До 49 зросла кількість поранених через через ранковий удар РФ по автобусу з працівниками підприємства у Марганці, з них 31 людина — госпіталізована. Двоє чоловіків і двоє жінок у тяжкому стані, повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Лисак.
Працівниця підприємства Людмила перебувала в автобусі у момент атаки дроном. Каже, від вибухової хвилі тимчасово втратила слух.
«Україна готова вести переговори, але не здаватися», — написала міністерка економіки Свириденко. Вона заявила, що українська делегація підтвердила позицію України під час сьогоднішньої зустрічі з партнерами у Лондоні.
«Наш народ не погодиться на заморожений конфлікт, замаскований під мир. Ми ніколи не визнаємо окупацію Криму. І якщо членство в НАТО не буде надано, Україна потребуватиме обов’язкових гарантій безпеки...», — написала Свириденко.
23.04.202511:32
Жительку Сімферополя переслідують за слова "Хороший русский — мертвый русский", залишені під постом у проукраїнському пабліку. До неї прийшли співробітники ФСБ та порушили справу за “екстремізм”.
Правозахисники кажуть: це — ще єдиний приклад вибіркової “боротьби з екстремізмом”, яка перетворилась на інструмент репресій проти кримчан із проукраїнською позицією.
❗️ У Лондоні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ та оборони України та Великої Британії, повідомив керівник МЗС України Сибіга.
Він та міністр оборони Умеров зустрілися з британськими колегами Девідом Леммі та Джоном Гілі.
23.04.202510:31
Служба безпеки України повідомила про підозру мешканцю Херсонщини, який у 2023 році уклав контракт з окупаційною владою Севастополя на понад 300 тисяч рублів. Він виконав роботи з модернізації систем резервного копіювання для одного з "органів влади".
Всі компанії, через які він працював, зареєстровані в Севастополі. Йому інкримінують колабораційну діяльність — за це загрожує до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Читайте цей матеріал кримськотатарською
❗️Українська делегація прибула у Лондон на перемовини з представниками Європи і США, повідомив керівник ОП Єрмак. Разом з ним до Великої Британії прибули міністр оборони Умєров та міністр закордонних справ Сибіга.
23.04.202508:28
За перші три місяці 2025 року в окупованому Криму зафіксували 10 випадків етапування політв’язнів. Вісім із них стосуються кримських татар. Такі дані надає Кримськотатарський Ресурсний Центр.
"Етапування політичних в’язнів проходять у нелюдських умовах. Окупанти свідомо вивозять утримуваних за межі Криму через політичні мотиви — щоб унеможливити підтримку суспільства біля місць утримання, ускладнити комунікацію з родинами та обмежити доступ адвокатів", — підкреслюють правозахисники.
У Ростові-на-Дону кримськотатарським політв’язням, фігурантам п’ятої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" знову подовжили арешт — тепер до 23 серпня 2025 року.
Адвокати заявляють: під час обшуків їм підкинули заборонені книги, і тепер мають намір викликати на допити всіх, хто був присутній на тих обшуках.
Станом на ранок 23 квітня, Росія вивела на бойове чергування у Чорне море 2 кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 12 ракет. В Азовському морі російські кораблі відсутні, повідомляють ВМС ЗСУ.
❤️ Суспільне Новини перетнуло позначку в один мільйон підписників на Youtube-каналі! Ми працюємо по всій країні — і бачимо події на власні очі. Ми докладаємо зусиль, аби ваші історії були почуті. Ми пояснюємо, як новини у світі впливають на Україну.
Підписуйтесь, тисніть дзвіночок, залишайте коментарі — ми це цінуємо!
22.04.202517:41
Україна ніколи не визнає юридично окупацію Криму Росією, адже це суперечить Конституції та суверенітету держави, заявив президент Зеленський під час спілкування з журналістами.
А про місце Криму в перемовинах - дивіться в аналітичному проєкті Суспільного «PRO КРИМ»
22.04.202517:26
На 24-й сесії Постійного Форуму ООН з питань корінних народів Меджліс кримськотатарського народу вперше представили не як організацію, а як парламент корінного народу, повідомив голова КРЦ Ескендер Барієв.
🔹 Україна поки що не отримувала офіційних пропозицій щодо обміну чи відмови від територій. Київ ніколи не визнає юридично окупацію Криму.
🔹 Ніхто, окрім країн НАТО, не має права накладати вето на вступ України до Альянсу.
🔹 Коментуючи інформацію про потенційний контроль США над ЗАЕС: лише Україна може бути оператором станції.
🔹 Під час зустрічі в Лондоні обговорюватимуть лише ті питання, на які має мандат переговорна група, зокрема часткове або повне припинення вогню.
🔹 Зеленський підкреслив, що Україна готова до перемовин лише після повного припинення вогню, яке стане умовою для будь-якого формату переговорів.
🔹 Угода про надра: наразі тривають юридичні консультації, інформації щодо дати підписання угоди немає.
🔹 Україна планує продовжувати комунікацію через різні канали з приводу співпраці Росії та Китаю.
🔹 Зеленський анонсував зустрічі з лідерами країн G20, а також з іншими високопосадовцями, зокрема з президентами Південної Африки, Польщі, Чехії, прем'єр-міністром Іспанії, а також з представниками Франції, Великої Британії, Німеччини та США.
22.04.202515:14
Засудженого на 11 років ув'язнення кримськотатарського активіста Яшара Шихаметова через болі в нирках і спині помістили в тюремну лікарню Саратовської області в РФ, повідомила його дружина Ліля Шихаметова.
Офіс Генпрокурора повідомив про підозру 14 російським митрополитам у пособництві в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки.
За даними слідства, у 2022-2024 роках вони сприяли захопленню майна українських церков на ТОТ Запорізької, Луганської, Донецької, Херсонської областей та в окупованому Криму.
Активісти розповсюдили проукраїнську символику на зупинках громадського транспорту, біля проросійського муралу по вулиці Кірова та Сквозній в Сімферополі, та під палацом графа Мордвінова в Ялті.
❗️Угорщина заявляє про вихід з Міжнародного кримінального суду. Це відбувається на тлі візиту прем'єра Ізраїлю Нетаньягу до Будапешту.
Оскільки Угорщина є членом МКС, вона була зобов’язана арештувати Нетаньягу на своїй території. Раніше в країні заявили, що можуть вийти з МКС, після того, як США запровадили санкції проти суду.
МКС — це суд, який видав ордер на арешт російського лідера Путіна.
21.04.202518:20
Кримський татарин Сулейман Мамутов знову став доповідачем цього Форуму під час відкриття роботи 24-ої сесії заходу в Нью-Йорку, повідомив Меджліс кримськотатарського народу.
Суд Парижа дозволив примусово виконати рішення Гаазького арбітражу і стягнути з Росії на користь "Нафтогазу" $5 млрд.
Йдеться про відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів групи "Нафтогаз" в окупованому Криму. Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу".
Нагадаємо, рішення щодо виплати трибунал, сформований під егідою Постійної палати третейського суду (PCA) в Гаазі, ухвалив 12 квітня 2023 року.
10 квітня виходить у прокат фільм “Киснева станція”. Це історія Мустафи Джемілєва – кримськотатарського дисидента, якого Радянський Союз намагався зламати, та його дружини Сафінар, яка пожертвувала всім заради кохання.
У 1980 році Мустафа відбував заслання в Якутії, коли до нього приїхала жінка, яку він знав лише за листами. Вони побралися за кілька днів після зустрічі, бо лише так вона могла залишитися з ним. Ця історія надихнула режисера Івана Тимченка на створення фільму.
Колишнього члена релігійної громади "Алушта" Руслана Месутова, якого російські окупанти засудили до 18 років в'язниці, перевели з лікарні у селищі Табага назад до єдиного приміщення камерного типу в Якутську.
Попри заплановані 21 день лікування, його виписали всього через тиждень.
11 років тому, 6 квітня 2014 року, в окупованому Криму, російський військовий пострілом у спину вбив майора Сакської бригади морської піхоти Станіслава Карачевського.
Це — друге зафіксоване убивство українського військового на території півострова з початку окупації, — пише представництво президента України в Криму.
"Убивство Станіслава Карачевського — не виняток, а прояв системної практики грубих порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права з боку держави-окупанта", — йдеться у повідомленні.
На свободу після двох з половиною років ув'язнення вийшов кримчанин Олександр Тарапон, повідомляє проект "Тюремний адвокат".
Він відбував покарання за звинуваченням у "дискредитації російської армії" .
Нагадаємо, Олександра Тарапона затримали у березні 2022. За даними окупаційного слідства, чоловік розклеїв у місті листівки про родича дружини, який бере участь у війні з Україною.
Окупанти стверджують, що Оксана Шевченко визнала вину у справі про "підготовку замаху" на Сергія Аксьонова
У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону під час засідання по суті громадянка України Оксана Шевченко визнала вину за висунутим обвинуваченням у справі про "підготовку замаху на окупаційного главу Криму Сергія Аксьонова".
Кримські діти, яких російські окупанти незаконно вивезли з України та "всиновили", перебувають в різних регіонах РФ. Зокрема, в Московській та Бєлгородській областях, в Краснодарському краї та в республіці Адигеї.
РФ постійно змінює персональні дані дітей та їхнє місцеперебування, розповіла юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.
17.04.202511:56
Російські окупанти в Криму вчать українських дітей ненавидіти Україну. Відбувається це під виглядом "антиекстремістських лекцій".
РФ заявляє, що українська мова, прапор чи навіть підтримка Збройних сил України — це екстремізм, повідомили в Центрі Національного спротиву.
Віцепрезидент США Венс заявив, що енергетичне перемир'я між Україною та РФ нібито «діє». За його словами, припинення вогню в Чорному морі «майже досягнуто».
Раніше у Генштабі ЗСУ повідомили про порушення домовленостей щодо зупинки ударів по енергетичних об’єктах з боку російської сторони. Зазначається, що Росія атакувала енергооб’єкти у Херсоні та на Полтавщині.
18.04.202514:35
Верховний суд Росії затвердив вироки у справах п'ятьох кримських татар.
17 квітня відхилив касаційну скаргу Акіма Бекірова, Асана Янікова, Ескендера Сулейманова, Рустема Сейтхалілова та Сейтвелі Сейтабдієва, повідомляє "Кримська солідарність".
Нагадаємо, усі фігуранти відбувають покарання у справі про участь у "Хізб ут-Тахрір", їм присудили покарання на терміни 14-15 років ув’язнення.
Мешканця Київщини затримали та повідомили про підозру у пособництві державі-агресору, інформує Київська облпрокуратура.
За даними слідства, він отримав російський паспорт, зареєструвався у податкових і пенсійних органах РФ та продовжив ведення бізнесу на території окупованого Криму.
Підозрюваного тримають під вартою. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.