29.11.202318:25
18.10.202307:58
19.09.202308:02
💰 Створіть власну фінансову стратегію разом з Любомиром Остапівим – курс «Фінансове планування життя та інвестиції PRO»
⠀
Що втримує на плаву під час кризи та дає поштовх рухатися далі? Три складові – чітке розуміння поточної ситуації, конкретний план дій та надійна мережа однодумців. Саме на цьому побудований живий курс «Фінансове планування життя та інвестиції PRO» з Любомиром Остапівим і планерами iPlan.ua.
⠀
Ви можете й надалі самостійно вивчати сферу фінансів за відео та статтями, вкладаючи в цей процес власні час і ресурси. А можете досягнути бажаного рівня всього за 5 тижнів разом із командою професіоналів та методистів, які вже склали ефективний план дій та підібрали оптимальні інструменти для навчання.
⠀
Обирайте свій пакет – Gold або Platinum – переходьте на новий рівень управління фінансами та інвестиціями.
⠀
Старт курсу: 20 вересня
⠀
Створімо разом успішне фінансове майбутнє для себе та країни!
⠀
📌 Зареєструватися можна за посиланням🔽
03.09.202310:41
Ви згодні?
27.11.202314:23
10.10.202317:15
19.09.202307:00
Успіх будь-якої справи - це чітка постановка цілі та правильне планування. І це на 💯% працює як в особистому житті, так і у бізнесі.
📝Спочатку плануємо, а потім інвестуємо!
Про такий свій досвід гарно написав Дмитро Феліксов, засновник квиткового оператора Concert_ua.
Тримайте заліковку
1 рік від ідеї, до реалізації.
6 місяців на вивчення ринку та проведення досліджень.
2 місяці на роботу по створенню назви та дизайну.
1 місяць на прийняття остаточно рішення розпочати новий бізнес.
2 місяці від договору оренди до відкриття книгарні.
100 контрактів з видавцями.
За перший вікенд продано 4443 книги.
27170 грн зібрали на закупівлю книг в бібліотеки шкіл Миколаївської області+
5 книг задонатили клієнти.
Ця книгарня стала для Дмитра Феліксова стартом нового проекту, в який загалом планується інвестувати 8 млн грн.
А з чого ви починаєте інвестиції? Діліться у коментарях про власні кроки, які проходите на шляху досягнення та реалізації своїх цілей.
А також діліться своїми улюбленими книгарнями та рекомендуйте, що цікавого почитати 🧐.
Reposted from:
iPlan.ua

24.11.202314:53
Про проактивних та реактивних інвесторів
Пише Сергій Мікулов, партнер в iPlan.ua, автор каналу Балади Економного Лицаря.
===
Сьогодні поговоримо про декілька кейсів поведінки інвесторів в умовах коли змінюються цілі, інвестиційний ландшафт та умови інвестування. Буду описувати два типи поведінки:
- проактивну, з врахуванням альтернатив та можливих змін у картині ризиків та можливостей.
- реактивну, як реакція на звичні обставини, без суттєвих змін в сценарії дій.
🔷 Накопичувальне страхування життя
Після матрацу та депозиту це наступний по віку інвестиційний інструмент в Україні. Його сутність полягає в щорічній сплаті Клієнтом страхових платежів, які розподіляються на 3 складових: комісія агентів, страховий платіж за страхування, накопичувальна сума, яка буде виплачена наприкінці дії страхового поліса.
Пропорція розподілу гнучка : від 100% на комісії за 1-й рік (мотивація агентам приносити платежі Компанії на 20-30 років) до 5-10%/90-95% на користь інших складових в останні роки.
За відсутності альтернатив цей інвестиційний інструмент мав попит, але зараз, коли є ОВДП, інвестиційні фонди та НПФ, він виглядає архаїчно. Та з точки зору гнучкості та вартості є малоефективним для інвестора, який усвідомлює сучасний інвестиційний ландшафт.
По моїм розрахункам комбінація ОВДП + довгострокове ризикове (без накопичування) страхування забезпечить той же самий страховий ефект та зекономить Вам 10-15% капіталу протягом дії договору страхування. Причина різниці : комісії + витрати страхової компанії та податки: 0% по ОВДП та ~10% по страховому полісу.
Приклади поведінки інвестора:
👀 реактивна - проводжувати платити внески накопичувального страхування, які зростають щороку внаслідок інфляції та збільшення віку страхувальника
💪 проактивна поведінка - припинити платити ці внески (старий договір буде діяти в меншому обсязі), укласти звичайний страховий договір без накопичення та інвестувати різницю поміж внесками в ОВДП.
🔷 Зберігання тимчасово вільних коштів
В умовах війни наявність резервного фонду (запас коштів на 6-12 місяців) є критичною. Але в тих самих умовах фокус на кеші, як головному інструменті зберігання є небезпечним та незручним. Частка може бути в кеші, решта в більш безпечних та зручних інструментах. Півроку тому створив компас інвестора (таблицю + відео) користуйтесь.
Приклади поведінки інвестора:
👀 реактивна - раптом щось, беру кеш та вирішую всі проблеми. До тих пір тримаю його вдома (це ж справжній Форд Нокс :), бо банкам не довіряю.
💪 проактивна поведінка - частка грошей в кеші (які не шкода втратити за несприятливих обставин), решта на картках, рахунках, платіжках у тому числі за кордоном. Вивести які на картку чи рахунок в будь-якій країні є питання годин чи доби.
🔷 Зміна життєвих пріоритетів
Розлучення, переїзд в іншу країну, смерть близької людини. Такі зміни суттєво впливають на фінансовий план, складовою частиною якого э фінансові цілі та заощадження.
Приклади поведінки інвестора:
👀 реактивна - традіційний підхід до заощаджень: нерухомість, бізнес, приватні запозичення. Це важко продається чи розподіляються. Фінансова необізнаність партнерів погіршує майнове та психічне становище родини.
💪 проактивна - використання ліквідних інструментів (депозити, ОВДП, ETF), розуміння місць зберігання та структури заощаджень та способів їх використання зроблять подружжя більш фінансово стійким до викликів.
Поводитись реактивно потрібно, коли це рутинна дія. Це економить час та інші ресурси. Але коли Ваші цілі, ресурси, навколишнє середовище змінюється, то краще поводитись проактивно. Місія фінансових планерів iPlan.ua допомагати Клієнтам обирати вірні сценарії поведінки в різних ситуаціях.
Матеріали на які я посилаюсь, створено 2 роки тому. Мова та деякі дані з них вже не є актуальними.
Дані - оновляю, мова - солов'їна із самого початку 🇺🇦)
Примножуйте корисне - ділиться ним!
Телеграм | Ютуб | iTalks
03.10.202315:20
❗️3,2 млрд. грн.❗️Саме така сума підлягає відшкодуванню
сотням тисяч українцям, які мають вклади в банках, що збанкрутували.
І ці люди точно знають, що процедура повернення коштів через Фонд гарантування вкладів вимагає достатньо часу та зусиль 🤯.
Відсьогодні в Дії зʼявилась нова послуга "Повернення вкладу".
Всього кілька кліків і заява на відшкодування коштів із збанкрутілого банку буде прийнята в роботу.
❓ Що потрібно зробити👇
Зайдіть у Дію ➡️ натисніть Послуги й виберіть Повернення вкладів ➡️ виберіть збанкрутілий банк, де мали рахунок ➡️ виберіть картку єПідтримка, на яку надійдуть кошти ➡️ уточніть контактні дані ➡️ перевірте інформацію та перегляньте, яка сума доступна до виплати ➡️ підпишіть заяву Дія.Підписом.
Все готово💪
✅Протягом трьох робочих днів кошти мають надійти на вашу картку.
❗️Якщо ви мали вклади в декількох збанкрутілих банках, подавайте одразу кілька заяв.
1 заява 🟰 1 банк.
⚠️Важливо перевірити, щоб ваша картка єПідтримка була відкрита в одному з банків-агентів, який є учасником послуги (monobank, ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк).
Якщо ваша картка не підходить ➡️ в застосунку є можливість відкрити нову і вказати її.
Детальна відеоінструкція — за посиланням.
Діліться новиною із тими кому це може бути корисним!
Фінансовий планер iPlan.ua, Вадим Парньовий
18.09.202309:55
📑 Метод ведення бюджету 50/30/20.
🔎 Чи працює він у вас?
Незалежно від того, що ви використовуєте для ведення бюджету таблиці чи мобільні додатки, ви захочете знати і проаналізувати куди витрачаються гроші.
Метод 50/30/20 є хорошим інструментом для цього.
🥗 50% на основні потреби:
Це включає витрати на речі, які необхідні для життя, такі як житло, їжа, комунальні послуги, транспорт, страхування та інші обов'язкові витрати.
🏓 30% на розваги та бажання:
Ця категорія включає витрати на розваги, ресторани, подарунки, подорожі та інші задоволення. Це те, що робить ваше життя більш приємним і комфортним.
💰 20% на збереження та внески:
Ця частина доходу відводиться на збереження, інвестиції. Включає в себе резервний фонд, пенсійні накопичення, інвестиції ETF; в акції; нерухомість тощо.
А що якщо ми цей метод застосуємо на середню зарплату по Україні (згідно даних work.ua)?
Нижче показано як би виглядав розподіл середньої зарплати по методу 50/30/20.
✍🏻 Поділіться будь ласка в коментарях, чи спрацював би такий метод на вашому бюджеті?
Ульяна Гринчевська
Фінансовий планер iPlan.ua
24.10.202317:03
21.09.202307:40
ПРО КРЕДИТИ І КРЕДИТИКИ
"...У мене геть спаплюжена кредитна історія. І коли я кажу «спаплюжена», я маю на увазі саме це. Настільки, що незважаючи на мої регулярні, офіційні і доволі суттєві доходи протягом останніх 7-8 років, monobank дав мені кредит на картку в сумі 2000 гривень тільки півроку тому.
Історія моя (кредитна) пішла по всім відомому місцю в 2014 році, з початку окупації Криму, коли я не оплачувала свій кримський (доволі суттєвий) кредит протягом кількох місяців. Потім я його звичайно погасила, навіть на пару років раніше завершення угоди, але не допомогло, система занесла мене в «чорний список» як ненадійного платника і вісім років там тримала.
Цей з одного боку сумний, а з другого - прекрасний випадок примусив мене вчитися обходитися тільки своїми грошима, і розраховувати тільки на власні ресурси і перевів мою «залежність» від кредиток і кредитів в стан стійкої «ремісії».
ДО ЧОГО ТУТ ЗАЛЕЖНІСТЬ, НАТАША?
Зараз поясню, я ж не просто так тут вирішила поділитися цією історією)))
Я - людина з схильністю до залежної і співзалежної поведінки в анамнезі. Тато алкоголік (тобто залежний) і мама, яка обирала залишатися з ним в стосунках (а це вже про співзалежність) - ось дві моделі поведінки, які я бачила весь період свого дорослішання, отже було б дивно, якщо було б по іншому.
Отже, приблизно перші років 40 мого життя будувалися саме за цими стратегіями, і найяскравішими прикладами наслідування були мої особисті стосунки з чоловіками і стосунки з грошима (про чоловіків може якось потім розповім, ми ж тут про гроші)).
А потім, приблизно в цьому прекрасному віці сталося те, що я описала на початку, і з'ясувалося, що більше нема цієї солодкої можливості перекладати свої невирішені фінансові питання на батьківську фігуру (а банк, будь-яка інша фінансова установа, будь-хто, у кого ми позичаємо гроші, коли не справляємося самостійно - і є прототипом батьківської фігури, з якою наша психіка продовжує будувати стосунки) - і довелося дорослішати.
Звичайно, пройти всі стадії від гніву до прийняття.
Звичайно, почуватися в шаленій небезпеці на початках.
Звичайно, «зриваючись» і під нуль витрачаючи тільки-тільки зформовані малееесеньки накопичення.
Чи усвідомлювала я тоді, ЩО САМЕ зі мною відбувається? Ні.
Чи мала я план виходу з цієї залежності? Ну ясно, ні, я ж навіть так не називала її.
Чи знала я, коли я зможу видихнути і відчути безпеку і стійкість? Знову ні.
Зараз, оглядаючись туди, я вже розумію, що моя психіка, задовбавшись від такого життя, тицяла мене, як котика в калюжки, в мої травми, а я навпомацки шукала для себе шлях до кращого. Не сама, звичайно. 6 років психотерапії - «от звонка до звонка», інакшого способу поміняти всю систему, всю внутрішню архітектуру моїх знань про себе і світ я досі не знаю.
Доречі, пару місяців тому мій банк раптово вирішив мені підняти кредитний ліміт до 100 000. Я посміхнулася, сказала собі щось типу «давай заліковку, курс завершено». І зараз я дивлюся на цей факт зовсім іншими очима, бо я вже точно знаю, що можу і спираюся на себе. Що «могу копать, могу нє копать». Що я моєму банку зараз більше потрібна, ніж він мені - я дуже відчула цю різницю в стані і вдячна собі за це.
Як у вас, поділитеся? Спираєтеся на кредитки/кредити/займи? Як проживаєте цю частину стосунків з грошима?..."
Наталія Бурмістрова
Психолог у сфері фінансів
03.09.202310:41
Shown 1 - 13 of 13
Log in to unlock more functionality.