-markets/why-china-matters/
https://www.tabletmag.com/sections/news/articles/elbridge-colby-nomination-donald-trump
https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-09-10/war-over-taiwan-would-be-a-financial-disaster-for-us-and-china
https://www.armed-services.senate.gov/imo/media/doc/colby_apq_responses1.pdf
Коли маєш справу з офіцерами, у котрих лише ШПК в голові
14.04.202508:56
Embrace the suck
Log in to unlock more functionality.