Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Музичний гік леоснов7 avatar
Музичний гік леоснов7
Music
Музичний гік леоснов7 avatar
Музичний гік леоснов7
Music
Date range
Number of views

Citations

Posts
Hide reposts
20.03.202520:44
Зараз в групах в тг несеться обговорення чергового нарікання, що музичної журналістики у нас нема, все погано, нових голосів не чутно

І я подумав навіть не про це. Бо це тема перетравлена вже купу разів і вона все одно впирається в питання грошей. Мене більше зацікавила думка про недопуск нових авторів писати про круту нову музику.

Ми кілька разів оголошували набори авторів на Лірум. Причому мали і навіть зараз маємо під це бюджет. Не великий, але бюджет. Так от у 95% випадків автор приходив з одним (максимум, двома) матеріалами, які хотів написати. Частіше за все, це були матеріали, які або не підпадали під формат видання, або вимагали серйозної редактури. А на моменті, коли треба було написати про щось актуальне або важливе в моменті – ці автори зникали.

Типова ситуація, коли приходить автор і каже "Я хочу написати про новий альбом Dua Lipa", ти кажеш "Супер, але ми видання про українську музику, можеш написати, наприклад, про DOROFEEVA?" і автор просто перестає відповідати.

Люди дуже сильно плутають блогерство й журналістику. Ба більше, письмо "для душі" і професійне. Як журналіст – твоя задача писати, відповідно до теперішніх викликів, формату видання і інфоприводів. А не просто тоді, коли тобі прийшло натхнення і твій улюблений артист випустив альбом.

Люди, які пропрацювали в редакціях якийсь час це чудово розуміють. Але зазвичай ці люди не пишуть постів про смерть тої чи іншої журналістики, бо надто добре знають як воно всередині.
10.02.202516:31
Дуже цікаве інтерв'ю дали The Black Keys на фоні звільнення власного менеджменту і зриву туру у 2024 році

Коротка передісторія: The Black Keys поїхали в тур Європою, потім мали давати тур Америкою. Але спочатку їхній альбом Ohio Players відверто погано прийняли журналісти. А потім вони публічно звільнили менеджмент та піар-команду і скасували весь тур. Після того була перепалка саркастичними твітами і гурт затих.

І от вони дали інтерв'ю The Rolling Stone, в якому розповіли про те, що ж відбувалося. З цікавого:

- The Black Keys кажуть, що американська музична індустрія настільки монополізована кількома взаємопов'язаними компаніями, що ти не можеш посваритися з однієї з них і не мати наслідків в усіх інших сферах.
- Менеджмент на них заробляв, але взагалі не парився про якість туру. Через що вони всіх і звільнили.
- Музиканти кажуть, що квиткові оператори заробляють на одному квитку більше, ніж самі музиканти. До речі вартість квитків теж виставляли не вони, а менеджмент.
- Вони зіграли на крипто-івенті. На запитання навіщо? відповіли дуже просто - у нас закінчилися бабки, а треба було платити зарплати. Нам запропонували купу грошей, а на схожому івенті вже грали Black Pumas. От вони й погодилися.
- Загалом гурт визнає, що втратив контроль над ситуацією, що призвело до катастрофи у 2024, бо вони хотіли просто робити музику і не паритися за все інше.

Цікаво проводити паралелі з нашим ринком. Справедливості заради, у нас поки нема такого величезного гравця як Live Nation, який де-факто став монополістом в концертному житті Америки.

https://au.rollingstone.com/music/music-features/black-keys-interview-tour-canceled-new-album-no-rain-no-flowers-71787/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0cCvaBkvq7e0lZVUvTBXpNsq2aPxxkrofCKgNq3zaSco1e_4zDjL2bSmY_aem_SZFkEX3nHq3CDwOAZ0IDGg
Reposted from:
Звучить! 🎵 avatar
Звучить! 🎵
18.12.202415:50
🙆‍♂️ Булі-булі-булі

Що це? Це новий випуск «Звучить!». Цього разу ми задумалися про те, що в українській музиці якось парадоксально багато гумору. Чи можна це вважати співпадінням?

Олексій погуглив і подумав і вирішив, що ні, це не співпадіння. І це тягнеться багто сотень років. Українці люблять жартувати і часто гумористичні проєкти стають культовими.

Від Котляревського до Курганів, від Подервʼянського до Сердючки — аналізуємо гумор в українській музиці.

https://youtu.be/GUSR7aVgGdc?si=w-5ITNbsvacYvb3r
08.01.202421:47
Дивлюся на червону доріжку Золотого Глобусу і трошки сумую, що у нас так і не сформувалася притомна "світська богема" Я щиро вважаю Катю Осадчу та її "Світське життя" видатною журналістською роботю. Бо в тих коротеньких інтервʼю Каті часто вдавалося розкрутити гостей на речі, які неможливо уявити в іншому форматі. Наприклад із племінницею Фокіна, яка без задньої думки розповіла, як влаштувала діда у контактну групу. Це питання про систематичну розбудову індустрії, частиної якої є розбудова інституту топ-зірок. І завжди приємно дивитися на таку зухвалу Дженніфер Лоуренс, на зірку нового покоління Флоренс Пʼю. На успіх Емми Стоун і Йоргоса Лантімоса (якого я люблю критикувати, але досягнень явно більше). Водночас наші світські події часто перетворюються на фестиваль несмаку. І навіть під час війни це можна було б робити красиво, толерантно, усвідомлено. Але згадуючи ті премії, які були минулого року.... Новорічні концерти на великих телеканалах.... Краще не згадувати. Це теж є частина шоубізнесової культури і до неї нам ще треба дорости. А це вимагає як від артистів так і від організаторів чітких правил і очікувань. Дуже сподіваюся, що колись я буду з таким же захопленням спостерігати за костюмами Наді Дорофєєвої і Сергія Жадана, як за образами Дуа Ліпи і Тімоті Шаламе.
04.01.202415:02
14.11.202318:22
06.03.202514:29
Врешті внаслідок цього Нацвідбору найбільше переміг 5 Vymir

https://www.youtube.com/watch?v=XXatkBnmTmg
Шо я можу сказати по Греммі

Рік Беато правий — пора вводити категорію «для пенсіонерів». Бо жодні Фонтейнс ДіСі не зможуть передавити авторитет умовних Роллінг Стоунз. Нагорода за найкращу рок-пісню для The Beatles, яка наполовину зібрана ШІ (які навіть не прийшли на церемонію) — це взагалі нонсенс.

Бейонсе мала отримувати Греммі за Lemonade. У Біллі Айліш кращий альбом. На кантрі-альбом Бейонсе теж не дотягнула, хоча отримала.

Кендрік безумовно дуже крутий і все отримав по ділу, але його домінація починає втомлювати.

Радий за Doechii, вона дійсно крута. Радий за Tame Impala. Логічно, що відзначили Шапель Роан, Сабріну та Charli xcx. Вони напрацювали. Колаба Бруно Марсу і Леді Гага — як на мене абсурд. У Біллі і Chali xcx набагато кращий трек.

З плюсів: домінація Тіктока починає спадати, що не може не радувати. Або принаймні він перестав ламати ринок, як це було 3-4 роки тому і всі до нього звикли. Думаю, що і для Бейонсе це остання церемонія, з якої вона йде з охапкою грамофонів.

Тейлор нічого не отримала, але й альбом (як для Тейлор) провалився. Але для її масштаба це вже й не принципово.
11.12.202421:43
Не буду це писати у фб, бо це буде срач

Але у мене прохання до артистів: залишайтеся до кінця івенту, навіть якщо ваша номінація пройшла. Там ще є інші артисти й інші виступи. Просто з поваги до них їх варто послухати.

Мегого Авордс не тривала 8 годин, можна побути ще годинку щоб проявити повагу, а не йти, щойно ваша номінація пройшла.
05.01.202413:17
Про музичний вплив У продовження поста у фб. Там я запитав у людей, чи варто у книжку про 100 українських альбомів часів незалежності (яку я почав писати і закинув, але дуже хочу таки дописати) включати платівки, у яких є пісні російською, чи-то взагалі російськомовні альбоми. Там дуже цікаві коментарі, переказувати не буду, можете почитати. Але читаючи їх я зрозумів, що дійсно цікавим є питання, яку музику можна вважати впливовою? Ну тобто такою, яка якось відобразилася у творчості музикантів, що були пізніше. Ну або ж у ширшому контексті — суспільства. Як виміряти чи був вплив? Я прийшов до кількох критеріїв: 1) Інші музиканти прямо кажуть, що вплив був. Наприклад, гурт ТНМК в інтерв'ю неодноразово розповідав, що надихався братами Гадюкіними. 2) Це відчутно читається в музиці. Це складніша матерія. Але наприклад у творчості гурту Циферблат відчутно читається 5 Vymir. А гурт Без Обмежень неможливо уявити у світі, де не було б ОЕ. 3) Дотичний вплив. Це найважче, тому що його можна прослідкувати в контексті історичного періоду. Зазвичай це видно, коли вистрілює якийсь хіт, і багато хто навколо намагається зробити щось подібне. Так було, наприклад, зі Стефанією Калуша. Але навіть із таким підходом, тут залишається дуже багато простору для суб'єктивного. І загалом рівень "впливу" буде вирішуватися за відчуттями людини, яка цей текст писатиме. Що не є добре, але вся публіцистика суб'єктивна за своєю природою. Чи можливо я забув про якісь важливі критерії?
04.01.202415:02
14.11.202318:21
The Last Shadow Puppets — The Age of The Understatement (2008) #платівкадня Сьогодні мені дуже сподобався челендж в інстаграмі, де треба було показати 6 платівок, які добре розповідають про тебе. Я пішов ритися у вінілах і зрозумів, що там назбиралася нічогенька колекція. Не всі платівки я навіть встиг послухати. Тож оскільки мені сумно слухати їх на самоті, буду іноді розповідати розповідати про них. Отже, The Last Shadow Puppets. Думаю, всі люди, які знають імʼя Алекса Тернера чули про цей проєкт. Де-факто це сайд-проєкт Тернера, окремий від Artcic Monkeys, який він зробив разом зі своїм другом вокалістом-гітаристом Майлзом Кейном. І якщо в AM вплив Тернера на творчість і роль в групі можна означити як виключну і ледь не диктаторську, то TLSP — це дійсно дует. 2008 рік — рік коли AM вже перетворилися на месій альтернативного року, найпоімтнішу групу пост-панк рівайвла і взагалі майбутніх фестивальних гігантів. Рік тому, у 2007, вийшов Favourite Worst Nightmare. Другий альбом, який не тільки не провалився, а одразу проявив ріст AM. Там зʼявилася одна з найулюбленіших пісень фанатів, а згодом і рекордсмен стримінгів, 505. На соло-гітарі там грає саме Майлз Кейн. Разом вони вирішили чи то постібатися, чи то задовільнити якісь естетичні пориви, і почали грати разом. Врешті написали 12 пісень, які стали альбомом The Age of The Understatment. Він радикально відрізняється від ледь не гаражного звуку AM перших двох альбомів. Це акустичні гітари, багато оркестровок (які писав учасник Arcade Fire, а записував, на секндочку, London Metropolitan Orchestra) і парадоксальна хімія між Кейном і Тернером. Пізніше вони доведуть цю хімію до абсурду, зробивши серіал із кліпів в наступному альбомі та постійно заграючи (одне з одним) із гей-тематикою як у відео, так і на концертах. The Age of The Understatment дійсно звучить як саундтрек чи то до бондіани, чи то до вестернів Іствуда. Паралельно в піснях є щось дуже британське й щире. Тут є бойовик (який піди ще зіграй на гітарі) The Age Of The Understatement. Тут же є дивовижна за своєю красою, гінсбурівська My Mistakes Were Made For You. Вона і Calm Like You, певне, найближчі до того, що TLSP гратимуть надалі. Загалом один із найнеочевидніших британських топ-альбомів нульових від гурту, який існує тоді, коли в Тернера й Кейна є на нього настрій. А в інший час перший захоплює світ з AM, а другий грає в своє задоволення і збирає в Києві 100 людей.
06.03.202514:21
Майже місяць пройшов після Нацвідбору на Євробачення. Стало цікаво подивитися, хто з учасників що за цей час зробив

Влад Шериф – нічого. Доведеться повертать Байдаку 50 грн
Абіє – нічого
MOLODI – цей місяць доволі активно ходять на всякі шоу і інтерв'ю. Випустили сингл «Одна на мільйон». Видно, що працюють
Future Culture – нічого. Мають на спотіфай одну пісню. АПД: дали концерт в Меззаніні, в лайнапі Бові найт
Маша Кондратенко – оголосила сольник в Києві 15 березня в Atlas. Активно його промотує
KHAYAT – оголосив сольний в Origin Stage 3 квітня та у Львові.
FIINKA – нічого.
KRYLATA – показала демку майбутньої пісні.
Ziferblat – тут ясно.
ДК Енергетик – анонсували концерти в Києві і Львові.

В сухому залишку, на період після участі в найбільш медійному конкурсі на місяць вперед матеріал був заготовлений у Molodi. Маша, KHAYAT і ДК Енергетик цей інфопривід хочуть використати для двох концертів. Чесно кажучи, не вражає

АПД: Маша Кондратенко перенесла сольник на осінь
07.01.202516:40
Я давно про це кажу і наголошую, що рано радіти просто великій кількості українського контенту. Так уже вийшло, що в нашій країні регулярно відбуваються події, не побоюся цього слова, глобального масштабу. І це сприяє появі реакційного контенту. Багато реакційного контенту.

Але коли ситуація виходить на плато, виявляється, що місткість ринку дуже низька. І немає ані економічного, ані морального стимулу творити далі, якщо ти не "вистрілив" особливо високо. І проблема тут не в "невігласах-українчиках", які не хочуть слухати українських артистів. Проблема в тому, що українці досі не платять за контент, не підписуються на стримінги, мало ходять на концерти (зібрати зал за межами Києва й Львова дуже важко). Просто тому що це не є усталеною нормою. Тут з музикою борються кінотеатри, стендапи, нетфлікс, пиво з друзями. Але бачимо, що в театрах поперло. Стендапи ростуть. Це означає, що, знову ж таки, проблема не в українцях.

Проблема в тому, що час іде, а ринок не формується. Не продає себе, як це робить книжковий ринок або стендапи. Артисти отримують мало грошей зі стримінгів і майже не отримують роялті. Держава в особі Мінкульта направляє гроші на телемарафон і виробництво серіалів, але воює з кіноспільнотою та не помічає існування музики як такої.

Це тема на пару годин обговорення. Єдиний висновок, який я хочу тут вичленити: кількість не формує глибину. Те що у нас просто ДУЖЕ БАГАТО нової української музики ще не означає, що у нас сформувалася індустрія чи навіть творчий фундамент, на який будуть спиратися завтрашні музиканти. Усе ще тільки формується і, як на мене, задача як представників індустрії, так і відповідальних людей у державі сприяти цьому там, де це можливо.

Але поки складається враження, що далі лозунгів "культура дуже важлива" справа здебільшого нікуди не рухається.
04.12.202412:38
Якщо що, враппед можна глянути тута:

https://www.spotify.com/ua-uk/wrapped/
04.01.202418:39
30.12.202312:57
Вчора музичних блогів в Україні побільшало. Олексій Бондаренко з Лірум та Влад Лагода із Tember Blanche запустили свій проєкт Звучить! та випустили перше відео - про різдвяні пісні. Насправді, christmas songs - цікава тема і з цього ролику цілком можна починати її вивчати, копати глибше. Чому вони популярні, чому приносять стільки грошей, чому нових пісень виходить мало, а всі перезаписують старі - тут про це є. Одну штуку б я хотів додати. Зараз пісні здебільшого асоціюються зі святом і передчуттям чогось хорошого. Але у першій половині та у середині двадцятого століття вони були чисто мем Mr. Incredible is traumatized. Наприклад, іконічна пісня Have Yourself A Merry Little Christmas з фільму Зустрінь мене в Сент-Луїсі. У початковому варіанті Джуді Гарленд відвертий мрачняк про маленьку ймовірність до жити до наступного Різдва, що друзів стає все менше, а найкращі дні - це дні, які ти вже прожив. Зрозуміло, що її переробили у більш обнадійливу. Або ж I'll Be Home For Christmas, що відома у виконанні Бінга Кросбі. Більшість вважає пісню сентиментальною одою святкування у сімейному колі. А насправді вона про солдат Другої Світової, які не могли потрапити на свята додому і були поруч із близькими лише у своїй голові. Чи The Little Boy that Santa Claus Forgot, яку знають у виконанні Вери Лінн чи Нат Кінг Коула. Вона про хлопчика, який не отримав іграшки від Санти на Різдво, коли всі інші хлопчики отримали. Може хлопчик себе погано вів? Ні, просто у нього не було батька, який би став для нього Сантою і приніс йому подарунки. А ще є пісні із соціально-політичним підтекстом. Наприклад, The Kinks - Father Christmas. Вона про те, як малолітні гопники з робочого класу напали на чувака, який працює Сантою у торгівельному центрі, й вимагали у нього гроші й роботу для своїх батьків. Ну і нагадаю про ABBA - Happy New Year і LCD Soundsystem - Christmas Will Break Your Heart, щоб остаточно затягнути мотузку на вашій шиї. Гадаю, ця тема вартує окремого відео. І думаю, що його треба зробити на наступне Різдво. Якщо доживемо, звісно. https://www.youtube.com/watch?v=glRH5BZtFOY&t
08.11.202313:03
12.02.202515:46
Ми випустили кліп на пісню «Кипариси» з Black Balloon!

Це багато в чому персональна історія Алі про її Крим, Крим у якому вона виросла і до якого зараз не може повернутися.

Я теж провів у Криму ледь не всі дитячі канікули, а саме в містечку Щолкіно, яке на Казантипі. Колись ми ще їздили в дуже дивний санаторій в Євпаторії. Останній раз я був у Севастополі, був в абсолютному захваті від Фіолента, абсолютній ярості від блох, які чомусь заполонили нашу зйомну хату, і чистому екстазі від сарми в Бахчисараї.

Відео зробив художник Саша Гамала, він роздрукував відзняте Альоною Рижук, і перезібрав заново зі своїм баченням.

https://www.youtube.com/watch?v=cHMUTimYkyw
Reposted from:
NUAM avatar
NUAM
Поки я готую великий звіт щодо 2024 року, ось вам трохи сумної статистики з нього.

До цього варто додати, що за весь рік у чарті, який будувався на даних Spotify, побувало всього 211 треків із 53 383 випущених. Український слухач слухає одні й ті самі пісні від одних і тих самих артистів. У цьому винен не тільки слухач, а й самі артисти, муз. медіа та муз. ринок.
10.01.202416:09
А ось і наше друге відео в межах "Звучить!", що ми робимо з Владом із Tember Blanche Тут розбираємося в тому, як українськомовна музика вимивалася з українського медіапростору протягом понад 20 років. https://www.youtube.com/watch?v=XFigWBOifAk
04.01.202415:06
І мене це абсолютно не дивує. Тому що одна справа — підлаштуватися під коньюнктуру, а інша — дійсно усвідомити, що відбувається і навіщо. Я вже другий рік спостерігаю як низка артистів або причаїлася, або зиркає по сторонах в очікуванні, коли знову можна буде робити як раніше. Так викристалізовується відповідь на питання — кого ж із тих, хто працював із Росією до 2022 року варто кенселити, а кого — ні. Артисти самі підкажуть, варто перестати щодня говорити про важливість української мови й українськомовної творчості. Скільки разів Лобода не загорталася в прапор, скільки не кричала, яка вона українка, з неї все одно лізе інтерв'ю для русской служби BBC. Скільки Іван Дорн не розповідав, який він проукраїнський і взагалі, все одно він не бачить нічого поганого у тому, щоб випустити альбом російською. Бо це не про "свободу душі" і "я так відчуваю". Це про розуміння контекстів трошки далі 10 друзів, з якими ти спілкуєшся. І це те, що необхідно усвідомлювати артисту у 2024 році. Не тільки в Україні, а всюди. Але в Україні особливо.
29.12.202318:21
Ми з Владом із Tember Blanche запустили ютуб-канал про музику «Звучить!». Звісно ж за підтимки Лірум. Перше відео — про різдвяні пісні. Наскільки це великий бізнес, чому не з'являються нові пісні та чому українські артисти просто пачками випускають переспіви колядок. https://www.youtube.com/watch?v=glRH5BZtFOY А тут можна і на наш тг підписатися: https://t.me/zvuchyt
06.11.202313:13
Shown 1 - 24 of 39
Log in to unlock more functionality.