Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Нотатки Лікаря🇺🇦 avatar
Нотатки Лікаря🇺🇦
Medicine
Нотатки Лікаря🇺🇦 avatar
Нотатки Лікаря🇺🇦
Medicine
🎧Постійне прослуховування музики в навушниках особливо на високій гучності, може негативно впливати на слух і стан внутрішнього вуха.

Ось що саме відбувається:

1. Мікротравми ворсинок.
🎼У внутрішньому вусі (кохлеї) є сенсорні клітини з ворсинками (волоскові клітини), які перетворюють звукові коливання на нервові імпульси. При надмірному звуковому тиску ворсинки згинаються або ламаються. Ці клітини не відновлюються і з часом їх втрата призводить до необоротної втрати слуху.

2. Втома слухових рецепторів.
🎶При тривалому слуханні навіть на середній гучності клітини перевтомлюються і знижується їх чутливість. Це може викликати тимчасове зниження слуху або шум у вухах (тинітус).

3. Порушення кровообігу у внутрішньому вусі.
🎸Високий звуковий тиск або вібрація можуть викликати спазм судин, що порушує кровопостачання слухового апарату та призводить до гіпоксії клітин, що також викликає їх деградацію.

4. Звикання до високої гучності.
🪇Мозок адаптується до гучного звуку, і здається, що нормальний рівень звучання занизький, через що людина постійно збільшує гучність, погіршуючи ситуацію.

Як захистити слух:
👂Не слухати голосніше ніж 60% від максимуму гучності.
⏱️Обмежити час прослуховування в навушниках до 60 хвилин без перерви (правило 60/60).
🎧Використовувати навушники закритого типу з шумозаглушенням — це дозволяє зменшити гучність.
👩‍⚕️Регулярно перевіряти слух при регулярному користуванні навушниками.
🍿🫁Що таке «попкорнові легені», та до чого тут електронні сигарети?

Більше десяти років тому працівники фабрик з виробництва попкорну масово хворіли на серйозне ураження легенів — облітеруючий бронхіоліт, який згодом отримав назву «попкорнові легені». Причиною стала хімічна речовина діацетил, яку додавали до попкорну для маслянистого смаку.

Цей ароматизатор викликає рубцювання та звуження дихальних шляхів, що призводить до кашлю, хрипів, задишки та постійного ушкодження легень — подібно до симптомів ХОЗЛ (хронічного обструктивного захворювання легень).

Після багатьох випадків захворювань діацетил було вилучено з харчового виробництва. Але він нікуди не зник. Сьогодні діацетил знову отруює легені — через ароматизовані електронні сигарети.

Дослідження Гарварду показало:
🔺92% протестованих смакових рідин для вейпів містили діацетил або подібні токсичні речовини.
Попри доведену шкоду, ці продукти й далі доступні на ринку — і особливо популярні серед підлітків та молоді: 30% підлітків віком 17 років та 44% курців віком 18-29 років, курять електронні сигарети.
Чому болить голова, коли довго спиш?

Начебто має бути навпаки?
Проте не все так просто у нашому організмі.

Річ у тім, що при тривалому сні відбувається «передавлювання» судин, у тому числі й тих, що йдуть до мозку.

Цьому неприємному ефекту тривалого сну також сприяє той факт, що у горизонтальному положенні відтік венозної крові від голови теж ускладнений.
Тому у мозку затримується кров яка не насичена киснем, а насичена киснем – надходить у меншому обсязі.

Додайте ще нестачу енергії.
Адже ви не їли і не пили вже більше 9-10 годин.

Отже, не варто вдаватися до крайнощів, 7-8 (а в деяких випадках 9) годин є ідеальним часом для сну.
29.04.202505:12
🏁У США відбулися
перші перегони сперматозоїдів


25 квітня 2025 року в американському Лос-Анджелесі відбулися перші у світі перегони сперматозоїдів.

Захід, на який його організатори змогли залучити 1,4 млн доларів, відбувся в LA Center Studios, де зазвичай показують голівудські блокбастери. Квитки коштували від 20 до 1000 доларів.

За перемогу боролися двоє міцевих студентів – 20-річний Трістан Мілкер та 19-річний Ашера Прогер. У них було зібрано сперматозоїди, які потім в режимі реального часу долали 20-сантиметрову "трасу", що відтворювала жіночу репродуктивну систему. Процес транслювали у форматі 3D-анімації через мікроскоп.

Після трьох перегонів Трістан Мілкер був оголошений переможцем і отримав грошовий приз – 10 тисяч доларів.

Організатором заходу виступив стартап Sperm Racing. Таким чином його засновники намагалися привернути увагу до серйозної проблеми – зниження чоловічої фертильності більш ніж на 50% за останні 50 років. Стреси, неправильне харчування, алкоголь і куріння – все це сприяє погіршенню якості сперми.
Ви коли-небудь думали, що останній погляд людини перед смертю можна "увіковічнити"?

Хочу розповісти вам про одну із найзагадковіших ідей в історії криміналістики – оптограму.

Ця ідея виникла в XIX столітті, коли вчені відкрили родопсин – речовина в сітківці ока, чутлива до світла. Німецький фізіолог Вільгельм Кюне почав проводити експерименти у 1870-х роках, використовуючи кроликів та жаб. Він піддав їх яскравому світлу, а потім видаляв очі, намагаючись розпізнати зображення, яке бачили тварини перед смертю. Використовуючи хімічні розчини для фіксації пігменту родопсину, Кюне домігся того, що на сітківці одного з кроликів відобразилися грати вікна, на яке тварина була змушена дивитися.

Кюне був у захваті! Він запропонував використати цей метод у криміналістиці для розкриття злочинів. Але, на жаль, оптограми працювали лише з тваринами. У людей отримати чітке зображення не вдавалося через маленький розмір центральної ямки сітківки, де фокусується зображення.

Тож оптограми так і залишилися нереалізованою мрією криміналістів. Але хто знає, можливо, в майбутньому вчені знайдуть спосіб "читати" спогади по очах.
На анімації показано, як змінюється нижня щелепа після втрати зубів.

З повною втратою зубів тіло та гілки щелеп стають тоншими, а кут нижньої щелепи більш тупим. Кінчик носа опускається, носогубні складки стають різко виражені, кутики рота опущені, нижня третина обличчя зменшується у розмірах. У медицині таке підборіддя називається старечою прогенією.
Цікаві факти про нервову систему людини

Однією з найбільш загадкових і складних систем в нашому організмі є нервова система. Центральна нервова система об'єднує всі інші системи та частини тіла людини в один функціональний і цілісний механізм.

Декілька фактів про нервову систему:

1. Нервова система являє собою складну структуру нервів, які передають сигнали по всьому тілу для координації дій. Вона діє як електрична проводка в нашому організмі.

2. В тілі людини міститься 43 пари нервів, які поєднують нашу нервову систему з усіма органами нашого тіла, 12 пар нервів під'єднано до мозку, а решта до спинного мозку.

3. В нашому тілі неймовірно велика кількість нервових клітин, їх набагато більше ніж зірок в Чумацькому Шляху.

4. Якщо вишикувати всі нейрони, які містяться в організмі дорослої людини, в один ланцюжок то його довжина буде 965 км. Тільки в головному мозку міститься близько ста мільярдів нейронів і понад тринадцять мільйонів міститься в спинному мозку людини.

5. Дитина в утробі матері за час дозрівання втрачає майже половину нервових клітин, ще до свого народження, але вже за перший рік життя, мозок новонародженої дитини збільшується в три рази.

6. Наша нервова система передає нервові імпульси зі швидкістю до ста метрів на секунду або 360 км/год.

7. У тілі дорослої людини близько 75 кілометрів нервів.
Око-серцевий рефлекс

Око-серцевий рефлекс, також відомий як рефлекс Даніні-Ашнера або офтальмокардіальний рефлекс, – це фізіологічний рефлекс, який характеризується уповільненням частоти серцевих скорочень (брадикардією) при натисканні на очні яблука.

Рефлекторна дуга цього рефлексу починається з подразнення рецепторів у м'яких тканинах очного яблука та орбіти, яке передається через трійчастий нерв (V пара черепно-мозкових нервів) до стовбура головного мозку. У стовбурі головного мозку імпульси передаються до ядер блукаючого нерва (X пара черепно-мозкових нервів), який є головним компонентом парасимпатичної нервової системи, що відповідає за уповільнення серцевої діяльності. Збудження блукаючого нерва призводить до вивільнення ацетилхоліну, який впливає на синоатріальний вузол серця, викликаючи зниження частоти серцевих скорочень.

Зазвичай при натисканні на очні яблука спостерігається помірне уповільнення пульсу на 4-8 ударів за хвилину. Реакція з'являється через кілька секунд після початку натискання і зникає протягом 20-60 секунд після його припинення.

Проба Ашнера раніше використовувалася в клінічній практиці для оцінки функціонального стану вегетативної нервової системи, зокрема тонусу блукаючого нерва. Однак на сьогоднішній день існують більш специфічні та інформативні методи дослідження вегетативної нервової системи.

Рефлекс має значення під час офтальмологічних хірургічних втручань на очному яблуці або орбіті, а також при травмах ока. Надмірна стимуляція рефлексу може призвести до вираженої брадикардії або навіть асистолії (зупинки серця), хоча це трапляється рідко. Анестезіологи та хірурги враховують цей рефлекс під час операцій для запобігання небажаних серцево-судинних реакцій.
28.04.202517:02
Тисни на серце і отримуй сучасний контент!

👊🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👇🏿👊🏿
👉🏿👍🏾👇🏾👇🏾👇🏾👇🏾👇🏾👇🏾👇🏾👍🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👍🏽👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽👍🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👉🏽👍🏼👇🏼👇🏼👇🏼👍🏼👈🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👉🏽👉🏼👍🏻👇🏻👍🏻👈🏼👈🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👉🏽👉🏼👉🏻❤️👈🏻👈🏼👈🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👉🏽👉🏼👍🏻👆🏻👍🏻👈🏼👈🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👉🏾👉🏽👍🏼👆🏼👆🏼👆🏼👍🏼👈🏽👈🏾👈🏿

👉🏿👉🏾👍🏽👆🏽👆🏽👆🏽👆🏽👆🏽👍🏽👈🏾👈🏿
👉🏿👍🏾👆🏾👆🏾👆🏾👆🏾👆🏾👆🏾👆🏾👍🏾👈🏿
👊🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👆🏿👊🏿
Реальний людський плід в утробі матері

Відео знято у рамках фетоскопії. Фетоскопія – ендоскопічний метод безпосереднього огляду плода в матці, а також проведення забору біоматеріалу для дослідження зразків крові плода, шкіри та амніотичної рідини. Застосовується як останній етап генетичного обстеження при підозрі на вроджені вади розвитку та спадкові захворювання шкіри.

Фетоскопія відноситься до хірургічних операцій, оскільки фетоскоп вводять через передню черевну стінку та стінку матки.
У Британії 36-річна жінка, якій пересадили матку сестри, народила доньку

Грейс Девідсон народилася з рідкісним захворюванням, через яке у неї від народження була відсутня матка. Водночас яєчники у жінки працювали та виробляли яйцеклітини.

Перед тим, як записатися на операцію з трансплантації органу, подружжя пройшло лікування безпліддя. Лікарі відібрали у жінки сім ембріонів і заморозили їх для подальшого штучного запліднення.

У лютому 2023 року Грейс Девідсон пересадили матку від її 42-річної сестри – Емі Перді, яка на той момент вже мала двох доньок. Через кілька місяців один із заморожених ембріонів підсадили за допомогою техніки штучного запліднення (ЕКЗ).

Для того, аби організм жінки не відторгнув пересаджений орган, упродовж всієї вагітності вона приймала імунодепресанти.

Це перший випадок у Британії, коли виносити дитину змогла жінка з пересадженою маткою. Загалом у світі перший такий випадок стався у 2014 році. Відтоді хірурги провели близько 135 таких трансплантацій у різних країнах, зокрема США, Китаї, Франції, Німеччині, Індії та Туреччині.

Загалом 65 жінок, яким пересадили матки, змогли виносити та народити дітей.
Фібродисплазія, або синдром «кам'яної людини»

Фібродисплазія, також відома як прогресуюча осифікуюча фібродисплазія або хвороба «кам'яної людини», є надзвичайно рідкісним генетичним захворюванням сполучної тканини.

Характерною особливістю цього захворювання є поступове перетворення м'язів, сухожиль, зв'язок та інших видів сполучної тканини на кісткову тканину (осифікація, або окостеніння) в незвичайних місцях.

З часом м'які тканини тіла перетворюються на кістки, що призводить до втрати рухливості.

У більшості випадків фібродисплазія виникає внаслідок спонтанної мутації в гені ACVR1. У рідкісних випадках захворювання може передаватися у спадок за аутосомно-домінантним типом.

Фібродисплазія є вкрай рідкісним захворюванням, яке зустрічається приблизно в однієї людини на мільйон.

На сьогоднішній день специфічного лікування фібродисплазії не існує. Воно спрямоване на полегшення симптомів під час загострень та запобігання травмам, які можуть спровокувати нові ділянки окостеніння.

Такі хворі зазвичай не доживають до 40 років.
Цікавий факт: на шрамах не росте волосся, і вони не пітніють

Все тому що, фіброзна тканина не передбачає відновлення в ній потових залоз і волосяних цибулин. Її завдання хоч якось затягнути уражену ділянку, і якомога швидше, поки в неї не потрапила інфекція.
У Запоріжжі жінка захворіла на ботулізм після ін’єкції ботоксу

Цей рідкісний для регіону і країни випадок був спричинений введенням ін’єкції ботулотоксину, який використовується для запобігання появі зморшок.

Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У пацієнтки діагностували ятрогенний ботулізм, який є однією з форм звичайного ботулізму і відрізняється тільки шляхом потрапляння ботулотоксину до організму.

За словами медичної директорки Запорізької обласної інфекційної лікарні Ольги Андрієнко, спочатку у жінки стався птоз — обвисання повік. На 3-4 день з'явилось порушення ковтання. Коли жінка вже не могла ковтати не тільки тверду, але й рідку їжу, вона звернулась за медичною допомогою. Ковтання у пацієнтки було порушене настільки, що протягом 7 діб її годували через зонд.

Після успішного лікування пацієнтку на 15 день виписали, однак опущення повік у неї залишилося.

У нас викликає стурбованість сам факт реєстрації випадку ятрогенного ботулізму в Запорізькому регіоні. Ми ніяким чином не заперечуємо право жінки бути вродливою. Ми знаємо класичний вислів, що краса вимагає жертв, але вона не вимагає людських жертвоприношень,
– каже заступник генерального директора з питань профілактики інфекційних хвороб Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак.

Він закликав тих, хто наважився на процедуру з введенням ботоксу, робити це у цивілізованих умовах, щоб це робили виключно люди, які володіють навичками, а медичний препарат був гарантованої якості та безпеки.

Ботулізм – це серйозне, іноді смертельне захворювання, що вражає нервову систему, спричинене ботулотоксином. Зазвичай зараження відбувається через вживання їжі, що містить токсин, часто домашнього консервування.

Ботулотоксин вражає насамперед своєю нейротоксичною дією, що призводить до блокування нервових імпульсів. Це спричиняє параліч м’язів, що може бути використане в медицині для розслаблення м’язів, як у випадку з косметичними процедурами, так і для лікування деяких захворювань.

При потраплянні ботулотоксина з їжею у травну систему викликає тяжке отруєння та проявляється найчастіше такими симптомами як:
✅м’язова слабкість (важко рухатися, говорити, дихати),
✅сильно виражена сухість у роті,
✅нечіткий зір (немов «сітка» або «туман» перед очима) та/або виражене двоїння предметів.

Ці симптоми пов’язані з паралічем м’язів, тому за підозри на ботулізм необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Чому виникає гикавка?

Гикавка — це процес, при якому організм хоче позбавитися від навантаження з так званого блукаючого нерва.

Блукаючий нерв пов'язує багато внутрішніх органів з центральною нервовою системою. Він проходить з грудної клітини в черевну, тісно прилягаючи до стравоходу. Разом зі стравоходом цей нерв протискується через вузький отвір в діафрагмі — м'язово-сухожильній перегородці, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Далі він іде до шлунку та інших органів черевної порожнини.

Ось це найвузькіше місце в області діафрагми і є центром зародження гикавки. При квапливому прийманні їжі, коли через стравохід проходять досить великі шматки їжі, блукаючий нерв травмується: притискається і подразнюється. Це буває також при переїданні, при перебуванні в незручній позі, та при переляку, коли відбувається різкий вдих. У малюків гикавка буває коли вони мерзнуть.

Стиснення цього нерва загрожує порушенням функцій дуже багатьох органів, тому організм швидко та активно реагує на виниклу незручність. Він посилає сигнал в центральну нервову систему. А вона, своєю чергою, активує діафрагмальний нерв, що відповідає за скорочення діафрагми.

Гикавка — це результат регулярної ("пульсуючої") активності діафрагмального нерва, який змушує діафрагму скорочуватися потужними та різкими рухами. Звук, який при цьому виникає, — результат різкого закриття голосової щілини. Гикавка — це мимовільна реакція, так званий безумовний рефлекс, тобто ми не можемо ним свідомо керувати.

При гикавці можна допомогти своєму організму наступними діями:
1) гарненько потягнутися;
2) глибоко вдихнути та затримати дихання;
3) просто глибоко і повільно подихати;
4) випити воду 12-ма маленькими ковтками. Воду треба обов'язково ковтати та не дихати;
5) взяти склянку води та поставити на стіл; зімкнути руки за спиною, нахилитися вперед якомога сильніше та пити воду зі склянки, як у пораді №4;

Дехто радить "лікувати" людину, що гикає за допомогою переляку, але це дуже спірний засіб, а для дітей — просто небезпечний.

Всі ці дії сприяють зниженню тиску на блукаючий нерв в стравохідному отворі діафрагми. Як тільки цей тиск сходить нанівець, гикавка проходить. Зазвичай вона триває від 5 до 15 хвилин.
Розп'яття на хресті

Цицерон цю страту називав найжахливішою з усіх страт, які придумали люди. Суть її полягає в тому, що людське тіло повисає на хресті таким чином, що точка опори опиняється на грудях.

Засудженому на смерть прибивали цвяхами руки й ноги до кінців хреста чи фіксували кінцівки за допомогою мотузок.
Цвяхи при цьому вбивали не в долоні, а в зап'ястя, оскільки вбиті в долоні цвяхи не утримали б тіло на хресті: під вагою засудженого цвяхи прорізали б тканини кінцівок і засуджений упав би з хреста.

Основною причиною смерті при розп'ятті є асфіксія, викликана набряком легенів і стомленням міжреберних м'язів, що беруть участь у процесі дихання, та м'язів черевного преса. Основною опорою тіла в цій позі є руки, і при диханні м'язи черевного преса й міжреберні м'язи повинні були піднімати вагу всього тіла, що призводило до їх швидкого стомлення. Також здавлювання грудної клітини напруженими м'язами плечового поясу й грудей викликало застій рідини в легенях та набряк легенів. Додатковими причинами смерті служили зневоднення та втрата крові.

Можливість опори на прикріплений до хреста виступ під ногами дещо полегшувало дихання, але це лише затягувало процес смерті. Для прискорення страти засудженим перебивали гомілки, що позбавляло їх додаткової опори.

Розіп'ятий гинув довго та болісно, іноді протягом 5-6 днів.

Страта ця була відома у Вавилоні, Греції, Палестині, Карфагені, але особливого поширення отримала в Стародавньому Римі, де стала основним видом болісної страти. Так страчали особливо небезпечних злочинців (бунтівників, зрадників, убивць тощо). У Стародавньому Римі в разі вбивства господаря будинку всі раби, які проживали в будинку, незалежно від статі й віку підлягали розп'яттю.

Згідно з християнським віровченням – Ісус Христос був розп'ятий за нас,– це зробило хрест символом християнської релігії.
⚡️❤️У США створили найменший у світі кардіостимулятор

Його можна ввести за допомогою шприца, а енергією для роботи є біологічна рідина організму.

Технологія розроблена насамперед для дітей, народжених із пороком серця, яким потрібна тимчасова електростимуляція після операції.

Кардіостимулятор працює у парі зі світловою накладкою на руку і згодом повністю розсмоктується в організмі.
Трансплантація фекалій запобігла відторгненню кісткового мозку після трансплантації

Пересадка калу запобігла відторгненню після трансплантації стовбурових клітин, які добувають з кісткового мозку та використовують для лікування раку крові.

Це пояснили тим, що порушена мікробіота кишківника може підвищувати рівень запальних сполук в організмі, викликаючи імунну реакцію проти трансплантованих клітин, тоді як пересадка калу дозволяє відновити нормальну мікробіоту. Однак науковці зазначили, що для успішного запобігання відторгненню потрібно ретельно підбирати донорів калу зі здоровою мікробіотою. Дослідження опублікували в журналі Nature Communications.

Пацієнтам з різними видами раку крові пересаджують не цілий орган, а лише гематопоетичні стовбурові клітини, з яких утворюються нормальні клітини крові. Попри це, ледь не половина пацієнтів, які отримують стовбурові клітини від донора, стикаються з імунною відповіддю організму на пересадку, яка може пошкоджувати шлунково-кишковий тракт, шкіру та печінку. Таку реакцію називають конфліктом донора та реципієнта чи просто відторгненням.

Попередні дослідження показали, що у пацієнтів з порушеною мікробіотою в перші кілька днів після пересадки стовбурових клітин частіше спостерігають відторгнення і воно є сильнішим. Водночас одним із методів відновлення мікробіоти, зокрема у новонароджених дітей, є пересадка отриманих з калу донорів кишкових бактерій. Тому дослідники з Онкологічного центру Фреда Гатчінсона з колегами із США та Німеччини провели дослідження впливу пересадки калу на імовірність імунної реакції на отримання пацієнтом гематопоетичних стовбурових клітин.
Deleted03.05.202512:37
Всім привіт!
Мене звати Оксана. Я викладач англійської та екс-лікар-рентгенолог (МРТ) із двома вищими освітами.

Більше 7 років досвіду у викладанні англійської (з них 2 роки медична англійська та 3 роки стажу у медицині).

Зробила добірку Оксфордських та Кембриджських підручників з медичної англійської по яких створюють курси і по яких я навчала студентів, інтернів та лікарів.

Вони допоможуть навчатися у форматі самоосвіти (тексти, лексика для комунікації з пацієнтами/колегами, аудіозавдання та відповіді для самоперевірки).

Всі відгуки можу надіслати в особисті повідомлення

Також в наявності:

✔️багато різних підручників з дерматології/рентгенології/педіатрії/терапевтичних спец (фото 8-9)
✔️підручники із
загальної/розмовної англійської для немедиків ( фото 10)

Зацікавились?
Чекаю на Ваше повідомлення - @oksaa_02, поділюся деталями щодо підручників, скрінами перед оплатою🙃
Ціна - 299 грн
​​Незручні таємниці Чорнобиля: всі, кого лікували в москві – померли. Всі, хто потрапив у Київську клініку – вижили, завдяки одній людині

Деякі пожежники, які першими прибули на гасіння пожежі на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року і отримали жахливі дози радіації, вижили, завдяки унікальному методу українського лікаря.

Відомо, що перших ліквідаторів з пожежників, доставили на літаку в москву, в 6-у клінічну лікарню, проте місць вистачило не всім.
Першим 13 пожежникам пощастило – вони могли отримати інноваційне лікування від американського доктора Гейла, який мав рятувати героїв Чорнобиля за своєю новою прогресивною методикою.
Іншим 11 пожежникам пощастило менше – їх привезли в Київський Інститут радіології та онкології, до головного радіолога України, Леоніда Кіндзельского.

Гостра променева хвороба – це повільна болісна смерть, коли протягом короткого періоду часу вмирають клітини крові, потім внутрішні органи і т.д.
москва пішла по методу Гейла: іноземні лікарі в ті часи були в особливій пошані. Метод Гейла полягав в пересадці кісткового мозку: хлопцям знаходили сумісного донора, «вбивали» власний кістковий мозок, а потім чекали, коли приживеться донорський і чи приживеться взагалі.

Київ же вчинив інакше.

Леонід Кіндзельський був людиною з характером. Попри наполегливі рекомендації московських колег, він відкрито відмовився використовувати цей метод: професора збентежило, що лікування гострої променевої хвороби повністю збігається з лікуванням гострого лейкозу після променевої терапії.
У 1986 році київські радіологи не могли вступати у відкритий конфлікт з московськими. Але Кіндзельський все одно робив своє – після діагностування, крім гамма-опромінення, ще альфа і бета, він застосував діаметрально протилежний метод лікування: підсаджував донорський кістковий мозок внутрішньовенно, не вбиваючи власний кістковий мозок хлопців. Таким чином, поки процес підсадки – запуску – відторгнення донорського кісткового мозку проходив свій цикл, власна система кровотворення отримувала перепочинок і починала працювати сама.

Крім цього ключовою відмінністю в лікуванні, було ще одне. За спогадами Анни Губарєвої, київського онколога, що брала участь в ліквідації: “… Ми їх мили. Не як у москві, тільки в душі, а мили їх внутрішньовенно, цілодобово, вимиваючи та абсорбуючи з їх крові все, що було можливо вимити та абсорбувати “…

А в цей час в москві 13 пожежників від 23 до 30 років чекали на приїзд доктора Гейла в болісному наркотичному сні: гостра променева хвороба – це розкладання заживо.

Інформація, яка довгий час була під грифом “секретно”:
– З 13-ти московських пацієнтів, пожежників зміни Правика, вже до 16 травня померли 11.
– З 11-ти пожежників тієї ж зміни, що лікувалися у Кіндзельського, живі залишилися всі.
Офіційно повідомлялося так: “Київські пацієнти отримали набагато менші дози опромінення”.
Це була, зрозуміло, неправда: всі пацієнти були з однієї і тієї ж першої пожежної зміни, героїчної “зміни Правика”.

Через багато років методика доктора Гейла була визнала помилковою, а пізніше – злочинною: в США його чекав скандал на рівні Конгресу, а в СРСР нарешті з’ясували, що він – просто військовий лікар без медичної освіти, який ставив експерименти на людях.
В інтернеті можна знайти багато його фотографій і матеріалів про нього.

Через клініку Кінзельського в 1986 році пройшли тисячі пацієнтів, не вижив тільки один – ліквідатор з летальною дозою опромінення, що надійшов на 6-ту добу після зараження – Саша Леличенко.

Леонід Кіндзельський став тихим героєм, про нього практично ніколи не писали.
Кіндзельського в 1996 році визнали Міжнародним автобіографічним інститутом «Людиною XX сторіччя».

Помер Кіндзельський в 1999 році, у віці 68 років.
Чоловік заразився сказом після трансплантації нирки

🇺🇸Пацієнт медичного центру Університету Толедо (США) помер від сказу, яким заразився від пересадженої напередодні нирки.

Діагноз і шлях передачі були підтверджені біопсією зразків, відправлених в лабораторію Центрів з контролю та профілактики захворювань США.

Наразі інцидент все ще розслідується, трансплантація інших органів та тканин інфікованого донора пацієнтам скасована. Всім, хто перебував у групі ризику, провели постконтактну профілактику.

Зараження сказом від донорських органів є вкрай рідкісним, але все ж відомим шляхом передачі цієї інфекції. Наприклад, у 2004 році CDC повідомили одразу про чотири подібних випадки, які були зареєстровані в чотирьох штатах.
Ви вже не та людина, якою були 10 хвилин тому.

Наше тіло постійно регенерує себе. Нові клітини утворюються, а старі відмирають. Кожні 7-10 років ви отримуєте абсолютно нове тіло з новим набором органів і тканин.

Ваш шлунок регенерує себе кожні 4 дні. Клітини шлунку, які допомагають перетравлювати їжу, замінюються кожні 5 хвилин. Ви отримуєте нову печінку кожні 150 днів. Весь зовнішній шар вашої шкіри, який називається епідерміс, оновлюється кожні 4 тижні. Підшлункова залоза, яка допомагає регулювати рівень цукру в крові, оновлюється кожні 50 днів.

А кожні 4 місяці ви отримуєте новий набір еритроцитів по всьому тілу. Навіть після того, як ви здасте кров, знадобиться лише 12 тижнів, щоб повністю замінити еритроцити, які ви здали. Ваші смакові рецептори, які допомагають насолоджуватися різноманітною їжею, оновлюються кожні 10 днів.

Хоча клітини завжди регенерують, проте в деяких частинах тіла цей процес може бути повільнішим. Наприклад, кісткам для повної регенерації потрібно до 10 років. З віком регенерація кісток сповільнюється, і наші кістки стають слабшими.

Проте, попри цю неймовірну здатність людського організму до регенерації, деякі частини тіла ніколи не відновлюються, наприклад, клітини, що утворюють внутрішній кришталик ока, і нейрони в корі головного мозку. Також не відновлюється й зубна емаль.

Єдине, що не змінюється – це ваша свідомість, самосвідомість і спогади. Як було згадано вище, ваші смакові рецептори змінюються кожні 10 днів, але пам'ять про смачну їжу, яку ви куштували раніше, все ще залишається, і нові смакові рецептори готові її відчути.
Shown 1 - 24 of 2 433
Log in to unlock more functionality.