Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Важливо Тернопільщина avatar
Важливо Тернопільщина
News and Media
Важливо Тернопільщина avatar
Важливо Тернопільщина
News and Media
Date range
Number of views

Citations

Posts
Hide reposts
💉На Тернопільщині триває тиждень імунізації.

За ініціативи та координаторства Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у співпраці з партнерами, в межах відзначення Тижня імунізації проходять яскраві та змістовні заходи на тему імунізації.

📍На набережній Тернопільського ставу фахівці Центру разом з волонтерами «Карітас Тернопіль» провели енергійний флешмоб під гаслами «Імунізація для всіх — це реально!» та «Вакцинація рятує!».

📍У Чортківському ліцеї №5 для учнів 10-х класів провели зустріч з епідеміологом Олегом Голінатим.

📍У Золотопотіцькій громаді проведено зустріч з працівниками місцевого ЦПМСД.

📍У Теребовлянській громаді в 10 населених пунктах мобільна команда проводила вакцинацію, вимірювала рівень холестерину та глюкози, робила ЕКГ, тести на гепатит та аналізи.

📍У Ланівцях фахівці Центру зустрілись із колективом ДНЗ «Берізка».

🤝 Тиждень імунізації на Тернопільщині показує, що вакцинація — це спільна справа медиків, педагогів, громади та партнерських організацій.
26.04.202510:51
Сьогодні Державний архів Тернопільської області розпочав масштабне оцифрування документів.

Процес проходить у рамках співробітництва центральних та обласних державних архівів з корпорацією FamilySearch.

Програма оцифрування розрахована на 2025–2028 рр. і передбачає копіювання 72526 одиниць зберігання обсягом близько 11 млн аркушів. Найперше працівники архіву працюватимуть над створенням цифрових копій документів з генеалогічною інформацією повітових староств, судів, нотаріусів, команд держполіції, а також метричних книг різних конфесій, еміграційних справ, документів діяльності шкіл і семінарій, архівно-слідчих справ тощо.
25.04.202511:12
Ще більше українців можуть отримати державну підтримку для створення комфортних і доступних робочих місць для людей з інвалідністю.

Хто може скористатися програмою, які витрати компенсують і як подати заявку – дивіться в інфографіці.

#зміниЄ
УВАГА‼️Повітряна тривога! Пройдіть негайно в укриття!
🇺🇦 У Тернополі провели семінар-тренінг "Співпраця" - живий діалог, обмін досвідом і спільний пошук рішень.

Учасники та учасниці з різних регіонів:
🔹 Презентували практичні кейси, що допомагають зміцнювати українську ідентичність
🔹 Обговорювали, як підтримувати ініціативи громадських організацій
🔹 Шукали дієві способи протидії ворогу в умовах окупації та інформаційного тиску
🔹 Розробляли ідеї для регіональних програм

Говорили про важливе:
🔹 Медіаграмотність
🔹 Як розвивати інфраструктуру у сфері та краще використовувати наявну мережу центрів
🔹 Як залучати громади до ухвалення рішень
🔹 Як зробити утвердження української ідентичності частиною усіх сфер, зокрема спорту.

Цей семінар – ще один крок до спільної мети: сильної, усвідомленої, сучасної України.

ℹ️ Захід організовано Міністерством молоді та спорту України у тісній співпраці з Тернопільською ОВА, Управління молоді та спорту Тернопільської ОВА та Національний університет «Острозька академія».

#НаціональнаІдентичність
🫂 Великоберезовицька громада провела спортивно-розважальний захід у межах всеукраїнського проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» та підписаного меморандуму про співпрацю зі Святогірською громадою Донецької області. У заході взяли участь діти з обох громад.

🤸‍♂️ Учасникам було огранізовано зустріч із представниками Тернопільського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».

🎾 За участі викладачів Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка відбулись спортивні активності з бадмінтону.

🎿 Кульмінацією заходу стала зустріч з капітаном збірної України з біатлону, чемпіоном світу, членом Олімпійського комітету Дмитром Підручним.

🏡Також дітям провели екскурсію до етнопарку Агроленд — унікального місця, де поєднується минуле й сучасність.

🤝Такі заходи є важливим елементом підтримки, згуртованості та дружби між громадами та інтеграції прифронтової громади у життя тилової та збереження єдності.
Формування освітнього середовища без бар'єрів обговорили сьогодні в Тернополі під час круглого столу "Центри підтримки студентів: спільні рішення для рівних можливостей".

До відкритого діалогу також долучився заступник начальника Тернопільської ОВА Павло Журба. Він відзначив важливість створення безбар’єрного простору, розглядаючи його як вікно можливостей.

Робота Центрів підтримки студентів мають велике значення для успішності та самореалізації студентів з особливими освітніми потребами.

В Україні до пілотного проєкту вже долучились 11 закладів вищої освіти, серед них і тернопільський – Західноукраїнський національний університет. Ця мережа продовжує активно розвиватись і надалі.

Під час панельної дискусії представники різних університетів поділились власним досвідом створення таких центрів та безбар’єрного простору загалом.

Центр підтримки студентів – важливий крок до більш інклюзивного та рівного суспільства.
Спалах ящуру: як розпізнати, запобігти і діяти❗

⚠️Ящур — це небезпечне вірусне захворювання, що вражає передусім велику рогату худобу, свиней, а також інших парнокопитних, включно з дикими тваринами — оленями, лосями, козулями, кабанами. Хвороба поширюється швидко, має гострий перебіг, і, зокрема серед молодняка, може викликати високу смертність. У дорослих тварин летальні випадки поодинокі, але економічні збитки можуть бути колосальними — від падежу поголів'я до негайної заборони експорту тваринницької продукції.

Передача ящуру відбувається не лише через контакт між хворими і здоровими тваринами, а й через повітря, корми, воду, інвентар, одяг, взуття персоналу, транспорт. Також переносниками можуть виступати несприйнятливі до вірусу тварини — собаки, коти, коні, а інколи птахи. Людина також може захворіти — через споживання сирого молока чи м’яса, або ж при контакті з хворими тваринами.

Детальніше в інфографіках за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1AUxDCDwZZzq2adVeYYP-v478q7yR8B6A
24.04.202509:00
🇺🇦🇮🇹Юні футболісти з Тернопільщини взяли участь у міжнародному турнірі в Італії

⚽️Команда дитячо-юнацького футбольного клубу «Чемпіон» із Тернополя взяла участь у престижному міжнародному турнірі «Acropolis Cup» в італійському місті Агрополі. Участь у змаганнях такого рівня стала важливою подією для юних спортсменів та всієї Тернопільщини.

На запрошення мера Агрополі Роберто Муталіпасі представники Тернопільської обласної військової адміністрації здійснили робочий візит для підтримки команди та участі в заходах, присвячених турніру. Начальник управління молоді та спорту Андрій Човган взяв участь у церемонії відкриття «Acropolis Cup», відвідав матчі та церемонію нагородження, а також провів низку зустрічей із представниками спортивної спільноти регіону Кампанія.
Безбар'єрність у громадах: у Чорткові провели соціальний експеримент.

Його мета – дати можливість учасникам на власному досвіді відчути, що таке бар'єрність. Духовні наставники різних конфесій, депутати, працівники міської ради, представники «Карітасу» та служби зайнятості долучилися до ініціативи і вирушили по маршруту, прокладеним радником міського голови з питань безбар’єрності Іваном Косминою, на кріслах колісних.

Маршрут розпочався від міської ради через вул. Шевченка до парку – ділянкою, де комунальні служби вже нещодавно понизили тротуари та прибрали водостоки. Але дорогою назад, по іншому маршруту, кожен з учасників зіткнувся з перешкодами.

🔒 відсутність понижень
🔒 водостічні решітки
🔒 бар’єри перед магазинами й аптеками
🔒 недоступність пандусів й підйомників

Цей експеримент ще раз підтвердив: безбар’єрність – це не про комфорт. Це про гідність. Кожен має право на рівний доступ до простору, послуг і суспільного життя.

Попереду ще багато роботи. Разом можна зробити більше!
26.04.202510:18
25.04.202511:33
🌿Вишнівецький парк отримує нове життя: стартував транскордонний проєкт з ревіталізації історичної спадщини.

🏛️Сьогодні у Вишнівці офіційно стартував проєкт з відродження історичного парку в межах програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027. Завдяки міжнародному партнерству та підтримці з обласного бюджету, парк отримає нову інфраструктуру, зберігаючи свою культурну і природну спадщину.

✨Проєкт «Нове життя історичних парків Вишнівця і Тарнобжега» реалізовується спільно з головним партнером — Міською радою м. Тарнобжега (Польща) та українським партнером — Національним заповідником «Замки Тернопілля».
«Пліч-о-пліч»: коли єдність громад стає справжньою силою🙌

Напередодні Великодніх свят Дубовиківська громада (Дніпропетровська область) отримала цінну підтримку від Мельнице-Подільської громади (Тернопільська область) — 500 продуктових наборів у межах державної програми «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

📦Ці набори були передані тим, хто найбільше потребує уваги й турботи: дітям із багатодітних родин, дітям з інвалідністю, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям внутрішньо переміщених осіб, а також родинам загиблих Захисників.

🫂Ця допомога — більше, ніж просто продукти. Це символ людяності, підтримки та віри в краще. Це доказ того, що коли громади діють пліч-о-пліч, вони здатні змінювати життя на краще.

🤝Співпраця між громадами продовжується, і кожен спільний крок — це ще один прояв єдності, що творить майбутнє.

Разом ми сильніші. Разом ми — Україна🇺🇦
#плічопліч #згуртованігромади
Нематеріальна культурна спадщина як основа української ідентичності: традиції Тернопільщини, що живуть у серцях поколінь🇺🇦

🙌Нематеріальна культурна спадщина охоплює усну народну творчість, традиції, звичаї, обряди, свята, виконавське мистецтво, ремесла, знання про природу і Всесвіт, які передаються з покоління в покоління.

🧵Одними з найвідоміших елементів цього переліку, що походять із Тернопільщини, є борщівська народна вишивка та обряд „Засівання з конем” у селі Вістря. Борщівська вишивка — це не просто мистецтво оздоблення одягу, а цілісна система символів і технік, що зберігає у собі глибоку історію, біль, пам’ять і силу жінки.

🌺Також було згадано інші елементи нематеріальної спадщини області: традиційні весільні обряди, як-от „Вінкоплетини” чи „Благословення молодих”, приготування гречаних вареників із сирною начинкою на Кременеччині, виконання стрілецьких пісень на Бережанщині, традицію киселиці у лемківській спільноті та виготовлення лемківської жіночої прикраси – кривульки.
🕹 Навчальні заклади Тернопільщини мають можливість впроваджувати XR-технології в освітні програми завдяки грантам до 100 000 євро від проєкту MASTER за фінансування Європейського Союзу.

❗Оголошено набір на другий відкритий грантовий конкурс зі створення освітнього контенту, спрямованого на валідацію технологій у сфері робототехніки з використанням розширеної реальності.

Конкурсом передбачено надання технічної допомоги, доступу до XR-платформи та можливості протестувати розробки в реальних умовах.

📑 Для участі в конкурсі потрібно заповнити аплікаційну форму за посиланням. Дедлайн подання заявок — 12 червня 2025 року.

📧З додаткових питань можна звертатися за електронною адресою info@master-xr.eu

Ознайомитися з умовами участі та деталями програми можна за посиланням https://www.master-xr.eu/.../04/Guide-for-Applicants.pdf
Reposted from:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Хороша зустріч. Один на один встигли обговорити багато. Сподіваємось на результат з усіх речей, які прозвучали. Захист життів наших людей. Повне й безумовне припинення вогню. Надійний і тривалий мир, який убезпечить від повторення війни. Дуже символічна зустріч, яка має потенціал стати історичною, якщо досягнемо спільних результатів. Дякую, Президенте Дональде Трампе!
☢️ 26 квітня 1986 року розділило епоху на «до» та «після». Техногенна екологічна катастрофа, яка відбулась на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС, стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики і принесла невідому до тих пір загрозу.

Сьогодні представники влади, громадських організацій та небайдужі тернополяни провели мітинг-реквієм. Спільно помолились за душі загиблих та померлих, поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи та до пам’ятної дошки ліквідатору-чорнобильцю, командиру пожежного батальйону Леоніду Кудринському.

26 квітня – це не лише день спогадів про велику трагедію.

Це підтвердження, що і сьогодні над сучасним світом нависає ядерна небезпека, адже терористичних режим рф, який нині, як і 39 років тому, становить цілком реальну загрозу для людства. Водночас, український народ уже протягом одинадцяти років дає гідну відсіч агресору і робить усе можливе й надможливе, щоб запобігти подібним трагедіям.

Пам’ятаймо, шануймо, бережімо!
☢️ 26 квітня 2025 року минає 39 років з дня найбільшої техногенної катастрофи не тільки в Україні, а й у світі. Вона змінила долі мільйонів людей, у тисяч забрала життя, здоров’я, домівку…

🏦 У Тернополі, як і у багатьох містах України, є осередок шани та збереження історії тих темних днів, який щоденно нагадує про трагедію та її наслідки. Музей «Відлуння Чорнобиля» розповідає відвідувачам про біду, яку приніс «мирний атом», не тільки в річницю катастрофи.

💬 За словами віцепрезидента ВГОІ «Союз Чорнобиль України», голови ГО Тернопільської ООІ ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Олександра Деркача, екскурсії в музей «Відлуння Чорнобиля» безкоштовні.

🕯 Роки минають, а біль Чорнобиля не вщухає. Пам’ять про трагедію і людей, які пожертвували собою для порятунку інших, повинна жити завжди.
📍Відбулася координаційна нарада щодо актуальних питань ветеранської політики

Заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Тарас Пастух долучився до онлайн-наради з питань ветеранської політики під головуванням заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук. Метою зустрічі було зосередити увагу на гострих проблемах, які виникають у сфері соціального захисту захисників України, зокрема тих, хто повернувся з полону, та родин зниклих безвісти військовослужбовців.

🖇️У центрі обговорення опинилися питання, пов’язані з оформленням документів для військових, звільнених з полону у березні цього року. Йшлося, зокрема, про труднощі у відновленні військових квитків та отриманні статусу учасника бойових дій. Прозвучали виступи представників Генерального штабу ЗСУ, Міністерства оборони, а також конкретних військових частин, які на практиці зіштовхуються з бюрократичними труднощами у цій сфері.
Відбій повітряної тривоги‼️
📍На шляху до єдності: стартував Всеукраїнський семінар з питань національної політики

🤝🏻Сьогодні в Тернополі розпочався триденний Всеукраїнський семінар-тренінг «Співпраця», який об’єднав представників органів державної влади, інститутів громадянського суспільства та експертної спільноти.

Організаторами семінару виступили Міністерство молоді та спорту України спільно з Управлінням молоді та спорту Тернопільської ОВА.

🇺🇦Основна мета семінару – сприяння імплементації Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності».

📲Протягом трьох днів учасники братимуть участь у панельних дискусіях, тематичних виступах, груповій роботі, а також виїзній сесії в історичне місце – табір ВО УПА «Волинь-Південь». Серед ключових тем: виклики, пов’язані з окупацією територій, протидія дезінформації, розвиток молодіжної інфраструктури, підтримка громадських ініціатив і підвищення медіаграмотності.
Shown 1 - 24 of 14879
Log in to unlock more functionality.