Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Фройдомарксистський гурток avatar
Фройдомарксистський гурток
Фройдомарксистський гурток avatar
Фройдомарксистський гурток
«Я матеріаліст, повір, я не з'їхав із глузду».
«Коли Карл Маркс взявся за критичний аналіз політичної економії, він не був ні політиком, ні членом будь-якої партії. Він був ученим, економістом і соціологом. Завдяки поширенню «емоційної чуми» в середовищі народних мас він залишився незрозумілим. «Емоційна чума» привела його до злиднів і спонукала заснувати горезвісний «Комуністичний союз», який незабаром він сам розпустив. Під впливом «емоційної чуми» науковий марксизм перетворився на марксизм політичних партій, який втратив будь-який зв'язок із науковим марксизмом і значною мірою несе відповідальність за виникнення фашизму. Про це переконливо свідчить сам Маркс, який вигукнув, що він «не був марксистом». Він ніколи б не заснував політичну організацію, якби замість ірраціоналізму в мисленні народних мас переважав раціоналізм. Справді, політична структура нерідко стає необхідною, але цей примусовий захід викликаний лише людським ірраціоналізмом.»

Вільгельм Райх, "Психологія мас і фашизм".
«Націоналізм - наша форма кровозмішення, наше ідолопоклонство, наше безумство. Патріотизм - це його культ. Навряд чи варто пояснювати, що під «патріотизмом» я маю на увазі таку настанову, за якої власну націю ставлять вище за людство, вище за принципи правди і справедливості, а зовсім не маю на увазі сповнений любові інтерес до свого народу, який означає турботу про його духовне й матеріальне благополуччя, але (в жодному разі!) не прагнення до панування над іншими народами. Подібно до того, як любов до однієї людини без любові до інших - насправді не любов, так і любов до своєї країни, якщо вона - не частина любові до людини, - не любов, а ідолопоклонство.»

Еріх Фромм
03.04.202513:11
Душа і тіло утворюють функціональну єдність за одночасного суперечливого ставлення одне до одного. Вони функціонують на основі біологічних законів. Зміна цих біологічних законів є наслідком впливу соціального середовища. Психосоматична структура являє собою результат зіткнення соціальних і біологічних функцій.

Функція оргазму стає вимірником ступеня психофізичного функціонування організму тому, що через неї виражається здатність живої системи підтримувати баланс біологічної енергії, а отже, і життя.
24.04.202501:54
Насправді філософське відкриття Маркса полягає зовсім не в ототожненні практики з пізнанням, а в тому, що пізнання не існує поза життєвим процесом, який за самою природою своєю є процесом матеріальним, практичним. Відображення дійсності виникає і розвивається в процесі розвитку реальних зв'язків людей, що пізнають, з навколишнім людським світом, цими зв'язками визначається і, своєю чергою, чинить зворотний вплив на їхній розвиток.
Вбивство Христа - це не тільки історична подія, а метафора.

Ми цінуємо страждання Ісуса Христа, бо це відображення глибинних психологічних і соціальних процесів, пов'язаних з емоційною репресією і страхом перед свободою та істиною.

Смерть Ісуса Христа слід розглядати як символічний прояв придушення життєвої енергії, волі до життя, свободи, гуманізму, істини.

«Вони люблять Ісуса, тому що він - те, чим вони не є і ніколи не зможуть бути. Вони намагаються увібрати його силу, простоту і спонтанну красу в себе. Але в них це не виходить. Вони не можуть.»

Вільгельм Райх. «Емоційна чума людства - Вбивство Христа».

«Емоційна чума — невротичний характер, який виявляє свою деструктивну дію у соціальній сфері».
09.04.202520:52
На Тернопільщині засудили жінку, яка скидала куму нюдси у Viber.
07.04.202515:57
Ви знали що люди з геміцидоманією(психопатія/соціопатія)можуть імітувати емоції але через відсутність дзеркально-нейронної реакції дуже малоймовірно відреагуть на позіхання?
03.04.202513:10
Тепер неврози постають перед нами в принципово іншому світлі, ніж це мало місце в психоаналізі. Вони є не тільки результатами неврегульованих у дитинстві душевних конфліктів і дитячих фіксацій. Навпаки, ці душевні конфлікти та фіксації спричиняють найсерйозніші порушення біоелектричного енергетичного бюджету і таким чином фіксуються на тілесному рівні. Тому неможливе й неприпустиме відділення душевних процесів від тілесних. Душевні захворювання є біологічними порушеннями, які проявляються як у душевній, так і в тілесній сферах. В основі їх - відхилення від руху біологічної енергії, що відповідає законам природи.
27.04.202520:53
Ненавиджу відчувати погані емоції такі як обідку, ревність, тривогучи відчуття ЗРАДИ ( в максимально українському розумінні цього слова)
От воно ніби прям фізично відчувається в животі, в грудях, в горлі.
24.04.202501:50
Глибокий переворот, здійснений Марксом у теорії пізнання, полягає в тому, що людська практика була зрозуміла як основа людського пізнання, як той процес, у перебігу розвитку якого виникають пізнавальні завдання, породжуються й розвиваються сприйняття й мислення людини і який водночас містить критерій адекватності, істинності знань: у практиці, каже Маркс, повинна людина довести істинність, дійсність і міць, посюсторонність свого мислення.
18.04.202507:07
«Відмінність живого від неживого не пояснюється, як вважають віталісти, метафізичним принципом, що існує по той бік матерії та енергії. Навпаки, її можна зрозуміти, виходячи із законів функціонування матерії та енергії. У своєму функціонуванні живе ідентичне неживому і водночас відмінне від нього.

Слід очікувати, що віталісти і спіритуалісти висунуть проти цього твердження аргумент, відповідно до якого суть явищ свідомості і самовідчуття все ще залишається нез'ясованою. Це вірно, але нічого не говорить про обґрунтованість метафізичного принципу. Крім того, можна брати до уваги перспективу остаточного з'ясування проблеми. Під час електричних дослідів з'ясувалося, що біологічне збудження задоволення і страху функціонально ідентичне їхньому сприйняттю. Тому обґрунтованим буде припущення про те, що навіть найпримітивніші живі істоти мають відчуття задоволення і страху».

Вільгельм Райх, «Функція оргазму».
05.04.202509:00
Повідомляють, що секс-іграшки, масажні подушки та косметичні тюбики можуть містити в собі вибухівки: Росія використовує подібну продукцію, щоб здійснювати диверсії по Європі, — Reuters

За словами видання, прихована група, пов’язана з РФ, була розкрита після вибухів мінібомб на кур’єрських складах у Британії, Німеччині та Польщі.
03.04.202513:08
Страх як основний напрям, протилежний сексуальності, збігається з напрямком умирання. Страх не ідентичний смерті, тому що в останньому випадку гасне центральне джерело енергії, функція заряду, а у випадку страху, навпаки, тільки застоюється джерело енергії в центрі через відведення збудження з периферії, і тим самим породжується відчуття сорому.
24.04.202521:46
Вихідне положення марксизму про свідомість полягає в тому, що вона являє собою якісно особливу форму психіки. Хоча свідомість і має свою тривалу передісторію в еволюції тваринного світу, уперше вона виникає у людини в процесі становлення праці та суспільних відносин. Свідомість від самого початку є суспільним продуктом.
«Фашизм у своїй початковій стадії приречений на успіх, тому що він збуджує в людині скотинячі почуття, а людина - це тварина. Але в кінцевому підсумку фашизм приречений на провал, тому що людина - тварина розумна».

Ліон Фейхтвангер, німецький письменник і драматург.
«У голові сучасної людини виникло нове запитання: «Чи варте життя того, щоб його прожити?», а разом із ним, відповідно, і відчуття, що життя індивіда - це або «невдача»., або «успіх». В основі такого погляду лежить уявлення про життя як про підприємство, яке має довести свою прибутковість. Невдача подібна до банкрутства фірми, за якого збитки значно перевищують вигоду. Таке уявлення - безглуздя. Ми можемо бути щасливими або нещасливими, можемо досягти одних цілей і не досягти інших, але не існує балансу, що відповідає здоровому глузду, який міг би показати, чи варте життя того, щоб його прожити. Якщо виходити з такого балансу, то, можливо, жити взагалі не варто: адже життя неминуче закінчується смертю, багато що з наших сподівань не справджується, життя пов'язане з напруженням і стражданнями. Тому якщо виходити з такого балансу, то найімовірніше здасться, що краще було б узагалі не народитися або померти в ранньому дитинстві.»

Еріх Фромм
Погляд індивіда на себе через призму сучасного суспільного буття
03.04.202522:02
Книжка: Здорове суспільство
Розділ: Відчуження (Частина II)
Автор: Еріх Фромм

https://telegra.ph/Vіdchuzhennya-04-03
03.04.202513:07
Оскільки тільки вегетативні відчуття задоволення супроводжують збільшення заряду на поверхні організму, то приємне збудження слід розглядати як специфічно продуктивний процес у біологічному сенсі. Всі інші афекти, серед яких неприємні відчуття, гнів, страх, тиск, мають протилежний енергетичний напрямок і тому є функціями, що заперечують життя. Тим самим сексуальний процес є просто життєвим процесом.
Shown 1 - 24 of 179
Log in to unlock more functionality.